vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Σύρματα NiChrome, Kanthal (και άλλα πολλά) και χρήση τους σε αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Κι εγώ θεωρώ ότι τα ud δεν είναι καλής ποιοτητας

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Είχα ξεκινήσει με κάνθαλ και αργότερα πήγα σε ni80. Ζεσταίνεται πιο γρήγορα και σε λιγότερα βατ, είδα μια μικρή καθαρότητα στα υγρά μου, έναντι του κάνθαλ και πιο ξεκάθαρη γεύση. Βέβαια, μπορεί να έφταιγε και το κάνθαλ το οποίο ήταν της UD, το είχα βρει σε προσφορά και είχα πάρει μπόλικο.
Από τότε μόνο ni80. Τώρα έχω βολευτεί με kidney puncher 26ga και 28ga, 2 και 2.5 πυρήνα ανάλογα τον ατμοποιητή, ανοιχτές σπείρες δεν χρειάζεται ζέσταμα.

Μου κάνει ένα σκασιματάκι όταν είναι καινούργια η αντίσταση και αυτό στην πρώτη τζούρα. Μετά από 1-2 ml στρώνει.
Ελπίζω να βοήθησα.
Φίλε @kostas... σίγουρα υπάρχει διαφορά ποιότητας ανάμεσα σε UD και Kidney puncher.
Πάντως κι εγώ έχω κατασταλάξει σε Ni80.
Σύρμα Kidney puncher που βρήκες; Έχω ακόμα κάμποσο αλλά κάποια στιγμή θα τελειώσει. Τις προάλλες που είχα ρίξει μια ματιά δεν βρήκα πουθενά.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Στο vaporsolutions και στο altersmoke, λογικά θα έχει και σε άλλα καταστήματα. Σου έστειλα και pm.
Ναι, η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχει πλέον η ποικιλία που υπήρχε κάποτε σε μονόκλωνα σύρματα. Να φανταστείς ότι σε δύο κοντινά μου καταστήματα δεν έχουν καθόλου μονόκλωνα και σε κάποια άλλα βρίσκεις μόνο mythical vapers που δεν τα θεωρώ και τόσο ποιοτικά.
 Ίσως επειδή δεν υπάρχει μεγάλη ζήτηση, άλλωστε δεν έχουμε μείνει και πολλοί που στήνουμε ακόμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 04, 2023, 00:05 από kostas... »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Ότι υπάρχει σε stock πλέον και με πολύ περιορισμένες επιλογές. Και δεν νομίζω ότι θα ξαναφέρουν kidney puncher. Εξαιρετικά σύρματα, ποιοτικά. Τελικά θα μείνουν στην αγορά κάτι φτηνιάρικα όπως τα mythical vapers. Έχει αλλάξει όντως η αγορά.

Αποσυνδεδεμένος MrGeneral

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Σε περίπτωση που δεν είναι γνωστό ήδη, προτείνω τη wireoptim. Παραγγέλνω kanthal από εκεί για πλέξιμο, γιατί πνευμονικές kanthal δεν υπάρχουν πουθενά. Made in the usa, ποιοτικό σύρμα ό,τι διάμετρο θες και καλές τιμές. Συχνές προσφορές, το μόνο κακό είναι ότι κάνουν 2-3 βδομάδες να έρθουν, αλλά αν πάρεις αρκετό για να κρατήσει κανένα χρόνο, αξίζει.

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Περισσότερες πληροφορίες; Έξοδα αποστολής, τελωνείο; Πάντως με μια αναζήτηση είδα ότι υπάρχουν και στο vapormania.

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Τα WireOptim μάλλον θεωρούνται καλά σύρματα και τα έχω υπόψη μου για να το ψάξω περισσότερο.

Έχω δει και builders του εξωτερικού που για να διαφημίσουν την πραμάτεια τους λένε ότι χρησιμοποιούν WireOptim.

Πιστεύω ότι αξίζουν μια δοκιμή ιδίως εάν υπάρχουν και Ελλάδα.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Σχετικά με το τι λένε όλοι αυτοί, πέραν κάποιων εξαιρέσεων, κρατάω μικρό καλάθι πάντα. Πάντως η τιμή τους είναι πολύ καλή και όντως αξίζει μια δοκιμή. Πόσο μάλλον όταν βλέπω ότι έχει και 28ga ni80 το οποίο δυσκολεύομαι λίγο περισσότερο να το βρω.


Από την άλλη πλευρά όμως, οφείλω όμως να πω ότι έχω ενθουσιαστεί με την ανθεκτικότητα του kidney puncher. Μπορεί να κρατήσω την ίδια αντίσταση και 10 μέρες, την στιγμή που κάτι άλλα στο διήμερο έχουν καεί.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Kidney Puncher που βρισκουμε βρε παιδια γιατι Ελλαδα ξερω οτι δεν υπαρχε τιποτα.


Εχω ακουσει και εγω οτι ειναι εξαιρετικο συρμα αλλα που να βρεθει ειδικα σε νορμαλ διαμετρους.


Όποιος ξερει ας ενημερώσει!

Αποσυνδεδεμένος MrGeneral

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Αγοράζω από Αμερική, περνάνε τελωνείο, παραλαμβάνω από ΕΛΤΑ και πληρώνω δασμούς στην παραλαβή. Γύρω στα 2-5€ έξτρα. Αλλά είναι ο μόνος τρόπος που βρήκα για να παίρνω σύρμα αμερικάνικο 36+ gauge, γιατί φτιάχνω μόνος μου σύνθετα σύρματα

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ μετά το ni80 mtl clapton coilology, όσες φορές και αν προσπάθησα να κάνω σε κανθαλ δεν τα κατάφερα το ίδιο βέβαια και σε απλό σύρμα.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Θέμα συνήθειας είναι. Ότι βολεύει τον καθένα. Τώρα σε σχέση με τα kidney puncher υπάρχουν κάποια ελάχιστα υπόλοιπα στο vaporsolutions αλλά με πολύ περιορισμένες επιλογές ως προς το διαμέτρημα.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Αγοράζω από Αμερική, περνάνε τελωνείο, παραλαμβάνω από ΕΛΤΑ και πληρώνω δασμούς στην παραλαβή. Γύρω στα 2-5€ έξτρα. Αλλά είναι ο μόνος τρόπος που βρήκα για να παίρνω σύρμα αμερικάνικο 36+ gauge, γιατί φτιάχνω μόνος μου σύνθετα σύρματα
Αν μπορείς να μας πείς και το SITE από το οποίο αγοράζεις και ποια είναι τα ταχυδρομικά έξοδα.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
μάλλον από https://wireoptim.com/

Αποσυνδεδεμένος MrGeneral

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Αν μπορείς να μας πείς και το SITE από το οποίο αγοράζεις και ποια είναι τα ταχυδρομικά έξοδα.
Ναι, όπως είπε και ο παραπάνω, κατευθείαν από wireoptim. Δε μιλούσα για kidney puncher. Προσπάθησα, αλλά δεν μπόρεσα να τα βρω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180440 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535563 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237274 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 563 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15035 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085235 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35345 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10173 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12