vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

78 επισκέπτες, 9 χρήστες
Jorge, I.P, manoslykos, yorgoss, PsykieG, infernity, lagoudakis, zakyn8inos, bloodlessz

Twitter

Σύρματα NiChrome, Kanthal (και άλλα πολλά) και χρήση τους σε αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος panosfl22

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Γεια σας κ χρόνια πολλά. Έχω εναν  
FumyTech Gotank MTL RTA 3ml κ μου βγάζει καμένο μετά από δυο μέρες . 28ga kanthal A1. Έχω δοκιμάσει και σε 2.5 κ 3 mm πυρήνα  σε διάφορα ohm από 0.85 έως 1.6
GOTANK MTL RTA dy FUMYTECGOTANK MTL RTA dy FUMYTECH H
GOTANK MTL RTA dGOTANK MTL RTA dy FUMYTECH y FUMYTECH
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά. Ειχα και εγωεπρόβλημα με αυτον τον επισκευασιμο στην αρχη. Προσεξε το βαμβακομα. Πρέπει να περασεις απο τον πυρήνα τοσο οσο, οχι δηλαδδ στουμπωτο και να αφρατεξεις τις ακρες και οταν το βαζεις στις τρυπες του ντεκ προσεχε να μην εξεχει πολυ, ισα ίσα να ακουμπαει κατω. Επίσης μην αφηνεις το υγρό να φτανει στα τελειωματα και θα εισαι οκ. 
Εγω στηνω με ss 40αρι σε 2.5 με 7 σπειρες ανοιχτές και 70 30 υγρο. 

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Ναι DMC, άμα είναι και μερσεριζέ...φτιάχνεις κάτι σύρματα να τα ατμίσεις στην βελόνα... :tongue_smilie:

Λοιπόν, είναι η δεύτερη φορά που την πατάω με "αναγνωρισμένες" μάρκες.
Η πρώτη ήταν η Geek Vape, που ετά από τρία καρούλια SS316L, έπεσα σε ένα που έβγαζε τρελές αντιστάσεις! Ό,τι νά ναι στην κυριολεξία!
Το μαγαζί από όπου το πήρα, διαπίστωσε ότι κα ιάλλα καρούλια είχαν το ίδιο πρόβλημα. Τώρα έπαθα το ίδιο με Vandy Vape και πάλι σε SS316L. Το δεύτερο καρούλι κόντεψε να με στείλει για αγορά νέου μοντ και ατμοποιητή...
0,74 Ωμ έβγαζε το Steam Engine, 0,94-0,98 έδειχναν και τα τρία μοντ και οι 4 ατμοποιητές!
Πετάω 1 μέτρο, φτιάχνω άλλη. 1,02-1,04 έδειχναν τα μοντάκια. Πετάω άλλα δύο μέτρα, φτιάχνω κάνα δυο ακόμα. 0,90-0,93 διάβαζαν τα μοντάκια!

Μήπως πρέπει να σηκώσουμε ένα νήμα για όσα σύρματα βρίσκουμε να μην ανταποκρίνονται στις προδιαγραφές;



Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
 Ισως τα καλυτερα απλα συρματα, να τα βγαζει η Kendo,ασχετο αν τα χρεωνει σαν premium. Kanthal, SS, ni80 με εντυπωσιασαν. Αμερικανικα,και με δυο λωριδες βαμβακι εντος.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
ερωτηση.
Ποια κανουν για watt.Το ξερετε οτι εχω μαυρα μεσανυχτα.  :yes:
Moυ εκαναν δωρο μια κασετινα με τα παρακατω.

1)clapton coil 0,85
2)flat twisted 0,36
3)alien clapto n0,45
4)mix twisted 0,45
5)fused clapton 0,45
6)Hive coil 0,5 
7)tiger coil 0,36
 8 )Quad coil 0,36


Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Αυτά που γράφεις είναι διάφορα είδη clapton, υλικό των συρμάτων δε γράφει η κασετίνα;

Αν είναι Ni80 ή Kanthal παίζουν σε watt, αν είναι SS και σε watt και σε έλεγχο θερμοκρασίας.

Το θεωρώ απίθανο να είναι Ni200 ή τιτάνιο, ώστε να μην μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις σε watt.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
αυτα ειναι


Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Αυτά είναι kanthal οπότε watt ok

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Όλα για watt είναι, αλλά δε χρειάζεται να το διαπιστώσεις κιόλας, η χειρότερη κασετίνα όλων των εποχών! Μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις για συγκράτηση καλωδίων, για να κλείνεις τη συσκευασία από το ψωμί για τοστ και πολλές άλλες χρήσεις... Ποιος σε μισεί Ντίνο μου? :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Γιωργο
σκουπιδια?


ΑΡΕ ΠΕΘΕΡΑ ΘΑ ΣΕ ΣΚΙΣΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Σου πήρε σύρματα και γκρινιάζεις ρε; Τι να πω εγώ που μου πήρε αναπτήρα;  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
ουφ,παλι καλα,υπαρχουν και χειροτερα.
Αρε cp τι τραβας και συ..................


Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click


Γεια σας κ χρόνια πολλά. Έχω εναν  
FumyTech Gotank MTL RTA 3ml κ μου βγάζει καμένο μετά από δυο μέρες . 28ga kanthal A1. Έχω δοκιμάσει και σε 2.5 κ 3 mm πυρήνα  σε διάφορα ohm από 0.85 έως 1.6
 
GOTANK MTL RTA dy FUMYTECGOTANK MTL RTA dy FUMYTECH H
GOTANK MTL RTA dGOTANK MTL RTA dy FUMYTECH y FUMYTECH
GOTANK MTL RTA dy FUMYTECH
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2019, 23:43 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
παιδια ερώτηση για τους γνώστες των ¨πλεχτών¨"
μου έφερε το αδέρφι μου Ν80 staple staggered Clapton WOTOFO 0.33Ω
για να μην μακρηγορώ την έκανα dry burn κολλητες σπείρες πέρασα το βαμβακακι μου και αποτέλεσμα μια άσχημη γευση κάπως μεταλλική να την πω κάπως χαλια σιγουρα , αλλά κάτι παιζει πιστευω με την αντίσταση και όχι με το βαμαβακι υγρο ατμοποιητής κτλ 
εχει κανεις άλλος δοκιμασει τις wotofo τις ετοιμες στριμμενες αντιστασεις? θέλει το Ν80 καποια ιδιαίτερη διαδικασία προετοιμασίας   

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Μαλλον τις εκαψες στο dry burn. Θελει να αρχισεις απο χαμηλα watt ευλαβικα και να τις τσιμπας / χαιδευεις ανεβαινοντας σταδιακα μεχρι να μην εχεις καθολου hot spots και να αναβουν ομοιομορφα απο κεντρο προς τα εξω.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
βγαλε το βαμβακι, βρεξε το συρμα με υγρο κ δωστου να αναψει με το μαλακο.
βαμβακωσε σωστα.

άνοιξε τις αντιστάσεις (spaced) και δεν χρειάζεται να κάνεις dry burn αφού δεν θα έχουν hot spots

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 183 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20700 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281359 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207914 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65853 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312839 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14185 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124793 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix