vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος dimiΚ

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1140 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 16:43 »
Εγώ συνήθως στήνω με ΝΙ 200 0,25 σε 2 ή 2,5 mm 6 7 σπείρες.
Τις ελάχιστες φορές που είχα υποτονικό άτμισμα έφταιγε το coil που ειχα φτιάξει.
Ειμαι απόλυτα σίγουρος για αυτό διότι ότι και αν έκανα να το ξεγελάσω και να κλειδώσω την αντίσταση ψηλότερα η χαμηλότερα συνέχιζε να μου δίνει
λάθος ρεύματα. Φτίαχνοντας όμως νεα αντίσταση το πρόβλημα λυνόταν και αυτό έγινε αρκετές φορές  οπότε και κατέληξα στο συμπέρασμα οτι δεν φταίει μόνο το mod. Δεν έχω εμπειρία με έτοιμες αντιστάσεις για να είμαι απόλυτα σύγουρος.
Γιά το αν καίει το βαμβάκι δεν με απασχολεί γιάτι δεν ατμίζω βαμβακι με αέρα αλλά βάζω και αυτό το ζουμί μέσα που έιναι και η αιτία πού έχω το mod.
Ναι το καίει όταν είναι τελείως στεγνό και φένετε ξεκάθαρα με αυτό το υποτιθέμενο dry coil test,  αλλά ποτέ δεν μου έχει τύχει να στεγνώσει τελείως το βαμβάκι μου οσά χρόνια ατμίζω και με ελάχιστο υγρό τόσο ώστε να μην ατμίζει πιά το βαμβάκι δεν το καίει και εκεί είναι η ουσία.
To tc υπάρχει για να μην καίμε τα μέταλα και το βαμβάκι και παράλληλα μας δίνει σταθερό 'ατμισμα και αυτό το καταφέρνει μία χαρά.
Υπάρχουν καλύτερα mod φυσικά με το αντίστοιχο κόστος αλλά νομίζώ οτι πρέπει πρώτα να ψαχτούμε λίγο παραπάνω με τις αντιστάσεις μας και σίγουρα με τα σύρματα μας.
Και κάτι που ξέχασα να αναθέρω. Δεν αρκεί μόνο κρύα αντίσταση για σωστό κλείδωμα αλλα χρειαζόμαστε και φυσιολογική θερμοκρασία πλακέτας
άρα πρακτικά κρύο mod.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 03, 2015, 21:30 από dimiΚ »

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1141 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 17:16 »
Για το συγκεκριμένο mod, και καθόλου TC να μην είχε, πάλι θα το αγόραζα.
Βρείτε μου καλύτερο στα 52 ευρώ από Ελλάδα και το αγοράζω απόψε κιόλας.

Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1142 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 17:18 »
συμφωνω απολυτως!!! Τιποτα δεν μου κανει κλικ σε αυτη την κατηγορια.


Mobile klaz speaking...

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 03, 2015, 18:35 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος alexS3

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1143 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 17:21 »
Για το συγκεκριμένο mod, και καθόλου TC να μην είχε, πάλι θα το αγόραζα.
Βρείτε μου καλύτερο στα 52 ευρώ από Ελλάδα και το αγοράζω απόψε κιόλας.


Γενικα δεν το βλεπω προθυμο το tc και εγω


Θα συμφωνησω μαζι σου στα παραπανω

Αποσυνδεδεμένος giorg0ss

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1144 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 17:30 »
Δηλαδή με λίγα λόγια δεν δουλεύει και τόσο καλά ε? Μάγκες εγώ νέος είμαι σ'όλο αυτό το σκηνικό με το άτμισμα οπότε και δεν καταλαβαίνω και πολλά απ'οσα λέτε! Απλά επειδή σήμερα η αύριο ειχα σκοπό να παραγγείλω το mod αυτό καθως μου άρεσε πιο πολύ απ΄το ipv d2 ,μ'αυτα που διαβάζω μάλλον τελικά το pionner θα κλείσω μια και τα βρίσκω στα ίδια λεφτά τα mod αυτά.Προς το παρόν φυσικά δεν θα ασχοληθώ με έλεγχο θερμοκρασίας όμως αν στη πορεία θέλω να αχοληθώ και με έλεγχο θέλω την καλύτερη all-around επιλογή αφου οι τιμες είναι ίδιες και από ότι βλέπω αυτή είναι η pioneer

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
στο fasttech η διαφορά τους είναι 5-6 usd! Δεν το λες και απαγορευτικό το ποσό

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1145 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 17:52 »
Για το συγκεκριμένο mod, και καθόλου TC να μην είχε, πάλι θα το αγόραζα.
Βρείτε μου καλύτερο στα 52 ευρώ από Ελλάδα και το αγοράζω απόψε κιόλας.


Αυτό είναι πολύ σωστό. :thumpup:


Όντως, για κάποιον που ψάχνει ένα καλό VW (με bonus και την bypass λειτουργία) μοντάκι είναι εξαιρετικό στα χρήματά του.


Απλά όχι για έλεγχο. Όχι τίποτα άλλο, δημιουργούνται και κακές εντυπώσεις για τον έλεγχο θερμοκρασίας, με παρόμοιες υλοποιήσεις.

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1146 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 17:57 »
Συμφωνώ πολύ, αλλά αν ήθελα ένα φτηνό VW, προσωπικά θα πήγαινα Cloupor που είναι και μικρότερο.
Τεσπα, οτι φρονεί ο καθείς!  :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1147 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 18:02 »
Ακόμα και για τον έλεγχο θερμοκρασίας σε περίπτωση που δεν λειτουργεί σωστά (δεν μπορώ να είμαι απόλυτος σε αυτό γιατί δεν έχω άλλο μοντάκι με TC ώστε να έχω μέτρο σύγκρισης για ασφαλή συμπεράσματα) υπάρχουν το περιθώρεια για διορθώσεις με τις αναβαθμίσεις του λογισμικού. Αρκεί η εταιρεία να κάνει τις απαραίτητες κινήσεις για να διορθώσει τα όποια προβλήματα υπάρχουν και να δώσει μία σωστή και σταθερή έκδοση.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1148 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 20:34 »
Συμφωνώ πολύ, αλλά αν ήθελα ένα φτηνό VW, προσωπικά θα πήγαινα Cloupor που είναι και μικρότερο.
Τεσπα, οτι φρονεί ο καθείς!  :laugh1:
Έγραψα "καλύτερο" όχι "μικρότερο"

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1149 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 20:48 »
Φίλε Doubt, εγώ έγραψα μικρότερο, όχι καλύτερο. Πάντως, δεν γνωρίζω τι είναι "καλύτερο" για τους άλλους, ένεκα η απειρία των παραμέτρων.



Αποσυνδεδεμένος dimiΚ

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1150 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 21:24 »
Η πλειοψηφία των επώνυμων mods έχουν πλέον φτάσει σε πολύ καλό επίπεδο αξιοπιστιάς και ποιότητας και οι επιλογές που έχουμε πολλές.
Πιό είναι καλύτερο? Who knows? Γνώμη μου, βάλτε κάποια κρίτηρια ανάλογα των αναγκών σας, ρίξτε και μιά ματία αν το προιόν είναι σκάρτο ή όχι
και πάρτε αυτό που γουστάρετε να βλέπετε στο χέρι σας. Ειδικά σε αυτή την κατηγοριά και αν δεν σας ενδιαφέρει το tc μην το πολυ μπλέκετε μέσα στο κεφάλι σας.
Σκεφτήτε τι επιλογές είχαμε πριν 12 μήνες, τι έχουμε τώρα και τι θα έχουμε σε 12 μήνες απο τώρα. Σπαταλίστε πιο πολύ χρόνο και σκέψη σε ατμοποιητές που εκεί υπάρχουν πραγματίκα τεράστιες διαφορές, βρείτε τι σας ταιριάζει, βρείτε τα υγρά σας και απολαύστε το ότι δεν καπνίζετε. 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 03, 2015, 23:43 από dimiΚ »

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1151 στις: Νοεμβρίου 04, 2015, 00:17 »
Επισης παιδια αυτο που αναφερει ο φιλος metmat πιο πανω εχει ταιραστια σημασια!! Το μοντακι εχει το ταιραστιο + οτι ειναι αναβαθμισιμο οποτε οποιοδηποτε μικροπροβλημα μπορει να παρουσιασει τωρα αυτο μπορει με μια αναβαθμιση να ξεπεραστει!

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1152 στις: Νοεμβρίου 04, 2015, 00:27 »
και εμενα το τιτανιο με τον ελεγχο δεν εχει ικανοποιησει  καθολου..επισης ισως και να ειναι και λιγο τρικ σκεφτομαι και το update διοτι ισως δεν ξερουμε μεχρι ποιο update θα δεχεται πχ ισως να μην μπορει να διαβασει ss η οτι αλλο βγει ισως χρειαστει να αγοραστει καινουργιο μοντ για να μπορει και η εταιρεια να πουλαει  μοντακι καθε τοσο η εκαστοτε οχι μονο η συγκεκριμενη,δεν ξερω αν συμφερει την εταιρεια να βγαλει ενα μοντ και να το πλακωνει στα update και αν εχει αντιληφθει το οποιοδηποτε λειτουργικο σφαλμα,που ισως θα  το ειχε κανει ηδη,αλλα μαλλον για να κανει update με την αυξηση των βατ δεν εχει ισως ναμ ην θεωρει τον ελεγχο της λαθος.παντος μια επιστολη απο το φορουμ με αποστολεα καποιον ατμιστη εκ μερους του φορουν να τους κεντριζε το ενδιαφερον.

Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1153 στις: Νοεμβρίου 04, 2015, 00:59 »
Οταν το εχω σε ρυθμιση θερμοκρασιας  με κλειδωμενη αντισταση στα 0.18Ω κ παταω το κουμπι δουλευει κανονικα αλλα η αντισταση παει στα 0.39Ω , οταν αφηνω το κουμπι η αντισταση ερχεται ξανα στα αρχικα επιπεδα ...Ειναι φυσιολογικο αυτο ? Εχω κανει αντισταση με NI-200

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1154 στις: Νοεμβρίου 04, 2015, 01:11 »
Φυσιολογικό είναι, η αντίσταση στο σύρμα με νικέλιο μεταβάλλεται πολύ γρήγορα ανάλογα με τη θερμοκρασία που έχει τη συγκεκριμένη στιγμή (γι'αυτό την κλειδώνουμε κιόλας ;) ) και το vtc έχει τη δυνατότητα να στη δείχνει στην οθόνη την κάθε αυτή στιγμή. Όσο πατάς το κουμπί λοιπόν τη ζεσταίνεις, ταυτόχρονα μεταβάλεις την αντίστασή της προς τα πάνω, το βλέπεις άμεσα στην οθόνη σου.
Το κλείδωμα που έχεις κάνει στην αρχή επεμβαίνει και πάλι μόλις αφήσεις το κουμπί. ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 307 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282792 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125695 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94542 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix