vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

260 επισκέπτες, 9 χρήστες
Kliman, gioupi, th3ofilos, lounik, Jorge, dvelev, camber, Buliwyf, Ηρακλης1985

Twitter

Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 14:04 »
προσπαθώ να αποφεύγω -τώρα πιά- να αναφέρομαι σε τέτοιου είδους προβλήματα, τουλάχιστον συνέχεια.

αν πας στην παρουσίαση πού είχα κάνει γιά το njoy θα δείς πως είχα -πρώτος μάλιστα- γράψει γιά μία καλή καί μία προβληματική μπαταρία στο πακέτο.

καί είναι ο λόγος γιά τον οποίο δεν "με κέρδισε" η συσκευή.
προσπαθώ -στην κυριολεξία- να χαρώ πού καί πού ατμίζοντας το πολύ καλό καρτομάιζερ όμως οί μπαταρίες δεν με αφήνουν.

το ξανααναφέρω, με την ευκαιρία, γιά να ξαναπώ τα δύο -κατά την γνώμη μου- προβλήματα της συσκευής καί να τα "θυμήσω" στούς ενδιαφερόμενους.

1. οί μπαταρίες. πού γιά εμένα, πρέπει να γίνει προσπάθεια ακόμη καί το cutof να τροποποιηθεί. ένα κόψιμο στα 8 δεύτερα θα ήταν ok. τα άλλα ... ας τα κρατήσει η njoy γιά την Αμερικάνικη αγορά.

2. οί τιμές των καρτομάιζερ πρέπει -όταν ίσως το επιτρέψουν οί συνθήκες (ζήτηση, κατανάλωση κλπ) να ξανακοιταχτούν. τα έχω σε ένα συρτάρι γιά ένα Σαββατόβραδο. Ατμίζω πολύ καί 3-4 καρτομάιζερ την ημέρα θα ... μού ήταν δύσκολο.
Συμφωνώ με τις παρατηρήσεις σχετικά με τις μπαταρίες. Διάβασα πάλι την παρουσίαση που είχε γίνει πριν απο λίγο καιρό. Επισημαίνω ωστοσο ότι οι λευκές που περιείχε το πακέτο που αγόρασα έχουν μια εντελώς διαφορετική συμπεριφορά σε σχέση με τις μπαταρίες που χρησιμοποιήθηκαν απο τον συνατμιστή alfisti στη συγκεκριμένη παρουσίαση και στο θέμα του cut off. Το γεγονός ότι οι μπαταρίες της παρουσίασης ήταν μαύρου χρώματος  δημιουργεί  υποψίες ότι το πρόβλημα της προβληματικής συμπεριφοράς εντοπίζεται σε αυτές. Οι λευκές του αρχικού μου πακέτου δεν απαιτούν κάποια προσπάθεια για να πάρουν εμπρός. Εχουν ένα απαλό ελεύθερο τράβηγμα που απλά γίνεται καλύτερο όταν καλυφθούν η μία ή και οι δύο τρύπες. Θεωρώ ότι ένας μη ψαγμένος χρήστης θα απογοητευθεί αν πέσει στα χέρια του μια συσκευή με προβληματική συμπεριφορά μπαταρίας. Δεν αποκλείεται μάλιστα αυτός ο χρήστης να θεωρήσει ότι αυτή είναι η φυσιολογική λειτουργία της.
Προσωπικά παραμένω πιστός φίλος της συσκευής ατμίζοντας καθημερινά με cartomizer. Η αλήθεια είναι ότι ατμίζω κατα μέσο όρο πάνω απο δύο cartomizer την ημέρα και ανεξαρτήτως κόστους , το οποίο δεν θεωρώ ιδιαίτερα μεγάλο αν συνδυαστεί τόσο με το κόστος αγοράς κανονικών τσιγάρων (το οποίο στην περίπτωσή μου έχει εξαλειφθεί) όσο και με την πολύ καλή έκπτωση που δίνεται απο την njoyhellas στα μέλη του forum.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 03, 2010, 14:44 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 15:11 »
Παράθεση
2. οί τιμές των καρτομάιζερ πρέπει -όταν ίσως το επιτρέψουν οί συνθήκες (ζήτηση, κατανάλωση κλπ) να ξανακοιταχτούν. τα έχω σε ένα συρτάρι γιά ένα Σαββατόβραδο. Ατμίζω πολύ καί 3-4 καρτομάιζερ την ημέρα θα ... μού ήταν δύσκολο.
Συμφωνώ.

Επ ευκαιρία  αν και ooffff  topic (όπως πάντα, αλλά οι αναγνώστες του τόπικ γενικά ενδιαφέρονται για  cart XL ) να κάνω μιά μινι κριτική για το XL NJoY
Το προΊόν είναι καλό , όχι τόσο όσο το περίμενα απ τα λεγόμενα συνατμιστών αλλά σίγουρα αξίζει.
Το 1ο και 2ο ξαναγέμισμα ήταν επίσης ικανοποιητικό ( για 3ο δεν το βλέπω)
υπέρ και κατά ...
+ η αποφυγή του  μπελά των ατομάιζερς
+ η καλή γεύση του regular
+ η άνετη κατασκευή rca αντάπτορα  ;D
+ το μικρό μήκος
+ η ζεστή τζούρα
+  το φιλτράκι τελείωσε? αν το αφήσεις 1 μέρα ατμίζει άλλη 1 ώρα άνετα!

- η τιμή ( το ΗΤ θα μου κόστιζε πολύ περισσότερο απο ΚΤ , τουλάχιστον εμένα)
- η άδεια τζούρα , σαν να ατμίζεις αέρα με χτύπημα . Δεν ξέρω πως αλλοιώς να το πω, ενώ βγάζει ατμό δε με γεμίζει ως ατμός
- 1 στα 4 καρτομάιζερς με έκαιγε στο λαιμό ( είδα σε ένα video ότι πριν να κάνεις refill πρέπει να "κεντράρεις" το άσπρο πλαστικό στο κέντρο , αυτό σημαίνει οτι είναι ασταθές και το διαπίστωσα όταν άνοιξα το προβληματικό καρτομάιζερ, δεν ήταν καλά κεντραρισμένο, δεν αποροφούσε καλά το υγρό στο γέμισμα, δεν ξέρω αν γι αυτό το λόγο η αντίσταση έκαιγε το φιλτροπανάκι που με τη σειρά του τσουρούφλαγε το λαιμό μου)

Ωφείλω εδω να πω ότι η δοκιμή έγινε με 10440 μπαταρία στο RCA-ALL  και όχι με αυθεντική μπαταρία. Πάντως τα υπόλοιπα 3 καρτομάιζερς τα ευχαριστήθηκα, επομένως δεν ηταν πρόβλημα η μπαταρία. Επίσης να αναφέρω ότι το 1 απ τα 4 κράτησε πολύ περισσότερο απο τα άλλα , πράγμα που μου έκανε εντύπωση, αλλά ίσως ήταν και ιδέα μου.
Τ'ωρα ατμίζω XL με nobacco μήλο 16mg . Μιλάμε γιά απόλαυση !!!
Τελικό συμπέρασμα
Σίγουρα το XL έχει καταλάβει ένα ποσοστό στις προτιμήσεις μου . Θα το ξαναατμίσω   :tongue_smilie::tongue_smilie:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 03, 2010, 15:52 από Abet »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 15:33 »
.......................... Επίσης να αναφέρω ότι το 1 απ τα 4 κράτησε πολύ περισσότερο απο τα άλλα , πράγμα που μου έκανε εντύπωση, αλλά ίσως ήταν και ιδέα μου............
συνεχίζω και εγώ το off topic επισημαίνοντας ότι και εγώ έχω διαπιστώσει κάποια αστάθεια στη διάρκεια των cartomizers. Κάποια διαρκούν όντως περισσότερο. Μάλλον λογικό είναι

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 15:43 »
Με τις ασημένιες μπαταρίες είχα κι εγώ πρόβλημα και το είχα αναφέρει στο θέμα του Npro. Μάλλον όλη η παρτίδα είναι χάλια.
Οι λευκές είναι πολύ καλές και έχουν τη συμπεριφορά που ανέφεραν και τα παιδιά παραπάνω. Αν και από αυτές δύο μου έκαναν κόλπα κάποια στιγμή (ήθελαν πολύ δύναμη για να τραβήξεις), στη συνέχεια έφτιαξαν μόνες τους! Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ ήταν ότι είχαν πάρει υγρασία και μόλις στέγνωσαν έστρωσαν πάλι. Δυστυχώς δε συνέβη το ίδιο και με τις ασημένιες (αν και έτσι φάνηκε για λίγο, μετά άρχισαν πάλι τα κόλπα με το λαμπάκι να αναβοσβήνει κάθε λίγο και λιγάκι).

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 15:47 »
Αρα δεν είναι τυχαίο το φαινόμενο και πρέπει ο αντιπρόσωπος να το λάβει υπόψη

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 18:05 »
Αρα δεν είναι τυχαίο το φαινόμενο και πρέπει ο αντιπρόσωπος να το λάβει υπόψη
πραγματικά φαίνεται ότι δεν πρόκειται για τυχαίο φαινόμενο. Αύριο θα αγοράσω μερικές λευκές. Είμαι σίγουρος ότι αυτές θα λειτουργούν άψογα.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 18:14 »
Αύριο θα αγοράσω μερικές λευκές.

όλο απορίες μού δημιουργείτε  :D

γιά μπαταρίες μιλάς ή γιά στραγάλια?
 :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 20:53 »
Στραγάλια ???
Δεν είμαστε καλά...αυτά είναι πανάκριβα βρε alfisti  :))

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 21:27 »
πραγματικά φαίνεται ότι δεν πρόκειται για τυχαίο φαινόμενο. Αύριο θα αγοράσω μερικές λευκές. Είμαι σίγουρος ότι αυτές θα λειτουργούν άψογα.
Καλάμην είσαι τόσο σίγουρος... εμένα μου έτυχε μία ελαττωματική και ήταν... λευκή  :hmmm:
Το αναφέρω κάπου στο φόρουμ νομίζω...
Είναι καθαρά θέμα παρτίδας πιστεύω.
Πρέπει να γίνεται καλύτερος ποιοτικός έλεγχος, νομίζω ο κ. Πετρόπουλος είχε αναφέρει οτι όλα τα ανταλλακτικά θα κατασκευάζονται στην Αμερική, αλλά ακόμα τπτ όπως δείχνουν τα πράγματα  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 05, 2010, 22:44 »
επανέρχομαι στο θέμα. Το cartomizer ψήνεται κυριολεκτικα , κοντεύει να βγάλει φλόγες . Κλείνω τις τρύπες και ατμίζω με φοβερή ένταση. Το υγρό βράζει και τελειώνει πολύ γρήγορα. Η μπαταρία δίνει ρέστα χωρίς cut off. Είναι η πολύ καλή λευκή μπαταρία  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 06, 2010, 11:33 »
επανέρχομαι στο θέμα. Το cartomizer ψήνεται κυριολεκτικα , κοντεύει να βγάλει φλόγες . Κλείνω τις τρύπες και ατμίζω με φοβερή ένταση. Το υγρό βράζει και τελειώνει πολύ γρήγορα. Η μπαταρία δίνει ρέστα χωρίς cut off. Είναι η πολύ καλή λευκή μπαταρία  :thumpup:
Δεν έχει cut off η μπαταρία?
Η δικιά μου η λευκή και cut off έχει και σταματά για κάποιο χρονικό διάστημα την λειτουργία, εάν την χρησιμοποιήσεις πολύ.  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 07, 2010, 20:16 »
Αγόρασα σήμερα στο κατάστημα στο Μαρούσι δύο νέες λευκές μπαταρίες. Επιβεβαιώθηκε ότι η παρτίδα των έγχρωμων μπαταριών παρουσιάζει πρόβλημα. Πληροφορήθηκα ότι οι συγκεκριμένες μπαταρίες θα επιστραφούν στην προμηθεύτρια εταιρεία. Ελπίζω να διατεθούν σύντομα έγχρωμες μπαταρίες χωρίς πρόβλημα. Επαναλαμβάνω ότι οι λευκές δεν παρουσιάζουν προβλήματα.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 31, 2010, 11:09 »
....... Επαναλαμβάνω ότι οι λευκές δεν παρουσιάζουν προβλήματα.
κατα κανόνα δεν παρουσιάζουν προβλήματα , χωρίς όμως αυτό να είναι απόλυτο. Παρατηρώ κάποια αστάθεια στη συμπεριφορά τους ορισμένες φορές. Και εννοείται ότι είναι καλά φορτισμένες. Αντε να δούμε και τις ροζ με λευκό φίλτρο  :D

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουαρίου 07, 2010, 23:04 »
Μετά απο δύο μήνες χρήσης περίπου διαπιστώνω ότι οι μπαταρίες είναι ίσως το πιο αδύνατο σημείο του Npro. Απο έξι συνολικά μπαταρίες έχω μείνει με τρείς. Η ασημί και η μαύρη δεν κράτησαν ούτε μία εβδομάδα και απο εκεί και πέρα έχω οριστική απώλεια και μίας λευκής που κράτησε ωστόσο δύο μήνες περίπου. Μια ακόμη λευκή φαίνεται να οδεύει προς το τέλος. Η κτάσταση δεν παλεύεται με δύο μπαταρίες. Τελικά μήπως υπάρχει μπαταρία για ατμοποιητή 4081 πιο αξιόπιστη απο την αντίστοιχη του Npro ?

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές μπαταρίες Njoy Npro ?
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουαρίου 07, 2010, 23:13 »
Τελικά μήπως υπάρχει μπαταρία για ατμοποιητή 4081 πιο αξιόπιστη απο την αντίστοιχη του Npro ?
Γιατί δεν παίρνεις τις DSE103 από Funstore με €7?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63645 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92830 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278229 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix