vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

501 επισκέπτες, 2 χρήστες
dvelev, camber

Twitter

Σύρματα NiChrome, Kanthal (και άλλα πολλά) και χρήση τους σε αντιστάσεις.

Μα στην παράλληλη, δεν είναι κολλημένες έτσι και αλλιώς λόγω κατασκευής της?
Εννοώ, η μία αντίσταση δεν είναι σε επαφή με την άλλη αντίσταση?

Αυτό εννοώ. 
Αν παίζει ρόλο, δεν μας κάνει για Tc.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Στην παραλληλη μπορεις να ειναι κολλημενες μπορεις και με κενα

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Μα στην παράλληλη, δεν είναι κολλημένες έτσι και αλλιώς λόγω κατασκευής της?
Εννοώ, η μία αντίσταση δεν είναι σε επαφή με την άλλη αντίσταση?

Αυτό εννοώ.
Αν παίζει ρόλο, δεν μας κάνει για Tc.
Ουσιαστικά μιλάμε για μία αντίσταση πάλι.Μια χαρά κάνει για TC αρκεί να μην είναι όπως οι δρόμοι στην Ελλάδα, με λακούβες κάθε 2μέτρα.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Και η twisted μια ειναι αλλα προτιμω parallel. 

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Οι έτοιμες αντιστάσεις , όπου βάζεις μόνο μπαμπάκι , δεν είναι καλές?

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Γιατι να μην ειναι; απλα κοιτας να αναβει ομοιομορφα χωρις hotspot

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Προσπαθηστε να στηνετε με απλα συρματα και αποφυγετε οσο μπορειτε τα χοντρα. Θα κερδισετε σε αυτονομια λογω χαμηλης ισχυος (εκτος αν επιλεγετε ζεστο ατμο). ;)
. . . . πόσο δίκιο έχεις . . . . . . δοκίμασα κι`έστησα την twisted πού είναι στη φωτό . . . . . . 
 . . . . τσάκισε μια 26650 σε μια ώρα . . . . . . κουφό τελείως . . . . . . κι`όμως έγινε . . . . . . 
 . . . . . . βέβαια κι`εγώ το πήγαινα χωρίς ανάσα το θέμα . . . . . είμαι με φλωρέξ υγρό . . . . . 
τριάρης πυρήνας , 24g νιχρομ , 0.4 Ω , μοντάκι vapedroid 75 , 33 βατ . . . . .
στη συνέχεια έστησα με ud 22g κάνθαλ , με ίδιο πυρήνα και ιδια Ω , μοντάκι balrog 
στα ίδια βατ και πήρα γεύση εφάμιλλη του vapedroid . . . . . . . . 


Αποσυνδεδεμένος slayer

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Aντιστασεις nichrome που βρισκουμε κινεζομαγαζα?

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .

Αποσυνδεδεμένος niki27

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Παιδιά να ρωτήσω?  :tongue_smilie:
Θέλω να βάλω μια παραγγελία σήμερα απο εδώ, εκτος αν έχει κάποιος ακόμα καλύτερο site  για αγορά..
https://www.zivipf.com/epages/63862298.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/63862298/Categories/%22Spezial%20Dr%C3%A4hte%22
Δεν ξέρω όμως ποιό ή ποιά σύρματα να προτιμήσω..
Αν έχει όρεξη κάποιος ας βοηθήσει! Εχω παλαβώσει...

Να συμπληρώσω οτι τα σύρματα θα δουλέψουν σε avocado24 και ψάχνω και κατάλληλο σύρμα για τον siren2..


Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Με κανθαλ Α1 0,40mm για τον αβοκάντο και 0.32mm  για τον σιρεν πιστεύω θα είσαι εντάξει.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Κατι που ισως βοηθησει τους νεοεισερχομενους σε ενα φαινομενο που παρουσιαζεται στους επισκευασιμους κατα το ατμισμα

Μερικες φορες οταν ατμιζουμε ενω εχουμε στησει κανονικα και λειτουργουν τα παντα καλα,ξαφνικα στην επομενη τζουρα μας παρουσιαζεται καμμενο ή καλυτερα "υποψια καμμενου". Εκει αναρωτιεσαι τι παει στραβα ενω πριν ολα ηταν τελεια;
Κατα την αναπληρωση υγρου μερικες φορες παγιδευεται αερας στο στησιμο μας κατι το οποιο δεν φαινεται. Πως το αντιμετωπιζουμε; Πολυ απλο, αλλα να γινεται συντομα.
Ανοιγουμε καπακι αναπληρωσης με ΑΝΟΙΧΤΟ ρυθμιστη υγρων, βλεπουμε φυσαλιδες να ανεβαινουν προς τα πανω και αμεσως βιδωνουμε παλι.Ολα παλι οπως πριν. 

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Εγω ειχα ενα αλλο προβλημα. Μερικες φορες στο καινουργιο στησιμο μου στις πρωτες τζουρες μου ερχοταν μια περιεργη γευση και μετα εστρωνε. 
Οι λογοι ηταν απλοι.
Εριχνα υγρο στο βαμβακι αλλα μερικες φορες δεν εριχνα πολυ.
Αλλες φορες ενω ειχα ριξει το υγρο και παταγα το fire button χωρις να εχω κλεισει τον ατμοποιητη δεν ξανα εβαζα υγρο με αποτελεσμα το βαμβακι να ειναι λιγο στεγνο. οχι εντελως για να φερει καμενο αλλα λιγο

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
φιλε [member=8493]majoragi[/member] ειναι βασικη αρχη το καλο βρεξιμο στο βαμβακι.
μην το ξεχνας... αυτο το λιγο αρπαγμα που κανει θα σου μειωνει αρκετα τη γευση του υγρου που ατμιζεις.
κ ειναι κ ενας λογος "χρωματισμου" του υγρου αν εισαι με τανκατο ατμοποιητη.

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Για αυτο ειπα οτι "ειχα ενα προβλημα".
Τωρα πια εχω μαθει και ειναι ολα πεντακαθαρα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171819 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42952 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35311 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558464 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9406 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364