vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

374 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, treloneritis, dkostas, dvelev, panoskapa, mathimatikos1966

Twitter

Επιστροφή στα βασικά;

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #180 στις: Μαΐου 30, 2013, 16:38 »
Βαιο λαθος δεν κανεις αλλα την επομενη φορα που θα μιλησουμε στο τηλεφωνο δεν θα λεμε χαζα θα μιλησουμε σοβαρα για τα διαφορα περι ΗΤ :yes: :))

Αποσυνδεδεμένος vaios61

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #181 στις: Μαΐου 30, 2013, 16:43 »
Ολα μεσ το προγραμμα...αρκει να υπαρχουμε και να μιλαμε!!! :bye: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #182 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 13:48 »
Καλημέρα,


Μέσα στην "τρέλα" των καινούριων ατμοποιητών, mods και ελέγχο θερμοκρασίας που είναι ψιλοδύσκολο κάποιος να παρακολουθεί (αν χάσεις 1 μήνα έχεις χάσει 2-3 καινούρια σύρματα και πρέπει να μάθεις τι σημαίνει και TCR) έχει νιώσει κανείς την ανάγκη να γυρίσει πίσω στις eGo να βάζει υγρό σε μια αντίσταση και να τελειώνει εκεί το πανηγύρι;
Η ιδέα μου μπήκε όταν πήρα ένα eGo One. Και άρχισε να μου φαίνεται τόσο εύκολα ωραίο το να πατάς 1 κουμπί και να ατμίζεις. Το είχα ψιλοξεχάσει με τις ρυθμίσεις των mods, τα στησίματα, τα βαμβάκια κλπ. Πήρα και clr και αλλάζω 1 φορά τη βδομάδα το βαμβάκι και 1 φορά το 15νθήμερο το κανθαλ (ή ολόκληρη την αντίσταση).


Από χθες ξανάπιασα και μια ego μπαταρία με εναν aspire CE5s. Ακόμα και αυτό μου άρεσε και με γέμισε. Μικρό βολικό και decent γεύση. Ανοίγω το συρτάρι και βλέπω 12 ατμοποιητές και 5 μοντάκια. Και αναρωτιέμαι γιατί...


Την έχετε περάσει τη φάση;



Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #183 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 14:12 »
Καλημέρα κι από εμένα. Όχι τέτοια φάση δεν έχω περάσει. κάποια στιγμή πέρυσι είχα πάρει κεφαλές για να αναστήσω κάποιους εργοστασιακούς που είχα και δεν μου έκαναν αίσθηση, τα παράτησα όπως ήταν.
Κάτι ανάλογο όμως μου βγαίνει με το μηχανικό μοντ μου, το οποίο κολλάει στο χέρι μου και με κάνει να αναρωτιέμαι για τα σύγχρονα μοντ και την τεχνολογία γενικότερα.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #184 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 14:14 »
Πρόσφατα αγόρασα μια μπαταριούλα ijust2 για να έχω κάτι βολικότερο από το vtc mini για τη δουλειά, για βόλτες κλπ.
Υπερευχαριστημένος... :D
Ταιριάζει γάντι με τον ego one mega, απόδοση άψογη, κρατάει μισή μέρα άνετα και...1 κουμπάκι μόνο.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #185 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 14:43 »
....Ανοίγω το συρτάρι και βλέπω 12 ατμοποιητές και 5 μοντάκια. Και αναρωτιέμαι γιατί...


Την έχετε περάσει τη φάση;


Πέρασα ακριβώς αυτή τη φάση πριν μερικούς μήνες όταν και πήρα τη μεγάλη απόφαση και είπα ΑΡΚΕΤΑ. Έτσι πούλησα και χάρισα τον εξοπλισμό που δεν χρησιμοποιούσα και κράτησα τα απολύτως απαραίτητα, που για τις δικές μου ανάγκες είναι τρεις ατμοποιητές τανκ, ένας ντριπερ, ένα μηχανικό μοντ και ένα ηλεκτρονικό. Μου αρέσει και παρακολουθώ τις εξελίξεις αλλά πλέον έχω θέσει τον όρο στον εαυτό μου κάθε νέα αγορά να είναι ΜΟΝΟ προς αντικατάσταση του υφιστάμενου εξοπλισμού. Η αλήθεια είναι πως δεν είναι εύκολο, αλλά το κάνω και σαν μια μικρή άσκηση αυτοπειθαρχίας. (Γιάννη ακούς? Σ' ευχαριστώ!!!!).
Αφού δοκίμασα αρκετά πράγματα και ξέρω πλέον τι μου αρέσει και τι όχι κατάλαβα πως είναι μάταιο να κυνηγάω συνέχεια το καινούργιο, το οποίο τις περισσότερες φορές δεν μου προσέφερε και τίποτε σπουδαίο.


Βέβαια να γυρίσω σε ego+CE5 το βλέπω λίγο δύσκολο αλλά το κανθαλάκι πάνω στο μηχανικό μοντ είναι καθημερινή μου απόλαυση.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 09, 2016, 15:17 από mankar72 »

Αποσυνδεδεμένος marathess

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #186 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 23:44 »
Βρε παιδια και εγω το ιδιο πραγμα συζητουσα με συνατμιστη...
Και τελικα που καταληγει το ολο θεμα με την τοοοσο μεγαλη εξελιξη γυρω απο το ηλεκτρονικο τσιγαρο;; Πολυ ντουμανι, πνευμονικες που σε καμια περιπτωση δεν καναμε ως καπνιστες αρα δεν την γνωριζουμε,  τα απειρα υγρα που τα περισσοτερα μοιαζουν μεταξυ τους, mod με 3 μπαταριες, sub ohm ατμοποιητες που καταναλωνουν τις μπαταριες τρελα,αλλα καταπινουν και τα υγρα επισης, και γενικοτερα ενα καταναλωτικο παρτυ γυρω απο το ηλεκτρονικο τσιγαρο....Τωρα θα μου πειτε μην τρελενεσαι και αγοραζεις οτι νεο βγαινει καθε μερα και φυσικα εγω αυτο κανω. Ημουν ενα χρονο με στικακι 20αρι και ναυτιλο. Τωρα εκανα μια αναβαθμιση...αλλα μεσα στο μυαλο μου τριγυριζε το να παρω μια 2200 μπαταρια με ενα ce5s που με εμαθε να ατμιζω!!!

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #187 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 01:14 »
Καλυτερα θα ηταν να μη ξεθαυτει αυτο το νημα , γιατι τωρα κοιταω δεξια μου και με πιανει απελπισια....
Εχω τοσο stock που ανοιγω μαγαζι αυριο........... :))


Και το ωραιοτερο απ' ολα , ειναι οτι και 'γω το απλο συρματακι κοιταω συνεχεια........ :))

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #188 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 03:46 »
Είναι πολύ εύκολο να χάσεις τη μπάλα αν ξεχάσεις γιατί ατμίζεις.

Την έχω περάσει τη φάση Clark_G.
Άνοιγα το συρτάρι, έβλεπα διάφορα και αναρωτιόμουν γιατί.
Ώσπου μια μέρα άνοιξα το συρτάρι και έβαλα μπροστά-μπροστά το πακέτο του άσσου σκέτου.





Εγώ δεν τσίμπησα, το γράφω μπας και είναι καλή η ιδέα αλλά ασθενής εγώ.


Σε εμένα έπιασε το μοίρασμα του εξοπλισμού σε πολλά συρτάρια.

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #189 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 08:43 »
Αυτή η μανία των αγορών πολλών ατμιστικών


εργαλείων έγιναν όταν στην αρχή δεν είχαμε ξεφύγει απο το


κ.τ και θέλαμε μία σιγουριά,μία παραπάνω δύναμη και ένα χόμπι.


Ηταν και ψυχολογικό το θέμα.Στο πέρασμα του χρόνου συνειδητοποιείς


και αναρωτιέσαι γιατί..δε βαριέσαι μικρό το κακό,αφού κόψαμε το κάπνισμα.


Και εμένα τις τελευταίες μέρες μου χει έρθει και ατμίζω με ένα μικρό της ovale


που ήταν σαν το mini and more.


500άρα μπαταριούλα βίδωμα ο άτμο με το πλαστικό τανκάκι με την τάπα που παίρνει μισο ml.


Και απέναντι στο ράφι 12 επισκευάσιμοι και 6 μηχανικά.


Φάση είναι?
Μπούχτισμα?
Πάω για κόψιμο και αυτό?
Δεν ξέρω..Αυτό που ξέρω είναι τέρμα οι αγορές παρά μόνο σύρμα,βαμβάκι,Βάση και αυτά μετά από ένα χρόνο.


Γι'αυτό δεν πρέπει να κλαίμε τα χρήματα που ξοδέψαμε σε εξοπλισμό


και το τσιγάρο κόψαμε και απόσβεση κάναμε.. :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62893 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3666 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 964 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem