vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, manoslykos, Nikrom, Jorge, camber, thebull

Twitter

Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t

Αποσυνδεδεμένος nikraven

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« στις: Απριλίου 01, 2012, 11:21 »
Καλημέρα σε όλους.
Ρε παιδιά για λύστε μου μερικές απορίες σχετικά με τις μπαταρίες του ego-t (900mah).
Exω δύο απο αυτές εδώ και 45 ημέρες.
Ο ατμοποιητής που χρησιμοποιώ είναι ο ego-w stylus.
Στην μιά μπαταρία και ενώ είναι πλήρως φορτισμένη όλα πάνε καλά για καμμιά ωρίτσα με καλό ατμό και σε ποιότητα και σε γεύση.
Μόλις περάσει αυτή η μιά ώρα αρχίζουν τα παρατράγουδα.
Δεν έρχεται ικανοποιητική ποσότητα ατμού και χαλάει και η γεύση όσου ατμού έρχεται στο στόμα μου.
Πατώντας για την τζούρα το μπλέ λαμπάκι της μπαταρίας στην αρχή ανάβει κανονικά μπλέ και μετά απο λίγα δευτερόλεπτα αναβοσβήνει 2 φορές και σβήνει (η διάρκεια της τζουρας και του πατήματος του κουμπιού είναι πάνω κάτω 3 με 4 δευτερόλεπτα).
Μόλις αλλάξω μπαταρία και βάλω την άλλη (που είναι και αυτή πλήρως φορτισμένη) τότε ο ατμός και σε ποσότητα και σε ποιότητα γεύσης επανέρχονται στα κανονικά τους αλλά και με αυτήν την μπαταρία η χαρά κρατάει για κανα 2ωρο.
οι απορίες μου είναι:
1)Να υποθέσω ότι και οι δύο μπαταρίες μου μέσα σε 45 ημέρες τερμάτισαν οι καρριέρες τους σε τούτο τον κόσμο??
2)Οταν κατα την διάρκεια της τζούρας αναβοσβήνει το led δύο φορές σημαίνει κάτι??
3)Οσο εκφορτίζει η μπαταρία απο την ημερήσια χρήση τόσο αλλοιώνεται η γεύση του ατμου??

Αποσυνδεδεμένος titos

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 01, 2012, 11:34 »
κοιτα καλα τις μπαταριες σου μεσα στα πασα-βολτες θετικου και αρνητικου πολου που κουμπωνει ο ατμοποιητης σου μηπως εχουν πιασει μακα.
Αυτο το σημειο καθε φορα που τοποθετεις τις μπαταριες σου στο φορτιστη με μια μπατονετιτσα να το καθαριζεις για να φευγουν καταλοιπα απο τα υγρα. Το οτι αναβοσβηνει 2 φορες και κλεινει η μπαταρια σημαινει ψηλοβραχηκυκλωμα. Εχω τις ιδιες μπαταριες 10 μηνες τωρα και τωρα εχει αρχισει να πεφτει λιγο η αποδοση τους, τις χρησιμοποιω εναλλαξ για να μη της ζοριζω κι ολας.

Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 01, 2012, 12:41 »
1)Να υποθέσω ότι και οι δύο μπαταρίες μου μέσα σε 45 ημέρες τερμάτισαν οι καρριέρες τους σε τούτο τον κόσμο??
2)Οταν κατα την διάρκεια της τζούρας αναβοσβήνει το led δύο φορές σημαίνει κάτι??
3)Οσο εκφορτίζει η μπαταρία απο την ημερήσια χρήση τόσο αλλοιώνεται η γεύση του ατμου??
3) Η γεύση όχι η ποσότητα ναι
2) Βραχυκύκλωμα
1) Οι μπαταρίες είναι για περίπου 300 φορτίσεις με μέση διάρκεια ζωής 5 μήνες αν τις συντηρήσεις σωστά μπορεί και χρόνο

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 01, 2012, 12:53 »
Καλήμερα. :thumpup:
Οι μπαταρίες είναι για 300 κύκλους φόρτισης οχι 300 φορτίσεις,δηλαδή μια καλή μπαταριά πρέπει να σε βγάλει το λιγότερο έναν χρόνο. :yes:
Από εκεί κ πέρα παίζει ρόλο κ πως συμπεριφερόμαστε κ εμείς στις μπαταρίες,αν τους βάζουμε πάνω LR ατμο δηλαδή κ τις ξεζουμίζουμε,μην περιμένουμε κ πολλά. :nope:

Αποσυνδεδεμένος nikraven

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 01, 2012, 13:55 »
Παιδιά τις μπαταρίες και τις δύο τις καθαρίζω με μια μπατονέτα πριν τις βάλω για φόρτιση οπότε το θέμα να έχει πιάσει μάκα πανω στους πόλους δεν τιθεται.
Σε μένα πέρα απο την ποσότητα ατμού που πέφτει αισθητά αλλάζει και η γεύση του ατμού σαν να πικρίζει.
Με το που βάζω την δεύτερη φορτισμένη μπαταρία όλα πάνε ρολόι για κανα δίωρο και μετά φτου και απο την αρχή.
(οι μπαταρίες πάνω τους έχουν ενα λογότυπο που γράφει ego-t tm αλλά δεν ξέρω εαν είναι γνήσιες ή κινέζικες)
ο ατμοποιητής ego-w stylus δεν ξέρω εαν είναι χαμηλής ή υψηλής αντίστασης και συγκεκριμένα είναι αυτός
http://www.ecig-shop.gr/index.php?route=product/product&product_id=155
Mήπως αυτός ο ατμο τις ξελιγώνει αυτές τις μπαταρίες και να θέλει ποιο μεγάλες σε mah?
Η να υπάρχει περίπτωση να έχει ψιλοαρπάξει σασί ο ατμοποιητής και να μην μου φταίνε οι μπαταρίες?

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 01, 2012, 13:59 »
Φίλε μου αυτός ο ατμο που δείχνεις είναι LR όπως είπα πιο πάνω. :yes:
Φυσικό είναι να σου αδειάζει τις μπαταρίες πολύ γρήγορα κ να χαλάσουν πριν την ώρα τους. :yes:

Αποσυνδεδεμένος nikraven

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 01, 2012, 18:59 »
σε ευχαριστώ φίλε μου για την πληροφορία.
επειδή ο συγκεκριμένος ατμοποιητής με εχει βολέψει πολύ μήπως υπάρχει ακριβώς ο ίδιος ατμοποιητής ego-w σε hr ?
εαν υπάρχει τέτοιος ατμοποιητής και τον αγοράσω θα αλλάξει τίποτα σε ποσότητα ατμού ή σε ποιότητα γεύσης του ατμού?
και να υποθέσω ότι αυτός θα ξελιγώνει τις μπαταρίες σε πιο αργο χρόνο?

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 02, 2012, 03:42 »
Φίλε nikraven υπάρχει ο κανονικός με NR δηλαδή,αυτόν πρέπει να βάλεις. :yes:
Ναι θα σου ξελιγώνει τις μπαταρίες σε πιο αργό χρόνο. :yes:
Αν θα χάσεις τίποτα...αυτό είναι ανάλογα τι αρέσει στον καθένα,εγώ πχ όταν ατμιζα με ego-w είχα τον κανονικό,δεν είχα κανένα παράπονο. :nope:
Υπάρχουν όμως κ άτομα που προτιμούν τους LR,είναι γούστα αυτά. :yes:
Δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις,μόνο το μέσα χρειάζεται να πάρεις το ανταλλακτικό. ;)

Αποσυνδεδεμένος nikraven

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 02, 2012, 15:07 »
συνονόματε σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου.
για να μην κάνω καμμιά πατάτα σου είναι εύκολο να μου δώσεις κανένα  link απο ελληνικό μαγαζί για να δω ποιός είναι ο ego-w  o nr για να τον παραγγείλω?
σε ευχαριστώ.

Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 02, 2012, 15:12 »
τελικά είσαι σίγουρος για το θέμα που άνοιξες ? " Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t "

Και ρωτάς:

συνονόματε σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου.
για να μην κάνω καμμιά πατάτα σου είναι εύκολο να μου δώσεις κανένα  link απο ελληνικό μαγαζί για να δω ποιός είναι ο ego-w  o nr για να τον παραγγείλω?
σε ευχαριστώ.
  :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος nikraven

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 02, 2012, 17:38 »
φίλε μου σίγουρος είμαι για το θέμα που άνοιξα.
εφόσον ξεκίνησα το θέμα για τις μπαταρίες που έχω και τα κουσουρια τους
και στην πορεία τα παιδιά μου απάντησαν για αυτά που είχα απορία
η συζήτηση ήρθε έτσι και έφερε την περίπτωση να φταίει ο ατμοποιητής που ξελίγωνε τις μπαταρίες μου.
(που δεν γνώριζα μέχρι τώρα ότι ο ego-w υπάρχει σε υψηλή και χαμηλή αντίσταση)
Πιο λογικό θα ήταν να πάω να ανοίξω ένα άλλο ποστ και να αρχίσω να ρωτάω ποιός ατμοποιητής είναι χαμηλής αντίστασης ή ποιός ατμοποιητής είναι υψηλής αντίστασης και απο που μπορώ να βρώ έναν τέτοιο?
Η πιο λογικό είναι εδώ σε αυτό το πόστ με δύο ερωτήσεις γύρω απο τον συγκεκριμένο ατμο  να τελειώνει το θέμα?
εαν ενόχλησε τόσο πολύ που έγραψα περί του ατμοποιητή σε νήμα που έχει τίτλο ''απορίες για μπαταρίες ego-t''
να αλλάξουμε τον τίτλο του θέματος και να το κάνουμε ''μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t σε συνδυασμό με τον ατμοποιητή ego-w'' και τελειώνει η ιστορία εκεί.

 
 

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 02, 2012, 17:41 »
Δοκίμασε να μετρήσεις με πολύμετρο τον άτμο σου να δεις πού κυμαίνεται η αντίσταση μην τυχόν είναι κάτω από 1,5 ωμ  απο κατασκευαστική ατέλεια και έχει καταντήσει ο ατμοποιητής σου πιο χαμηλής από αυτούς που θεωρούμαι χαμηλής αντίστασης και με αυτόν τον τρόπο κάνει την μπαταρία σου   να συμπεριφέρεται σαν να έχει βραχυκύκλωμα

Αποσυνδεδεμένος nikraven

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 02, 2012, 22:58 »
σε ευχαριστώ φίλε μου και να είσαι καλά.
τον μέτρησα τον ατμοποιητή με πολύμετρο αλλά επειδή με βάλανε ''χέρι'' 
το θέμα κλείνει εδώ και πάω στο κατάλληλο section να ανοίξω άλλο θέμα για να ρωτήσω για την αντίσταση του ατμοποιητή.
Σας ευχαριστώ όλους για τον χρόνο σας και την βοήθεια σας.

Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 02, 2012, 23:06 »
... αλλά επειδή με βάλανε ''χέρι'' 
το θέμα κλείνει εδώ και πάω στο κατάλληλο section να ανοίξω άλλο θέμα
Καλέ μου φίλε τους νόμους δεν τους θέτω εγώ και συγγνώμη αν το είδες έτσι αλλά είσαι "of topic"
και αυτό γιατί ξεκινάς για μπαταρίες και πας σε ατμοποιητές.
 :) :) Αν σε αποπήρα ζητώ συγνώμη αλλά τα πράγματα μέσα έτσι μπερδεύονται και αλλού πάς και αλλού βρίσκεσαι,
βάζω και τον εαυτό μου μέσα  :)

Αποσυνδεδεμένος nikraven

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερικές απορίες για μπαταρίες ego-t
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 02, 2012, 23:23 »
φίλε Γιάννη
καταρχήν δεν θέλω να ζητάς συγγνώμη.
Δεν έγινε τίποτα,δεν τρέχει τίποτα,και άσπρο το βάσανο. :yes:
Εγω ούτως ή αλλως δύο τρεις ερωτήσεις θα έκανα γύρω απο τον ατμοποιητή και θα το σταματούσα εκεί.
Δεν είχα σκοπό να ρωτάω αβέρτα και να είμαι off topic για τις επόμενες 50 σελίδες.
και όσο off topic εμεινα με αυτά που έγραψα και γύρισε το θέμα γύρω απο τον ατμοποιητή αυτό δεν το επεδίωξα αλλα έγινε γιατί έτσι το έφερε η συζήτηση.
Δεν χάλασε και ο κόσμος πιστεύω. :)
Οπότε όλα καλά όλα ανθηρά. :)


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180523 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33933 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536055 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59757 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237344 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 575 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15498 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136104 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35376 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12