vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

503 επισκέπτες, 2 χρήστες
dkostas, Boogie2008

Twitter

Σύρματα NiChrome, Kanthal (και άλλα πολλά) και χρήση τους σε αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
@estrifan το έχω δώσει παραγγελία και το περιμένω. Είχα βάλει nife48 και 30 από τον Γερμανό και τώρα περιμένω του Άγγλου.
Από του Γερμανού πάντως το 48 σε σχέση με το 30 δεν παίζεται. Αν και το 30 δεν ήταν άσχημο, πολύ καλύτερο από κάνθαλ αλλά μου έδινε μια διαφορετική γευστική βεντάλια  στα αρώματα σε σχέση με το 48. Μπορεί όμως σε κάποιον άλλο να αρέσει πιο πολύ το 30  :confused1: 
Tο nife30 του Άγγλου λές ότι έχει τόση μεγάλη διαφορά; Άναψες φωτιές βραδυάτικα και εύχομαι αύριο να χτυπήσει το κουδούνι ο ταχυδρόμος  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Άσε γιατί και εμένα έτσι μου είχαν ανάψει φωτιές και το περίμενα πως και πως...
Εμένα η δική μου κατάταξη είναι :

1. NiFe30 stealthvape
2. Nife48 zivipf
3. NiFe30 dicodes

Η δική σου μπορεί να διαφέρει...αλλά αφού θα έχεις και εσύ ολοκληρωμένη άποψη θα έχει ενδιαφέρον να μας πείς και τη δική σου σειρά προτίμησης!

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
O Aγγλος ταχυτατος estiafan!
Oi δοκιμες πανε και ερχονται με το Aγγλο NiFe ;)

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Ε και τι? Μας κρατάς σε αγωνία? Πες μας ντε...  :tongue_smilie:


@constantinos77
Τώρα που μου 'ρθε...ακόμα και αν δεν έρθει άυριο του άγγλου...φάε ένα πεινιρλί απο το ρέϊνμπο για παρηγοριά...και στείλε και σε μας κανένα!  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 21, 2016, 00:55 από estrifan »

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Ε άντε βρε πέιτε μας τα αποτελέσματα μπας και ξεστραβωθούμε :laugh1:  

Αχ @estrifan αναψες φωτιές. Εγώ αυτό που περιμένω τώρα είναι μπας και βγάλουν και κανενα nife notch coil για να το βάλω στον Theorem  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Μεχρι στιγμης επειδη η συγκεκριμενη περιοδος ειναι δυσκολη για δοκιμες λογο υποχρεωσεων :wall:
Δεν εχω προλαβει να τεσταρω σε γευση τοσο οσω θα ηθελα.

Εχω στα χερια μου και ενα δειγμα ΝiFe 30 και 45 απο γερμανο(ευχαριστω τον Δασκαλο :respect: :respect: :respect: ;))

Μεχρι στιγμης ειδα πολυ καθαρη γευση απο την Stealthvape,
δεν ειμαι σιγουρος αν εχει πιο καθαρη γευση απο της Dicodes ακομα σιγουρα ειναι πιο ευκολοδουλευτο.

Γενικα ολα καλα,πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης.

Και φυσικα σε σχεση με οποιοδηποτε αλλου τυπου συρμα για TC που εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης,
στο θεμα γευσης προσωπικα ουτε λογος για συγκριση.

Αλλα με τρωει και εμενα η περιεργεια να δοκιμασψ τα NiFια μεταξυ τους,
αν και πιστευω ο Con77 θα βγαλει πιο σωστα συμπερασματα,
οποτε με βλεπω και μενα να περιμενω συμπερασματα απο ανωθεν :))

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
@constantinos77
Αυτό το έχω σκεφτεί και εγώ γιατί πολύ κουβέντα έχει γίνει γύρω απο αυτό...
Αλλά κοίτα να δείς κάτι...πολλά απο όσα γράφονται στο forum τα βλέπουμε σιγά σιγά όλως περιέργως να γίνονται πραγματικότητα!  ;)

@teo77
Πες τα και εσύ μπας και γίνουμε πολλοί και διαδοθεί το σύρμα και το φέρει και κανένας εδώ πέρα   ;)

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Πεινερλί απ´ο το Rainbow...ελπ´ιζω να μην έχεις υψηλή χολιστερίνη :laugh1:
Εγώ να σου στείλω αλλά το καλ´υτερο είναι να χτυπήσεις ένα μετά απ´ο τσίπουρα :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
@constantinos77
Αυτό το έχω σκεφτεί και εγώ γιατί πολύ κουβέντα έχει γίνει γύρω απο αυτό...
Αλλά κοίτα να δείς κάτι...πολλά απο όσα γράφονται στο forum τα βλέπουμε σιγά σιγά όλως περιέργως να γίνονται πραγματικότητα!  ;)

@teo77
Πες τα και εσύ μπας και γίνουμε πολλοί και διαδοθεί το σύρμα και το φέρει και κανένας εδώ πέρα   ;)

Παντως το μονο που μπορω να πω σχεδον σιγουρα ειναι οτι ξεκαθαρισα τουλαχιστον με ποιο tc συρμα θα πορευομαι και θα κανω δοκιμες :yes:

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Τι να πω μακάρι...πάντως και το 316 το notch δεν είναι καθόλου κακό. Το δούλεψα με tcr105 και μου έβγαλε πολύ καλή γεύση. Επίσης με το ιδιο υγρό με notch έκανα πολλά ml περισσότερα σε σχέση με κάνθαλ. 
Αυτό που δοκίμασα ´ηταν της Wismec που είχε πάνω ο άτμο. Τώρα περιμένω και αυτά του γερμανου και θα δούμε πως θα πάει. :confused1: 

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Πεινερλί απ´ο το Rainbow...ελπ´ιζω να μην έχεις υψηλή χολιστερίνη :laugh1:
Εγώ να σου στείλω αλλά το καλ´υτερο είναι να χτυπήσεις ένα μετά απ´ο τσίπουρα :laugh1:


Βρε και πριν και μετά...είναι το πρώτο που κάνω όποτε έρχομαι ή έστω περνάω...αντέχω ακόμα!   ;)
Με ουγγαρέζα και πατάτες φυσικά! Η γέυση είναι αντίστοιχη του NiFe...  ;D   Εντυπωσιακή!

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Τρώς ένα και μετά πάς για ατμιστική γευσιγνωσία... και αν μπορέσεις να διακρίνεις καμμία γευση μετά εμένα... :laugh1:
Βρε Τέο δεν έχεις άδικο, αλλά και πάλι όταν φύγω εκτός την ασφάλεια που νοιώθω με το κανθαλάκι δεν την έχω ακόμη με το tc :dontknow: 

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Βασικά τρως ένα και μετά δεν πας για τίποτα...  :tongue_smilie:  Πρέπει να το φας σε στρατηγικής σημασίας ώρα γιατί υπάρχει κίνδυνος να χάσεις την υπόλοιπη μέρα-βραδιά...

Ναι αλλά έχεις το nichrome τώρα ε!  ;)

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Συμφωνω Con και εγω αυτη την ανασφαλεια δεν την εχω ξεπερασει ακομα :nope:

Παντα οταν χρειαζεται να φυγω εκτος βασης για καποιο διαστημα ειδικα εχω παντα και το κανθαλακι μαζι.

Εχω ακομα την υποψια οταν χρειαστει να σεταρω ξανα εαν εχει κλειδωσει στην σωστη τιμη η αντισταση,με την σωστη θερμοκρασια,να ειναι ολα καλα με την τροφοδοσια απο το σεταπ etc etc....

Γι αυτο με τα 2 απο τα 3 διαφορετιτκα μοντ που εχω και δοκιμαζω tc μονο με ενα νοιωθω μια καποια ασφαλεια,
στα υπολοιπα 2 οποτε βλεπω κατι 0.02+ ή - δεν :nope:


Μην κοιτας τον estiafan που οτι μοντ και να του ερθει εχει πανω 510 απο provari  :sfyrigma:

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Το Nichrome ήταν πολύ ευχάριστη έκπληξη, δεν το περίμενα...
Απλά επειδή αυτό που έχει η UD στο box είναι 26ga, θέλω να δοκιμάσω και ένα πιό λεπτο. Ισως το αγαπημένο μου 0.25 ή έστω 0.28.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171825 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42957 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182419 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9415 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364