vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

74 επισκέπτες, 5 χρήστες
yorgoss, Jorge, manoslykos, ramon, infernity

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1050 στις: Ιουλίου 14, 2012, 04:47 »
Εγώ χρησιμοποιώ το Chrome γιατί το firefox τώρα τελευταία είχε αρχίσει να κάνει τα δικά του...
Επίσης...
Γνωρίζει κανείς κάποιο αντίστοιχο τύπου tapatalk που να είναι συμβατό με windows phone?!
Με κουράζει το chrome από το κινητό...

Αποσυνδεδεμένος PanosΚΤΜ

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1051 στις: Ιουλίου 16, 2012, 17:53 »
 παιδιά τελικά μπορώ να δω αγγελίες ή πρέπει να έχω κάποιο αρ. μηνυμάτων? :hmmm: 

  και επίσης γιατί γράφει αρ. μην. 7 ενώ έχω 17 ?  :hmmm: 


Συγχωνευση ποστ

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 16, 2012, 18:53 από Vrs5 »


Αποσυνδεδεμένος tsiou

Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1053 στις: Ιουλίου 16, 2012, 21:10 »
Εδώ και μερικές μέρες δεν λειτουργεί ο έλεγχος ορθογραφίας

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1054 στις: Ιουλίου 16, 2012, 21:12 »
ειχαμε ποτε ελεγχο ορθογραφιας....? ??? εμενα οτι γραφω κοκκινο μου το βγαζει....(με opera)!

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1055 στις: Ιουλίου 16, 2012, 21:15 »
Το chrome έχει έλεγχο ορθογραφίας, μόνο που θέλει δουλειά ακόμη γιατί έχει και αυτός τα χούγια του!  :idiot1:
Παράδειγμα, γράφεις "θα μου στείλεις" και τη λέξη με "στείλεις" επειδή έχει "ς" τη βγάζει ως λάθος.... :eyesplash:  (δε γίνεται στη συγκεκριμένη, αλλά σε πολλά άλλα ρήματα το κάνει)

Αποσυνδεδεμένος tsiou

Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1056 στις: Ιουλίου 16, 2012, 21:16 »
Οχι στο φόρουμ,σαν πρόσθετο στον φιρεφοχ.Σε άλλα φόρουμ λειτουργεί κανονικά εδω οχι...παλιότερα λειτουργούσε και εδώ

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1057 στις: Ιουλίου 16, 2012, 23:51 »
Όταν λες παλιότερα, πότε εννοείς;

Ο ορθογράφος είναι εφαρμογή του browser, όχι του φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1058 στις: Ιουλίου 17, 2012, 01:45 »
παιδιά τελικά μπορώ να δω αγγελίες ή πρέπει να έχω κάποιο αρ. μηνυμάτων? :hmmm: 

  και επίσης γιατί γράφει αρ. μην. 7 ενώ έχω 17 ?  :hmmm: 


Συγχωνευση ποστ

Για τις αγγελίες διάβασε εδώ: Προνόμια σε παλιότερα ενεργά μέλη του φόρουμ

Για τον αριθμό των μηνυμάτων, εδώ: Γιατί στο προφίλ μου φαίνονται λιγότερα μηνύματα σε αριθμό από όσα έχω γράψει;

==============

Εδώ και μερικές μέρες δεν λειτουργεί ο έλεγχος ορθογραφίας
Οχι στο φόρουμ,σαν πρόσθετο στον φιρεφοχ.Σε άλλα φόρουμ λειτουργεί κανονικά εδω οχι...παλιότερα λειτουργούσε και εδώ

Διάβασε κι εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,322.msg5723.html#msg5723
Πάντως είχε συμβεί στο παρελθόν μετά από αναβάθμιση του Firefox να μη λειτουργεί σωστά ο ορθογράφος στον WYSIWYG editor. Μετά από λίγο καιρό έφτιαξε μόνο του. Μάλλον είχει γίνει αναβάθμιση στο plugin λεξικό. Μπορείς να το δοκιμάσεις απενεργοποιώντας τον WYSIWYG editor με το κουμπάκι    πάνω δεξιά (την ώρα που γράφεις το μήνυμα)


Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1059 στις: Ιουλίου 21, 2012, 16:23 »
Νομίζω πως εδώ ταιριάζει ακόμη περισσότερο το ερώτημά μου, οπότε ας το μεταφέρω και θα προτιμήσω να μου απαντήσει καλύτερα ο Λευτέρης, αν γίνεται!
Υπάρχουν άτομα που δηλώνουν χημικοί και ερωτώ...
Έχει ζητηθεί μήπως ποτέ να δει κάποιος ή και η διαχείριση αυτό το πτυχίο?!
Γιατί σου λέει ο άλλος "είμαι χημικός, έμπορος, κατασκευαστής, κλπ", ωραία....και αυτό αρκεί για άνοιγμα Πίνακα?!
Εντάξει, ο έμπορος έχει φυσικό κατάστημα αλλά ο δηλών χημικός ή κατασκευαστής υγρών, κλπ?!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1060 στις: Ιουλίου 21, 2012, 16:30 »
Αυτό που έχει ζητηθεί από τους κατασκευαστές είναι να πωλούνται τα προϊόντα τους σε φυσικά καταστήματα (ή σε δικτυακά που έχουν και φυσική ύπαρξη). Αυτοί που έχουν τα φυσικά καταστήματα θα πρέπει να ελέγχουν τις προδιαγραφές των προϊόντων τους και την αξιοπιστία των συνεργατών τους. Το φόρουμ δεν είναι ελεγκτικός μηχανισμός αλλά και ούτε ο διαχειριστής έχει τις απαραίτητες γνώσεις για να αξιολογήσει τυχόν στοιχεία που θα προσκομιστούν.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1061 στις: Ιουλίου 21, 2012, 16:37 »
Ευχαριστώ για την απάντηση Λευτέρη και έχεις δίκιο πως δεν μπορείς να λειτουργείς ως ελεγκτής σε καμία περίπτωση!
Αλλά κάποια θέματα, όπως η περίπτωση του GK, χρίζουν περισσότερης προσοχής και διευκρίνησης....
Εννοείται πως ευθύνη έχουμε και εμείς ως μέλη αλλά και ως καταναλωτές, το έχω τονίσει αρκετές φορές!
Κάτι τελευταίο....
Δηλαδή, όσοι είναι αυτοί τη στιγμή στο Πίνακα κατασκευαστών παράλληλα έχουν προϊόντα προς διάθεση σε φυσικά καταστήματα?!
Γιατί γνωρίζω κάποιους που δεν ισχύει αυτό, όπως επίσης κάποιους που ενώ είναι κατασκευαστές και πωλούνται τα προϊόντα τους σε καταστήματα δεν βρίσκονται στον αντίστοιχο Πίνακα αλλά ελεύθεροι, όπως όλα τα απλά μέλη!!!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1062 στις: Ιουλίου 21, 2012, 16:43 »
Δεν νομίζω να υπάρχουν κατασκευαστές που έχουν πίνακα και δεν πωλούνται τα προϊόντα τους σε φυσικά καταστήματα. Όλοι έχουν ένα θέμα "Σημεία πώλησης" στον πίνακά τους που τα αναγράφουν.
Τώρα, αν υπάρχουν κατασκευαστές που ενώ πωλούνται επίσημα τα προϊόντα τους, δεν έχουν πίνακα κατασκευαστή, είναι απλά γιατί δεν το ζήτησαν.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1063 στις: Ιουλίου 21, 2012, 16:48 »
Συγνώμη, αυτό δε το γνώριζα!
Νόμιζα πως όποιος είναι κατασκευαστής και πωλούνται τα προϊόντα του σε καταστήματα οφείλει να βρίσκεται στον αντίστοιχο Πίνακα, είχα αυτή την αίσθηση!
Το λέω, γιατί δεν το βρίσκω σωστό και αντικειμενικό κάποιος κατασκευαστής (με πωλήσεις προϊόντων σε καταστήματα) να μπορεί να έχει πρόσβαση σε όλα τα νήματα προϊόντων και να εκφέρει άποψη...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1064 στις: Ιουλίου 21, 2012, 17:02 »
Από ό,τι έχω δει, όλοι οι modders περιορίζονται στο θέμα τους όταν μιλάνε για τις κατασκευές τους. Δεν πλασάρονται ως επαγγελματίες. Αν κάποιοι δεν θέλουν να εμφανιστούν ως επαγγελματίες και να έχουν δικό τους πίνακα κατασκευαστή, δεν μπορούμε να τους εξαναγκάσουμε. Πιθανώς να υπάρχουν ακόμα και έμποροι που δεν αναφέρουν πουθενά ότι είναι έμποροι και λαμβάνουν μέρος σε συζητήσεις χωρίς να πλασάρουν το κατάστημά τους. Αυτά είναι επιλογές τους και το φόρουμ δεν μπορεί να κάνει έρευνες αν και κατά πόσον ισχύει κάτι τέτοιο ή όχι.
Από τη στιγμή που προσέχουν τη συμπεριφορά τους, δε δημιουργείται πρόβλημα. Αν δεν την προσέξουν, τότε δημιουργείται το πρόβλημα και θα αναγκαστούν να διαλέξουν: Πίνακα κατασκευαστή (ή εμπόρου αναλόγως) με τους ανάλογους περιορισμούς ή συμμόρφωση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207926 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93584 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix