vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

74 επισκέπτες, 6 χρήστες
Jorge, ThioVag, manoslykos, Amcm, infernity, camber

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #840 στις: Μαρτίου 27, 2012, 00:17 »
Ας είναι καλά και τα παιδιά που βοηθάνε.

----------

Θα πρότηνα το foroum αυτό να απευθινόταν σε άτομα πάνω των 18 ετών.
Όπως όταν μπαίνεις σε κάποια Ελληνική ιστοσελιδα για αγοράσεις κάτι για το η.τ.  :thumpup:
Δηλαδή, με το που μπαίνεις στη σελίδα να πετάγετε ένα μήνημα κ' να λέει ότι η ιστοσελίδα αναφέρετε σε άτομα άνω των 18 ετών.

Θα το κοιτάξω κι αυτό. Κάποιο mod θα υπάρχει.
Βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #841 στις: Μαρτίου 27, 2012, 01:45 »
για καποια θεματα που αφορουν σεταρισμα ατμο- παρουσιαση mods η ατμο, να υπαρχουν 10 -20 βασικες σελιδες που να καλυπτουν το θεμα και να ειναι οι βασικες οι οποιες θα κλειδωνουν, ωστε να μπορει ο καθε ενδιαφερομενος να ενημερωθει και να μην χρειαζετε να διαβασει 100 σελιδες και να ρωταει παλι τα ιδια, και απο εκει και περα να υπαρχουν οι προαιρετικες για καθε θεμα οπου εκει μπορουν να ειναι ελευθερες.

οντως ασχολουμε με τον CE4 σεταρισμα κλπ θεμα με 80++ σελιδες....
τρως μια μερα στο σεταρισμα και στο διαβασμα.... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #842 στις: Μαρτίου 27, 2012, 02:11 »
mod που να κανει την δουλεια οπως πρεπει δεν υπαρχει,
ενα εναλλακτικο ειναι αυτο
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2607

τωρα αν κανει δεν ξερω....
(αλλιως θελει floating κωδικα)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #843 στις: Μαρτίου 29, 2012, 11:26 »
Μπάς και γίνεται όταν εμφανίζονται τα μή αναγνωσμένα, εκτος απ την τελευταία παράθεση, να βγάζει και το πότε δημιουργήθηκε το θέμα? Ειναι μάλλον βοήθεια οταν κάποιος τελικά ξεθάβει ενα θέμα, να το ξέρεις απ την αρχή! λεω γώ τώρα...

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #844 στις: Μαρτίου 29, 2012, 11:29 »
Μπάς και γίνεται όταν εμφανίζονται τα μή αναγνωσμένα, εκτος απ την τελευταία παράθεση, να βγάζει και το πότε δημιουργήθηκε το θέμα? Ειναι μάλλον βοήθεια οταν κάποιος τελικά ξεθάβει ενα θέμα, να το ξέρεις απ την αρχή! λεω γώ τώρα...


θελει mod, για το οποιο μπορει να μην θελουν να βαλουν  ;)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #845 στις: Μαρτίου 29, 2012, 11:48 »
Ε αυτο ρωτάω κι εγώ ντε!!  :tongue_smilie:
Εξάλλου ειμαι απ αυτούς, που αν η διαχείριση πεί: "Δεν θελω να το βάλω", θεωρούν το θέμα λήξαν!
Αλλα ισως και να γίνεται, αν και δεν εχει εκφράσει κανεις την επιθυμία ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #846 στις: Μαρτίου 29, 2012, 12:46 »
το να αλλαξεις την δομη του φορουμ για να γινει πιο ευελικτο παντα ειναι καλο,
ωστοσο στο background γινονται διαφορες αλλαγες και οσο προσθετεις mod τοσο το κανεις πιο λιγοτερο ευελικτο.... mod στο mod το ενα καθεται πανω στο αλλο και αν το σκισεις αρχιζουν τα παρατραγουδα....
Αυτο ειναι ενας γενικος κανονας και δεν εχει σχεση με αυτο που συζηταμε τωρα.
Ομως φαντασου να βαλεις ενα mod και ξαφνικα να μην ανοιγει τιποτα :))

Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #847 στις: Απριλίου 04, 2012, 14:38 »
Κατι που ψαχνω να βρω αλλα δεν το εχω βρει ως τωρα 8) ειναι αν υπαρχει "Αναζητηση" σε καθε θεμα ξεχωριστα. Δηλαδη ανοιγω ενα θεμα να διαβασω και θελω να ψαξω καποιες λεξεις μονο μεσα σε αυτο το θεμα, υπαρχει κατι τετοιο?

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #848 στις: Απριλίου 04, 2012, 14:52 »
DISA δεν είμαι σίγουρος άλλα αυτό πρέπει να είναι. :hmmm:
Τέρμα πάνω δεξιά στην σελίδα έχει ένα βελάκι,πάτησε 2-3 φόρες γιατί κολλάει καμιά φορά. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #849 στις: Απριλίου 04, 2012, 14:53 »
ναι μπορεις

τερμα πανω δεξια εχει ενα βελακι..το πατας 2 φορες νομιζω κ κανεις την αναζητηση σου στο θεμα που εισαι



αυτο που θα ηθελα εγω ειναι να μπορεις να βλεπεις σε ενα θεμα τα δικα σου μηνυματα...πολλες φορες δεν θυμαμε αν εχω λαβει μερος σε μια κληρωση κ καθομαι κ ψαχνω ολες τις σελιδες για να δω :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #850 στις: Απριλίου 04, 2012, 14:55 »
Ευχαριστω παιδια, θα το δοκιμασω :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #851 στις: Απριλίου 04, 2012, 15:23 »
Κατι που ψαχνω να βρω αλλα δεν το εχω βρει ως τωρα 8) ειναι αν υπαρχει "Αναζητηση" σε καθε θεμα ξεχωριστα. Δηλαδη ανοιγω ενα θεμα να διαβασω και θελω να ψαξω καποιες λεξεις μονο μεσα σε αυτο το θεμα, υπαρχει κατι τετοιο?



εδω εισαι,
http://e-kapnisma.gr/index.php?action=search;advanced


παρακατω αν δεις εχει αρκετα options....

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #852 στις: Απριλίου 04, 2012, 15:26 »
ναι μπορεις
τερμα πανω δεξια εχει ενα βελακι..το πατας 2 φορες νομιζω κ κανεις την αναζητηση σου στο θεμα που εισαι
αυτο που θα ηθελα εγω ειναι να μπορεις να βλεπεις σε ενα θεμα τα δικα σου μηνυματα...πολλες φορες δεν θυμαμε αν εχω λαβει μερος σε μια κληρωση κ καθομαι κ ψαχνω ολες τις σελιδες για να δω :wall: :wall: :wall:
Δυστυχώς δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.
Εναλλακτικά όμως μπορείς να κάνεις αυτό που προτείνει κι tornado αλλά:
Μόνο αν είσαι σίγουρος ότι γράφεις πάντα το ίδιο στις δηλώσεις συμμετοχής, μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη "Σύνθετη αναζήτηση" την οποία μπορείς να βρεις μέσα στο "Αναζήτηση" δίπλα από το μενού βοήθεια, πάνω στο μενού του φόρουμ. Πατάς λοιπόν "Αναζήτηση" και στη συνέχεια κάτω από το πεδίο εισαγωγής της λέξης πατάς "Σύνθετη αναζήτηση". Εκεί στο όνομα χρήστη βάζεις το όνομά σου, και στο πεδίο για τη λέξη βάζεις κάτι που γράφεις πάντα στα μηνύματα συμμετοχής των κληρώσεων. Π.χ. αν γράφεις πάντα "Μέσα κι εγώ", βάλε απλά "εγώ" στο πεδίο αναζήτησης. Στη συνέχεια πήγαινε λίγο πιο κάτω που λέει "Επιλέξτε πίνακα για αναζήτηση ή αναζητήστε σε όλους" και πάτα το σταυρουδάκι αριστερά από αυτή την πρόταση. Ξετσεκάρισε το "Επιλογή όλων" για να ξετσεκαριστούν όλοι οι πίνακες και τσεκάρισε μόνο τον πίνακα που θέλεις να ψάξεις. Μετά πάτα "Αναζήτηση" και καλή επιτυχία.
Το παραπάνω όπως είπα μόνο με την προϋπόθεση ότι ξέρεις τι έγραψες ή τι γράφεις πάντα. Αλλιώς, ψάξιμο στις σελίδες μία μία.
Μπορεί όμως να σου φανεί χρήσιμο από εδώ και πέρα αν συνηθίσεις στις δηλώσεις συμμετοχής να γράφεις πάντα την ίδια φράση.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #853 στις: Απριλίου 04, 2012, 15:36 »
Μόλις δοκίμασα το παρακάτω και πιάνει αλλά μόνο για ένα μήνυμα σε κάθε πίνακα. Αν έχεις ποστάρει περισσότερα, βγάζει μόνο το πρώτο αλλά για την περίπτωσή σου είναι ό,τι πρέπει:

Αντί να βάλεις μια λέξη στο πεδίο αναζήτησης, βάζεις τον τίτλο της κλήρωσης (αντιγραφή) και τσεκάρεις το "Μόνο τίτλοι θεμάτων". Στο πεδίο "Από χρήστη" θα έχεις πάντα το όνομά σου, βέβαια.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #854 στις: Απριλίου 09, 2012, 01:13 »
Υπάρχουν θέματα που μ' ενδιαφέρουν, αλλά δεν θέλω να γράψω κάτι (και να είναι στις απαντήσεις μου) ή να ψάχνω στ' αδιάβαστα,3  σελίδες. Υπάρχει τρόπος να ορίσω πως κάποια θέματα μ' ενδιαφέρουν; Κάτι σαν like σ' επίπεδο νήματος.
Επίσης, για κάθε ποινή υπάρχει το σκεπτικό. Καλό είναι ν' αποστέλλεται, όταν υπάρχουν ποινές.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20752 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174622 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14252 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93592 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix