vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 5 χρήστες
John015, white varadero, axilleaspro, Jorge, manoslykos

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #585 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 18:53 »
Απλά είπα μήπως ξέρεις κάτι.

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #586 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 18:57 »
Μιας και μιλαμε για τη βελτιωση του φορμουμ και σχετικα με το θεμα που δημιουργηθηκε για τα ασχετα θεματα να πω και εγω τη γνωμη μου. :eyesplash:
Για να ειναι ολοι ευχαριστημενοι πιστευω οτι κατι τετοιο θα ηταν το καλυτερο.
Δηλαδη απο την μια τα τελευταια θεματα ειναι αυτα που αφορουν το ατμισμα και απο την αλλη δινεται η ευκαιρια στα μελη να ανοιγουν θεματα  και οποιος θελει παει γραφει.Με μια γρηγορη ματια ο αναγνωστης βλεπει οτι εκτος απο τα 12ονομαστικα  θεματα που εχουν σχεση με το ατμισμα υπαρχουν αλλα 12 θεματα ασχετα με αυτο.
Η διαδικασια απλη.κλικ,ανοιγμα υποπινακα θεματων "ασχετα με το ατμισμα",ενδειξη "νεο".  :laugh1:
Δεν ξερω αν ειναι αργα που το γραφω....  :-[

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #587 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 19:00 »
Απλά είπα μήπως ξέρεις κάτι.

Νομίζω πως θέλεις κάτι τέτοιο
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1193

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #588 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 19:02 »
Μιας και μιλαμε για τη βελτιωση του φορμουμ και σχετικα με το θεμα που δημιουργηθηκε για τα ασχετα θεματα να πω και εγω τη γνωμη μου. :eyesplash:
Για να ειναι ολοι ευχαριστημενοι πιστευω οτι κατι τετοιο θα ηταν το καλυτερο.
Δηλαδη απο την μια τα τελευταια θεματα ειναι αυτα που αφορουν το ατμισμα και απο την αλλη δινεται η ευκαιρια στα μελη να ανοιγουν θεματα  και οποιος θελει παει γραφει.Με μια γρηγορη ματια ο αναγνωστης βλεπει οτι εκτος απο τα 12ονομαστικα  θεματα που εχουν σχεση με το ατμισμα υπαρχουν αλλα 12 θεματα ασχετα με αυτο.
Η διαδικασια απλη.κλικ,ανοιγμα υποπινακα θεματων "ασχετα με το ατμισμα",ενδειξη "νεο".  :laugh1:
Δεν ξερω αν ειναι αργα που το γραφω....  :-[

Δυστυχώς αυτό δεν μπορεί να γίνει, εκτός και αν γραφτεί ειδικός κώδικας από κάποιο έμπειρο προγραμματιστή, ειδική καστομιά για το site.

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #589 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 19:04 »
Ανοιξα  σήμερα  την ψηφοφορία  χωρις να γνωριζω  τι εγινε χθες βραδυ,  για να δουμε  τι θελουν οι περισσότεροι.  Δυστηχως  αυτό που θελουν οι περισσότεροι με βάση την ψηφοφορία οπως  διαμορφώθηκε μεχρι  εκεινη τη στιγμή δεν λαμβάνεται υποψην. Αντιθετα  λαμβάνονται υποψην οι γνωμες  3-4 μελων  που συμμέτηχαν στο χθεσινοβραδινό  ποστ.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #590 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 19:05 »
Νομίζω πως θέλεις κάτι τέτοιο
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1193
Αυτο!!  :hmmm: θα το κοιτάξω, thanks, Parpen.  :thumpup:

Φίλε ΤΡΙΚΑΛΑ δεν είναι αυτο το μόνο πρόβλημα. Δε θέλω να το αναλύσω γιατί θα ανοιχτεί άλλο θέμα που θα διαφωνούμε όλοι πάλι.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #591 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 19:09 »
Μπραβο ρε παιδια... αυτη ακριβως την λειτουργια που λεει το mod ζητουσαμε... αν μπορει να μπει θα ειναι τελειο... και θα λυθουν τα προβληματα/αντιπαραθεσει... thnx!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #592 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 16:17 »
Εδώ..αν το θέλεις

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2975

Δυστυχώς δεν μας κάνει. Το mod είναι: "Hiding posts from recent posts". Εγώ όμως κάτω έχω ένα μπλοκ από το Tiny Portal το οποίο έχει τα τελευταία θέματα (όχι τα τελευταία post). Θα έπρεπε να υπάρχει ένα "Hiding posts from recent topics" αλλά δε βρήκα κάτι τέτοιο.

Το άλλο για αγνόηση θεμάτων στα μη αναγνωσμένα μπήκε και λειτουργεί.  :thumpup: Οδηγίες εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5979.msg198693.html#msg198693

Αποσυνδεδεμένος ferrariGTS

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
  • VAPE ON VESPA PA PA PA
    • Vespa Forum Hellas
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #593 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 19:58 »
To SMF ήταν για μένα απο τα πολύ καλά λογισμικά για forum με αρκετά καλά mods. 4 χρόνια δουλεμένο δεν είχα κάποιο παράπονο μέχρι που ήρθε εκείνη
η ώρα η στιγμή να αναγκαστώ να το αλλάξω γιατί μου έσπαγε τα νεύρα εμένα και των μελών που ήταν στο forum ..άρχισε τα κουλά...μα πολλά όμως..

έχω γύρισε εδώ και ένα χρόνο στο IPBoard που είναι το καλύτερο αυτή τη στιγμή..

Μια καλή αρχική σελίδα(που να μην δείχνει forum) πιστεύω πως είναι χρήσιμη για ένα επισκέπτη,έμπορο και μέλος του forum

Αποσυνδεδεμένος ferrariGTS

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
  • VAPE ON VESPA PA PA PA
    • Vespa Forum Hellas
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #594 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 20:04 »
Κάτι που θα μπορούσατε να δείτε στις Αγγελίες...

Όταν τελειώνει μια συναλλαγή και κλειδώνεται το θέμα θα μπορούσε να διαγραφεί κιόλας μιας και δεν είναι αναγκαίο να υπάρχει πια.
να μείνουν δηλαδή μόνο οι ενεργές αγγελίες.
Υπάρχουν 8 σελίδες στις πωλήσεις που πιστεύω δεν έχουν νόημα να υπάρχουν.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #595 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 20:05 »
Που πήγαν τα θέματα χαλαρού συντονισμού,αλα chat,bulli fc,κλπ?!
Έχασα κάτι?!
:hmmm:

Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #596 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 20:09 »
Διαγραφτηκαν με δημοκρατικες διαδικασιες... ;D

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #597 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 20:19 »
Κάτι που θα μπορούσατε να δείτε στις Αγγελίες...

Όταν τελειώνει μια συναλλαγή και κλειδώνεται το θέμα θα μπορούσε να διαγραφεί κιόλας μιας και δεν είναι αναγκαίο να υπάρχει πια.
να μείνουν δηλαδή μόνο οι ενεργές αγγελίες.
Υπάρχουν 8 σελίδες στις πωλήσεις που πιστεύω δεν έχουν νόημα να υπάρχουν.

Μένουν για ένα διάστημα ώστε να φαίνεται αν κάποιοι εμφανίζονται συχνά πουλώντας το ίδιο προϊόν συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #598 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 20:20 »
Διαγραφτηκαν με δημοκρατικες διαδικασιες... ;D


Πήγα εδώ ψάχνοντας τυχαία και κατάλαβα http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5911.45.html ΟΚ...

Αλλά μιας και έγινε τόσο αυστηρό το forum για τα μέλη,προτείνω να γίνει το ίδιο και για τους υπόλοιπους.
Και λέγοντας υπόλοιπους εννοώ πως :

"Αλλά τελικά όλοι μας κάτι φτιάχνουμε...
Πιστεύω πως δεν είναι αναγκαίο να μετατρέψουμε ένα forum ενημέρωσης σε λαϊκή αγορά.
Έχει πήξει το forum σε ένα σορό "κατασκευαστές",εμπόρους,"πλανόδιους",κλπ. "


Δηλαδή,για το θέμα των "εκτος ηλεκτρονικού τσιγάρου" καθώς,όμως,και για "κατασκευαστές,έμποροι,κλπ,κλπ" ,παν μέτρον άριστον.
Μη τα "γειώνουμε" όλα.
Αφού υπάρχουν κανονισμοί καθώς και τιμωρίες ας ενεργοποιηθούν τότε.
Δε χρειάζεται να τη πληρώνουμε όλοι(συνολικά) για ομάδες ή άτομα "ανεγκέφαλων ή παλιμπαιδιστών".

Παραδείγματα:
Δε γίνεται απλώς να μην έχουν το δικαίωμα όλοι να μπορούν να ανοίγουν στο ξεκάρφωτο θέματα?
Ή να ελένχονται και αν υπάρξουν λανθασμένα απλώς να διαγράφονται?
Nα χωρίζονται τα μέλη σε κατηγορίες με συγκεκριμένες δυνατότητες μέσω κάποιων κριτηρίων?
Η μουσική είναι πολιτισμός και ενώνει τους λαούς.Δε νομίζω πως ενοχλεί κανένα.
Δημιουργία chat μόνο για μέλη του forum σε εμφανή και επιλεγμένο μέρος με συγκεκριμένους κανονισμούς.
Να μπουν στο νήμα κατασκευαστές όλοι όσοι φτιάχνουν κάτι και το εμπορεύονται.

Φιλικά
Βαγγέλης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2012, 20:32 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #599 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 20:31 »
Αυτά τα λες τώρα που "πάλιωσες" βέβαια. Όταν ήσουν νέος, διαρρήγνυες τα ιμάτιά σου ακούγοντας τέτοιες προτάσεις.
Όσο για τα mod που λες. 10 θέματα σε σύνολο 3291 δεν είναι "έπηξε το φόρουμ". Μάλλον εντυπώσεις δημιουργείς. Έχω απαντήσει εδώ σχετικά: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,695.msg198180.html#msg198180

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 200 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20768 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174637 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312901 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14284 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124830 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93600 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix