vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t

Αποσυνδεδεμένος aiamec

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #75 στις: Μαΐου 06, 2012, 02:15 »
Παίξει να είναι και ψυχρή κόλληση του θετικού στη μεριά της πλακέτας  ....
Βλέπει χαμηλότερη τάση και κάνει το αναβοσβημα που λες και κλείνει  ...
Χάλασα τρεις μέχρι να το ανακαλύψω ...  ;D

Αποσυνδεδεμένος jonelos

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #76 στις: Μαΐου 06, 2012, 02:18 »
κοιτα αν καει το μοσφετ υποθετω πως δεν θα λειτουργει καθολου ή τουλαχιστον δεν θα κλειδωνει, οποτε το αποκλειω γιατι λειτουργει κανονικα! τωρα εχει λιγη ωρα που δεν το ξανακανε οποτε θα περιμενω να δω και θα κανω πειραματακια. στο φιναλε θα την ανοιξω να δω ν βραχυκυκλωνει πουθενα!

aiamec  δλδ τι μπορω να κανω αν ειναι αυτο που λες?

Αποσυνδεδεμένος aiamec

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #77 στις: Μαΐου 06, 2012, 02:18 »
Τι να κοιτάξει σε καπάκι αφού είναι passtrough βγαίνει ?

Ναι βγαίνει  .... δίνουν κάποιο αέρα τα καλώδια στη usb σύνδεση .... βγαίνει το καπάκι ... και όλα μαζί μετά από την μεριά του πόλου  ;)

Αποσυνδεδεμένος aiamec

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #78 στις: Μαΐου 06, 2012, 02:23 »
Αν έχει καεί το mosfet θα ήταν νεκρή  ....
Αν είχε καεί η πρώτη αντίσταση στο θετικό θα είχες λαμπάκι συνεχεία αναμμένο  ...
Λογικά για μένα είναι κάποια κόλληση  ... προφανώς του θετικού  ... μου έχει τύχει όπως προείπα  ...
Αν πιάνουν τα χέρια σου και μπορείς να κάνεις την επισκευή ... το μόνο που θα χρειαστείς είναι κολλητήρι με μύτη καρφίτσας...

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #79 στις: Μαΐου 06, 2012, 02:24 »
κοιτα αν καει το μοσφετ υποθετω πως δεν θα λειτουργει καθολου ή τουλαχιστον δεν θα κλειδωνει, οποτε το αποκλειω γιατι λειτουργει κανονικα! τωρα εχει λιγη ωρα που δεν το ξανακανε οποτε θα περιμενω να δω και θα κανω πειραματακια. στο φιναλε θα την ανοιξω να δω ν βραχυκυκλωνει πουθενα!

aiamec  δλδ τι μπορω να κανω αν ειναι αυτο που λες?
Οχι , σε παρα πολλες περιπτωσεις κανει ακριβως αυτό. Με το που βιδώσεις τον ατμο επάνω αναβοσβηνει τρεις τεσσερις φορές και μετά σβηνει. Ξεβιδωνεις βιδωνεις πάλι το ιδιο. Το Μοσφετ πάνω στην  πλακέτα κάρβουνο.
Αν πατας το μπουτονακι χωρίς ατμό επάνω και δειχνει να δουλευει εχεις ακομα ελπίδες

Αποσυνδεδεμένος aiamec

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #80 στις: Μαΐου 06, 2012, 02:26 »
Όταν την βάζεις για φόρτιση τι κάνει  ???

Αποσυνδεδεμένος jonelos

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #81 στις: Μαΐου 06, 2012, 02:31 »
Η μπαταρια δουλευει ρολοι! Απλα μου εκανε καμια 10αρια φορες αυτο που ανεφερα  (τωρα μ αυτην ατμιζω) οποτε θεμα μοσφετ και πλακετας δε νομιζω να ειναι. οταν παταω το κουμπι μερικες φορες αναβοσβηνει τρεμοπαίζει  και ακομα πιο λιγες φορες 2-3 μου την κλειδωσε. Την ενεργοποιω ξανα με τα 5 κλικ και δουλευει κανονικα! δεν θελω να της βαλω χερι μεσα γιατι ειναι φρεσκια...αλλα αν συνεχισει θα την ανοιξω να δω τις κολλησεις! Thanks παιδια!

φορτιζει κανονικα και στο passthrough και στον κανονικο φορτιστη!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 06, 2012, 10:22 από jonelos »

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #82 στις: Μαΐου 06, 2012, 03:23 »
Φίλτατε jonelos
το ίδιο θέμα μου παρουσιάστηκε σε ΕΠΩΝΥΜΗ 650ρα (όχι passthrough) μετά από 5 μήνες και πλέον εξαντλητικής χρήσης.
Συμβαίνει αυτό που λες (σύμφωνα με τις παρατηρήσεις μου) όταν έχω πάνω ατμο μέχρι 2-2.1 Ohm ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ στο τελευταίο στάδιο πριν να χρειαστεί φόρτιση. Αλλάζοντας και τοποθετώντας πάνω κάποιον πάνω από 2.5 Ohm, παίρνω μια μικρή παράταση της τάξεως των 10-15 τζούρων και μετά τέλος, ΧΩΡΙΣ να αναβοσβήνει, απλά κλείνει.
Για τη δικιά μου περίπτωση, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι επειδή είναι στο κάτω όριο που ορίζεται από το mosfet, όταν έχει ταχύτερη εκφόρτιση από κάποιο ρυθμό και πάνω, προειδοποιητικά ανοίγει το κύκλωμα για λόγους ασφαλείας.
Κάποιος με περισσότερες γνώσεις επί αυτών των κυκλωμάτων μπορεί να επιβεβαιώσει αυτό που λέω Ή να μας πει αν λέω μ@@@@ίες......

Αποσυνδεδεμένος jonelos

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #83 στις: Μαΐου 06, 2012, 10:25 »
Σ ευχαριστώ Buliwyf αλλα δεν νομίζω να ειναι αυτο γιατί το εκανε και  φουλ φορτισμένη και ειναι και καινουρια! Πάντως απο χτες που εγραψα εδω  δεν το ξανάκανε! Μπορει να ειναι και θεμα με το κουμπί...να ειναι λιγο μπόσικο και να τα κάνει ολα αυτα!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 06, 2012, 10:38 από jonelos »

Αποσυνδεδεμένος idonodini

  • *
  • 75
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #84 στις: Μαΐου 24, 2012, 15:20 »
άμα δεν ανάβει στα πέντε κλικ η μπαταρία είναι για πέταμα;
ανακύκλωση μάλλον;


Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #85 στις: Μαΐου 24, 2012, 15:31 »
Βάλτη στο φορτιστή μήπως είναι αφόρτιστη , μια δική μου πάντως που δεν άναβε και να φορτιστεί
την έστειλα για ανακύκλωση :yes:

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #86 στις: Μαΐου 24, 2012, 15:33 »
εγω απο βραχυκυκλωμενο τανκ κλαιω 2 ego μαλιστα η μια ηταν μεταβαλομενης τασης και ηταν και δωρο!!!αλλα και οι 2 δεν ειχαν κανενα κυκλωμα προστασιας..
ψοφησανε ακαριαια οι ρουφιανες!!!! :-\ :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος idonodini

  • *
  • 75
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #87 στις: Μαΐου 24, 2012, 16:28 »
την φόρτισα Γιάννη, είναι η GIANT 900 την έχω γύρω στους 2 μήνες ενώ η 600 GIANT πάλι μια χαρά πάει
παλιότερα είχε ξανασυμβεί δεν την πέταξα και μετά από μερικές μέρες που την κλικάρισα δούλεψε

πήρα όμως μια νονέιμ από ηλεκτρονικό μαγαζί και την 2η μέρα δεν άναβε μετά από την πρώτη φόρτισή της

Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #88 στις: Μαΐου 24, 2012, 16:40 »
Έχε το νου σου αφού βλέπεις περίεργη συμπεριφορά ! τελικά δούλεψε ?

Αποσυνδεδεμένος idonodini

  • *
  • 75
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #89 στις: Μαΐου 24, 2012, 17:05 »
μπα! αλλα δεν την πεταω ακομα
η άλλη η μαιμού θα πάει για άλλαγμα μαζί με τον φορτιστή και την μπαταρία που αγόρασα για το λαβα
μαιμουδιές πολλές γμτ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279008 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207163 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64295 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173391 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311059 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124015 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14392 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias