vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

375 επισκέπτες, 8 χρήστες
maprix, TasMan, aragiannis, zalaros, panoskapa, Jorge, Milarepa, kyrgiannis

Twitter

Επιστροφή στα βασικά;

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Επιστροφή στα βασικά;
« στις: Μαΐου 14, 2012, 23:19 »
Τις τελευταίες μέρες είπα να δοκιμάσω μετά από 7 μήνες ατμίσματος κάποια κάρτο 510 που είχα πάρει να βρίσκονται και δεν τα είχα χρησιμοποιήσει ποτέ. Τα έβαλα σε ένα απλό φτηνό τανκ που το είχα πάρει να βρίσκεται και δεν το είχα χρησιμοποιήσει ποτέ επίσης...
Όλα μαζί τα έβαλα στο φτηνότερο VV της αγοράς που και VV να μην ήταν το ίδιο θα έκανε μια και έχει μείνει καρφωμένο στα ίδια Volt...όσα δίνει μια ego μπαταρία.
Το αποτέλεσμα σε γεύση, χτύπημα, ντουμάνι είναι παραπάνω από ικανοποιητικό και ικανοποιητικότερο είναι το ότι δεν είμαι υποχρεωμένος να κουβαλάω ψαλιδάκια, κατσαβιδάκια, τσιμπιδάκια, να στρίβω αντιστάσεις, να μετράω Volt, να γίνομαι χάλια, να έχω 8 χαρτοπετσέτες στην τσέπη και μετά από όλα αυτά να ψάχνω να βρω το λάθος που "κάτι" "ίσως" δεν είναι όπως θα έπρεπε και άντε πάλι από την αρχή...
Απο την άλλη μετά από αγορά 3ων κορυφαίων επισκευάσιμων, 2 κορυφαίων mod 18650 και ενός φτηνού κινέζικου VV με πιάνει και το φιλότιμο και όλο αλλάζω το απλό καρτομάιζερ με κάποιο από τα παραπάνω αλλά τελευταία αισθάνομαι να μην πολυαξίζει ο κόπος την διαφορά τελικά.
Ίσως τελικά όλη αυτή η ενασχόληση και η πώρωση να βρω το ιδανικό να ήταν μέρος της προσπάθειας να μείνω μακριά από το τσιγάρο και τώρα που ειλικρινά δεν περνάει καν από το μυαλό μου το ότι μπορεί να ξανανάψω ψάχνω τον απλούστερο τρόπο να απολαμβάνω το άτμισμα με τον λιγότερο κόπο τελικά.
Φταίει και το ότι καλοκαιριάζει και με πιάνει μια μικρή φρίκη του τι θα πρέπει να κουβαλάω μαζί μου για να περάσω 3 μέρες σε μια παραλία αντί για ένα 2 ego μπαταρίες που θα τις φορτίζω στο αμάξι ή τη μηχανή, 2-3 κάρτο, και ένα μπουκάλι υγρό...
Φταίει επίσης ότι διαβάζοντας τις συζητήσεις των ατμιστών του 2009 δεν είδα και πολλούς να έμειναν στον βαρύ οπλισμό που κάποτε πέρασε από τα χέρια τους. Οι περισσότεροι γύρισαν στα...starter kit και μια χαρά ατμίζουν χωρίς πολλά-πολλά.
Τέλος πάντων, θα δείξει.
Απλώς αυτά σκεφτόμουν πριν λίγο και αντί να τα σκέφτομαι μόνος μου είπα να τα μοιραστώ μαζί σας.  :)

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 14, 2012, 23:26 »
Θα συμφωνησω γιατι καπως ετσι το εχω "στριψει" και εγω.
Αφου περασα και ακομη περναω το κυνηγι μαγισσων για το περισσοτερο ντουμανι και γευση , τον τελευταιο καιρο ειμαι απολυτα ικανοποιημενος με εναν απλο λεπτο επισκευασιμο και μια εγκο.
Ολες τις ωρες που ειμαι εξω με αυτο το σετακι την βγαζω και δεν βλεπω να μου λειπει κατι.
Ενταξει οταν γυριζω σπιτι , μπουμπουνιζω τα βαρια οπλα μπας και κανω καμια αποσβεση δηλαδη  :))

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 14, 2012, 23:31 »
Συμφωνω και εγω...τωρα τελευταία χαλβαδιάζω πολύ ενα αρχικο πακέτο 510Τ που ειναι και μικροσκοπικό.... :yes:
Εχω φτασει και κουβαλάω ολόκληρη τσάντα για τα τσιμπράγκαλα...  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 14, 2012, 23:32 »
δεν εισαι και ο μονος που εκανε στροφη στα απλα και κλασικα ητ ολοι κανουμε τον κυκλο μας τελικα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 14, 2012, 23:37 »
Eιμαι στην ιδια φάση με τον pseira, ego ή picollo με steam machine, που και που drip με 510 και για special περιστάσεις  gg με drip oddy. Noμίζω πως μετα από 6 μηνες απλά βαρέθηκα :dontknow:


Αποσυνδεδεμένος achilleas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • Honesty is the best policy.
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 14, 2012, 23:38 »
Για μενα το νημα με τους ατμιστες του 2009
ειναι μακραν το πιο χρηστικο.
Συμφωνω με ολους τους προγράψαντες.
Ολα κανουν κυκλο και ξαναγυρναμε εκει που αρχισαμε :thumpup:
Η ζωη ειναι ΑΠΛΗ

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 14, 2012, 23:39 »
 :yes: :yes:
πάνω που σκεφτόμουν όλα τα παραπανω!
μόνο στα πιπάκια με πολυεστέρα δεν γυρνάω και στον Τ! κι έχω ένα σωρό!
ντρίπινκ και κάρτο. σκέτα κιόλας. ούτε τανκ ούτε μανκ..

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 14, 2012, 23:46 »
LESS IS MORE!!!
Εχω βαρεθεί να το γράφω.
Μέχρι που τ΄άκουσα κι όλας που προτείνω σε νέους τα εργοστασιακά που έγιναν όργανα βασανιστηρίων για κάποιους παλαιότερους.
Χωρίς .... προς Θεού... να θέλω να μειώσω τους επισκευάσιμους και τις μόντες... όποιος βρήκε το ταίρι του και δε βαριέται τη διαδικασία, είναι άρχοντας. Αλλά για άλλους .... πώς να το πω... σαν φεράρι είναι. Καλες για διασκέδαση και αδρεναλίνη, αλλά όχι για να πας στη δουλειά, την τράπεζα, το σούπερ μάρκετ!!!   :laugh1: :laugh1:



Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 14, 2012, 23:51 »
πώς να το πω... σαν φεράρι είναι. Καλες για διασκέδαση και αδρεναλίνη, αλλά όχι για να πας στη δουλειά, την τράπεζα, το σούπερ μάρκετ!!!   :laugh1: :laugh1:

Τα είπες όλα σε 2 γραμμές..

 :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 14, 2012, 23:52 »
καλά, την barbie μου που μου την έφτιαξε φίλτατος συνατμιστής δεν την αλλάζω...!!
 :love_hearts: :love_hearts:

μην είμαστε και υπερβολικοί.. ;D

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 14, 2012, 23:56 »
 :) Εγώ χαλβαδιάζω να πάρω μια ego twist και πιστεύω θα είμαι βασιλείας :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος obsession

  • *
  • 79
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:05 »
Aυτο το νημα με τους ατμιστες του 09 πως το βρισκουμε( μπας και ξεστραβωθουμε)ετι περαιτερω

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:06 »
εδώ--->
http://vaping.gr/index.php/topic,9385.0.html


κάτι ξέρουν παραπάνω εμάς όπως και να το κάνουμε..  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 02, 2022, 06:55 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:06 »
καλά, την barbie μου που μου την έφτιαξε φίλτατος συνατμιστής δεν την αλλάζω...!!
 :love_hearts: :love_hearts:

μην είμαστε και υπερβολικοί.. ;D

Η μπάρμπι σου είναι η επιτομή της απλότητας και λειτουργικότητας σε μπαταριοθήκη. Να μη μιλήσω για την αισθητική της...
Αλλά, είπαμε, δεν στην έφτιαξε όποιος κι όποιος...

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:07 »
Μάλλον οι περισσότεροι θα συμφωνήσουν πάνω σ' αυτό το θέμα.
Βέβαια κάποια στιγμή Θέλεις και να δοκιμάσεις και καμιά μόντα και κανένα επισκευάσιμο, να παιδευτείς λίγο με τα σεταρίσματα και πάει λέγοντας.
Και όταν αρχίζεις και απογοητεύεσαι ξεσκονίζεις λίγο τον 510, το ego-t, το ego-c, τον i-mist κ.α. που παραμένουν σταθερή αξία.
Τελικά μέχρι τώρα όλα αυτά τα κλασικά, δεν έχουν χάσει την αξία τους.
Πάντα όμως εγώ περιμένω την εξέλιξη. Για μένα αυτό που θα κάνει το η.τ. να απογειωθεί είναι όταν ανακαλυφθεί αυτό το κάτι διαφορετικό.
Αυτό που θα σου δίνει μία σταθερή γεύση για κάποιο χρονικό διάστημα, με σχετικά χαμηλό κόστος. Όταν έρθει εκείνη η ώρα, οι μεγάλες καπνοβιομηχανίες θα αλλάξουν αντικείμενο. Θα παράγουν κι αυτές η.τ.  :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3745 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1011 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15476 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43649 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 464 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36353 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem