vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

505 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, dkostas, mathimatikos1966, Ribot, george kotsopoulos

Twitter

Σύρματα NiChrome, Kanthal (και άλλα πολλά) και χρήση τους σε αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Σε TC το δουλεύουμε και δουλεύει μια χαρά. Το αν δουλεύει σε watt mode ή όχι είναι άλλη συζήτηση, για να μην ξαναπώ ότι εγώ το δουλεύω και σε μηχανικό :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Οκ το έπιασα και ψήθηκα. Thxxxx! Μόλις  ανακοίνωσα στη σύζυγο ότι αύριο εντελωωωώς τυχαία θα έχω δουλειά στο γραφείο! :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Ααα εγώ δεν ξέρω τίποτα...ουδεμία ευθύνη φέρω για οτιδήποτε σου συμβεί... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Είναι και που ήρθε ένα vapemail από stealthvape σήμερα με σύρματα... πρέπει να θυσιαστω για το καλό της επιστήμης!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
εκανα κατι και θελω γνωμες.
εφτιαξα μια αντισταση με 28ga kanthalA1 στα 0,82ohm.
Τι εκανα τωρα,πηρα το αξονακι το coil master με πυρινα 3mm και
περασα στις δυο τρυπες που εχει το εργαλειο συρματα(και στις δυο)
και εφτιαξα την αντισταση. 
Σαν γευση περνω καλη
Εχω κανει βλακεια?

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Είναι και που ήρθε ένα vapemail από stealthvape σήμερα με σύρματα... πρέπει να θυσιαστω για το καλό της επιστήμης!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Να μας πείς τί έφτιαξες τότε και τα αποτελέσματα!  ;)

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?

κάτι τέτοιο έφτιαξες αν κατάλαβα καλά

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
ναι,αλλα αυτος ζοριστηκε παρα πολυ,εγω καθολου με το εργαλειο

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
άμα δεις την ημερομηνία του βίντεο θα καταλάβεις πως δεν έχεις να ανησυχείς για τίποτα
τώρα ατμίζουν τέτοια (πώς δεν ξέρω :tongue_smilie:)


φαντάζομαι φυσικά έλεγξες για hot spots κτλ...

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
μολις το εβαλα επανω πριν το αναψω το εξυσα λιγο,
ολα μια χαρα τιποτα,αναψε απο μεσα προς τα εγω ομοιομορφα.
και το εχω τωρα στα 19 watt. πολλα ειναι ή λιγα? 0,82ohm

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
μια χαρα εισαι Ντινο.  ;)

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
μολις το εβαλα επανω πριν το αναψω το εξυσα λιγο,
ολα μια χαρα τιποτα,αναψε απο μεσα προς τα εγω ομοιομορφα.
και το εχω τωρα στα 19 watt. πολλα ειναι ή λιγα? 0,82ohm
καλά είναι (για μένα) αν σου αρέσει και στη γεύση είσαι οκ.
σχεδόν ποτέ δεν σκάω για τα watt προσωπικά
αν δεν παίρνω καμένο και είναι καλή η γεύση συνεχίζω
σε ηλεκτρονικό mod φυσικά...

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Drum ο καταλληλος ανθρωπος την ποιο σωστη στιγμη.

firvain  σε ευχαριστω πολυ.

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Γιάννη, έλα απο δω με τα nife σου, να σου στρίψω κλαπτον που θα βγει κλάπτον και όχι κλάφτον :laugh1:
Στέφανε, σε βρίσκω πολύ τολμηρό και ντουμανιάρη τελευταίως :)
ααα, Γιάννη όλα τα καλούδια βγήκαν από το "καλάθι" του  estrifan 😀.  Το νίφε στον εβίβα και για τα δικά μου μέτρα,  είναι αποκάλυψη.  😨. Οι 4 από τους 5 ατμοποιητές είναι στημένοι πλέον μόνιμα με νιφε. Και άνευ κεραμικού και άνευ διάφανου τανκ που για μένα σημαίνει ένα βήμα προς την " αυτάρκεια". Οσο κι αν ακούγεται περίεργο αυτό που θα πώ , αν ένας παραγωγός βάζει "τίτλους τέλους" αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άλλες λύσεις από τους χρήστες. Αυτή τη συζήτηση όμως θα την κάνουμε από κοντά😈 Το ζητούμενο είναι ότι το άτμισμα σήμερα σε νέο καθεστώς αγοράς λόγω της νομοθεσίας περνάει αναγκαστικά σε άλλη εποχή (και τα στόκ θα τελειώσουν κάποια στιγμή ειδικά σε κάτι γνωστούς  cloud chasers... 😀 ). Και εδώ το νίφε έχει να παίξει τον ρόλο του.... Τι εννοώ ; Τσιγαρίσια τζούρα αλλά με ποσότητα ατμού και ποιότητα γεύσης.... Σκέψου το 😎😎😎 ή άσε να το τσεκάρουμε μαζί..

ΥΓ. Δεν μπορώ να μην ξανα-ευχαριστήσω τον Γιάννη (estrifan).  Εξαιρετικό παιδί και κυρίως από τους πιό σεμνούς , παρά τις τεράστιες ( για να μην πώ απόλυτες) γνώσεις που έχει στο θέμα "Σύρματα". 🙌🙌🙌

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
οφφτόπικ

Ετοιμαστήτε για σεμινάρια στην επόμενη συνάντηση. Αν δεν έρθει ο estrifan ΄φορα το καπελάκι της διδαχής ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171782 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182299 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364