vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

265 επισκέπτες, 8 χρήστες
Mimhsdr, I.P, Xxristos, dkostas, georgeboy, Milarepa, bloodlessz, teo77

Twitter

Μπαταριες για τα mod μας....Ποιες ειναι ασφαλεις? Ποιες οι διαφορες τους?

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
 Δεν ξέρω αν μιλάμε για τις ίδιες αλλά με 15 και 19 που λέτε δεν τις γνωρίζω.
Κοντά στο 11,5 τις βρήκα και σε Fab και σε e-cig (με την έκπτωση).
Αν για 2 μπαταρίες γλυτώσεις 4 ευρώ  και ψάξεις 2 μήνες να τις βρεις τι να πω ;
Θυμηθείτε μόνο πόσο έκανε το τελευταίο σας πακέτο και ας μην ψειρίζουμε την μαϊμού. :hapy_jump:
Στην χειρότερη, με 13 ευρώ θα περάσεις 7-8 μήνες.


(για όποιον πει πως δεν φτάνουν 2, τον ενημερώνω πως έχω το DNA200 με τις 3)






Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Για μια μπαταρία γλυτώνεις 4€, όχι για δύο. Και αν εγώ θέλω να πάρω 10 (RX200 3+3, Vtc mini 1+1, 2 καβάτζα); Ψειρίζω την μαϊμού για 40€;  :laugh1:

Άσε, στα 8€ και εγώ από Ελληνικό μαγαζί θα έπαιρνα αλλά τώρα που υπάρχει έλλειψη, εκτός από εκεί που τις έχουν ακριβά, θα πάρω απ' έξω. Ας κάνουν και 2 μήνες, με τα πόδια θα πάω να τις φέρω;  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Δεν ξέρω αν μιλάμε για τις ίδιες αλλά με 15 και 19 που λέτε δεν τις γνωρίζω.
Κοντά στο 11,5 τις βρήκα και σε Fab και σε e-cig (με την έκπτωση).

Για τις ίδιες μιλάμε Μήτσο. Όταν πήρα το rx200 κι έψαχνα μανιωδώς 3 καινούριες μπαταρίες για χάρη του, δεν ήταν το ίδιο να πρέπει να πληρώσω 24€ σ' ένα μαγαζί και 35 στο άλλο και μάλιστα με την έκπτωση δήθεν!!!
Κάτσε καλά δηλαδή, ποια μαϊμού ψειρίζουμε!! Εμένα μου χτύπησε πάρα πολύ άσχημα αυτή η διαφορά.
Όπως λέμε και τα καλά για ένα μαγαζί, έτσι πρέπει να λέμε και τα άσχημα.
Εγώ ο ίδιος πήρα τηλέφωνο τον teomav και ο άνθρωπος μου είπε ότι την τελευταία παρτίδα 100 μπαταριών LG HG2 του την αγόρασαν χοντρική, δεν του έμεινε τίποτα και περιμένει να παραλάβει νέα παρτίδα.
Δηλαδή εμείς είμαστε κορόιδα να πληρώνουμε στους όποιους μεσάζοντες τη διπλή τιμή? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Δεν έχω σκοπό να αντιδικήσω με κανέναν και φύγαμε και από το θέμα.
Γράψατε για 19 ευρώ την μια και επεσήμανα πως βρίσκεις εύκολα και με 11,5.
Και αν δεν είναι LG και είναι Sony πχ, δεν καταλαβαίνω γιατί τόση φασαρία.
Παρατηρώ στα ατμομάγαζα πολύ κόσμο να ακουμπάει χωρίς γκρίνια 20 και 25 ευρώ για 30 μέλια ενός gourmet ( ??? ??? ) υγρού.
Τα ίδια άτομα κάνουν παζάρια για ένα μέτρο σύρμα κλπ κλπ.
  Δηλαδή ακριβοί στα πίτουρα και φθηνοί στο αλεύρι.
Αυτό ήθελα μόνο να επισημάνω.
Πως για την απολαυσή μας, δεν χάθηκε ο κόσμος βρε αδελφέ αν πληρώσεις και μερικά ευρώ παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Προσοχη !!!!!!!!!!!!!!!!

Εκαναν την εμφάνισή τους  και οι μαϊμουδες LG HG2

Πιθανοι πωλητες μαϊμουδων :

http://kingberry.en.alibaba.com/

http://kdest18650.en.alibaba.com/

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Υπάρχει κάποιος τρόπος να τις αναγνωρίζουμε? Αυτό που φοβάμαι είναι μήπως έρθουν και σε Ελληνικά καταστήματα σαν αυθεντικές, είτε από άγνοια του καταστηματάρχη είτε.......

Αποσυνδεδεμένος adam

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
μια και το έφερε η κουβέντα για μαϊμούδες αν και εκτός θέματος θα επικαλεστώ την ανοχή του συντονιστή :-[ :-[ για μια απορία
αγόρασα πρόσφατα 2 μπαταρίες LG HG2απο διαφορετικά καταστήματα η μια έχει τυπωμένα επάνω τα στοιχεία η άλλη έχει ένα αυτοκόλλητο χαρτί που λέει τα σχετικά. μια και το πείραμα με την μπανάνα δεν απέδωσε καρπούς :)) βγαίνουν και στους δυο τύπους και αν όχι πως μπορούμε να ξεχωρίσουμε την γνήσια     

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Κάτω απο το αυτοκόλλητο του μεταπωλητή θα είναι τυπωμένοι οι κωδικοί.

Αποσυνδεδεμένος adam

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
κάτω από το αυτοκόλλητο υπάρχει μόνο το καφέ χρώμα τς μπαταρίας  :))
στο αυτοκόλλητο είναι τυπωμένοι οι κωδικοί.

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Αυτό δεν μου ακούγεται καλό,δεν το έχω συναντήσει σε καμία μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
adam ,
εχεις βγαλει το ασπρο αυτοκόλλητο και δεν γραφει τιποτε απο κατω ;;;;

Μηπως δεν τα γραφει κατω απο το αυτοκολλητο και τα γραφει σε καποιο αλλο μερος της μπαταριας ;;;

Το ασπρο αυτοκολλητο το βαζουν τα καταστηματα ή οι εμποροι για να ξεχωριζουν τις μπαταριες πιο ευκολα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Αν οι κωδικοί φαίνονται πάνω στο αυτοκόλλητο από την μεριά της κόλλας, είναι γιατί τραβάει το μελάνι! Μου έτυχε!

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Σωστο κι αυτο

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Υπ οψιν ομως, αν ριξουμε την χαμηλοτερη τιμη σε DNA πλακετα, και 2V που λες τις Sony, μην ξεχνας ομως οτι ανεβαινουν τα Α που ζητας απο την μπαταρια. Οποτε πρεπει να εισαι πολυ πολυ προσεκτικος τι τιμη αποκοπης θα βαλεις.
  Σωστά, αλλά μιλάμε για 3 μπαταρίες εν σειρά.
Φυσικά τα 2 βολτ είναι υπερβολή, αλλά τα 2,5 επί 3 δίνουν 7,5 βόλτ.
Δεν υπάρχει νομίζω μοντάκι στην αγορά που να ξεκινάει με τάση 7,5 βόλτ.
Αυτή είναι η μαγεία του DNA200. Εκεί που σταματούν τα άλλα μοντάκια, ξεκινάει αυτό.
  Σόρρυ για το εν μέρει off topic  :)


Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Σωστο ακουγεται οπως το λες, ομως απο καθε μπαταρια και παλι ζητας μπολικα Α

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12727 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 978 123552 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:59
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9631 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos