vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

114 επισκέπτες, 9 χρήστες
vasim, bokostas, maprix, mankar72, manoslykos, I.P, Milarepa, Jorge, Buliwyf

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος octopus

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1725 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 21:57 »
Το έχω διαβάσει εκείνο το άρθρο, πολύ σωστός.
Αλλά αυτό που θυμάμαι ο ατμοποιητής ήταν κρύος πρόσεχα και να μην πατηθεί το fire, το modάκι ήταν λίγο ζεστό.

Οκ όλα καλά με το  άρθρο, αλλά δεν θυμάμαι να διάβασα ότι αυτοκλειδώνει (κάνω λάθος, διορθώστε με). :confused1:
Αυτό ήταν και το πρώτο κουλό.

Από τότε έχω φτιάξει δεν ξέρω και εγώ πόσες αντιστάσεις, για διάφορες δοκιμές.
Δεν θυμάμαι να μου ξαναέκανε το δεύτερο κουλό.

Έχω ρίξει την βαρύτητα στο Wismec Reuleaux dna200 αυτό το διάστημα και έχω παραμελήσει το vtc mini.
Αυτό που έχω να παρατηρήσω είναι ότι και στο dna είχα και έχω πάρει υποτονικό άτμισμα.
Το έχω αποδώσει όμως σε όχι καλό στήσιμο βαμβακιού(σφιχτό, χαλαρό τελικά παίζει ρόλο)
Ακόμα το ψάχνω.
Βλέπετε με Genesis δεν είχα τέτοια εδώ και δύο με τρία χρόνια περίπου που ξεκίνησα.
Νέος στα sub Ohm ;D


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Διάβασα παλι το αρθρο του Camber.
Αναφέρει όντως το αυτοκλειδωμα στην ενοτητα Κλείδωμα αντίστασης. :-[
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2015, 06:48 από octopus »

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1726 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 15:09 »
Το εχω στα χέρια μου εδώ και κανα δυωρο και δειχνει πολύ καλό πραγματικά.
Στιβαρή κατασκευη και μικρή.Τα βιντεο την δειχνουν μεγαλύτερη ή μου φαινεται?Αρκετά βαρύ για το μεγεθός του και δειχνει το περιβλημα να ειναι από μέταλο(?) μάλλον αλουμίνιο...
Τώρα πρεπει να το δοκιμάσω με αντιστασεις τιτανιου και νικελιου να δω και εγώ τι σόι πράγμα ειναι αυτος ο έλεγχος θερμοκρασίας :laugh1:
Προς το παρόν το δουλευω με μια samsung inr 18650 25R αλλά θα προμηθευτω λίαν συντόμως και κανά δυο lg μιας και ακουω τα καλύτερα για αυτην.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1727 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 15:31 »

και εγώ σήμερα το πρωί τον παρέλαβα από fasttech πέρασα αμέσως το update και δείχνει να δουλεύει μια χαρά
στους ιδιους ατμοποιητες που δούλευα με το μεγάλο (evic vt) χρειάζεται αρκετά μεγαλύτερη θερμοκρασία για να πάρω το ίδιο αποτέλεσμα (εμενα προσωπικά αυτό δεν με πειράζει)
αύριο θα έχω και σύρμα ss να δούμε τι γίνετε και με αυτό
πολύ ωραία συσκευή!!!


Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1728 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 15:34 »
Εκτός από την ενδειξη της μπαταριας με το εικονιδιο μπορουμε να δουμε πόση ταση εχει απομεινει στην μπαταρία μας?Εχω και εγω κάνει την αναβάθμιση.




edit: άκυρο το βρηκα!
σε bypass mode σου δειχνει το υπόλοιπο...

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1729 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 15:36 »
αν το πας σε bypass mode σου δείχνει την τάση

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1730 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 15:39 »
Με το μοντακι κλειστό, πατάς το fire και το _ μαζί για μερικά sec

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1731 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 16:51 »
Όποιος πρόλαβε, τον κύριον είδε
Καλησπερα για το vtc mini μου βγαζει ακυρο η χρησιμοποιημενο κουπονι ενω εχω κανει εισιδι,μηπως δεν ισχυει για αυτο εκπτωση;
καλησπέρα σαςΚαι στο eVic VTC mini η προσφορά ισχύει για περιορισμένο αριθμό τεμαχίων και κατ' επέκταση δεν ισχύει το κουπόνι έκπτωσης.καλό απόγευμαeCig Hellas

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1732 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 17:00 »
Παρε απο FT! Τι παει να πει το κουπονι ειναι για περιορισμενο αριθμο;

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2015, 19:56 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1733 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 17:03 »
Ψιλό γαζί το δούλεμα από ορισμένους ... τρέξτε να προλάβετε ...

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1734 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 17:05 »
Ναι κάτι τέτοιο είδαν οτι σπάει ταμεία και ειπαν να το εκμεταλλευτούν το όλο θέμα 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1735 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 17:05 »
fasttech φιλε 33δολ αν θυμαμαι καλα χρησιμοποιωντας το κουπονι XMAS

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1736 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 17:10 »
Έτσι φίλε μου όσοι μπορούν ασ πάρουν απο φαστεκ το δικο μου είναι στο ΚΔ  αττικής τώρα έως τη δεύτερα το πολύ θα είναι στα χέρια μου

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1737 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 18:22 »
Παρε απο FT! Τι παει να πει το κουπονι ειναι για περιορισμενο αριθμο;
Είμαι από αυτούς που πρόλαβαν  ;D

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1738 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 19:26 »
Δεν είναι της παρούσης αλλά θα το πω. Παιδιά μιλάμε για μια εταιρία-κατάστημα που έδωσε αυτή την έκπτωση για το vtc mini επί σειράς μηνών, πιθανότατα επειδή έκανε τεράστια παραλαβή και συνεπώς μπορούσε να το κάνει. Τώρα μπορεί η παραλαβή να μειώθηκε όπως φυσικά και η έκπτωση του προμηθευτή τους. Υπόθεση όλα αυτά.

Μιλάμε για μια εταιρία-κατάστημα που επίσης χάρισε απλόχερα μάλιστα μπόλικα υγρά σε κόσμο, με σκοπό την προβολή των υγρών, οκ, δεκτό. Μην ξεχνάτε όμως πως αύξησαν τον αριθμό των χρηστών αυτών από τους 30 που ζήτησαν αρχικά στους 50 και τελικά απέστειλαν σε 65 άτομα από τόσα ml ατμιστικών υγρών. Δεν προλάβανε όλοι, τι να κάνουμε τώρα.

 Εγώ πρόλαβα. Και το vtc, κάμποσα vtc για φίλους, και evic vt επίσης για φίλους με τιμή που δεν υπήρχε αλλού στην Ελλάδα, πρόλαβα ακόμα και τα υγρά. Ακόμα και να μην προλάβαινα όμως, ακόμα κι αν ήθελα ΤΩΡΑ ένα vtc στα 52 ευρώ, το πολύ πολύ να το έπαιρνα από αλλού αφού η τιμή του στην ecig πλέον έχει αλλάξει. Να βγάλω "κακία" σε μια εταιρία-κατάστημα όμως μετά απ'όλα αυτά που κάνει για εμάς κατά καιρούς..

Αν πάει έτσι το πράγμα ρε παιδιά τότε δεν είμαστε για τίποτα από εδώ, μόνο Κίνα. Συγνώμη για το επιθετικό look βέβαια αλλά.. ε κάποια στιγμή πρέπει να μάθουμε να εκτιμάμε κιόλας δύο πράγματα σ'αυτή τη χώρα.

Φυσικά δεν απευθύνομαι σε κανέναν επί προσωπικού, γενικά μιλάω. ;)


Α ναι. Φυσικά και δεν έχω και κάποια σχέση με την εταιρία-κατάστημα ε.. :D
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2015, 21:44 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1739 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 20:44 »
Τιποτε δεν κανει για μας, μην τρελαθουμε κιολας, δεν ειναι φιλανθρωπικο ιδρυμα. Τα παντα γινονται για το προμοτιον και τη διαφημιση. Αυτα που αναφερεις Μακη ειχαν σαφεις διαφημιστικους λογους και η εκπτωση στις συσκευες και τα υγρα που "χαρισε απλοχερα". Ειναι δυνατον να πιστευουμε οτι μια εταιρεια, η οποια εταιρια, νοιαζεται πραγματικα για το συμφερον των καταναλωτων; Ελεος! Δε λειτουργει ετσι ο κοσμος μην αυταπατασαι, εχει αποδειχθει πολλες φορες, καπιταλισμος do you know? Αυτα και ειμαστε βεβαιως off topic.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 304 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282734 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208463 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175427 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125650 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4615 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix