vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

123 επισκέπτες, 1 χρήστης
Jorge

Twitter

Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουαρίου 10, 2013, 16:00 »
Η αλήθεια είναι ότι όταν είναι κοντά η μικρή μου (2.5 ετών) βγαίνω στο μπαλκόνι. Αλλιώς μπροστά στο τζάκι και μετά αερίζω τον χόρο.
Προσπαθώ απλά να μην βάλω στο μυαλουδάκκι της την έννοια ότι κάποια πράγματα εθναι απαραίτητα στην ζωή μας.
Βέβαια είμαι πολύ χαρούμενος που εδώ και 2,5 μήνες της αρέσει η μυρωδιά μου σε αντίθεση με πρίν που μου έλεγε: Μπαμπά μυρίζεις τσιγάρο ε; Και βρωμάει...
Χαρούμενος κι ευωδιαστός ατμιστής!
 ;D

Αποσυνδεδεμένος taurus65

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • In God we trust.
Απ: [Ψηφοφορία] Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουαρίου 10, 2013, 16:05 »
Ατμίζω μπροστά τους αλλά σκέφτομαι να το σταματήσω περισσότερο για να μην εντυπώνονται την εικόνα.
Εχει καταντήσει μάλιστα και παιχνίδι με τον μικρότερο γιό που με παρακαλεί να γίνομαι ..."δράκος"! :))

Αποσυνδεδεμένος takisathens

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουαρίου 10, 2013, 17:17 »
ατμιζω μπροστα στη μικρη αλλα δεν κανω και το δωματιο τεκε !!!
τις περισσότερες φορες που ειμαστε στον ιδιο χωρο παιζουμε, οποτε τα χερια μου ειναι και τα δυο κατειλημμένα ..
σε γενικες γραμμες ομως το σπιτι το αεριζουμε  τακτικα αλλα  οχι σκοπιμα .
προερχομενος απο πολυτεκνη οικογενεια σε δυαρι  διαμερισμα και κοιμώμενος ως παιδι στο σαλονι με καπνισμα στο φουλ  (δεν ηξεραν βλεπεις....) εχω ακομα στη μνημη μου εικονα του σαλονιου  με ενα πραγματικα πυκνο στρωμα καπνου στο ταβανι  και εμενα απο κατω .
ΑΥΤΟ λοιπον ΔΕΝ θελω να το κανω εγω στο παιδι μου .
απο την αλλη δεν ειμαι και ανθρωπος των ακρων, δεν εχω προβλημα το παιδι να τυχει να παρεβρεθει σε αεριζομενο χωρο καπνιστων ή ατμιστων  για μικρο διαστημα .
αυτααααα!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος billy

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #48 στις: Μαρτίου 19, 2013, 03:08 »
Ατμίζω και χωρίς ενοχές.Πρώτα με το κ.τ. κάπνιζα μόνο στην κουζίνα και φρόντιζα να είναι ανοιχτό το παράθυρο.Τώρα με η.τ.δεν βρίσκω τον λόγο να κάνω κάτι τέτοιο :)

Αποσυνδεδεμένος w1ldrs

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
  • May God have mercy upon my enemies, cause I won't.
Απ: [Ψηφοφορία] Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #49 στις: Μαρτίου 19, 2013, 05:09 »
Οταν κάπνιζα το παιδί μου δεν με πλησίαζε απο την τσιγαρίλα. Τωρα ειμαστε αγκαλιτσες :)

Αποσυνδεδεμένος ModeMAN

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #50 στις: Απριλίου 26, 2013, 11:12 »
Ναι. Δεν πιστεύω πως υπάρχουν πιθανές επιπτώσεις στην υγεία τους από το παθητικό άτμισμα..

Αποσυνδεδεμένος PLANEYTHS

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #51 στις: Μαΐου 18, 2013, 16:13 »
εγω δεν εχω παιδια αλλα εχς 3 ανιψια.καπνιζω αλλα οσο μπορω διακριτικα.λογικα δεν υπαρχει προβλημα αλλα δεν ειμαι σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος dimitris2

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #52 στις: Μαΐου 18, 2013, 16:53 »
Ναι αλλά όχι και στη μούρη τους να αναπνέουν τον ατμό.
Ας είμαστε και λίγο επιφυλακτικοί.
Επίσης φροντίζω ο χώρος να αερίζεται.

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #53 στις: Μαΐου 18, 2013, 17:42 »
Αυτό που με απασχολούσε πάντα δεν ήταν τόσο το παθητικό, αλλά η εικόνα που τους περνάμε. Τα παιδιά είναι σφουγγάρια, και ότι βλέπουν κάνουν ..

Όσο κάπνιζα το έκανα στον απορροφητήρα  αλλά και απέφευγα να καπνίζω μπροστά στο παιδί.

Η κόρη μου είναι πια μεγάλη για να την αποκαλέσω παιδί + ατμίζει!
Δυστυχώς, απέκτησε τη συνήθεια του καπνίσματος ζώντας σε σπίτι καπνιστών και, γι'αυτό ευθυνόμαστε εμείς οι γονείς της απόλυτα.

Δεν είμαι παράδειγμα προς μίμηση ...

"Πως να κρυφτείς απ'τα παιδιά, έτσι και αλλιώς τα ξέρουν όλα" ...

Αποσυνδεδεμένος maggiver

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #54 στις: Μαΐου 18, 2013, 20:34 »
...Δυστυχώς, απέκτησε τη συνήθεια του καπνίσματος ζώντας σε σπίτι καπνιστών και, γι'αυτό ευθυνόμαστε εμείς οι γονείς της απόλυτα.

Δεν θα το ελεγα, κι εγω μεγαλωσα σε σπιτι φανατικων αντικαπνιστων και βρεθηκα με 1,5 σακουλακι καπνο Camel 25αρι την ημερα!!!!
Εκτος κι αν θεωρουμαι η εξερεση που επιβεβαιωνει τον κανονα!!..... :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: [Ψηφοφορία] Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #55 στις: Ιουνίου 14, 2013, 02:19 »
ΟΧΙ.

Όταν ήμουν καπνιστής δεν κάπνιζα ποτέ μέσα στο σπίτι.
Τώρα ατμίζω, αλλά μόνο όταν δεν είναι παρούσα.

Όταν κάπνιζα, προσπαθούσα όσο μπορούσα, να μην με βλέπει (χωρίς γελοιότητες).
Κάνω ακριβώς το ίδιο.

Στις ερωτήσεις της, απαντώ πάντα: "το ίδιο κακό είναι, απλά δεν βρωμάει.

Προσπαθώ να μην χαλαρώνω.
Φοβάμαι με το Η.Τ. την πιθανότητα να ξεκινήσουν το άτμισμα άτομα που δεν θα κάπνιζαν.
Γενικότερα συμπεριφέρομαι μπροστά σε κόσμο και ιδιαίτερα σε παιδιά, όπως όταν κάπνιζα.


Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #56 στις: Ιουνίου 14, 2013, 02:25 »
Προσπαθω να το αποφευγω κυρίως για να μην με βλέπουν.
Δεν υπάρχουν μεγαλύτεροι αντιγραφεις από τα παιδιά, μεγαλύτεροι αντιγραφείς και από τους κινέζους... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Nekzo

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #57 στις: Ιουνίου 30, 2013, 20:04 »
Η αλήθεια είναι ότι όταν είναι κοντά γιός μου  (2 ετών) αποφεύγω. το πρόβλημα είναι ότι με κυνηγάει :laugh1: :laugh1: και δεν μπορώ να μην ατμίζω. Η αλήθεια, όμως είναι ότι ποτέ δεν ατμίζω μέσα στο σπίτι :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος KatsikoSkulo

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #58 στις: Οκτωβρίου 07, 2013, 16:35 »
Οχι γιατί δεν έχω, τουλάχιστον απο οτι ξέρω.
 :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #59 στις: Μαΐου 19, 2014, 10:57 »
Ατμίζουμε και εγώ και η γυναίκα μου . Μπροστά στο παιδί με σύνεση. Όταν καθόμαστε στο σαλόνι να βλέπουμε ο ένας τον άλλο….
Κτ δεν είχαμε καπνίσει ποτέ μέσα στο σπίτι ούτε τώρα καπνίζουν κάποιοι επισκέπτες καπνιστές ασχέτως καιρού.   
Πιστεύω ότι στο μέλλον , και με την εξέλιξη του ητ – ποιο εύχρηστο , ευχάριστο – θα δούμε νέους ατμιστές που δεν ήταν πρώην καπνιστές . Δεν χρειάζεται βέβαια να συμβάλουμε και εμείς σε αυτό  με το πρότυπο που περνάμε.
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279733 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207700 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173736 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124306 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93321 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4081 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1358 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14548 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias