vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

528 επισκέπτες, 6 χρήστες
giorgos1999, camber, komos, manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Kanger KR Bottom Coil Clearo-cartomizer Πρώτες εντυπώσεις

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Kanger KR Bottom Coil Clearo-cartomizer Πρώτες εντυπώσεις
« στις: Ιουνίου 02, 2012, 19:55 »
Από το συντονισμό:
Με την ονομασία του συγκεκριμένου ατμοποιητή δημιουργήθηκε μια σύγχυση με τον CE5. Για διευκρινίσεις διαβάστε εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,12286.0.html
============================================================

Μετά απο δυο μέρες, είπα να γράψω τις εντυπώσεις μου:

Η συσκευούλα είναι υβριδική - ρίχνεις υγρό, το βλέπεις για να αναπληρώνεις, αλλά το υγρό μέσα απο δύο τρυπούλες στο κεντρικό σωμα περναει σε πολυεστερα κι απο εκει στην αντίσταση (η οποία βρίσκεται στο επανω μέρος του σωματος, δλδ στην μεση ολης της συσκευης). Ξεβιδώνοντας το επιστόμιο (μοιαζει αλλά δεν ειναι, με αυτο του CE4) φαινεται ενα εμβολο, το οποιο πατωντας το απελευθερωνει μια φλαντζα η οποια επιτρεπει την διοδο του υγρου στο δοχειο. Κραταμε πατημενο και γεμιζουμε, απευθειας απο το μπουκαλακι μας, απλως θελει αργο γεμισμα, αν παει γρηγορα η διοδος ειναι στενη και θα ξεχειλισει το υγρο εξω. Μετα απο δυο τρια γεμισματα γινεται παιχνιδακι. Και στην χρηση δεν υπαρχει καμμία διαρροη, κανενας "υγρός" ηχος - κανένας θορυβος - θυμίζει λίγο οταν τραβας τζουρα απο κανονικο τσιγαρο.
Γεύση παρα πολύ καλή (τα καρτο την αναδεικνυουν), χτυπημα αναμενομενο, ντουμανι αψογο. Με ego μπαταριες. Μου δινει μια αισθηση "εμπιστοσυνης" κυριως οταν ειμαι εξω.
Χωραει γυρω στο 1.5 μλ.
Στο πρωτο γεμισμα καλο ειναι να τον αφησουμε λιγο να ρουφηξει ο κρυμμενος πολυεστερας.

Στα μειον... δεν μπορω να σκεφτω τροπο για ενα απλο εστω καθαρισμα, χωρις να τον διαλυσω "δια της βιας". Και εχει μονο ego σπειρωμα (απο μεσα δεν εχει το βιδακι του 510).

Αγοραστηκε 4.50 ευρω (με την εκπτωση) απο εδώ: http://www.hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=products&product_id=33506
Δυστυχως επειδη σε κινεζικα στυλ alibaba εχουν ονομασει ce5 καμμια δεκαρια διαφορετικα τελειως ειδη ατμοποιητων, οι ελληνες εμποροι εχουν αρχισει να φερνουν κι αυτοι με το ονομα ce5 - εντοπισα τουλαχιστον τρεις διαφορετικους στην ελληνικη αγορα. Αυτος για τον οποιο μιλαμε ειναι σαφεστατα ο KR Bottom Coil Clearomizer, αναφερεται ετσι και σε reviews και σε εμπορικα sites του εξωτερικου. Καλο θα ηταν να μας ακουσουν οι καταστηματαρχες και να αλλάξουν τους τιτλους τους...

Η δεύτερη φωτο ειναι απο review σε φορουμ του εξωτερικου, δεν ξερω αν επιτρεπεται να δωσω λινκ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 17, 2012, 04:31 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Kanger KR Bottom Coil Clearo-cartomizer Πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 02, 2012, 20:12 »
Μολις πηγα στο σάιτ, και δεν αναφέρεται ως Kanger. που το ξερουμε οτι είναι οντως?
και πανω απ όλα πως δγιάλα τον ξεχωρίζουμε απο αλλους????  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger KR Bottom Coil Clearo-cartomizer Πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 02, 2012, 20:14 »
3 μέρες τον χρησιμοποιεί γνωστός μου, και ανέφερε πως έχει πολλή άσχημη γεύση πλαστικίλας... :dontknow:

έπεσε στα χέρια μου ένας καινούριος, δεν τον δοκίμασα με υγρό, αλλά βγάζοντας το επιστόμιο το μαύρο, ρούφηξα σκέτο αέρα και μου ήρθε κι εμένα μια πλαστικίλα αρκετά έντονη.
επιπλέον, η τρύπα που έχει το cartomizer μέσα, μου φάνηκε πολύ μικρή για να ποτίσει καλά ο πολυεστέρας.

και όντως, όταν μου είπαν πως τον ονόμασε το κατάστημα ce5 έκανα προσπάθεια να τον ανοίξω να δω τι αντικαθιστάται  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kanger KR Bottom Coil Clearo-cartomizer Πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 02, 2012, 20:20 »
Αλεξμάχ, http://www.e-cigarette-forum.com/forum/healthcabin/297307-kr-bottom-coil-clearomizer-510-ego-14-50-5pc.html και http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1076_1125&products_id=8053 (Αν θεωρήσετε οτι δεν ειναι Kanger, ας σβυστει απο τον τιτλο απο καποιον συντονιστη - κατα προτιμηση καποιον που του αρεσουν οι μελτζανες).

Οσο για το πως τον ξεχωριζουμε, με το ονομα KR Bottom Coil οπως θα ξεχωριζαμε καποιον με το ονομα Mega dual coil, ή ego-c ?

(Αν δεν μας τα μπερδευανε οι εμπορες...)

lemy, η προσπαθεια απεδωσε?
Δεν μου ηρθε καμμια πλαστικιλα εμενα, απλά άφησα την πρωτη φορα λιγη ωρα να ποτισει. Θα δω και σε εναν δευτερο αχρησιμοποιητο που εχω.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger KR Bottom Coil Clearo-cartomizer Πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 02, 2012, 20:23 »
φυσικά και δεν απέδωσε!
δεν είμαι ο γιανγκούλας!  :-\

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Kanger KR Bottom Coil Clearo-cartomizer Πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 02, 2012, 20:31 »
Οσο για το πως τον ξεχωριζουμε, με το ονομα KR Bottom Coil οπως θα ξεχωριζαμε καποιον με το ονομα Mega dual coil, ή ego-c ?

(Αν δεν μας τα μπερδευανε οι εμπορες...)
βρε δεν το λεω ως παραπληροφόρηση ή κατι τέτοιο. Απλα επειδη στην Kanger ως εταιρία της εχω εμπιστοσύνη, και με τα Alibaba οπως ειπες και συ δεν ξερεις ποτε τι ακριβως παίρνεις. Το είδα στο λίνκ. Αλλα αυτα που πήρες το ρώτησες οτι ειναι οντως Κανγκερ και οχι καποιο αλλο κινεζικο  η κατι τετοιο? Η για την ώρα εστω ειναι η μονη εταιρια που τα φτιάχνει?

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kanger KR Bottom Coil Clearo-cartomizer Πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 02, 2012, 20:35 »
Οχι, τι να ρωτησω, αφου στο καταστημα αναγραφεται ως ce5...

To kanger το ειδα στο site της healthcabin - οπτικα ειναι εντελως το ιδιο - μεχρι εκει φτανει η πληροφορηση μου.
Ξαναλεω, αν τιθεται θεμα, που αρχιζω κι εγω και νομιζω πως τιθεται, ας σβυστει η λεξη "kanger" απο τον τιτλο.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Kanger KR Bottom Coil Clearo-cartomizer Πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 02, 2012, 20:49 »
Ξανα.. Βρε δεν το λεω για αυτο! Εγω προσωπικά θελα νω δω αν μπορώ να διασφαλίσω και καλα, το οτι ειναι Κανγκερ. Μην εχει ήδη γίνει οπως με καθε αλλο καινουριο που βγαινει, και βγαινουν αλλοι πεντακόσιοι κατασκευαστες  και το ονομαζουν το ίδιο! Το να ειναι ακομα και πατεντα της κανγκερ εμενα μου αρκει για να το δοκιμασω!!!!!
με το ονομα δεν τιθεται θεμα αν δεν ανακαλυψουμε εμπρακτως οτι το φτιαχνει ολος ο κόσμος και εχουμε χασει την μπαλλα οπως με τους CE4 κλπ!
Δεν βλεπω λόγο να αλλαχτεί ο τίτλος.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kanger KR Bottom Coil Clearo-cartomizer Πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 02, 2012, 21:49 »
Στο σαιτ τους αναφέρει διευκρινιστικά
It is the latest bottom coil clearomizer from Kanger electronic cigarette company. The clearomizer comes with a cone, strong, durable and clear tube. Great same vapor as Vision eGo clearomizer for eGo. The bottom coil can take greatest advantage of ejuice. No leakage.

Τα ίδια έχει στην Ελλάδα το hlektroniko-tsigaro.com.

Ξεχωρίζουν από το κόκκινο δαχτυλίδι πάνω και την κόκκινη ένδειξη ΜΑΧ.


Επειδή έχει δημιουργηθεί μια ψιλοσύγχυση με την ονομασία CE5 που κάποιοι μαγαζάτορες έδωσαν σε αυτό το μοντέλο ενώ δεν είναι, παρακαλείσθε να ποστάρετε οτιδήποτε αφορά τους CE5, στο αντίστοιχο νήμα
Αυτό θα συμβάλλει στην καλύτερη ενημέρωσή μας και στην αποφυγή περαιτέρω σύγχισης σχετικά με τα δυο αυτά μοντέλα.



« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 02, 2012, 22:03 από petra »

Αποσυνδεδεμένος stud_29

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger KR Bottom Coil Clearo-cartomizer Πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 02, 2012, 23:02 »
εν ολιγοις ειναι το καρτο kanger μεσα σε ce4 σωμα?αποδοση ιδια σε σχεση με ενα καρτο kanger τρυπημενο μεσα σε τανκ?

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Kanger KR Bottom Coil Clearo-cartomizer Πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 03, 2012, 03:38 »
κατι τετοιο παιζει φιλε...οπως τα λες.
 :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος AIOLOS65

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
  • CARPE-DIEM
Απ: Kanger KR Bottom Coil Clearo-cartomizer Πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 03, 2012, 09:56 »
Κι εγώ που τον πήρα από εδώ http://www.hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=products&product_id=33506 πέντε μέρες τώρα, πολύ καλή απόδοση και γεύση. Καμμία πλαστικίλα και ούτε διαρροές ούτε τίποτα προβληματικό. Στο πρώτο γέμισμα περίμενα μόνο αρκετή ωρα γιά να τραβήξει υγρό προτού τον χρησιμοποιήσω και όλα καλά.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: Kanger KR Bottom Coil Clearo-cartomizer Πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 03, 2012, 17:06 »
Να πω και εγώ λοιπόν τις εντυπώσεις μου από τον Kanger KR Bottom Coil Clearo-cartomizer που τον έχω από την πέμπτη
Κατ αρχήν είναι πολύ όμορφος αυτές οι κόκκινες γραμμές επάνω του ( γράφουν ) παιχνιδιάρικα

Απο θέμα ευκολίας χρήσης είναι εντελώς  απροβλημάτιστος - γέμισμα ή και άδειασμα αν χρειαστεί εύκολα  , διαρροές καμένο κ.τλ καθόλου

Από θέμα απόδοσης τώρα.

Θερμοκρασία ατμου κρύα σάν του ego -t περίπου και αυτό με ευχαριστεί ιδιαίτερα.

Τζούρα αεράτη - άνετη
 
Παραγωγή ατμού πολύ καλή

γεύση πάρα πολύ καλή ευχάριστη βελούδινη  με ιδιαίτερο τονισμό στην επιγευση

Χτύπημα εδώ δεν έμεινα ιδιαίτερα ευχαριστημένος . υπάρχει περίπτωση να φταίω και εγώ ίσως γιατί στο πρώτο γέμισμα δεν περίμενα να ποτίσει καλά αλλά βιάστηκα να το δοκιμάσω και ίσως τον έβλαψα .

Αυτά τα ολίγα θα επανέλθω με εντυπώσεις από την διάρκεια του στον χρόνο

Αποσυνδεδεμένος ZEUS68

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Πλεον δεν καπνιζω... ατμιζω
Απ: Kanger KR Bottom Coil Clearo-cartomizer Πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 06, 2012, 14:50 »
Κι εγώ που τον πήρα από εδώ http://www.hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=products&product_id=33506 πέντε μέρες τώρα, πολύ καλή απόδοση και γεύση. Καμμία πλαστικίλα και ούτε διαρροές ούτε τίποτα προβληματικό. Στο πρώτο γέμισμα περίμενα μόνο αρκετή ωρα γιά να τραβήξει υγρό προτού τον χρησιμοποιήσω και όλα καλά.  :thumpup:

Το κατω καπακι ξεβιδωνει? Για ευκολοτερο καθαρισμα η μονο το επιστομιο απο πανω?

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kanger KR Bottom Coil Clearo-cartomizer Πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 06, 2012, 15:20 »
Μονο το επιστομιο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8368 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180708 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34011 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536512 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59843 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237631 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15817 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136168 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085380 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35448 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12