vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

532 επισκέπτες, 7 χρήστες
kostasklf, camber, dkostas, Ηρακλης, Tazz, manoslykos, Jorge

Twitter

Μπαταριες για τα mod μας....Ποιες ειναι ασφαλεις? Ποιες οι διαφορες τους?

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Μπαταρία που έφαγε τούμπα και έχει κάνει μικρή παραμόρφωση (λακουβιτσα) στη γωνία του πόλου την κάνουμε rewrap ή της κάνουμε κηδεία ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση.
Ναι μοντάκι με 2 μπαταρίες χρησιμοποιώ (Smok XCube Ultra 200W) και σκέφτομαι να πάρω τώρα και ένα δεύτερο με 4 μπαταρίες γιατί στα 50-60 W άτμισης δεν έχω την αυτονομία που θα ήθελα γιαυτό και ψάχνομαι για μπαταρίες  :)
Στα Watts αυτα οι καλυτερες ειναι αυτες που αναφερω πιο πανω.

Οι μεγαλυτερες σε διαρκεια μπαταριες , ειναι και πιο αδυναμες σαν ενταση ρευματος , με αποτελεσμα να υπαρχει μεγαλυτερη πτωση τασης .
Αποτελεσμα απο αυτη τη μεγαλυτερη πτωση τασης , θα ειναι να εχει η μπαταρια 3.6V  και με την πτωση να φτανει στα 3.0  V και ετσι η πλακετα να διαβαζει αδεια μπαταρια .
Πραγμα που δεν θα το δεις με τις ''δυνατες'' των 20Α .

(οι αριθμοι ειναι παραδειγμα)
Με μοντακι τεσσαρων μπαταριων ομως , δεν ξερω για ποση ωρα θα ατμιζεις .....
Και οχι λογο μπαταριων , αλλα λογο βαρους ....
Επιασα στα χερια μου το RX 300 και ........ , ειναι λιγο βαρυ ....  :eyesplash: :wall: ;D
Μπαταρία που έφαγε τούμπα και έχει κάνει μικρή παραμόρφωση (λακουβιτσα) στη γωνία του πόλου την κάνουμε rewrap ή της κάνουμε κηδεία ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μια φωτογραφια θα βοηθουσε ......

Αποσυνδεδεμένος Xainis

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
:respect:Enercig
Tensai
https://www.atmorama.gr/index.php?route=product/product&product_id=537
Είναι ασφαλείς αυτές; Ποια η διαφορά με τις κόκκινες τις AW?


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Λιγο ανωτερες απο τις AW και σε πολυ καλυτερη τιμη .
Δυο χρονια τις εχω .
Δεν ατμιζω βεβαια πολυ με τις μπαταριες αυτες , αλλα σε σχεση με τις AW ειναι λιγο πιο δυνατες .

Αφοβα η αγορα τους .

Αποσυνδεδεμένος AndyPlkd

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Με μοντακι τεσσαρων μπαταριων ομως , δεν ξερω για ποση ωρα θα ατμιζεις .....
Και οχι λογο μπαταριων , αλλα λογο βαρους ....
Επιασα στα χερια μου το RX 300 και ........ , ειναι λιγο βαρυ ....  :eyesplash: :wall: ;D
Χαχαχα αυτό ακριβώς θέλω να πάρω  ;D ;D ;D. Θα κάνω και τη γυμναστική μου 2 σε 1  :D :D :D.

Αποσυνδεδεμένος apollwnas21

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάλτε να πιούμε...
Καλησπέρα σε όλους..
Με αυτή την μπαταρία μέχρι πόσα watt μπορώ να ¨παίξω¨ χωρίς πρόβλημα η εκπλήξεις?
https://www.fasttech.com/products/1420/10001980/1141100
Ευχαριστώ...

Αποσυνδεδεμένος AndyPlkd

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Γειά σου φίλε. Εγώ το μόνο που μπορώ να σου πω είναι πως η Fasttech δεν στέλνει πλέον μπαταρίες στη χώρα μας όπως και η Gearbest.

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος apollwnas21

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάλτε να πιούμε...
Ναι το γνωρίζω, απλά τις βρήκα εκεί, τις έχω αγορασμένες ηδη.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
20 watt, 25 max.
Αν δεις ένδειξη "weak battery" θα πρέπει να χαμηλώσεις.

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Δεν στέλνει; Έκανα παραγγελία, δύο μπαταρίες Samsung και την δέχτηκε κανονικά. Θα μου της ακυρωσουν;

Αποσυνδεδεμένος AndyPlkd

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Από Fasttech την έκανες την παραγγελία? Γιατί ήθελα και εγώ να πάρω αλλά τις έβαζα στο καλάθι και όταν έκανα checkout δεν μου έβγαζε καμιά μέθοδο αποστολής και παρόλο αυτό πάτησα continue αλλά δεν γινόταν τίποτα.

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 11, 2017, 15:16 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Ναι fasttech στο check out εμένα μου είχε μόνο μία συγκεκριμένη επιλογή τσεκαρισμενη και δεν μπορούσα να το αλλάξω. Safe battery delivery κάτι τέτοιο μου έγραφε.

Αποσυνδεδεμένος apollwnas21

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάλτε να πιούμε...
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, οχι φίλε από Gear best τις είχα πάρει τα χρηστούγεννα νομίζω.

Αποσυνδεδεμένος AndyPlkd

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Τυχερός είσαι που πρόλαβες   
Πλέον δεν στέλνουν. Εγώ παράγγειλα πριν λίγες μέρες από nkon και περιμένω να δω πότε θα μου έρθουν. Ελπίζω να είναι αυθεντικές.

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ναι fasttech στο check out εμένα μου είχε μόνο μία συγκεκριμένη επιλογή τσεκαρισμενη και δεν μπορούσα να το αλλάξω. Safe battery delivery κάτι τέτοιο μου έγραφε.
Αυτό μου το έβγαζε και εμένα. Δυστυχώς δεν είναι η μέθοδος αποστολής. Μα μπόρεσες και την ολοκλήρωσες την παραγγελία? Γιατί εμένα δεν προχωρούσε παρακάτω.

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 11, 2017, 15:17 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Στην παραγγελία είχα και ένα μοντακι. Οι μπαταρίες λένε ready to ship, το μοντακι αναμένεται να το στείλουν σήμερα. Τώρα θα δείξει μπορεί στην πορεία να μου τις ακυρώσουν τις μπαταρίες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8331 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180637 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33966 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59787 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237482 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 587 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15650 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136133 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085327 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35417 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10251 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12