vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

496 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, john 7, ChrisFinny, lounik

Twitter

Σύρματα NiChrome, Kanthal (και άλλα πολλά) και χρήση τους σε αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Ένα έξτρα μπλουμ στο οινόπνευμα, κ λίγο βρέξιμο με μηδενική πριν το πρώτο κοκκίνισμα δε βλάπτει. .  ;) (γνώμημου) 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Χωρίς οινόπνευμα υπάρχει κίνδυνος ?

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Πιστεύω tem ότι με το πύρωμα φεύγουν όλα αλλά λίγη καθαριότητα παραπάνω δεν βλάπτει. Έστω και για ψυχολογικούς λόγους...
Λες και όταν πιαναμε τα τσιγάρα με τα βρωμοχερα μας ήταν καλύτερα...


Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Ό,τι μα Ό,ΤΙ κι αν είχαν πιάσει τα χέρια σου πριν, μια χαρά καθαρά ήταν σε σύγκριση με το βρωμοτσίγαρο.

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Μάλλον μόνο τις στιγμές ποθ έχω φάει καμένο ίσως ήταν χειρότερα από το τσιγάρο (συγνωμη για το offtopic λλά δεν βαστήχτηκα

Αποσυνδεδεμένος Stentor

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Δοκιμαστε συρμα 36/32ga n80-ka1 clapton, αρπαζει σχετικα γρηγορα για τον τυπο του (λογω του n80).Αντισταση 5 σπειρες σε 3αρι πυρηνα δινει 0,64 ohm περιπου.
 
Προτεινεται για δυσκολους ατμοποιητες σε γευση. ;)
Με την λογικη αυτη τσιμπησα ενα Νi80 28/32 thunderhead, για τον serpent alto, αλλα μου φαινεται πολυ κατωτερο του κλασικου Α1 26/32 vandy. Και αρκετο σκασιμο για καποιο λογο....

Αποσυνδεδεμένος gogos

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Τελικα δεν εχω καταλαβει το ni80 το καιμε η οχι;χθες πηρα το το crazy για δοκιμη 40ρι μου εδωσε ενα κομματι για δοκιμη ο σαββας.Μου ειπε ανοιχτες σπειρες κ οχι καψιμο, κ φυσικα οχι dry burn ,τελικα τι ισχυει;Περιμενω απαντησεις για να στησω.Γενικα ειμαι του κανθαλ.Οχι πολλα βατ.Απλα ακουω για υπεροχη γευση.Σας Ευχαριστω που με διαβασατε

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Άμα κάνεις ανοιχτές σπείρες δεν έχεις κανέναν λόγο να του κάνεις dry burn. Απλά καθάρισέ το. Όχι ότι θα γίνει τίποτα άμα του κάνεις dry burn. 

Το dry burn απαγορεύεται στο Ni200, όχι στο Ni80. Αλλά εκείνο παίζει έτσι κι αλλιώς σε έλεγχο.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Μάλλον μόνο τις στιγμές ποθ έχω φάει καμένο ίσως ήταν χειρότερα από το τσιγάρο (συγνωμη για το offtopic λλά δεν βαστήχτηκα
Αν δεν έχεις φάει καψούλι απο mesh δεν ξέρεις τι σημαίνει  καμένο  :yes: :))
Τελικα δεν εχω καταλαβει το ni80 το καιμε η οχι;χθες πηρα το το crazy για δοκιμη 40ρι μου εδωσε ενα κομματι για δοκιμη ο σαββας.Μου ειπε ανοιχτες σπειρες κ οχι καψιμο, κ φυσικα οχι dry burn ,τελικα τι ισχυει;Περιμενω απαντησεις για να στησω.Γενικα ειμαι του κανθαλ.Οχι πολλα βατ.Απλα ακουω για υπεροχη γευση.Σας Ευχαριστω που με διαβασατε
Και σε  ανοιχτές  σπείρες το ni80 δώσε ελάχιστα watt  ίσα ίσα  να  πάρει αυτό το φανταστικό μπλε μωβ χρωματάκι
Με την λογικη αυτη τσιμπησα ενα Νi80 28/32 thunderhead, για τον serpent alto, αλλα μου φαινεται πολυ κατωτερο του κλασικου Α1 26/32 vandy. Και αρκετο σκασιμο για καποιο λογο....
Μια   φώτο  το στήσιμο  και θα  δούμε τι μπορεί  να φταίει.Λίγο  δύσκολο  να  φταίει   το  σύρμα ,πιθανότατα νεράκι απο πλύσιμο ή μέσα στο  υγράκι  σου

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Χειρότερο το mesh από καψουλι κεραμικού; Ήταν ότι χειρότερο !!

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Να σου πω την αλήθεια δεν  έχω  εμπειρία  με καψούλι  κεραμικού...
Πόσο  να το πυρώσεις για  να σκάσει;ειδικά  με τις μπαταρίες του τότε και τα συρματάκια της πλάκας μου φαντάζει λίγο δύσκολο  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Stentor

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Παλουκαρε, δεν ειναι οτι σκαει καψουλι...τσιτσιρισμα σπαστικο εχω. Με ολα τα στησιματα, ανοιχτες, κλειστες κτλ
Και δεν ειναι οτι βραζει απο τα βατ...τεσπα. Μικρο το κακο, συρμα καβα...

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Αν θες στείλε μου φωτο το στήσιμο να έχω μια εικόνα για να σε βοηθήσω.
Μου κάνει  εντύπωση στον μικρό  serpent  με τέτοιο  σύρμα να έχεις τα προβλήματα που λες  :dontknow:
Claptonakia του  πετάνε μέσα απο οτι ξέρω και χωρίς ιδιαίτερα κόλπα στα βαμβάκια αποδίδει πολύ καλά 

Αποσυνδεδεμένος Stentor

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Mα με 26/32 ΚΑ1 εχω υποδειγματικο ατμισμα. Απλως ειπα να παιρνα κανα πιο ψιλο να παιζε στο ~1ohm
Kαι το τσιτσιρισμα οκ, δεν θα ασχολουμουν αν ειχα γευση εφαμιλλη με του ΚΑ1 26/32
Θα κοιταξω αυριο μηπως τον στησω ετσι να στο δειξω, αλλα εχθες αλλαξα με το ΚΑ1 26/32 και δεν το αλλαζω μιας και μ αρεσει   :))

Αποσυνδεδεμένος daffy

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα εχθές αποφασίσα να δοκιμασω τον ελεγχο της θερμοκρασίας με συρμα ni80 της vandy vape super fine MTL fused clapton.Εχω ρυθμισει το tcr 0.00112 αλλα μετα απο λιγο με πεταει Vw mode.το εχω δοκιμάσει σε τρια διαφορετικά mod και συμβαινει το ιδιο πραγμα.η αντισταση που εχω στήσει ειναι σε 2.5 πυρήνα ,6 σπείρες,0,85 Ω.Στον Siren v2

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171778 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275839 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558101 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9333 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364