vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

113 επισκέπτες, 7 χρήστες
Milarepa, Jorge, yorgoss, Buliwyf, tibolaso, manoslykos, Aspirecigs

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1785 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 00:03 »
Σήμερα το είδα πρώτη φορά από κοντά και ομολογώ ότι εξεπλάγην! Στις φώτο φαίνεται πολύ μεγαλύτερο από ότι είναι ενώ στην πραγματικότητα είναι εκνευριστικά μικρό!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1786 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 00:06 »
Γιώργο μου (ribot για να μην μπερδευόμαστε ) το μοντάκι δουλεύει μια χαρά στον έλεγχο, το έχουμε ξαναπεί εδώ. Ναι το βαμβάκι το καίει αν πατήσεις το κουμπί πριν το διαβρέξεις καν. Από την ώρα που θα διαβραχεί όμως δεν έχεις να φοβάσαι κάτι γιατί ξέρεις πότε θα το κάψει ξανά. Όταν φτάσει σε σημείο να στεγνώσει τόσο όσο ήταν τη στιγμή που το έβαλες.

Φαντάσου τώρα πόσες "άδειες" τζούρες θα πάρεις μέχρι να φτάσεις σε αυτό το σημείο.. ;)

Πραγματικά το πιστεύω, δεν υπάρχει κανείς που να έκαψε βαμβάκι στο vtc αφού το είχε διαβρέξει πρώτα. Τουλάχιστον όχι αν δεν το προκάλεσε ο ίδιος.

Επειδή ακούγονται τα καλύτερα για τον έλεγχο στο d2 ας πούμε κι επειδή τα έχω και τα δυο και μπορώ πλέον να μιλήσω με προσωπική εμπειρία γι'αυτά, μια χαρά δουλεύουν όπως υπόσχονται. Και τα δυο. Το ότι το d2 ατμίζει με 190 βαθμούς στην οθόνη ενώ το vtc στους 210 δεν μου λέει απαραίτητα κάτι εμένα. Έλεγχο θερμοκρασίας τουλάχιστον με νικέλιο κάνουν και τα δυο πολύ καλά. Ειδικά για το vtc που το έχω και περισσότερο καιρό μπορώ να πω τα καλύτερα και για την ποιότητα κατασκευής του. Αξίζει.. :)

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1787 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 00:15 »

Εγώ που δεν ασχολήθηκα καθόλου με τα νούμερα και τι γράφει και στα πόσα κλείδωσε και αν άλλαξε κάτι όσο ατμίζω, γιατί δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα? :tongue_smilie:


Στρίβω μια αντίσταση με Ti στα 4mm, όσα Ω κάτσει, και όσες σπείρες να' ναι, βάζω το βαμβάκι μου, βάζω 200-220C και αφήνω το mod να κάνει την φάση του.


Ούτε καμένα, ούτε υποτονικά ούτε τίποτα. Το πιο ενοχλητικό που συμβαίνει είναι καμιά φορά που μου βγάζει New Coil/Same Coil στο άσχετο, αλλά μικρό το κακό, πατάω same και συνεχίζω ακάθεκτος.  ;D 


Καμένο δεν παίζει να πάρω ποτέ γιατί πολύ απλά ο ατμός σταματάει πολύ πριν στεγνώσει το βαμβάκι σε σημείο να καεί. Ειδικά σε dripper αν δεν είναι καλά βρεγμένο το βαμβάκι, ατμό δε βγάζει!


Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1788 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 00:42 »
περι ελεγχου θα ηθελα να αναφερω στηνοντας μεχρι στιγμης μονο με τιτανιο..παρατηρησα οτι παιζει πολυ μεγαλο ρολο το πως δεχεται ο καθε ατμο τον ελεγχο,
ισως μερικοι ατμο λογο κατασκευης λογικα δεν εποδιδουν ικανοποιητικα σε tc.
επισης ισχυει οτι δεν εχουμε ιδεα τουλαχιστον γιαμ ενα ειμαι σιγουρος..τι σοι ατμιζουμε,περι συρματων και βαμβακιων και γευσεων και οπως αναφερει ο ribot διαφορες απο 025 σε 0.32.
ακομα και αν βγαζουμε καποια συμπερασματα που ανηκουν στο υποκειμενικο κομματι τα περισσοτερα ειναι πολυ δυσδιακριτα.
οπως και τα περι τασεων και μοδων..εκει δεν υπαρχει οριο..
προσωπικα το συγκεκριμενο μοντακι για την τιμη που το πηρα μου εχει λυσει τα χερια με την χρηστικοτητα του
αλλα και τα ματια μου εχει ανοιξει καθως δεν αλλαζω την ευδιακριτη οθονη του που δεν την εχω συναντησει σε κανενα αλλο μποξακι,
ειδικα σε τετοια τιμη,
ειναι απο τις λιγες φορες θεωρω που πολοι απο μας ειπαμε οτι επιασαν τοπο τα λεφτα που δωσαμε.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1789 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 01:08 »
Γιώργο μου (ribot για να μην μπερδευόμαστε ) το μοντάκι δουλεύει μια χαρά στον έλεγχο, το έχουμε ξαναπεί εδώ. Ναι το βαμβάκι το καίει αν πατήσεις το κουμπί πριν το διαβρέξεις καν. Από την ώρα που θα διαβραχεί όμως δεν έχεις να φοβάσαι κάτι γιατί ξέρεις πότε θα το κάψει ξανά. Όταν φτάσει σε σημείο να στεγνώσει τόσο όσο ήταν τη στιγμή που το έβαλες.

Φαντάσου τώρα πόσες "άδειες" τζούρες θα πάρεις μέχρι να φτάσεις σε αυτό το σημείο.. ;).............................

Ουσιαστικά δεν πρόκειται να φτάσεις ποτέ στο σημείο αυτό. Γιατί θα καταλάβεις σχεδόν αμέσως ότι  προσπαθείς να ατμίσεις χωρίς αποτέλεσμα δηλαδή χωρίς ατμό.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1790 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 01:20 »
Εγώ που δεν ασχολήθηκα καθόλου με τα νούμερα και τι γράφει και στα πόσα κλείδωσε και αν άλλαξε κάτι όσο ατμίζω, γιατί δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα? :tongue_smilie:

Για σένα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα βρε Μάκη. Υπάρχουν αρκετοί άλλοι στο νήμα που βλέπουν προβλήματα ή μειονεκτήματα (όπως θες το λες) και τα έχουν δηλώσει. Εσύ για παράδειγμα, λες ότι με τιτάνιο παίζεις στους 200-220 βαθμούς και σε άλλα μοντάκια παίζουν στους 180. Αν εγώ λοιπόν θεωρώ ότι για λόγους ασφαλούς ατμίσματος δεν θέλω να ξεπερνάω τους 200, τότε για μένα είναι πρόβλημα αυτό. Άλλωστε ποιος έχει ορίσει το ασφαλές όριο?
Εσύ λες ότι δεν είχες ποτέ υποτονικό άτμισμα, ο άλλος λέει ότι έπρεπε να ανέβει στους 260 βαθμούς για να ατμίσει. Δηλαδή μόνο όσοι βρίσκουν προβλήματα λένε το μακρύ και το κοντό τους? Όσοι τα βλέπουν όλα τέλεια είναι οι έξυπνοι αγοραστές?
Εγώ σίγουρα πάντως δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα γιατί δεν το έχω, αλλά επειδή μ' ενδιαφέρει όπως είπα, για ασφάλεια κυρίως, για να έχω κι ένα δεύτερο ηλεκτρονικό μοντ διαφορετικό από το d2, από το οποίο είμαι πλήρως ικανοποιημένος, σε TC που με ενδιαφέρει, το ψάχνω λίγο παραπάνω.
Αφού λοιπόν δεν καίγομαι να δώσω, έστω αυτά τα λίγα λεφτά που θέλει, γιατί να μην προσδοκώ σε κάτι ακόμη πιο αξιόπιστο ή πιο ακριβές (κι αυτό πέσ' το όπως θες) είτε από το ίδιο το vtc mini, είτε από τον απόγονό του, είτε από κάποιο άλλο :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1791 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 01:33 »
Να προσδοκάς εννοείται, και αφού προς το παρόν είσαι καλυμμένος με το IPV φυσικά και θα περιμένεις κάτι καλύτερο στο μέλλον για να το αντικαταστήσεις.


Αυτό που προσπαθούσα να πω όμως είναι μήπως κολλάμε στα νουμεράκια, χάνουμε την ουσία, "δημιουργούμε" προβλήματα χωρίς να χρειάζεται και ξενερώνουμε χωρίς λόγο? Δηλαδή αν του ενός λέει 200 και του άλλου 220 και του ενός 0.2 και του άλλου 0.25, αν παίρνουν αυτό που θέλουν, γιατί είναι πρόβλημα?


Το ξαναέγραψα και πιο πάνω. Οι περισσότεροι που ανέφεραν προβλήματα με το evic, είναι κάτοχοι και άλλου mod με TC (ή τουλάχιστον αυτή την εντύπωση αποκόμισα). Το ότι δεν δουλεύει το ένα ακριβώς με τον ίδιο τρόπο με ένα άλλο, το κάνει προβληματικό? Ειδικά μιλώντας για μια τεχνολογία που τώρα αναπτύσσεται.


Οι επιλογές είναι πολλές, τα νούμερα ακόμα περισσότερα, και μέχρι να μπουν κάποια standards, είναι λογικό να τα έχουμε κάνει αχταρμά. Αλλά μήπως να μην κολλάμε στα νούμερα αυτούσια? Εδώ πολλοί νόμιζαν ότι είναι χαλασμένο επειδή γράφει "Protection".


Δεν έχω μετοχές στην Joyetech, δεν προσπαθώ να πω ότι το δικό μου είναι καλύτερο και να δικαιολογήσω την επιλογή μου. Αλλά με παραξενεύει η όλη φάση με τα προβλήματα που δεν τα βλέπω και αναρωτιέμαι μήπως είναι στο μυαλό μας σε κάποιο βαθμό. Δεν αποκλείεται βέβαια να είμαι παντελώς λάθος!  :D

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1792 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 01:43 »
Δεν πιάνεις τον πυρήνα της σκέψης μου και με στεναχωρείς. Κάθεσαι και λες σε μένα να μη δίνω σημασία στα νούμερα, που όπως ξέρεις, το όποιο κύριο καθημερινό μου υγρό το έχω σε μηχανικό μοντ κι αυτό με ικανοποιεί περισσότερο απ' όλα.
Anyway κι εγώ παρ' όλα αυτά παρακολουθώ τις εξελίξεις, προσπαθώντας να ξεδιαλύνω στο μυαλό μου τα πράγματα και να μην εμπλέκομαι με τον αχταρμά που λες κι εσύ.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1793 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 01:46 »
Ξέρω έναν καλό τρόπο να μου εξηγήσεις  ::)


Δεν το έλεγα σε εσένα συγκεκριμένα Γιώργο. Και εγώ τις σκέψεις μου εκφράζω για πράγματα που διαβάζω στο συγκεκριμένο thread γενικότερα.

Αποσυνδεδεμένος Blackwolf

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1794 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 01:52 »
το μοντακι ειναι πολυ καλο ...εγω το δουλευω στους 240 περιπου ... εκει με ικανοποιει η ποσοτητα και η θερμοτητα του ατμου που βγαζει... στα 215-220 δεν νιωθω τοσο καλα την γευση του υγρου και ρουφαω πολλες τζουρες και δεν το χαιρομαι...  :yes:

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1795 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 01:58 »
Γιωργο,

Αν δεν βιάζεσαι, περίμενε θα βγουν πολλά τωρα κοντα (εγώ ψήνομαι για το d3). Αν βιάζεσαι και το παρεις από Ελλάδα, οριακο value for money. Αν το παρεις από εξω, τρελο value for money. Από τις καλύτερες αγορές σε μοντακι που εχω κανει. Το εχω ευχαριστηθεί και εχω διαβάσει ελάχιστα το νημα, και καθόλου το manual.... :)

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1796 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 11:20 »

έκανα ένα βιντεάκι και πριν το κάνω ο magma με είχε ήδη ειδοποίηση ότι στέγνωσε και θέλει να στάξω


[youtube]TtwC2U5k8ak[/youtube]


αυτό εννοούμε ότι δεν θα παρεις καμένο με αυτό το mod αν το βαμβάκι σου στεγνώσει


ότι θα έπρεπε να κόβει και να μην το καίει ενώ έχει στεγνώσει τελείως δεν μπορώ να διαφωνήσω
όμως την δουλειά του την κάνει και με το παραπάνω
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2015, 11:35 από kotsos75 »

Αποσυνδεδεμένος nickpap1

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1797 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 15:52 »
Κώστα αυτό έχω κάνει παραγγελία (Image removed from quote.)
Από ότι λέει είναι 316 και όχι 304 θα ήθελα την γνώμη σας

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό έχω πάρει από κατάστημα της περιοχής και δουλεύει κανονικά.
Πήρα και το 24ga για μικρότερες αντιστάσεις αλλά για κάποιο λόγο με πεθανε στη σιδερίλα.

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1798 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 18:16 »
Εγω παντως μετα απο 2 βδομαδες που το εχω στην κατοχη μου,ειμαι ευχαριστημενος για τα λεφτα του και με το παραπανω.Το πηρα σαν εφεδρικο,γιατι εχω το sx350 mini το οποιο δεν το αλαζω με τιποτα και εχω καταλαβει οτι αμα βρεις που δουλευει καλα,ειναι μια χαρα μοντακι!!Απλα εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι για να παρω το επιθυμητω αποτελεσμα που θελω εγω με ni200,πρεπει οι αντιστασεις μου να ειναι  απο 0,12-0,15,στους 220-240c,γιατι με πιο μικρες αντιστασεις επρεπε να ανεβω πολυ σε θερμοκρασια και παλι με το ζορι!!Ενω με το sx επαιζα σωστα με 0,065-0,090Ω,με 190-220c!!

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1799 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 19:20 »
Καλησπέρα, καταλαθος έκανα μια μικρή απειροελάχιστη χαρακια στο πόλο με ενα κατσαβιδακι, υπάρχει κάποιος φόβος μήπως δεν έχω καλή τροφοδοσία ή όχι?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282692 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67010 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175389 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314140 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix