vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

499 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, john 7, ChrisFinny

Twitter

Σύρματα NiChrome, Kanthal (και άλλα πολλά) και χρήση τους σε αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Καλά γενικά το deck του cloudone και γενικά στο στυλ αυτό δεν είναι τα αγαπημένα μου, είναι καθαρά φτιαγμένα για ένα απλο σύρμα αλλά θα την κάνω την προσπάθεια μου.

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Βεβαιώσου οτι έχεις γεμάτο κάποιο άλλο τανκ έτοιμο για άτμισμα δίπλα σου για να καταφέρεις να παραμείνεις ψύχραιμος.

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Καλά αυτό ισχύει πάντα.
Τι σόι ατμιστες είμαστε αν δεν έχουμε 3-4 ατμοποιητες ετοιμοπολεμους να υπάρχουν.

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ λίγο φεύγω από το κάνθαλ και επιστρέφω σ' αυτό, πάντα με διπλές παράλληλες και τέλος. Στον skyline και στον hussar δοκίμασα το superfine αλλά αυτό το κάτι σαν βράσιμο, χουρχούρισμα ή όπως θέλετε πείτε το με έκανε να απομακρυνθώ. Στον Hussar βάζω και Ν80 και αραιά και που ss316, 40άρια. Αυτό που μ' ενδιαφέρει είναι η απουσία θορύβων, ώστε να πλησιάζω τη λειτουργία των genesis, αν μ' ενοχλεί στο αυτί χαλιέμαι.
Σε ντρίπερ βάζω το flapton της flatwire και τις αντιστάσεις του GRat που παίζουν καλά και δεν πολυασχολούμαι. Βασικά από ντρίπερς, μόνο τον Gorge και τον supersonic ατμίζω επειδή είναι αθόρυβοι.
@Ribot ,στον skyline δηλαδή 32αρι παράλληλο σε 2,5αρι πυρήνα λες;

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Αυτό εξαρτάται και από το airdisk που έχεις μέσα.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
[member=13664]Ribot[/member] ,στον skyline δηλαδή 32αρι παράλληλο σε 2,5αρι πυρήνα λες;
Εγώ βάζω 0,35 ή 0,4mm.


Μάλιστα εχθές σκεφτόμουν αν θα γίνεται να κάνω καμιά dual parallel 28ga kanthal στον Cloudone v3, αν θα πιάνει τα σύρματα.
Αφού τα πιάνει ο ν1, δε θα τα πιάσει ο ν3 που έχει μεγαλύτερες βίδες? Κανένα πρόβλημα δε θα 'χεις, ούτε hot spot ούτε τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Κομψοτεχνημα θα το δοκιμάσω και εγώ! ! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Εγώ βάζω 0,35 ή 0,4mm.

Αφού τα πιάνει ο ν1, δε θα τα πιάσει ο ν3 που έχει μεγαλύτερες βίδες? Κανένα πρόβλημα δε θα 'χεις, ούτε hot spot ούτε τίποτα.
Εσυ εδω στην φωτογραφια Γιωργο εχεις στριψει τις ακρες για να τις κρατησουν καλα οι βιδες? :hmmm:
Το συρμα υποθετω οτι ειναι 0.32mm.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Εγώ πάντως, βλέπω ότι δεν είναι στριμμένες οι άκρες. Παρατήρησε στα δεξιά κάτω από το βαμβάκι.

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Ναι εχεις δικιο. Επισης η αντισταση δεν ειναι εντελως καθετη ως προς τον αξονα των posts, λογικα για να χωρεσει το coil.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Παιδιά είναι στήσιμο 2,5 ετών, δε θυμάμαι διατομή σύρματος κι αν ήταν όντως λίγο λοξό για κάποιο λόγο ή παραπλανεί η φωτο. :laugh1:
Σίγουρα πάντως είναι κάνθαλ, με πιθανότερο το 0,32mm και οι άκρες δεν είναι στριμένες.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Κάθε πότε αλλάζεις αντίσταση;  :confused1: :o

2,5 χρόνια; Και ακόμα καθαρό;

Το να έχει από τότε την φωτογραφία, δεν υπάρχει ως ενδεχόμενο ε?
:P

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Πήρα για πρώτη φορά ένα superfine fused Clapton ni80 mtl και σε 2 ατμοποιητές που το δοκίμασα κάνει πολύ θόρυβο με σκασίματα. Ξέρει κανείς που οφείλεται; Γιατί κατά τα άλλα μου άρεσε.
Λοιπόν το δοκίμασα και γω με τα πιο σφιχτά pin στον Hastur (1.6,2x1mm,3x0.8mm) και όντως βγάζει γουργούρισμα όχι σκασίματα,το οποίο είναι όντως λίγο εκνευριστικό.Στα άλλα pins δεν έχει τέτοια απόδοση.Ούτε στον Hadaly.Έχει δίκιο ο Ribot,γιατί με Kanthal δεν τοκάνει αυτό το γουργούρισμα.Είναι πάντως περίεργο γιατί έχει αυτή την συμπεριφορά το σύρμα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171778 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558104 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9333 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364