vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

503 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, camber, filikos4, Ηρακλης, billythekid

Twitter

Σύρματα NiChrome, Kanthal (και άλλα πολλά) και χρήση τους σε αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος microcens

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Επεσε στα χερια μου ενα ρεταλι ss316.
Υπαρχει default τιμη για το tcr ?

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
οχι δεν νομιζω να υπαρχει κατι στανταρ
απο 90 μεχρι 120 εχω ακουσει
δοκιμασε μεσα εκει μεχρι να σε ικανοποιησει

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Αν μιλάμε για 316L ξεκινάς με 92 και κατα 99% είσαι οκ
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 04, 2017, 19:27 από MAFAKA »

Αποσυνδεδεμένος nikonian

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  ;D Απίστευτοι κινέζοι.
Βλέπω και παραγγέλνω αυτό
https://www.fasttech.com/products/2210203

Γράφει ότι είναι 29AWG και 1,2Ω
Το κουτί που μου ήρθε γράφει 28AWG :eyesplash: και στην πραγματικότητα πρέπει να είναι 26AWG, γιατί βγαίνει 0,75-0,8Ω και όχι 1,2Ω , ως όφειλε. ;D
Πολύ χοντρό και πολύ σκληρό σύρμα. Πιο σκληρό από το SS :wall:

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Σε μια παραγγελία από crazywire μου έστειλαν δείγμα Ni80. Αυτό είναι το κλασικό nichrome? 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Ναι είναι το κλασσικό Ni80

Αποσυνδεδεμένος jmekman

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Προτεινόμενο TCR για το SS της stealthvape?

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]Σε dripper, με Nichrome 0.4mm αλλά και με 0.5mm, μου έκαψε-έκοψε 3 φορές το βαμβάκι μέσα στον πυρήνα. Δεν είχε παρουσιαστεί ξανά αυτό το φαινόμενο μέχρι σήμερα. Το πρόβλημα ήρθε όταν έκανα επιλογή με πολλές σπείρες (και συνεχόμενες τζούρες). Τα στησίματα, καθώς και τα βατ, δεν ήταν προβληματικά ούτε αυξημένα. Δεν έχω απάντηση για το πρόβλημα. Αν κάτι ήταν λάθος από εμένα, δεν μπόρεσα να το βρω.  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος nikonian

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Γράφεις πολλές σπείρες, άρα και μεγάλο μήκος του coil.
Γράφεις επίσης συνεχόμενες τζούρες.
Αν αυτά συνδυαστούν και με σφικτό βαμβάκι, ίσως να μην προλαβαίνει το ζουμίι από τη μια τζούρα ως την άλλη να διαποτίσει το βαμβάκι μέχρι το κέντρο του coil.

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Προτεινόμενο TCR για το SS της stealthvape?
Καλημερα. 88 το δινει ο αγγλος μεχρι και 92 το παιζω εγω. Πολυ καθαρο συρμα και σταθερης ποιοτητας. Το χρησιμοποιω απο το καλοκαιρι.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Γράφεις πολλές σπείρες, άρα και μεγάλο μήκος του coil.
Γράφεις επίσης συνεχόμενες τζούρες.
Αν αυτά συνδυαστούν και με σφικτό βαμβάκι, ίσως να μην προλαβαίνει το ζουμίι από τη μια τζούρα ως την άλλη να διαποτίσει το βαμβάκι μέχρι το κέντρο του coil.
[justify]@nikonian, καλησπέρα. Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση. Είχα μία υποψία για όσα λες κι ο εγωισμός δεν με άφηνε να καταλάβω, (αφού όλα ήταν όπως πάντα, στρωτά κι όμορφα...). Όμως είδα πως έχεις δίκιο. Πιο συγκεκριμένα: [/justify]

[justify]Είχα σήμερα, στον NoLegal, Nichrome (n80) 0.5mm, 10 σπείρες, 2.5mm πυρήνα, διπλή αντίσταση και 0.3Ω. Έκοψε-έκαψε πάλι το βαμβάκι (2 φορές, μία με απλό οργανικό και μία με cb), και μάλιστα με χαμηλά βατ (από 20 βατ και πάνω), αλλά συνεχόμενες τζούρες. Το έκοψε ακριβώς στο κέντρο του πυρήνα. Υποθέτω επίσης πως πρέπει να βοηθάει και το σύρμα για το φαινόμενο, δηλ. να συγκρατεί παραπάνω χρόνο τη θερμοκρασία, να στεγνώνει πιο εύκολα το βαμβάκι στο κέντρο κ.λπ. κ.λπ. / είμαι περίεργος αν έχει συμβεί και σε άλλο φίλο. Ευχαριστώ και πάλι. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Αγόρασα σύρματα Kanthal A1 στα 24-26-28 awg από vape-spot.gr

Προσωπική μου άποψη είναι οτι είναι από τα πιο καθαρά και ποιοτικά σύρματα που έχουν περάσει από τα χέρια μου. Δεν ξέρω αν καποιος άλλος μπορεί να επιβεβαιώσει ή αναιρέσει την αποψή μου αλλά είμαι πραγματικά πολύ ευχαριστημένος και τα προτείνω από την στιγμή που το μαγαζί είναι Ελλάδα και η παράδοση είναι άμεση.

Αν θεωρείται διαφήμιση παρακαλώ όπως διαγραφεί η ανάρτηση αυτή από καποιον moderator

:thumpup:

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Να σε επιβεβαιώσω ως προς τη ποιότητα! Επίσης έχει και εξαιρετικές τιμές. 

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
+1 και από εμένα. Ποιότητα, και τιμές super!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275809 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42883 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558069 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9326 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364