vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

498 επισκέπτες, 5 χρήστες
treloneritis, dkostas, sakissalonika, Eizomar, camber

Twitter

Σύρματα NiChrome, Kanthal (και άλλα πολλά) και χρήση τους σε αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Αληθεια, clapton kanthal για mtl,εκτος απο το αθλιο της vandy vape εχει κανεις να προτεινει;
Κάτι σύρματα  clapton της demon killer σε kanthal με μονό πυρήνα που χρησιμοποιώ τα βρίσκω  καλά.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 15, 2018, 14:06 από truckman »

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
 Η ερωτηση ειναι για τον λογο πως το δεκαμετρο κανθαλακι της fumytech τελειωσε,οποτε αν και δεν ειμαι φαν του συρματος θα το αντικαταστησω.
Ολα τα απλα 26αρια ειναι ιδια σε γευστικη αποδοση η αυτο της crazy wire π.χ. θα δωσει κατι παραπανω;
 Σε kayfun που χρησιμοποιω τελευταια,βλεπω πως το μονο.clapton που παιζει καλα ειναι το λεπτο της coilology, αν και με Kanthal στα 4 ομως volt παιρνω ok γευση

Αποσυνδεδεμένος apellis

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Τα φώτα σας που θα βρω Ελλάδα σύρμα Kanthal A1 29ga 28mm.

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
@apellis

https://vapormania.gr/crazy-wire-kanthal-a1-10m


Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος apellis

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ. Βλέπω ότι δεν έχει 28mm αλλά θα βολευτώ και με το 25mm.

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3874
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Η ερωτηση ειναι για τον λογο πως το δεκαμετρο κανθαλακι της fumytech τελειωσε,οποτε αν και δεν ειμαι φαν του συρματος θα το αντικαταστησω.
Ολα τα απλα 26αρια ειναι ιδια σε γευστικη αποδοση η αυτο της crazy wire π.χ. θα δωσει κατι παραπανω;
 Σε kayfun που χρησιμοποιω τελευταια,βλεπω πως το μονο.clapton που παιζει καλα ειναι το λεπτο της coilology, αν και με Kanthal στα 4 ομως volt παιρνω ok γευση
Γευστικά δεν θα βρεις διαφορές στα απλά σύρματα. Τα ποιοτικά είναι πιο καθαρά και δεν έρχονται βουτηγμένα σε μηχανόλαδο.

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Εγω γιατι βλεπω διαθεσιμο το 29ga? Κοιταξες καλα?

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος apellis

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Εχεις δίκιο. Το είδα βιαστικά. Ευχαριστώ και πάλι.

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Τιποτα φιλε μου. Καλες αγορες

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
 Νεο  φιλοσοφικό ερώτημα. Έχω ενα SS 28αρι και λέω να το στριμώξω στον Kayfun. Ξέρω πως δεν κάνω dry burn στο σύρμα αυτό, άρα εκ των πραγμάτων θα παω σε ανοιχτές σπύρες. Επειδή ακούω πως αρπάζει πολύ ευκολότερα από το Kanthal π.χ., υποθέτω πως πρέπει να το παίξω σε πολύ χαμηλότερο volt. Να φύγω κάτω από τα 3.5;

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
όχι τόσο χαμηλά...κάπου στα 3,8-3,9 volt είναι το δικό μου sweet spot

Αποσυνδεδεμένος Dumouriez

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Γευστικά δεν θα βρεις διαφορές στα απλά σύρματα. Τα ποιοτικά είναι πιο καθαρά και δεν έρχονται βουτηγμένα σε μηχανόλαδο.
Όταν λέμε ποιοτικά, τι εννοούμε; vandy vape, crazy wire κλπ;

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Πετρος μια χαρα dry burn κανεις στο  ss γιατι να πας σε ανοιχτές σπειρες?

Στάλθηκε από το HUAWEI Y560-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
 Ακουσα την ρηση πως σε ss δεν κανουμε dry burn απο συνατμιστες και εχω την αισθηση πως κατι αναλογο επανελαβε και ενας Ελληνας κατασκευαστης χειροποιητων αντιστασεων σε βιντεο που παρακολουθουσα. Αν δεν ισχυει να δοκιμασα και με κλειστες μια και γευστικα παντα προτιμω το αποτελεσμα τους

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Μια χαρα γινεται στο SS αλλα θελει προσοχη να μην καψεις το συρμα. Χαμηλα βατ και σε χαμηλο φωτισμο για βλεπεις καλυτερα.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171775 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275819 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9324 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558076 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182281 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9327 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364