vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

76 επισκέπτες, 6 χρήστες
Jorge, ThioVag, manoslykos, Amcm, infernity, camber

Twitter

ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?

Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #540 στις: Φεβρουαρίου 28, 2016, 03:28 »
Εμένα με έχει κουράσει αυτό που οτιδήποτε αλλαγή παρατηρήσεις στο σώμα σου, το αποδίδεις στο η.τ. λες και πριν αρχίσεις να ατμίζεις δεν πάθαινες διάφορα πράγματα.

(μια ματιά στο αντίστοιχο νήμα δείχνει ότι δεν είμαι μόνος όμως ;) )

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #541 στις: Φεβρουαρίου 28, 2016, 06:19 »
αυτο που πας, δοκιμαζεις - παιρνεις ενα υγρο, λες τι τελειο που ειναι και ποοοοσο μ' αρεσει και :baby:
και μετα απο μια μερα, 24 ωρες, οχι πιο πολυ δε σ' αρεσει και μετα ξανα τα ιδια και ξανα τα ιδια...

Και νομιζα οτι μονο σε εμενα συμβαινει αυτο.

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #542 στις: Φεβρουαρίου 28, 2016, 06:26 »
Σε αυτο εχω παρατηρισει οτι παιζει ρολο και το "μηχανακι"εκει που το δοκιμαζουμε συγκριτηκα με το δικο μας

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #543 στις: Μαρτίου 02, 2016, 16:42 »
αυτο που πας, δοκιμαζεις - παιρνεις ενα υγρο, λες τι τελειο που ειναι και ποοοοσο μ' αρεσει και :baby:
και μετα απο μια μερα, 24 ωρες, οχι πιο πολυ δε σ' αρεσει και μετα ξανα τα ιδια και ξανα τα ιδια...
Και νομιζα οτι μονο σε εμενα συμβαινει αυτο.
Εμένα πάλι αυτό μ' αρέσει!  :idiot1: Βέβαια όχι όπως λες εσύ (κάθε μέρα) αλλά το ότι κολλάω κανα 6μηνο με 1-2 υγρά και μετά τα βαριέμαι και ψάχνω άλλα, το γουστάρω (ε ρε ανωμαλία).
Γενικά δε με κουράζει ούτε η φόρτιση που λέτε (μια συνήθεια είναι) ούτε η διαδικασία με τα υγρά. Απλά τώρα τελευταία που άρχισα να φτιάχνω τις αντιστάσεις ECR στις κεφαλές, λίγο μου την σπάει αλλά είναι οικονομικό  :dontknow: Με τον καιρό θα το συνηθίσω κι αυτό  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος norton

  • **
  • 318
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #544 στις: Μαρτίου 02, 2016, 17:14 »
αράθεση από: joy.tech στις Φεβρουάριος 28, 2016, 03:02
Παράθεση
αυτο που πας, δοκιμαζεις - παιρνεις ενα υγρο, λες τι τελειο που ειναι και ποοοοσο μ' αρεσει και 
και μετα απο μια μερα, 24 ωρες, οχι πιο πολυ δε σ' αρεσει και μετα ξανα τα ιδια και ξανα τα ιδια
Αυτό με είχε κουράσει τα πρώτα χρόνια και έβλεπα πάντα να γυρνάω στα δύο που μου άρεσαν από την αρχή που ξεκίνησα σχεδόν,  αυτή τη στιγμή έχω τέτέσσερα που ατμιζω  τα δύο τα πρώτα και τα άλλα δύο που ατμιζω  τα τελευταία δύο χρόνια, συμπλήρωσα το παζλ και είμαι καλυμμένος! 

Αποσυνδεδεμένος mpikou

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #545 στις: Μαρτίου 11, 2016, 00:03 »
Θα βγάλω τα εσώψυχά μου...
Κυριολεκτικά, δε με έχει κουράσει τίποτα απολύτως...
Ούτε το στήσιμο, ούτε η φόρτιση, να κάθομαι να κολλάω σύρματα για τη Σοφία, να συντηρώ τα mods, να πλένω εξονυχιστικότατα τους ατμοποιητές μου μετά από ΚΑΘΕ αλλαγή αντίστασης και όλα τα γνωστά.
Εξαίρεση αποτελεί ο κόσμος των DIY υγρών... Άλλο κεφάλαιο... Ιδιαίτερα για τους τελειομανείς όπως εγώ.
Παρόλα αυτά, με έχουν κουράσει τα παρακλάδια και μέρος της κοινότητας των ατμιστών αλλά, και μη ατμιστών.

Η παιδεία.
Γενικός παράγοντας ο οποίος ορίζει όλα τα παρακάτω.

Η έλλειψη κοινής λογικής και διάθεσης για σκέψη.
1. "Ατμίζω στα 19.000.000 Watt και παίρνω γεύση καμένου. Λέτε να φταίει το Drip Tip?"
Αν εκτυπώναμε και τοποθετούσαμε σε έναν τοίχο ερωτήσεις-διαμάντια τέτοιου είδους, θα θέλαμε πολλά τετραγωνικά....
2. Πολλοί χρησιμοποιούν επισκευάσιμους ατμοποιητές χωρίς καμία διαίσθηση κινδύνου και ασφάλειας. Νόμος του Ohm φίλε μου. Βάλτο στο μυαλό σου, ή ανατινάξου και κάνε ρόμπα ολόκληρη την ατμιστική κοινότητα. Μου θες και clapton coils... Κλάφτον coil θα σου βγει!

Η παραπληροφόρηση.
1. - "Μπα... Δεν είναι καλός "αυτός" ο ατμοποιητής."
- Γιατί? Επειδή δε πιάνουν τα χέρια σου να στήσεις μια αντίσταση σε μικρό deck?
Επειδή τυγχάνει να μην αποδίδει ικανοποιητικά τα καπνικά αρώματα?
Επειδή βαριέσαι να ασχοληθείς ώστε να "τον μάθεις"? Υπάρχουν και άλλες λύσεις φίλε μου...
Κοινώς η φράση δε είναι "δεν είναι καλός", αλλά "δε με ικανοποιεί εμένα αυτός ο ατμοποιητής".
2. -Μη τον πάρεις "αυτό" τον ατμοποιητή...
-Μα εμένα με ικανοποιεί πλήρως...!
3. Το άκουσες? Ανατινάχτηκε Η.Τ. !!! Δε θα πάρω ποτέ! Χίλιες φορές το κανονικό.
Αυτοί μάλλον βιάζονται να πεθάνουν... Όχι από την έλλειψη Η.Τ., αλλά από έλλειψη φυσιολογικής ανάγκης ορθής λήψης πληροφοριών.
4. -Άρχισα το Η.Τ. και έχω βλεννώδης εκκρίσεις. Το κόβω αμέσως.
- χμμμ... αναρωτήθηκες ποτέ ποιά είναι τα πολλαπλά συμπτώματα στα πολλαπλά στάδια διακοπής του καπνίσματος?
5. Γιατρός σε υγιή ασθενή με μηδενικό ιατρικό ιστορικό: Να το κόψεις αμέσως! Δημιουργεί κυψέλες στον ιστό των πνευμόνων και μια μέρα ξαφνικά θα πάθεις πνευμοθώρακα. Καλύτερα 2-3 τσιγάρα την ημέρα.
- Ποιος σου έδωσε πτυχίο καλέ μου?

Η προπαγάνδα.
Ήμουν προχθές στο μετρό και μια παρέα τριών ατόμων γύρω στα 22 ανοίγει τυχαία συζήτηση για το Η.Τ. "Άκουσα πως το Η.Τ. έχει 1.000.000 περισσότερες καρκινογόνες ουσίες από το κανονικό."
(Κανονικά, δε θα απαντούσα... Δε νιώθω άνετα να επεμβαίνω σε συζητήσεις αγνώστων. Η συζήτηση όμως συνεχίστηκε και δεν άντεξα...)
- Που το διάβασες αυτό το άρθρο?
- Δε το διάβασα, το πήρε το αυτί μου.
- Υπάρχει άρθρο το οποίο όντως το γράφει. Έχει και στοιχεία της ομάδας επιστημόνων που έβγαλαν το συμπέρασμα. Επίσης υπάρχει και απάντηση γιατρού ο οποίος καταρρίπτει παταγωδώς τη θεωρία αυτή καθώς είναι αβάσιμη. Κοινώς, δεν υπάρχει έρευνα πίσω από το άρθρο αυτό. Καλό θα ήταν να είμαστε πιο προσεκτικοί με αυτά που "ακούμε" και διαλαλούμε παντού, χωρίς να έχουμε ιδέα για το τι μιλάμε...
Δεν υπάρχει τίποτα πιο υγιεινό από τον αέρα που αναπνέουμε. Αλλά άμα σε ενδιαφέρει να κόψεις το τσιγάρο με τον τρόπο αυτό, προσπάθησε να λάβεις και να φιλτράρεις τις πληροφορίες που χρειάζεσαι και να επισκεφτείς 2-3 καλόφημα μαγαζιά (για αρχή).

Αλλαγή ορολογίας (όπως ανέφερε η Petra) και συντομογραφίες τύπου "Νικο", "Ατμο", κλπ


Η στενομυαλιά, που λένε και αυτοί οι Έλληνες...
- Μπα... Χάλια είναι το Η.Τ. Το πετάω. Θα στρίψω μια τσιγαρούμπα. :cigar:
- Κάτσε βρε άνθρωπε... Άμα θέλεις να αγοράσεις αρνάκι για το Πάσχα, ψάχνεις ολόκληρο το γενεαλογικό του δένδρο κάνοντας δύσκολη τη ζωή του χασάπη και όλων των πελατών σε αναμονή.
Στο Η.Τ. γιατί να επιμείνεις στον εξοπλισμό των 5 ευρώ με το υγρό το οποίο δε το ξέρει ούτε η εταιρία παραγωγής, σχηματίζοντας μια συνολική άποψη για το Η.Τ.?
Έψαξες να μάθεις τις εναλλακτικές και τις δυνατότητες που σου παρέχει η βιομηχανία του Η.Τ.?
Ατμίζεις 1 εβδομάδα...!
- Μπα, χάλια είναι.
Βέβαια αυτό έληξε με το που δοκίμασε το Castle Long στη Σοφία. Τριπλό εγκεφαλικό έπαθε. Αν και χείριστο υπόδειγμα για ένα νέο ατμιστή, πέτυχε!

Η έλλειψη ορθής κρίσης σχετικά με την ομάδα των παραγόντων οι οποίοι ορίζουν την τελική τιμή ενός προϊόντος.
Παράπονα, παράπονα, παράπονα.
Ακόμα και εγώ έχω παραπονεθεί για τις τιμές. Αλλά μόνο μετά από σκέψη, προσδιορισμό κινήτρων και πληροφοριών.
Δε γίνεται να πάει χαμένος ο χρόνος και ο κόπος του κατασκευαστή. Τα υλικά. Η ΤΕΧΝΟΓΝΩΣΙΑ. Η έρευνα. Το marketing. Η διανομή του προϊόντος. Η εθνική οικονομία πάνω στην οποία θα βασιστεί από την παραγωγή μέχρι να φτάσει στα χέρια μας. Και πολλά, πολλά άλλα.
Το κρίνεις απαράδεκτο? Μη το πάρεις!

Η μόδα ως ορισμός του σωστού.
1. Ε όχι ρε φίλε... Δε μπορώ να έχω ένα σύννεφο πάνω από το κεφάλι μου. Ήρθα στο μαγαζί για να φάω, και όχι για να ψάχνω την παρέα μου ανάμεσα σε ατμούς.... Αν θέλω να ατμίσω, θα ατμίσω το δικό μου.
2. Εκατομμύρια watt, κάθε είδους αντίσταση κλπ. Κατανοώ ΠΛΗΡΩΣ το κομμάτι χόμπι, πλάκα με τη παρέα ή μόνος στο σπίτι, αλλά μέχρι εκεί.
3. Φίλε... 0.2 micro coil στα 200Watt, πυροβολεί το εργαλείο!!!
Ως γνωστό, το αποτέλεσμα του ατμίσματος το οποίο ικανοποιεί έναν ατμιστή, αποτελείται από ένα σύνολο μεταβλητών.
ΚΑΠΟΙΕΣ από αυτές είναι ο ατμοποιητής, το υγρό (αναλογία pg/vg, γεύση, εταιρία και πολλά άλλα), η αντίσταση (υλικό, τύπος στησίματος, διατομή στησίματος και πολλά άλλα), η πηγή ρεύματος και, και, και.....
Άσε με λοιπόν να κρίνω μόνος μου τι με ικανοποιεί χωρίς να μου επιβάλεις την γνώμη σου.
Τα δοκίμασα και τα 200watt από περιέργεια. Το μόνο που κατάφερα ήταν να δημιουργήσω επιπρόσθετη περιέργεια προσπαθώντας να ανακαλύψω τι τους αρέσει ατμίζοντας με τον τρόπο αυτό. Άσε με να απολαμβάνω το υγράκι μου με 1,3 ohm στα 10 Watt, και εσύ κάνε ότι θες.

Τα μαγαζιά.
Το παρακάτω ισχύει για όλα τα μαγαζιά, ανεξαρτήτως προϊόντων ή υπηρεσιών, αλλά ας εστιάσουμε στο άτμισμα.
ΠΟΛΛΑ μαγαζιά με ατμιστικά προϊόντα δε ξέρουν τι πουλάνε, ή δεν έχουν τη διάθεση να μεταδώσουν τις βασικές και απαραίτητες γνώσεις σε ένα νέο ατμιστή.
Κατανοώ πως είναι χρονοβόρο, αλλά δε γίνεται διαφορετικά. Να στο πω και διαφορετικά? Πάρε άδεια για μπαρ, σέρβιρε καφέ και ποτό σε χαμηλή τιμή, και δημιούργησε ομάδες ατμιστών. Δεν υπάρχει κατάστημα ατμιστικών προϊόντων χωρίς θαμώνες...

Τα ορθογραφικά λάθη (Άσχετο)
Γνωρίζω πολύ καλά πως η λανθασμένη ορθογραφία δε κρίνει (πάντα) έναν άνθρωπο. Οπότε, κάνω μεγάλη αυτοσυγκέντρωση ώστε να καταφέρω να διαβάσω ένα post εκτιμώντας το συμπέρασμα.

Η λίστα θα μπορούσε να έχει πολλές κατηγορίες ακόμα, αλλά είναι ήδη μεγάλο το post.

Συμπέρασμα, Θα συνεχίσω να μεταδίδω (και όχι να επιβάλω) τις απόψεις και τις γνώσεις μου. Όμως η διαδικασία αυτή με έχει κουράσει καθώς το συνολικό επίπεδο βρίσκεται πολύ χαμηλά με αποτέλεσμα οι περισσότερες ευκαιρίες να προμηνύουν αντιπαράθεση, την ποία θα αγνοήσω παταγωδώς, ρουφώντας τον ατμοποιητάκο μου.
Και το χειρότερο? Οι ίδιοι οι ατμιστές οι οποίοι αυτοκτονούν το Η.Τ. με τα μαργαριτάρια που που ξεστομίζουν και με τα κατορθώματα-εκτρώματα που συναντάμε κατά καιρούς.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 11, 2016, 00:25 από mpikou »

spyros1

Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #546 στις: Μαρτίου 11, 2016, 08:07 »
Καλημέρα.
Το ηλεκτρονικό τσιγάρο δεν με κούρασε ποτέ ( με εξαίρεση την εποχή που κυκλοφόρησε  η σειρα Εgo T, C,κλπ ...). Τότε η κατάσταση ήταν δραματική... :angry_orange:
Περισότερο μπορώ να πω με έχουν κουράσει κάποιοι συνατμιστές - φίλοι που δεν ξέρουν τι ακριβώς θέλουν.
Θέλουν καλό και φτηνο Η.Τ., θέλουν το Η. Τ. τους να είναι μικρό και διακριτικό, όμως θέλουν να κρατάει πολύ η μπαταρία του και ο ατμοποιητής του να τα παρέχει όλα, ( γεύση, ντουμάνι, στεγανώτητα... ) αδιαφορώντας για την τεχνολογία - εξέλιξη του ηλεκτρονικού τσιγάρου, ήτε γιατι βαριόνται να ψαξουν ήτε γιατι το βλέπουν καθαρά σαν μια προσωρινή λύση ανάγκης.( λόγο οικονομίας - υγείας ). :wall:

Επίσης με ενοχλούν και με κουράζουν οι κακοί επαγγελματίες που πωλούν το Η.Τ.
Αυτοι που είναι δίχως μπέσα, ανθρωποι της αρπαχτής, που στο βωμό του κέρδους δεν υπολογίζουν τίποτα.  Που πώλουν τα έξτρα κομμάτια Β΄διαλογης που τους δινουν τζάμπα οι εταιρίες που κάνουν τις παραγγελείες τους για καινούργια και χωρίς πρόβλημα, που μπορουν να βγάλουν για πούλημα και την μανα τους ακόμα με σκοπό το κέρδος και μόνο αυτο ... :(

Για το τέλος άφησα τους ανθρώπους που μας αντιμετωπίζουν  στο δρόμο σαν εξωγήινους με ύφος καθοσπρεπισμού αλλά και κάποιους απο το συγγενικό μας περιβάλον (όλοι πιστευω πως εχουμε παραδειγματα ) που μας κάνουν κήρυγμα γιατί ακούν τις μ@#&κίες της υποτιθέμενης  σωστής και αμερόληπτης ενημέρωσης (ότι το Η.Τ. βλάπτει κλπ... )   και σπέυδουν να μας ενημερώσουν προκειμένου να μας "σωσουν"... :wall:

Ξέχασα και τους άσχετους που τους φταίνε οι ατμοποιητες ,τα όρινκ, τα μόντ, τα τανκ, χώρις ποτέ να κάτσουν να διαβάσουν, να ρωτήσουν προκειμένου να βρουν τι λάθος κάνουν και να  διορθώσουν τις μ@#&κίες τους αφού πρώτα τις παραδεχτούν...:D :D :D


« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 11, 2016, 09:33 από spyros1 »

Αποσυνδεδεμένος makisperama

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #547 στις: Μαρτίου 11, 2016, 08:41 »
Καλημερα
εμενα ο μονο που με εχει κουρασει να εχω τον καθε μην τον χαρακτηρισω κι ολας που μου λεει προσεχε αυτο που κανεις γιατι ακουσα εδω ακουσα εκει οτι ειναι χειροτερο απο το τσιγαρο.Μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι δεν μπορω εχω τασει σε σημειο να τσακωθω κι ολας ασχημα γι αυτο το λογο
απο ενα σημειο και μετα κουραστηκα και δεν ασχολουμαι καν

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #548 στις: Μαρτίου 11, 2016, 09:02 »
Αυτό που με κουράζει στο ηλεκτρονικό είναι οι ατμόποιητές γενικα....αναγκάζεσαι να πας σε επισκευασιμο ειδικά αν θες να έχει καλύτερη και πιο έντονη  γεύση και εκτός του ότι είσαι με το φόβο της διαρροής έχεις και το πρόβλημα να επιλέξεις κάποιον που να σου ταιριάζει λόγω cloud chasing και διαφορά στη τζούρα! Οι απόψεις του φόρουμ δεν βοηθάνε πάντα γιατί ο καθένας έχει διαφορετικο μέτρο συγκριςης. Η αλήθεια είναι ότι Ο κάθε ατμόποιητης έχει τα υπέρ και τα κατα του. Κανένας δεν δουλεύει απροβλημάτιστα, δυστυχώς,  όσο κι αν κοστίζει.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #549 στις: Μαρτίου 11, 2016, 09:12 »
Δεν τολμώ να πω ότι κάτι πρόλαβε να με κουράσει, δεδομένου ότι ξεκίνησα πάλι να ατμίζω εδώ και δέκα μέρες. Ωστόσο, ήδη επανήλθαν ενοχλητικές μνήμες από το παρελθόν των "προϊστορικών " ηλεκτρονικών τσιγάρων και τις παραθέτω εδώ :
1. Ο κάθε πικραμένος, ο κάθε εθισμένος, ο κάθε προκατειλημμένος όταν βρίσκει ευκαιρία πετά δολοφονικές ατάκες του τύπου : "τα μαθες; αυτό σκοτώνει πιο εύκολα", "διάβασες την έρευνα; Πρόσεχε", "θα σκάσει μια μέρα στα μούτρα σου" και άλλα νόστιμα..
2. Οι διαρροές.. πάντα με ενοχλούσαν και πάντα θα με ενοχλούν
3. Οι μπουρμπουλήθρες.. δεν τις αντέχω με τπτ
4. Ορισμένα υγρά.. είναι επιεικώς απαράδεκτα.
5. Η ανασφάλεια, μήπως κάποια μέρα αποδειχτεί τελικά ότι βλάπτει περισσότερο απο οσο πιστεύαμε εξ αρχής
Συμπερασματικά όμως, τα οφέλη είναι πολύ περισσότερα, οι συσκευές έχουν βελτιωθεί τα μάλα , οι γεύσεις είναι πιο απολαυστικές και τα αυτιά έχουν αρχίσει να βουλώνουν όταν ακούνε ανοησίες απο το στρατόπεδο των άσχετων και ανενημέρωτων , οπότε συνεχίζω με δύναμη και αισιοδοξία . 

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #550 στις: Μαρτίου 11, 2016, 10:02 »
Χωρις να φταιει το η.τ για αυτο με εχει κουρασει οτι εχω μπει στο τρυπακι του καταναλωτισμου,και ολο θελω να δοκιμαζω -αγοραζωντας μια και δεν εχω αλλο τροπο-διαφορα που εχουν σχεσει με το η.τ.
Και οι καιροι ειναι πολυ δυσκολοι

Αποσυνδεδεμένος arisagras

  • **
  • 198
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #551 στις: Μαρτίου 11, 2016, 11:11 »
με κουρασε οταν το ξεκινησα πριν κανα 4αρι χρονια, η γευση καμμενου με το παραμικρο, διαρροες κ.τ.λ και ξανακυλησα στο βουρκο του κ.τ
εδω και κανα χρονο παλι εχω ξανα ξεκινησει και το γουσταρω σε σημειο που δεν σκεφτομαι να το σταματησω μια και ο αρχικος σκοπος ηταν αυτος ,να παω στο ηλεκτρονικο με σκοπο να το κοψω τελειως.αλλα :baby: :baby:ακομη και στον υπνο :nani:



με κουρασε οτι περιμενω να ερθουν τα πραγματα απο την FT

A και  με κουρασαν και τα εσωψυχα του mpikou :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Zizik

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
  • Smurfer
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #552 στις: Μαρτίου 11, 2016, 16:24 »

4. Ορισμένα υγρά.. είναι επιεικώς απαράδεκτα.

Αυτό.

Με εξοργίζει επίσης που τόσες πολλές φορές την πάτησα και συνεχίζω να την πατάω με νέα υγρά. Φαίνονται αξιοπρεπή στο κατάστημα με το σαπάκι ατμοποιητή και στο σπίτι είναι άθλια.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 11, 2016, 16:51 από Zizik »

Αποσυνδεδεμένος savvas1350

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #553 στις: Μαρτίου 11, 2016, 20:45 »
Λοιπόν να πω κι εγώ το μακρύ και το κοντό μου-αν και βρίσκομαι στον 6ο μήνα.
1-Βρισκομαι επαρχία οπότε έχω ενα τεράστιο προβλημα με τα υγρά.Αγοράζω στην τύχη και ό,τι κάτσει ενώ και οι ελλιπέστατες περιγραφές των υγρων στα ηλ.καταστηματα κάνουν την κατάσταση ακόμα χειρότερη.London rain σου λέει η περιγραφή ,οπότε να αναμένω σαν γευση λονδρέζικη βροχή με πεζοδρομίλα και φρέσκια ατμοσφαιρική ρύπανση;Τι όχι.
(Λύση στο πρόβλημα:i just 2 με 0,3 coil=όλα τα σφάζει όλα τα μαχαιρώνει)
2-Στις λίγες φορές που έχω επισκευτεί μαγαζιά στη θεσσ/κη μου τη δίνουν κάποια πράγματα ίσως και διαμετρικά αντίθετα μεταξύ τους.α)Ενας είδος καλτίλας  πάει ν' ανθίσει γύρω από το η.τ που θυμίζει λίγο τα καταστήματα τατουαζ.Μονιμοι  θαμώνες κολληταρια-γκόμενοι- γκόμενες-συμπεθέρες  που ντουμανιάζουν αβέρτα λες και δεν έχουν άλλο σκοπό υπαρξης και πετάγονται να πουν την αποψάρα τους χωρίς να τους έχει ρωτήσει κανένας σαν να  σε ξέρουν από χτες και β) η πολυτελέστατη υπερδιακόσμιση με τα γυαλιστερά  ιταλικά πλακάκια ,την αδιανόητη χρήση γυψοσανίδας και τις καρέκλες από την συλλογή "καποιου απατεώνα 500 ευρώ μόνο το τεμάχιο",με απωθούν αφάνταστα.Εντάξει δεν είπαμε να πετάξεις και την πραμάτια σου πάνω σε τελάρα μαναβικής, αλλά αν είναι να με κρεμάσεις  επειδή δεν φοράω dsquared και στην τελική να με γδάρεις τιμολογιακά(ε κάποτε πρέπει να γίνει κι απόσβεση η χλίδα ),χίλιες φορές τα τελάρα μαναβικής.
3-όλος ο κοινωνικός τρόμος γύρω από το η.τ καθεαυτό, σε σημείο που να ντρέπομαι να ατμίσω δημόσια μήπως και δώσω την αφορμή για να ανάψουν οι ίδιες και οι ίδιες βαρετές συζητήσεις.Δεν έχω μέθοδο αντιμετώπισης της παραπληροφόρησης προς το παρόν κυρίως μη γαιδουρινής υπομονής απέναντι στη βλακεία.
4-Οι βλάκες ατμιστές ,τους οποίους περιέγραψε μια χαρά παραπάνω ο συνφορμιτης.  

Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #554 στις: Μαρτίου 18, 2016, 17:59 »
Θα πω  και γω το πόνο  μου και με αφορμή  το προηγούμενο  ποστ....πόσο  δίκιο  έχεις  ρε φίλε !!!
Λοιπόν  με κούρασε  το ψάξιμο  για  μια γεύση  που δεν με αηδιάζει! !!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20750 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174621 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93591 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix