vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

532 επισκέπτες, 6 χρήστες
Jorge, dkostas, giorgos1999, john67, manoslykos, KORG N364

Twitter

Συζήτηση για τις ομαδικές αγορές

Απ: Συζήτηση για τις ομαδικές αγορές
« Απάντηση #30 στις: Μαΐου 13, 2012, 18:08 »
Όποιο κατάστημα όταν σε μια ομαδική δοθεί δημόσια στο φόρουμ τιμή και τα στοιχεία του πωλητή
γιατί αν υπάρχει θέμα δεν βγαίνει και να κάνει αντιπρόταση και ας είναι και λίγο παραπάνω, γιατί ?
όλοι νομίζω αυτό θα προτιμήσουμε !! δεν είμαστε υπέρ των Κινέζων υπέρ των τιμών τους
είμαστε, αφού ούτως ή άλλως από κει αγοράζουν όλοι!
Να πω και κάτι για τους διοργανωτές : όταν βλέπετε πως δεν βγαίνει η τιμή ή ότι είναι κοντά
στις τιμές Ελλάδος , γιατί να το συνεχίζεται ? δεν υπάρχει λόγος!!
Η ομαδικές από πολλές πλευρές κάνουν καλό αφενός ...στη τσέπη μας και αφετέρου δύναται η δυνατότητα σε κάποια παιδιά -ειδικά αυτές τις εποχές- που είναι ασθενέστερα οικονομικά να
αποκτήσουν κάτι σε καλή τιμή που δυστυχώς στην Ελλάδα δεν θα μπορούσαν.
Μόνο γι αυτό θα πρέπει να υπάρχουν γι αυτά τα παιδιά και ας λένε 10 τεμ CE4+ που θα τα έπαιρναν
με 15 € αντί 50 έως 100 ή 120 όπως έχει αναφερθεί από μερικούς :)

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συζήτηση για τις ομαδικές αγορές
« Απάντηση #31 στις: Μαΐου 13, 2012, 18:10 »
tornado, αν αναφερόσουν στο δικό μου 5% που είπα, δεν ήταν σε σύγκριση με τις εγχώριες τιμές αλλά σε σύγκριση με το αν παραγγελθούν 100 ή 1000 κομμάτια στην ομαδική.
Από την άλλη το παράλογο είναι, έστω κι αν σου αρέσει ένας ατμο και τον χρησιμοποιείς πολύ, αφού λένε ότι κρατάνε μήνα, εγώ σου βάζω 10 μέρες. Με 30 κομμάτια θα περάσεις 300 μέρες!! Μέχρι τότε θα έχουν βγει 10 νέα μοντέλα με πολύ καλύτερες δυνατότητες. Αν συνεχίσεις έτσι και στην επόμενη ομαδική, τι θα κάνεις; Θα ψάχνεις για αποθηκευτικό χώρο στο σπίτι;  :tongue_smilie:
Ίσως και κάποιοι που θα έχουν ήδη το ντουλάπι τους γεμάτο αρχίζουν να καταλαβαίνουν την υπερβολή της υπόθεσης. Και μη μου πείτε μερικοί που πήρατε πάρα πολλά κομμάτια (επειδή ήταν φτηνά) δεν νιώθετε ότι το έχετε παρακάνει.  :hmmm: Ειλικρινά τώρα!

στην κινεζικη αγορα κατω απο 500 κομματια δεν σου λενε ουτε καλημερα....
τωρα για τα υπολοιπα που λες εχεις δικαιο βουνο,
και εγω βλεπω υπερβολες, αλλα τι να πω στο αλλον?
Εκεινο που εκανα καποια στιγμη, ηταν να βαλω πλαφον 30 κομ.
βασιζομενος σε οτι λες.
30 κομματια βγαζεις 30 εβδομαδες ακομα και αν εισαι τσιμινιερα.....
(για να μην πω χρονο) οποτε εκεινοι που ηθελαν παραπανω απο 30 ηταν ειτε βλακες ειτε πονηροι,
σε καθε περιπτωση πρεπει καποιος να τους βαλει φρενο.

Εν πασει περιπτωση επειδη πρεπει να φυγω σε λιγο,
κινουμε σε ενα πνευμα να σταματησω τις ομαδικες εντος φορουμ μολις τελειωσω με τους CE4...
Εκτιμω πηγαινουμε προς τα εκει, και αν δεν  κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος υπευθυνος.

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Απ: Συζήτηση για τις ομαδικές αγορές
« Απάντηση #32 στις: Μαΐου 13, 2012, 18:12 »
Μπράβο συνατμιστή white, να αρχίζουμε να λέμε αλήθειες για να βρούμε την άκρη, προφανώς και θα ήσουν υπέρ των ομαδικών αν δεν ήσουν επαγγελματίας, ο οποιοσδήποτε αν το πάρει ψυχρά και πει 7 ή 1,5 αν δεν διαλέξει το δεύτερο είναι για δέσιμο. Αυτή βέβαια η αναλογία δεν θέλει ψύχρα για να διαλέξεις αλλά το 7 από Ελλάδα με το 5 από το Σουδάν μάλλον στο 7 θα πήγαινα...είναι απλά τα πράγματα

Αυτό που θέλω να προσπαθήσεις να μου εξηγήσεις ως επαγγελματίας είναι πως μπορεί να αγοράσεις με 1 ευρώ και να πουλήσεις με 8, πες μου απλά αν είναι θεμιτό, αφού λόγω ελεύθερης αγοράς είναι νόμιμο


μπορει να ειναι νομιμο οπως γραφεις πιο πανω λογω ελευθερης αγορας αλλα για εμενα αυτος που αγοραζει 1 ευρω και το βαζει 8 ευρω για παραδειγμα θα εχει αναγκη φιλε μου να τελειωσει το εξοχικο του,την πισινα του,το υδρομασαζ του και αλλα πολλα.ειναι απλα ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ.

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συζήτηση για τις ομαδικές αγορές
« Απάντηση #33 στις: Μαΐου 13, 2012, 18:13 »

θελω να δω τι θα κανουν ορισμενοι 200 και 300 μετρα φυτίλι! Ενω αν επαιρναν αρκετο ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ ΜΟΝΟ θα μπορουσαν να συμμετέχουν και σε αλλη μια ομαδικη!!!

ειναι παραλογο ναι,
εχεις δικαιο 1000,
συμφωνω μαζι σου 101%....

ΑΛΛΑ,
απο την τσεπη μας τα πηραν?
ας τα βαλουν απλωστρα για τα ρουχα τους, δικαιωμα τους δεν ειναι?
Γιατι δηλαδη να πρεπει να μας νοιαζει τι κανει ο αλλος με την τσεπη του?
Γιατι να μην κοιταμε το τι θελουμε η δεν θελουμε εμεις και να ψυριζουμε τι κανει ο γειτονας?  :dontknow:

Απ: Συζήτηση για τις ομαδικές αγορές
« Απάντηση #34 στις: Μαΐου 13, 2012, 18:15 »

μπορει να ειναι νομιμο οπως γραφεις πιο πανω λογω ελευθερης αγορας αλλα για εμενα αυτος που αγοραζει 1 ευρω και το βαζει 8 ευρω για παραδειγμα θα εχει αναγκη φιλε μου να τελειωσει το εξοχικο του,την πισινα του,το υδρομασαζ του και αλλα πολλα.ειναι απλα ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ.
Ρε συ Γιώργο αυτό δεν γίνεται από 1 το πουλάνε 15 κοίτα γύρω σου και θα δεις δεν είναι ανάγκη να βγείς από το φόρουμ, μην βάλουμε τώρα παραδείγματα γιατί θα ......φρίξουν οι πάντες !!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Συζήτηση για τις ομαδικές αγορές
« Απάντηση #35 στις: Μαΐου 13, 2012, 18:17 »

ΑΛΛΑ,
απο την τσεπη μας τα πηραν?
Δεν το μεμφομαι! γελάω! Τίποτα παραπανω!
Εχω ακομα περισσεμα απο τα 2 μετρα φυτίλι που ειχα παρει το Δεκέμβριο!!!!
Ο καθενας ας ξοδεψει οσο και οπου θελει!
Απλα, μερικές φορές, ειναι καλο οπως είπες κι εσύ, να υπαρχει εστω αρχικά, καποιο πλαφόν εφόσον εχει γίνει συνεννόηση για τάδε κομματια, και αν δεν βγαίνουν στο τέλος, κανεις και μια ανακοίνωση! Τι πιο απλό?

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συζήτηση για τις ομαδικές αγορές
« Απάντηση #36 στις: Μαΐου 13, 2012, 18:22 »
Eιμαστε μια "ελευθερη" κοινωνια, ο Atmos αποφασιζει να τις αφησει ή οχι, το να μπει κανεις στην διαδικασια να τις "οριοθετησει", "κατευθυνει" κλπ, ειναι ΚΤΤΜΓ ατοπο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 13, 2012, 18:27 από gioupi »

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συζήτηση για τις ομαδικές αγορές
« Απάντηση #37 στις: Μαΐου 13, 2012, 18:23 »
Ειναι εδώ forum για ατμιστες ή για τα μαγαζιά και τους εγχώριους κατασκευαστές ?  Ποιος ο λόγος να σταματήσουν οι ομαδικές και μπει πλαφόν στα μηνύματα  για να συμμετέχεις  :hmmm:
Εγω νομίζω οτι το forum ειναι για να στηρίζει  τα μέλη και οι οχι τα  διαφημιζόμενα μαγαζιά.
Το οτι το 1/3  έγιναν μαγαζάτορες το άλλο 1/3 κατασκευαστές ειναι ενα αλλο.....

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συζήτηση για τις ομαδικές αγορές
« Απάντηση #38 στις: Μαΐου 13, 2012, 18:29 »
Δεν το μεμφομαι! γελάω! Τίποτα παραπανω!
Εχω ακομα περισσεμα απο τα 2 μετρα φυτίλι που ειχα παρει το Δεκέμβριο!!!!
Ο καθενας ας ξοδεψει οσο και οπου θελει!
Απλα, μερικές φορές, ειναι καλο οπως είπες κι εσύ, να υπαρχει εστω αρχικά, καποιο πλαφόν εφόσον εχει γίνει συνεννόηση για τάδε κομματια, και αν δεν βγαίνουν στο τέλος, κανεις και μια ανακοίνωση! Τι πιο απλό?

για τα δικα μου γουστα - κεφια,
αυτος που κανει ομαδικη την κανει αφιλοκερδως... (οχι Α.Ε.)
Και επειδη ειναι ετσι, πρεπει να βαλει καποια ορια για να προστατεψει αυτο το αφιλοκερδως
αλλα και την ψυχολογια του με στοχο οταν εχεις πει,
1000 κομ. απο το ταδε να καταφερεις να τα εχεις σε ενα ευλογο χρονικο διαστημα....
Αυτα μπορει να ειναι πλαφον στα κομματια, ορια στις ημερομηνιες κλπ.
Αυτα ειναι τα δικα μου μετρα και σταθμα.
Απο εκει και περα ο καθενας τι κανει με κατι αλλο που οργανωνει,
αυτο δεν ειναι δικη μου δουλεια να το σχολιασω.

Εγω θα παραμεινω αυστηρα στο δικαιωμα να μπορω να εχω φτηνα υλικα ατμοποιησης και αυτο γιατι εχω φαει τετοιες μειωσεις που κοιταω το μονολεπτο του ευρω στον αερα....
Και συγνωμη αλα σαν καταναλωτης αυτο το δικαιωμα δεν μπορει να μου το αφαιρεσει κανενας.
Απο κει και περα το τι θα κανουν τα μαγαζια με τις τιμες τους, ειναι δικο τους θεμα και δεν μου αρεσει να το σχολιαζω...
Αυτοι την δουλεια τους, και εμεις την δικοι μας,
οι καλοι λογαριασμοι κανουν τους καλους ατμιστες.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Συζήτηση για τις ομαδικές αγορές
« Απάντηση #39 στις: Μαΐου 13, 2012, 18:30 »
Ειναι εδώ forum για ατμιστες ή για τα μαγαζιά και τους εγχώριους κατασκευαστές ?  Ποιος ο λόγος να σταματήσουν οι ομαδικές και μπει πλαφόν στα μηνύματα  για να συμμετέχεις  :hmmm:
Εγω νομίζω οτι το forum ειναι για να στηρίζει  τα μέλη και οι οχι τα  διαφημιζόμενα μαγαζιά.
Το οτι το 1/3  έγιναν μαγαζάτορες το άλλο 1/3 κατασκευαστές ειναι ενα αλλο.....

Για όλους είναι, φίλε μου. Όλοι μπορούν να συνυπάρχουν ειρηνικά και όμορφα. Γιατί όχι Έλληνες κατασκευαστές; Γιατί όχι και ελληνικά καταστήματα που πουλάνε στην Ιταλία π.χ. Γιατί να αγοράζουμε εμείς από ισπανικά μαγαζιά; Ας το δούμε και λίγο εθνικά το ζήτημα και ας σταματήσουμε να βγάζουμε τα μάτια ο ένας του άλλου.
Υπάρχουν και επαγγελματίες με καλές τιμές υπάρχουν και οι πανάκριβοι. Μην παίρνετε κάθε φορά το χειρότερο άκρο.

Απ: Συζήτηση για τις ομαδικές αγορές
« Απάντηση #40 στις: Μαΐου 13, 2012, 18:37 »
οι ομαδικές είναι ότι καλύτερο.σε μεγάλη κλίμακα λέγονται και συνεταιρισμοί.
Συντηρούν και μικρομάγαζα και εκλογικεύουν τις τιμές των χονδρεμπόρων.
Συμφέρουν το 95%.
θα μπορούσε άνετα ένας χονδρέμπορος να χτυπήσει ομαδική και να βγάλει κέρδος ,απλώς δεν θέλει να βάλει και άλλους στο παιχνίδι.Και είναι λίγοι αυτοί που ασχολούνται με το ητ.


Απ: Συζήτηση για τις ομαδικές αγορές
« Απάντηση #41 στις: Μαΐου 13, 2012, 18:40 »
Συμφωνώ με την παρατήρηση κατά βάση όλοι χωράνε και όλοι με τον τρόπο τους συνεισφέρουν.
Επίσης θα προτιμούσα και μια συνεργασία καταστημάτων αλλά και τη συμβολή τους στο να πραγματοποιηθεί η ομαδική. Κοιτάξτε σε τρέχουσα ομαδική που κατάστημα έδωσε καλή τιμή
και πήρε την πώληση και μπράβο σε αυτό. θα είμαστε σύμφωνοι να μας αντιπροτείνουν  και άλλα
μαγαζιά τιμές και δεν θα χαλάμε καρδιές εφόσον είμαστε κοντά . Όλοι ας βοηθηθούμε τέτοιες μέρες :yes:

Αποσυνδεδεμένος gastzoum

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συζήτηση για τις ομαδικές αγορές
« Απάντηση #42 στις: Μαΐου 13, 2012, 19:07 »
Καλησπερα και απο μενα, θα ηθελα να καταθεσω και εγω την γνωμη μου για το θεμα των ομαδικων.Επειδη εχω και εγω συμετασχει σε πολλες ομαδικες, και ειμαι ευχαριστημενος δεν σημαινει οτι οι ποσοτητες που αγορασα ειναι για εμποριο η οτιδηποτε αλλο, απλως με ικανοποιει η τιμη και κανω παραγγελια σε χρηματα αναλογα με αυτα που θα εδινα εδω.Αν παλι καποιοι το κανουν για να κερδισουν η λυση δεν ειναι να βαλουμε φραγμους στους νεους η στους ολιγολογους ατμιστες.Μια λυση για μενα ειναι να μπει ενας φραγμος στις αγγελιες πωλησης και ειδικοτερα για ατομα που μετειχαν σε ομαδικες.Ετσι δεν θα υπαρχει νομιζω κερδοσκοπια μεσω του φορουμ τουλαχιστον.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Συζήτηση για τις ομαδικές αγορές
« Απάντηση #43 στις: Μαΐου 13, 2012, 19:12 »
Αυτό να λέγεται και θα το προσέξουμε περισσότερο στο μέλλον. Γι' αυτό υπάρχει και η προέγκριση στις αγγελίες. Αν κάποιος πήρε 100 κομμάτια επειδή τα βρήκε φτηνά, ας τα κάνει... carto-σαλάτα.
Κι ούτε θα καθίσουμε να ψάχνουμε ποιος ήταν σε ομαδική ή όχι. Υπάρχουν και οι φίλοι και μπορεί να σου ισχυρίζεται ότι τα δίνει και στη... μισή τιμή από ότι τα πήρε μετά!  :tongue_smilie:

Απ: Συζήτηση για τις ομαδικές αγορές
« Απάντηση #44 στις: Μαΐου 13, 2012, 19:17 »
Να πω και κάτι που δεν έχει ακουστεί και είναι και λίγο ρομαντικό θα έλεγα.
Όταν ξεκινήσαμε την ομαδική με τα CE4+ είχα πει να πάρουν όλα τα παιδιά από λίγα
αλλά τα μέλη παρασύρονται και δεν εισακούστηκαν οι προτάσεις.
Στο μέλλον μπορεί να από μόνοι μας να βάζουμε ένα λογικό πλαφόν  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180492 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8294 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33921 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535979 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59736 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237307 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 572 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15449 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085255 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35365 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10193 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12