vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

272 επισκέπτες, 3 χρήστες
mathimatikos1966, manoslykos, Jorge

Twitter

Μπαταριες για τα mod μας....Ποιες ειναι ασφαλεις? Ποιες οι διαφορες τους?

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Για μπαταρίες προς το παρόν:

ή από: http://www.akkuteile.de/lithium-ionen-akkus/ με λίγο όμως τσιμπημένα μεταφορικά ειδικά για μικρές παραγγελίες...

ή από Ελλαδα...

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Σωστα
Απλα δεν λέω οτι υπαρχει πιθανοτητα απλα. Ειμαι σιγουρος. Επισης αν οι protected ειναι παλιες γιατι να ειναι οι unprotected πιο καινουριες; Μαλλον ο ινδος μαζεψε οτι παλιο υπαρχει, το πηρε σε καλη τιμη και τωρα βγαινει ο πιο φτηνος.
Στις μπαταριες κατα την γνωμη μου πρεπει να σταματησουμε να ψαχνουμε τις πιο φτηνες και να κοιταμε τα πιο αξιοπιστα σιτε.




Το κακο ειναι οτι οταν βλεπεις 15€ η μια και μετα βλεπεις 15€ οι δυο.........εεε  οπως και να το κανεις ειναι κατι που τραβαει το ματι σου και το χερι το βαζει στην τσεπη......... ;D ;D ;D



Ζαχαρια,ποσα ειναι τα μεταφορικα;;;;

Δεν ξερω να τα δω. Γιαυτο σε ρωταω
 

Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Οι panasonic NCR18650B ειναι απο τα νεοτερα μοντελα της εταιριας και πρεπει να εμφανιστηκαν περσυ το καλοκαιρι περιπου. Ακομα και αν δεχτω οτι ο ινδος εχει στα χερια του κομματια απο τοτε, στοιχεια λιθιου που εχουν αποθηκευτει σωστα δεν μασανε τοσο απο μολις  1,5 χρονο. Και ειδικα για προιοντα που εχουν μεγαλη ζητηση, οπως οι συγκεκριμενες μπαταριες, δυσκολα θα βρεις παλια κομματια - επομενως ειναι μικρος ο φοβος για κατι τετοιο. Πιο πολυ θα ανησυχουσα για την γνησιοτητα, παρα για την φρεσκαδα. Αλλα αυτο ειναι κατι που με ανησυχει και για αγορες απο ακριβοτερες πηγες.
Ειναι πολλα τα λεφτα (16 ευρω) Zacharis. Αλλιως, εχεις δικιο, ειναι αξιοπιστο μαγαζι.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Να γράψω λιγάκι τώρα κάποια πράγματα που παρατήρησα για τις Panasonic NCR18650B: Εψαχνα για button top, για καλύτερη επαφή στα vamo μου. Σε γερμανικά site βρήκα οικονομικές, αλλά παρατήρησα ότι είναι σαν τις flat με προσθήκη απλώς  του button top. Δεν γνωρίζω αν είναι όλα καλά με την μέθοδο αυτή. Προτίμησα να πάρω αυτές που γέρνει το atmistique που είναι έτσι κατασκευασμένες από την μαμά εταιρεία.

Επίσης είναι λιγάκι λεπτότερες από τις flat που κυκλοφορούν. Είχα μια 6άδα flat, και οι έξι σκίστηκαν, λόγω του ότι στο κουτάκι που τις έβαζα, κατά το κλείσιμο σιγά σιγά έγινε η ζημιά. Στις 4 που απέμειναν ενεργές (οι 2 πήγαν για ανακύκλωση), έχω βάλει μονωτική στο σημείο που σκίστηκαν, δεν γίνεται να βάλω μονωτική σε όλη την περιφέρεια γιατί αν το κάνω σε κάποια μοντάκια δεν θα μπαίνουν.

Αυτές που πήρα από το atmistique λόγω του ότι είναι ελαφρώς λεπτότερες δεν κινδυνεύουν να πάθουν το ίδιο. Θα μου πείτε, ναι, αλλά είναι ακριβότερες κατά πολύ. Σύμφωνοι, αλλά σκέψου ότι με μία τετράδα θα την βγάλεις σχεδόν ενάμισι χρόνο, την διαφορά αν την επιμερίσεις, δεν είναι κάτι σημαντικό, και μάλιστα όταν μιλάμε για μπαταρίες.

Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Ναι, ειναι πονοκεφαλος οταν σχιζεται το περιτυλιγμα - θελει θερμοσυστελλομενο.
Τι εντυπωσεις ειχες απο την αποδοση των μπαταριων;

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Κοίτα, μια και είμαι ο πρώτος στο φόρουμ που τις βρήκα και πήρα τις πρώτες (από hkequipment), είμαι πολύ ευχαριστημένος, γιατί ακόμη και μετά από 1,5 χρόνο κάνω πάνω από 10ml την ημέρα. Με 3 τέτοιες είμαι σίγουρος για την ημέρα, ακόμη και αν αργήσω να γυρίσω σπίτι. Δεν ήθελα μα κανένα τρόπο να κουβαλάω 5-6 μπαταρίες για να βγάλω τη μέρα (προσωπικά οπαδός των 18650 και μόνον, μην πω τι θεωρώ τις μικρότερες).

Επίσης, να πω, ότι μια και ο τρόπος που ατμίζω, δεν ζητάει το μοντάκι από την μπαταρία πάνω από 2,5 Α, μια χαρά κάνουν (είναι 2C δηλαδή μέχρι 6 Α). Αν κάποιος θέλει παραπάνω ρεύμα, μπορεί να πάρει τις ncr18650PF (διάδοχες των 18650DF) που είναι 3C (9 και κάτι Α).

Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Να υποθεσω οτι σου βγαζουν ακομα και σημερα 4ml η μια; Σε τι βολτ τις αλλαζεις;

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Να υποθεσω οτι σου βγαζουν ακομα και σημερα 4ml η μια; Σε τι βολτ τις αλλαζεις;

(αντί για παράθεση πάτησα μπράβο, μάλλον νυστάζω) στο vamo παίζουν μια χαρά μέχρι να τις βγάλω στα 3.3 - 3.4 V, δεν περιμένω να μου βγάλει μήνυμα. Ναι μου βγάζει 4-5 ml κάπου εκεί, ανάλογα και τα watt (παίζω με τα watt αν θέλω το κάτι παραπάνω).

Και με την μονωτική κάνω την δουλειά μου βρε παιδιά, δεν θέλω να πειράζω το περιτύλιγμα.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Εγω πηρα απο το Fasttech τις 3400 και ειναι πιο λεπτες απο αυτες που πηρα απο το Atmistigue.

Aπο το Atmistigue ομως εχει ενα ειδος ζελατινας απ' εξω.

Νομιζω παντος οτι ειναι οι πιο αξιοπηστες μπαταριες απο τις ''μεγαλες''.

Οπως εχει πει και καποιος που σεβωμαι αυτα που λεει και κατασκευαζει και μοντακια,ειναι λιγο αδυναμες απο τα 3,6  V και μετα,αλλα μεχρι να φτασει εκει εχουν περασει παααααρα πολλες ωρες....

Αυτη η μπαταρια παντος εχει τραβηξει τα πανδυνα απο 'μενα και ακομα δουλευει σαν τρελη.

Οταν ειναι και με πολυ χαμηλη αντ/ση,τοτε εχεις προβλημα να καταλαβεις πότε πρεπει να σταματησεις (που λεει ο λογος) να ατμιζεις για να μην κατεβεις κατω απο τα 3 V


Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Μπορείς να βγάλεις τη ζελατίνα.
Εχει δοκιμάσει κάποιος τις sony 18650 να  μας  πεί αν αξίζουν?

Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Φιλε μου παρελαβες τελικα απο εκει?Εκανα μια παραγγελια και εγω στις 28 και μεχρι στιγμης μου λεει οτι εχουν πολλα δεματα τα ταχυδρομεια και δεν μπορει να στειλει...
Τελικα ο Ινδός έφαγε μαύρο. Δυστυχώς το μπαν στην αποστολή μπαταριών με airmail έφτασε και στην Ινδία και από ότι φαίνεται λίγα 24ώρα μετά την παραγγελία μου....  :wall:




Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
εμένα απαντησε ότι μόνο airmail έρχονται και όχι δια της απλής οδού...

Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Να τι μου είπε σήμερα (και υποστήριξε μάλιστα ότι περίμενε από εμένα το upgrade του shipping και ότι ήταν δικό μου το φταίξιμο της αναμονής :thumpdown: )








I told you Shipping of batteries by Airmail is not Possible now.

Now only express shipping.
Express shipping charges are $60USD/Kg for batteries.






[/size]το μόνο καλό είναι ότι μου έκανε το πιο γρήγορο refund που έχω βιώσει ως τώρα - 15 λεπτά!!!!

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
e-eshop κινεζικο με μπατ και φθηνά μεταφορικά δεν έμεινε ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278608 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos