vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

111 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, Jorge, tibolaso, Milarepa, vasim, Buliwyf

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος vkostas

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1800 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 19:27 »
Μην αγχώνεσε δεν παθαίνει τίποτα

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1801 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 20:31 »
έχει ειπωθεί πως είναι ρυθμισμένο για ss304 αλλα δεν το έχω δοκιμάσει
περιμένω αλλα θα αργήσει να έρθει
Υπάρχει διαφορά με το 316 ποιοτικά?

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1802 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 20:54 »

σαν μέταλλο έχω καταλάβει πως είναι πιο ποιοτικό το 316l αλλα σαν σύρμα για να το ζεσταίνουμε και να ατμιζουμε από αυτό δεν έχω ιδέα
έχουν διαφορετική (ελάχιστα) μεταβολή τις αντίστασης και έτσι αν το mod είναι ρυθμισμένο για 304 θα έχει πιο μικρή απόκλιση η θερμοκρασία που μας δίνη από αυτήν που εμείς έχουμε επιλέξει

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1803 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 21:10 »
Άρα το ιδανικότερο σύρμα ss για το συγκεκριμένο mod πιο είναι και σε πιο πάχος?

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1804 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 21:18 »
3 μέρες το έχω το mod και το μονο ss που έχω είναι αυτό τις φωτογραφίας λίγο πιο πάνω :dontknow:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Γιωργο,

Αν δεν βιάζεσαι, περίμενε θα βγουν πολλά τωρα κοντα (εγώ ψήνομαι για το d3). Αν βιάζεσαι και το παρεις από Ελλάδα, οριακο value for money. Αν το παρεις από εξω, τρελο value for money. Από τις καλύτερες αγορές σε μοντακι που εχω κανει. Το εχω ευχαριστηθεί και εχω διαβάσει ελάχιστα το νημα, και καθόλου το manual.... :)



ιδού και το ipv d3 που κάνει ότι υπόσχεται
άκου τι λέει και στο τέλος δεν είναι εντελώς off topic το video
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2015, 11:28 από kotsos75 »

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1805 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 17:52 »
Και ελεγα να το χτυπησω το ipv d3...για κοκκινακι vtc mini με κοβω... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1806 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 18:22 »
οπως ειχα πει μετα την παρουσιαση που ειχα κανει στο evic vtc mini και η  υποσχεση που εκανα τοτε  ηταν  να μαζευα ολα τα σχολια του βιντεο με τα προβληματα που εχουμε σαν κατοχοι του μοντ
τα συγκεκριμενα ειναι

 1. Δεν πατανε καλά μερικοί επισκευασιμοι
2.     Σε έλεγχο θερμοκρασίας αν χρειαστεί να αλλάξουμε τα βατς πρέπει να προσέχουμε να μην ξεπεράσουμε την τιμή που θέλουμε να βάλουμε γιατί θα πρέπει να το κάνουμε από την αρχή , γιατί δεν υπάρχει κουμπί να πάει πίσω
3.     Μεγαλύτερη γραμματοσειρά στα  Ω και Α
4.     Η βαφή ξεφλουδίζει εύκολα
5.     Να μπορούμε να βάζουμε σε έλεγχο θερμοκρασίας χειροκίνητα τιμή σύρματος για να άλλα σύρματα
6.     Να μην καίει το βαμβάκι όταν είναι στεγνό
7.     Να διαβάζει σωστά τις αντιστάσεις σε έλεγχο θερμοκρασίας
8.     Να μπορούμε να βάζουμε και ss 304 αλλα και 316Lκαι να μετραει σωστά

αν υπαρχουν και καποια αλλα παρακαλω να τα συμπληρωσετε σε αυτη την λιστα
και χρειαζομαι εναν που γνωριζει καλα τα αγγλικα για να μπορεσει να τα μεταφρασει
. οποιος μπορει ας επικοινωνησει με μενα  για να το ετοιμασουμε και να σταλει το σχετικο email  στην εταιρεια για να δουμε μπας και κανουν κατι.. μιας και το email  θα ειναι απο ολους τους ελληνες ατμιστες κατοχοι του μοντ

Αποσυνδεδεμένος TAKAMURA

  • **
  • 195
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1807 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 18:43 »
Στην πρώτη μου απόπειρα με έλεγχο θερμοκρασίας δεν έμεινα και πολύ ικανοποιημένος. Μπορεί να φταίει η θερμοκρασία ή τα βατ που εβαλα δεν ξερω αλλα δεν μου πολύ άρεσε


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1808 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 18:44 »
Πολύ καλή κίνηση Κώστα. :thumpup:
Ελπίζω να γίνει κάτι με νέα αναβάθμιση.
Για να δώσετε βαρύτητα στο mail καλό είναι να τονίσετε ότι αυτά που στέλνετε είναι ζητήματα που αναδείχθηκαν μετά από έρευνα στο μεγαλύτερο ατμιστικό forum της Ελλάδας από χρήστες του Vtc mini. :)

Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1809 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 18:52 »

οπως ειχα πει μετα την παρουσιαση που ειχα κανει στο evic vtc mini και η  υποσχεση που εκανα τοτε  ηταν  να μαζευα ολα τα σχολια του βιντεο με τα προβληματα που εχουμε σαν κατοχοι του μοντ
τα συγκεκριμενα ειναι

 1. Δεν πατανε καλά μερικοί επισκευασιμοι
2.     Σε έλεγχο θερμοκρασίας αν χρειαστεί να αλλάξουμε τα βατς πρέπει να προσέχουμε να μην ξεπεράσουμε την τιμή που θέλουμε να βάλουμε γιατί θα πρέπει να το κάνουμε από την αρχή , γιατί δεν υπάρχει κουμπί να πάει πίσω
3.     Μεγαλύτερη γραμματοσειρά στα  Ω και Α
4.     Η βαφή ξεφλουδίζει εύκολα
5.     Να μπορούμε να βάζουμε σε έλεγχο θερμοκρασίας χειροκίνητα τιμή σύρματος για να άλλα σύρματα
6.     Να μην καίει το βαμβάκι όταν είναι στεγνό
7.     Να διαβάζει σωστά τις αντιστάσεις σε έλεγχο θερμοκρασίας
8.     Να μπορούμε να βάζουμε και ss 304 αλλα και 316Lκαι να μετραει σωστά

αν υπαρχουν και καποια αλλα παρακαλω να τα συμπληρωσετε σε αυτη την λιστα
και χρειαζομαι εναν που γνωριζει καλα τα αγγλικα για να μπορεσει να τα μεταφρασει
. οποιος μπορει ας επικοινωνησει με μενα  για να το ετοιμασουμε και να σταλει το σχετικο email  στην εταιρεια για να δουμε μπας και κανουν κατι.. μιας και το email  θα ειναι απο ολους τους ελληνες ατμιστες κατοχοι του μοντ
κωστη το 4 δεν νομιζω οτι ισχυει.τονσυγκεκριμενο μοντακι το αγορασα απο τους πρωτους στις πρωτες μερες του σεπτεμβριου σε λευκο.δεν εχω αλλο μοντακι στην κατοχη μου το εχω χωρις θηκη με τρελλη ημερησια χρηση μοθ εχει πεσει 4-5 φορες τη μια μαλιστα με εμφανη το σημαδι της πτωσης στην μια του γωνια,αλλα το χρωμα δεν εχει φθαρει με την καμμια!!!


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1810 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 19:08 »
Κωστα σε μερικους πιο σκορουχρωμα εχει παρατηρηθει αυτο στις ακρες αλλα εγω ειμαι μαζι σου .. δεν εχω τετοιο θεμα μεχρι στιγμης .. αλλα αφοθ υπαρχει σε σχολια το εβαλα

ναι ετσι θα σταλει σαν ολους εμας οχι μεμονομενα

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1811 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 19:14 »

θα προτιμούσα να μπούνε θέματα που μπορούν να διορθωθούν με ένα update αλλιώς μιλάμε για μια νέα συσκευή
αν μιλάμε για μια νέα συσκευή θα ήθελα να μπορούμε να φορτώσουμε csv αρχεία όπως και στο dna 200

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1812 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 19:15 »
Χωρίς θήκη το μαύρο αρχίζει να φθείρεται αρκετά μετά από μερικές μέρες χρήσης.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1813 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 19:28 »
Άρα η παρατήρηση για το χρώμα να ισχύσει μόνο για το μαύρο vtc mini.
Αν και έχω και άσπρο και μαύρο προσωπικά δεν παρατήρησα κάτι αρνητικό όσον αφορά το χρώμα.
Βέβαια μετά από κανα δύο βδομάδες από την αγορά τους τα έβαλα σε θήκες για να γλιτώσω τέτοιου είδους θεματάκια. :)

Αποσυνδεδεμένος amorealex

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
    • Το blog μου για το Reef
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1814 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 19:33 »
Δαχτυλιές πάρα πολλές, αλλά δεν έχει ξεβάψει καθόλου, ούτε καν στις γωνίες.

Το έχω σε μαύρο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 309 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21591 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208535 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175492 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314342 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14916 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125722 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4653 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix