vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

369 επισκέπτες, 4 χρήστες
john 7, Jorge, Milarepa, Βασίλης1966

Twitter

Επιστροφή στα βασικά;

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #15 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:11 »
Οργανα βασανιστηριων 401-510-901-808d
Aν δεν τα ζησατε δεν μπορειτε να καταλαβατε το μαρτυριο της μπαταριας που κρατουσε μετα βιας 1,5 ωρα η που αναβε γιατι εκλανε ο διπλανος μας  :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Ατμοποιητες λαχεια.θα βγει καλος δεν θα βγει  :wall: :wall: :wall:
Ασε τα συμβουλια για μεγαλυτερη αυτονομια σε υγρο του φιλτρου και τις παντεντες με ελατηρια,σακουλακια τσαγιου κτλ κτλ. :wall: :wall: :wall:
Προσωπικά επεστρεψα στα εργοστασιακα κατα το ήμισυ.
Τανκ 3 ml και γεια χαρα.Δυο επισκευασιμους που τους προσεχω σαν τα ματια μου steam machine και out of stock για την εποχη της απαγορευσης ;) [size=78%] [/size] :))
και φυσικα απο την εξελιξη κραταω και δεν αλλαζω το vv  οχι γιατι ειναι δικο μου αλλα γιατι εχει αυτο το κατι παραπανω που δυστυχως οι εργοστασιακες μπαταριες ειναι πολυ μικρες  μπροστα του για να κοντραρουν.
Αα και να υπενθυμισω οτι με τα εργοστασιακα δεν εχουν αλλαξει και πολλα πραγματα.
Διαρροές, ελαττωματικα καρτο,καμμενο αλλες παρτιδες  κτλ κτλ


Αποσυνδεδεμένος ninja13

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #16 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:11 »
Ατμίζω απο το Νοέμβριο.
Χρησιμοποίησα 2 Οδυσέες για περίπου 20 ημέρες, τώρα αναπαύονται πλυμμένοι & οινοπνευματισμένοι στο κουτάκι τους, εκτοπισμένοι απο τα ταπεινά DCT τανκάκια. Γεμίζω το πρωί & ξενοιάζω.

Σε μπαταρία εμπορίου δεν ξαναγυρνάω, δεν με καλύπτει. VV forever  :_love_heart:

Είτε πρόβατο, είτε τράγος φορτίζω πάλι μιά φορά την ημέρα και τέλος...

Απο υγρά μόνο έτοιμα, έχω 5 -10 γεύσεις που γουστάρω, ούτε αναμίξεις, ούτε diy, ούτε τίποτα τέτοια πλέον.

Ένα γέμισμα το μπιτόνι το πρωί και φύγαμε.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #17 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:13 »
Πρόσφατα βρήκα έναν eGo τύπου Β lr.
Ξαναγύρισα στις στιγμές πριν ενάμισο χρόνο περίπου όταν πρωτοέπιασα eGo και κατόρθωσα το ΄΄ακατόρθωτο΄΄΄να κόψω το κάπνισμα...
Μια χαρά αίσθηση μου δίνει ακόμη...

Αλλά μετά ξανα έπιασα αυτό τον ρημάδι τον ΙΑΤΤΥ και το GGTS και έβαλα το eGo στοργικά πίσω στο ντουλάπι του...   :)

Τουλάχιστον τότε με το eGo με ρωτούσαν ΄΄τι είναι αυτό;΄΄ τους έλεγα ΗΤ και το κατανοούσαν...
Τώρα τι να του εξηγήσω;  :))

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #18 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:15 »
Οργανα βασανιστηριων 401-510-901-808d
Aν δεν τα ζησατε δεν μπορειτε να καταλαβατε το μαρτυριο της μπαταριας που κρατουσε μετα βιας 1,5 ωρα η που αναβε γιατι εκλανε ο διπλανος μας  :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Ατμοποιητες λαχεια.θα βγει καλος δεν θα βγει  :wall: :wall: :wall:
Ασε τα συμβουλια για μεγαλυτερη αυτονομια σε υγρο του φιλτρου και τις παντεντες με ελατηρια,σακουλακια τσαγιου κτλ κτλ. :wall: :wall: :wall:
Προσωπικά επεστρεψα στα εργοστασιακα κατα το ήμισυ.
Τανκ 3 ml και γεια χαρα.Δυο επισκευασιμους που τους προσεχω σαν τα ματια μου steam machine και out of stock για την εποχη της απαγορευσης ;) [size=78%] [/size] :))
και φυσικα απο την εξελιξη κραταω και δεν αλλαζω το vv  οχι γιατι ειναι δικο μου αλλα γιατι εχει αυτο το κατι παραπανω που δυστυχως οι εργοστασιακες μπαταριες ειναι πολυ μικρες  μπροστα του για να κοντραρουν.
Αα και να υπενθυμισω οτι με τα εργοστασιακα δεν εχουν αλλαξει και πολλα πραγματα.
Διαρροές, ελαττωματικα καρτο,καμμενο αλλες παρτιδες  κτλ κτλ

Καλά αυτό με την αλλαγή φυτιλιού με τις πυραμίδες τσαγιού όλα τα λεφτά...
Το τι καμμένο είχα φάει...  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #19 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:22 »
Moλις 7 μηνων ατμιστης αλλα το VV το θεωρω must, ξερετε τι σημαινει σταθερη αποδοση για οσο διαρκει η μπαταρια ? Η αγωνια για την καλη λειτουργια των εργοστασιακων ατμοποιητων και καρτομαϊζερ εξακολουθει να υπαρχει.

Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #20 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:28 »
τι λέτε ρε παιδια?
άπαξ και γνωρίσεις την Αντζελίνα,
δεν γυρίζεις στην Τασούλα :tongue_2:

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #21 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:32 »
Οργανα βασανιστηριων 401-510-901-808d
Aν δεν τα ζησατε δεν μπορειτε να καταλαβατε το μαρτυριο της μπαταριας που κρατουσε μετα βιας 1,5 ωρα η που αναβε γιατι εκλανε ο διπλανος μας  :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Ατμοποιητες λαχεια.θα βγει καλος δεν θα βγει  :wall: :wall: :wall:
Ασε τα συμβουλια για μεγαλυτερη αυτονομια σε υγρο του φιλτρου και τις παντεντες με ελατηρια,σακουλακια τσαγιου κτλ κτλ. :wall: :wall: :wall:
Προσωπικά επεστρεψα στα εργοστασιακα κατα το ήμισυ.
Τανκ 3 ml και γεια χαρα.Δυο επισκευασιμους που τους προσεχω σαν τα ματια μου steam machine και out of stock για την εποχη της απαγορευσης ;) [size=78%] [/size] :))
και φυσικα απο την εξελιξη κραταω και δεν αλλαζω το vv  οχι γιατι ειναι δικο μου αλλα γιατι εχει αυτο το κατι παραπανω που δυστυχως οι εργοστασιακες μπαταριες ειναι πολυ μικρες  μπροστα του για να κοντραρουν.
Αα και να υπενθυμισω οτι με τα εργοστασιακα δεν εχουν αλλαξει και πολλα πραγματα.
Διαρροές, ελαττωματικα καρτο,καμμενο αλλες παρτιδες  κτλ κτλ
που να ανοίξεις παράθυρο στο αυτοκίνητο?? :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #22 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:35 »
Ημουν τυχερος στο πρωτο σετ (ενα ego-t) που με εμπασε στο ΗΤ, τοσο ωστε να μη σκεφτω να γυρισω πισω στο ΚΤ.
Σχεδον καθολου τυχερος μετα, στην αναζητηση ενος καλυτερου εργοστασιακου ατμοποιητη.
Αν δεν πηγαινα σε επισκευασιμο, δεν ειμαι καθολου σιγουρος αν θα συνεχιζα.
Δεν εχω κανενα προβλημα αν μου κατσει καποιος εργοστασιακος στο δρομο μου και κολλησω και μαζι του.
Απλα, για να ειμαι και ειλικρινης, ακομα δεν το ψαχνω. Κανω... αποσβεση  :tongue_smilie: ;D ;D
Ακομα δεν με εχει κουρασει να κουβαλαω μεταλλα, μπαταριες, υγρα, φυτιλοσυρματα...
Αλλα και να κουραστω, αμα ειναι να βρω ενα εργοστασιακο αξιοπιστο και φτηνο δεν θα εχω κανενα προβλημα.
Ατμος να'ναι...

Το μονο που δεν θα αλλαξω ποτε να κουβαλω μαζι μου θα ειναι το... χαρτι!
Ρολο, χαρτομαντηλο, κολοχαρτο, οτι να'ναι, αρκει να ειναι χαρτι.  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #23 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:35 »
Παραθυροοο?
Μεχρι να φτασεις σπιτι ειχες μεινει απο μπαταρια  :laugh1: :laugh1:
Ειδικα εγω που δουλευα dj στην αρετσου ολο χωρις μπαταρια ημουν και με καμμενους ατμο  :laugh1: :yes:

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #24 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:38 »
Μετραω περιπου 6 μηνες σ'αυτο το forum και μπορω να πω πως εχω γινει ''γιατρος'' στους ego-t και c (να'ναι καλα το forum!) που για μενα ειναι οι κορυφαιοι ατμοποιητες στα εμπορικα μοντελα γευση-ατμος-χτυπημα-ευκολες αλλαγες γευσεων-διακριτικα σε εμφανιση-απλη και γρηγορη συντηρηση-χωρις προβληματα ''αμα τους μαθεις!!'' (μηπως κανω διαφημιση :-\ ?).
Ξερω ανα πασα στιγμη πλεον τι προβλημα εχει. Που πλεον δεν εχει γιατι σαν γιατρος ''προλαμβανω''...
Κραταω εναν ατμο 20 μερες μεχρι και 1μιση μηνα  με ενα απλο dry burning και μια ''απλη'' αλλαγη φιτιλιου μια στις τοσες  (για να γινει απλη χαλασα κανα 2μετρα φιτιλι στις αρχες. To φιτιλι ειναι το α και το ω. Ειναι τεχνη. Καμενο? 99,99% φταιει εκεινο το αναθεματισμενο φιτιλι που δεν τροφοδοτει σωστα).. Ξεπλυμα τον ατμο πολλες φορες πλεον και κατω απο την βρυση... :dontknow: Δεν παθαινει τιποτα  :D . Τι βρασιμο και οινοπνευματα και ξυδια και μυδια..  μονο ταλαιπωρια...
Τον δευτερο ego-t πχ τον ειχα πεταξει μετα απο 1μιση μηνα γιατι ειπα ε φτανει πια σιγουρα θα εχεις πιασει μικροβια ή κατι τετοιο. Τον πρωτο τον εκαψα απο λαθος μου.. Κοστος ατμοποιητων τον μηνα? Θα πω βαρια 8 ευρο με ψαγμενες αγορες.. μην πω 4 γιατι θα με πειτε ψευτη.
Αλλα ειπαμε πρεπει να γινεις ''γιατρος''..
Το θεμα ειναι οτι 6μηνες εδω μεσα στριφογυρνανε στο μυαλο μου οι Πηνελοπες και οι Genesis με τον Phil Collins,o Tουρκος στα συνορα και ο Οδυσσεας με τον δουρειο ιππο ετοιμος να σκασει απ'το κεφαλι μου...
Να'σαι καλα μ'αυτο το θεμα που ανοιξες. Καθαρισε παλι το μυαλο μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 17, 2012, 02:40 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #25 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:40 »
 :) Τουλάχιστον Βαγγέλη δεν χρειάζονταν να βάλει ο μαγαζάτορας μηχανήματα για να βγάζουνε ατμό
Τραβούσες 2-3 τζούρες και γέμιζε το μαγαζί :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #26 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:42 »
Ναιαι το εφε το ειχα παντελονατο  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #27 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:42 »
τώρα ξέθαψα τον 510 μου!... :laugh1: :laugh1:
έχει να χρησιμοποιηθεί περίπου 1 χρόνο! δουλεύει αλλά βρωμάει σαν χαλασμένα φασολάκια... :-\

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #28 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:45 »
mini & more  :love_hearts: :love_hearts: :love_hearts: :love_hearts: :love_hearts: :love_hearts:

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #29 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:46 »
Ε εντάξει. δεν είπαμε ότι όλα ήταν ρόδινα. :wall:
Κι εγώ ακόμα κλαίω τα πρώτα 100 ευρουλάκια του hydrit. 15 μέρες το είχα όλες κι όλες.  :laugh1:
Ούτε θα ξεχάσω τα ζουμιά που τρέχανε ποτάμι ____________ με τα έτοιμα υγρά στο πρώτο ego-t. :angry_orange:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3750 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1013 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172574 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9485 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43653 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560548 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem