vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

502 επισκέπτες, 4 χρήστες
billythekid, dkostas, mario1985, kyrgiannis

Twitter

Σύρματα NiChrome, Kanthal (και άλλα πολλά) και χρήση τους σε αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
O Μιχάλης είναι καλός επαγγελματίας, είναι πωλητής και στο e-bay και εμπορεύεται σύρματα και αντιστάσεις χειροποίητες που στέλνει σε όλο τον κόσμο.
Όποτε έχω πάει στο μαγαζί του στρίβει αντιστάσεις.
Τα δε σύρματά του τα προμηθεύεται ο ίδιος από εξωτερικό και πράγματι είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην ελληνική αγορά.
Δεν τον κάνω διαφήμιση απλά είναι γεγονός που θέλω να το μοιραστώ μαζί σας, γιατί είμαι παθών και έχω δώσει χρήματα για άχρηστα σύρματα πριν ανακαλύψω αυτό το μαγαζί.
Το μόνο θέμα είναι ότι δεν έχει σύρμα τιτανίου ακόμη, γιατί ότι βρήκε μέχρι τώρα δεν πληρεί τις προδιαγραφές που έχει θέσει (καθαρότητα, ποιότητα κλπ). Από ότι μου είπε ψάχνει για το καλύτερο. :)

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
To Kanthal από Vapespot είναι τόσο καθαρό που ο τυπάς πρέπει να το παίρνει σε βαρέλια κατευθείαν απ' την TEMCo για να μπορεί να το πουλάει τόσο φθηνά. Δεν τον ξέρω, δεν με ξέρει, παρόλα αυτά όποιον γνωρίζω, από εκεί του λέω να παίρνει σύρμα.


Είχα στρίψει τόσες αντιστάσεις με σύρματα απ' όπου να 'ναι που θεωρούσα τις μπλε μουτζούρες στα δάχτυλα μου ως κάτι το φυσιολογικό. Έχω να δω μουτζούρα ή να ατμίσω σιδερίλα από τότε που μου 'ρθε το πρώτο δέμα από Vapespot. Ωμική αντίσταση λες; Στείλε μου στήσιμο από steamengine να στο γυρίσω βίντεο να δεις πόσο θα βγει. Μην το βάζουμε στην ίδια μοίρα με τα υπόλοιπα "μαγαζάκια" επειδή είναι στην ίδια πόλη ;)
κανένας δεν σύγκρινε μαγαζιά τουλάχιστον εγώ. ηπάρχουν πολύ καλά μαγαζάκια στην θεσσαλονλικη και είναι πάρα πολλα προσωπικά πάντα αγοράζω απο διαφορετικά για να  έχω μια ειδέα απο αυτά .βέβεα μπορεί να αγοράζεις απο ένα κατάστημα αγαπημένο πχ σύρμα αλλα να σου κάτση προβληματική παρτίδα αυτο δεν σιμένει οτι  είναι (μαγαζάκι)   . αναφέρθηκα σε μερικά μαγαζιά  που έχουν φτηνά σύρματα που δεν είναι καλά μετά απο δοκιμή  . πάντα πέρνω 1 μέτρο πρότα για δοκιμή και μετά αγοράζω    . τώρα εαν το vapespot έχει καλό σύρμα δεν ξέρω  σε ευχαριστώ που μου το είπες για να  το δοκιμάσω την επόμενη φορά που θα πάρω σύρμα

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Μακάρι να φέρει και τιτάνιο και stainless steel. Γιατί εγώ τώρα έχω βάλει μια παραγγελία από ΦΤ με 3 είδη σύρματος σε διάφορα πάχη το καθένα. Μαζί με το τιτάνιο και το ss έβαλα και κάνθαλ, αν και θα ήθελα να το πάρω από Vape Spot δεν με συμφέρει λόγω μεταφορικών. Αν είχε και άλλους τύπους σύρματος θα τα αγόραζα όλα από εκεί και θα έφτανα άνετα τα 29€ για δωρεάν μεταφορικά...  :(

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Στα 30 μέτρα σύρμα μαζί με το κουπόνι για 15% έκπτωση και μεταφορικά μου βγαίνει σύνολο 6.75 ευρώ. Στο fasttech το φθηνότερο Kanthal που βρήκα, τα 30 μέτρα κάνουν 8 ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Ναι αλλά εγώ δεν θέλω 30 μέτρα από ένα σύρμα. Εγώ θέλω αυτά  :))

Μόνο τα 3 απλά κάνθαλ από ΦΤ βγαίνουν 7.14€, στο vapespot 9.13€. Δεν ξέρω μπορεί να τα βγάλω από ΦΤ και για 2€ παραπάνω να προτιμήσω τον Μιχάλη, θα το σκεφτώ...
 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 18, 2015, 17:22 από mindtrapper »

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Σου βγαίνει 9 ευρώ με 3 καρούλια των 10 μέτρων.


Τέλοσπάντων, δεν προσπαθώ να σε πείσω, απλά σε περίπτωση που βαριέσαι να περιμένεις 2 βδομάδες για το Kanthal, το Vapespot συμφέρει.


EDIT: Με πρόλαβες στο edit.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Yπολόγισε και πόσο καιρό θα κάνουν για να έρθουν από Κίνα. ;)

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Δεν βιάζομαι  :)


Για τετοια διαφορα δεν αξιζει να τα καρπωθει κανενας κινεζος για μενα.ουτε καν θα το σκεφτομουν


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Ο καθένας κοιτάει την τσέπη του και η τσέπη δεν κάνει φυλετικές διακρίσεις ;)

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Αν και είμαι και εγώ της άποψης αυτής για λίγα € παραπάνω το σκέφτομαι να στηρίξω το Vape Spot. Μόνο γι αυτό το μαγαζί όμως, όχι όλα τα ελληνικά, δεν το πάω έτσι. Το βλέπω σαν μαγαζί και μου αρέσει που ασχολείται με alien/fused/claptons και φέρνει καλούς κλώνους RDA και καλό φτηνό σύρμα. Γενικά είναι σε άλλη κατηγορία από τα άλλα ελληνικά μαγαζιά, σε αυτόν τον τομέα.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
σκεφτομαι και εγω απο vapespot ακουσα απο συνατμιστες καλα λογια αλλα δεν εχει τιτανιο που ηθελα απ οτι βλεπω.απο αλλου που πηρα τιτανιο για tc δεν εχω καλα αποτελεσματα και ποιοτικο υποτιθετε anyway..απο ft εχει δοκιμασει κανεις παιζουν σωστα?επισης το ατσαλι τι λεει βρε παιδια θελει tc για να δουλεψει ε?διαβασα οτι παιζει σαν κανθαλ αλλα με μικροτερη ομικη τιμη.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Αν και είμαι και εγώ της άποψης αυτής για λίγα € παραπάνω το σκέφτομαι να στηρίξω το Vape Spot.

Μα κι εγώ από 'κει παίρνω σύρμα, μαζί με umami :laugh1:
Κι ο λόγος είναι ότι το αξίζει, ο άνθρωπος έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη με τον επαγγελματισμό του, την εξαιρετική ποιότητα των συρμάτων του ΚΑΙ τις τιμές του :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
σκεφτομαι και εγω απο vapespot ακουσα απο συνατμιστες καλα λογια αλλα δεν εχει τιτανιο που ηθελα απ οτι βλεπω.απο αλλου που πηρα τιτανιο για tc δεν εχω καλα αποτελεσματα και ποιοτικο υποτιθετε anyway..απο ft εχει δοκιμασει κανεις παιζουν σωστα?επισης το ατσαλι τι λεει βρε παιδια θελει tc για να δουλεψει ε?διαβασα οτι παιζει σαν κανθαλ αλλα με μικροτερη ομικη τιμη.

Και εγω εχω ακουσει πολυ καλα λογια και ετοιμαζω την πρωτη μου παραγγελια απο εκει σε συρματα. Και εγω θελω τιτανιο και μολις φερει θα το χτυπησω. Απλα δεν εχει μεγαλη ποικιλια σε αλλα διαφορα (ντριπ τιπ, ανταλλακτικα, κτλ.) ωστε να συμπληρωσω τα 29 ευρω των δωρεαν μεταφορικων. Μαλλον θα χτυπησω και τον velocity που εχει ή/και βασεις umami για να βγει το συνολο. Το ατσαλι εννοειται οτι μπορεις να το χρησιμοποιησεις χωρις tc υπολογιζοντας βεβαια σωστα την ωμικη του αντισταση.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
caroς ποιος τυπως ss ομως γιατι γινεται ενας χαμος!και τι εννοεις με το υπολογιζοντας σωστα την ωμικη του αντισταση?εχω το vtc το βαζω σε power mode που παιζει και το κανθαλ και μου βγαζει ωμικη τιμη ετσι δεν παει?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275790 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13981 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42879 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558049 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182269 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9321 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364