vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

105 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, Jorge, Buliwyf, tibolaso, yorgoss, vasim

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2385 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 17:25 »
Μάλλον αυτό θα γίνει αλλά χρειαζόμαστε ένα καλό αρχικό μήνυμα από κάποιον ειδικό για πρώτο μήνυμα. Ακόμα δεν ξέρουμε καλά καλά τι είναι αυτό το νέο φρούτο.

Για τις διορθώσεις, έκανα edit στο προηγούμενο μήνυμά μου πιο πάνω.


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2386 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 17:52 »

πιστεύω πρέπει να γίνει ένα νήμα που εκτος από τα tcr του κάθε σύρματος να βάζουμε και μια φωτό από το σύρμα που αγοράσαμε ίσος και ένα link και να γράφουμε σε πιο tcr μας δούλεψε καλύτερα
ίσος βοηθήσει νεότερους να έχουν ένα μπούσουλα στο ξεκίνημα τους με ελεγχο θερμοκρασίας

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2387 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 18:25 »
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί απο κάποιο άλλο σύντμισή οπωσ κοιταμε και ρυθμειζουμε το tcr οταν κλεισουμε το μοντ αν κρατησουμε πατημενα συνχρωνοσ φαιρ και το αριστερο μποτων μασ δειχνη τα βολτ τισ μπαταριασ


Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος arkas1976

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2388 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 18:29 »
Γιώργο εμένα που το έχω στο power, το έκλεισα και το δοκίμασα και μου έβγαλε και εμένα τα volt  της μπαταρίας,Πολύ ωραίο αυτο.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2389 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 18:31 »
Το ειχα βρει οταν δοκιμαζα διαφορους συνδιασμους την αρχη οταν το πηρα..............πριν ενα μηνα σχεδον..... :tongue_smilie: :))

Αποσυνδεδεμένος ouzou

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτέ ξανά πίσσα....
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2390 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 18:36 »
Το ΥπερMod είναι κορυφαίο πλέον  :thumpup: :fight_shot_bandana: :fight_shot_thickgun:

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2391 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 19:01 »
Μόλις πέρασα το update και στον ίδιο ατμοποιητή με το ίδιο Ti στήσιμο που είχα και χωρίς καν να ξεκλειδώσω την αντίσταση η διαφορά στην απόδοση είναι εμφανέστατη.
Δεν ξέρω τι ακριβώς άλλαξαν, αλλά ξαφνικά πήρα περισσότερο ατμό χωρίς να αλλάξω οτιδήποτε άλλο.


Επόμενο βήμα SS  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2392 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 19:39 »
Παιδια εχω παρει και εγω το vtc mini ,ειναι το πρωτο μου μαζι με εναν ego one mega με clr κεφαλες ,μεχρι στιγμης εχω φτιαξει δυο αντιστασεις με kanthal 28mm και δουλευουν μια χαρα  :)
Eχω  παρει και νικελιου για να δοκιμασω και εγω με ελεγχο θερμοκρασιας... διαβαζοντας απο εσας για τον ελεγχο θερμοκρασιας και το update, εκανα και εγω update σε ν3 λες και το χρειαζομουν αφου μονο kanthal δουλευω  :))  αλλα διαβαζοντας με παρασυρατε .
Τωρα την διαδικασια μετα το στησιμο με νικελιο δεν την ξερω,κλειδωματα,ξεκλειδωματα,θερμοκρασιες,watt κλπ :dontknow:
 Που εχει τετοιες πληροφοριες να διαβασω για να μην σας ρωταω συνεχεια?

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2393 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 19:41 »
Θωμάκο σου έστειλα π.μ. με όλες τις πληροφορίες που θες. :)

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2394 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 19:53 »
Μακη σε εχω ζαλισει ρε φιλε στα πμ ,τι να πω... :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2395 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 19:56 »
Παιδες εγω που το δουλευω μονο με κανθαλ δεν υπαρχει λογος για update ετσι?

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2396 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 20:00 »
Πραγματι ειναι ενα μοντακι που δεν εχει να ζηλεψει τιποτα , ακομα και απο πιο ακριβα και δηθεν καλυτερα πλακετακια.
Δεν θελω να πω τι και πως , γιατι κανεις δεν θα δεχθει τη γνωμη που εχω για την πλακετα .
Στην πραγματικο τητα ειναι γνωμες ατόμων με εμπειρια σε VW , εξοπλισμό για μετρησεις με παλμογραφους , ηλεκτρονικοι στο επαγγελμα και ενας απο αυτους  συνατμιστης μας , μελος του φορουμ  που εχει βοηθησει και αρκετους εδω μεσα με τις γνωσεις του πιο παλια .

Να ΄σαι καλα Ακη (Κυρο Γραναζη....sv1awi)

Οποτε κραταω μοναχα οτι απο τον Αυγουστο  που ψαχνομουν για VV/VW μοντακι , η κουβεντα τους ηταν κοφτη και επιτακτικη......
                                    ---  Θα παρεις το VTC mini.  Kανενα αλλο....  ---

Το κακο ομως στην ολη ιστορια , ειναι οτι ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ , τα χρηματα τα παιρνει η κ@λ@εταιρια παραγωγης ΤΣΙΓΑΡΩΝ Altria.
Δηλαδη η Philip Morris........ :angry_orange:

Aπο αυτο ομως πηγάζει και μια μεγαλη οικονομικη δυναμη (οχι οτι η Joyetech δεν ηταν) , η οποια μαλλον θα παει πολυ μακρια τη ''βαλιτσα''.....

Τεσπα...εμας δεν μας ενδιαφερει και πολυ το θεμα αυτο , απο τη στιγμη που αντι να χαθει η εταιρια , βλεπουμε να κανει κινήσεις προς τα μπροστα....


Giannis.B
κανενας φιλε .
Αν δεν θελεις να ασχοληθεις με TC , δεν χρειαζεσαι κατι






Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

thomasprevere
κατα τη γνωμη μου φιλε , θα ηταν καλο να αποκτησεις ενα επισκευασιμο ατμ/τη αν θελεις να κανεις τις δικες σου αντιστασεις.
Ο Ego One , οσο και αν σου φανει εσενα ή καποιον αλλο λαθος αυτο που θα γραψω , η αληθεια ειναι οτι απο παλια υπαρχει ενα προβλημα , που με τον καιρο καπου χαθηκε αναμεσα στα νηματα του φορουμ , που ειναι τεραστιο πλεον .......

Στον Ego One , καλο ειναι στην επισκευασιμη κεφαλι να χρησιμοποιεί και συρμα χωρις αντισταση .
Τα ποδαρακια απο την αντισταση σου , περνανε απο ενα σιλικονακι , το οποιο σφηνώνει τα ποδαρακια με τον θετικο πολο.
Εκει αν τα ποδαρακια σου πυρώσουν , θα καψεις το σιλικονακι και ετσι θα τραβηξεις και το πλαστικο μαζι με τον ατμο απο το υγρο σου.

Το συρμα χωρις αντισταση (non) , δεν πυρωνει γιατι δεν εχει αντισταση ως προς την πορεια και διελευση του ρευματος.
Ετσι δεν αναπτυσεται θερμοκρασια και δεν καιει το σιλικονακι.

Ειναι κατι που εχει ισχυ απο πολυ παλια και καλο ειναι να το θυμηζουμε καπου - καπου.

Ξερω οτι πολλοι θα πουν   --  εγω κανω αντιστασεις χωρις non εδω και ενα χρονο και δεν εχω κανενα θεμα  --

Ολες οι εργοστασιακες κεφαλες που περνανε απο σιλικονακια , ειναι με συρμα non.
Πολλοι θα πουν παλι  --  εγω δεν βλεπω καμια ενωση  --
Δεν φαινονται οι ενωσεις , γιατι απλα ειναι τέλεια συγκόλληση δυο μεταλλων χωρις τη χρηση τριτου σώματος , μεσο υψηλης στιγμιαιας θερμοκρασιας.

Δεν μπορουμε να ξέρουμε παλικαρια αν και ποτε θα καει το σιλικονακι.
Το σωστο ειναι να βαλουμε non .
Αν καποιος δεν θελει δικαιωμα του.
Το σωστο ομως θα πρεπει να το λεμε.

Εξαλλου πιστευω φιλε μου thomasprevere , οτι καποια στιγμη εκει θα πας και 'συ.
Τι τοτε , τι τωρα.....!!!!!!!!!!

Γνωμη μου......
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 21, 2015, 20:20 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος herosp77

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2397 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 20:32 »
Φίλε shadockan, πολύ ψαγμένο μήνυμα έγραψες και εγώ δεν είχα ιδέα για την Altria αλλά την άλλη την ταίζα όταν κάπνιζα Marlboro Lights.... Παρόλα αυτά ένα τεράστιο ΕΥΓΕ στη joyetech για το support. Το mod τα σπάει και είναι τιμιότατο όσο δεν πάει

Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2398 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 20:47 »
Καλησπέρα κι από μένα!
Νέος (1 εβδομάδα) στον ατμό. Πήρα, μετά από συμβουλή φίλων, το vtc mini. Δεν μπορώ να συγκρίνω αλλά όσοι ξέρουν μου είπαν ότι αγόρασα κάτι καλό. :D

Όσον αφορά στο update δεν ξέρω αν μου χρειάζεται ακόμα. Τουλάχιστον δεν ξέρω αν θα καταλάβω διαφορά. Το χρειάζομαι? Ατμίζω σε power mode και έχω εναν ατμοποιητή της σειράς :D  (eleaf gs air ms, ή κάπως έτσι).

Ενθουσιασμένος σε πρώτη φάση από το mod που αγόρασα

Αποσυνδεδεμένος John K

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2399 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 20:51 »
Παιδία μια χαζή ερώτηση επειδή μπρδεύτηκα... :confused1:
Αν θέλω να παίξω σωστά με SS 316L 28GA στον Kayfun μου, πρέπει να ορίσω τις μνήμες με βάση τον πίνακα, ή θα παίζει από μόνο του κατευθείαν από το μενου ss316;;; Τώρα στο version 2 που είμαι πείζω μια χαρά με SS.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 307 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21582 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14911 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125695 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94545 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4642 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix