vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

182 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #75 στις: Μαΐου 08, 2012, 19:04 »
Για να σου είπε έτσι έτσι μπορεί να είναι
άλλα ρώτα και έναν άλλον καλύτερα :yes:
Το δόντι έχει εμφανιστή αρκετά?

Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #76 στις: Μαΐου 08, 2012, 19:27 »
απο τότε που έκοψα το κτ, τα βλέπω καθαρά!

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #77 στις: Μαΐου 08, 2012, 20:17 »
poseidonas Καλησπέρα..Ο δικός μου οδοντίατρος μου είχε προτείνει να μην κάνω λεύκανση γιατί δεν είναι τόσο αθώα όσο ακούγετε.... Εγώ έχω βρει λύση με μια λευκαντική οδοντόκρεμα και κάποιες συμβουλές της γιαγιά μου όπως : μαγειρική σόδα για λευκά δόντια και αλατόνερο για γερά ούλα... Σε εμένα έπιασε τώρα :dontknow: :dontknow: :dontknow: στο προτείνω με κάθε επιφύλαξη....Επίσης αυτά τα βρήκα στο  internet :

http://www.lifezone.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=267:2012-05-02-23-55-57&catid=98:scrolling-news&Itemid=260

http://www.rotise.gr/arthra/emfanisi/pio-leyka-dontia-choris-leykansi.html
 :bye: :bye: :bye: :bye:
ευχαριστω πολυ αδερφε...θα το δοκιμασω
για λευκανση λεφτα δεν υπαρχουν

Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #78 στις: Μαΐου 08, 2012, 20:35 »
Παρατήρησα λοιπόν το εξής κουλό. Κάθε φορά που άλλαζα υγρά (συγκεκριμένα όταν πήγα από tribeca σε valuto αλλά και από valuto σε margy) την πρώτη ημέρα ένοιωθα μια έντονη ενόχληση στον φρονιμίτη. Όχι ακριβώς πόνο, απλά ενόχληση.
Αυτό ακριβώς παθαίνω και εγώ με το tribeca και το έχω ελαττώσει εδώ και μερικές μέρες. Όταν ατμίσω κάτι άλλο και ειδικά DIY δεν έχω κανένα πρόβλημα επανέρχεται από το πρήξιμο σε φυσιολογικά επίπεδα. Μάλιστα πήρα έναν γνωστό μου οδοντίατρο να του το πω και δεν μπορούσε να το καταλάβει αν και μου είπε ότι οτιδήποτε έρχεται σε επαφή με τα δόντια είτε υγρό ή αέριο επηρεάζει και την υγεία ανάλογα. Μ ερώτησε όμως τι περιέχει μέσα το υγρό και φυσικά δεν ήξερα να του πω ( DIY φτιάχνω 50/50 VPG + άρωμα )  :)

Αποσυνδεδεμένος smoke_nomore

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #79 στις: Μαΐου 08, 2012, 20:59 »
poseidonas Καλησπέρα..Ο δικός μου οδοντίατρος μου είχε προτείνει να μην κάνω λεύκανση γιατί δεν είναι τόσο αθώα όσο ακούγετε.... Εγώ έχω βρει λύση με μια λευκαντική οδοντόκρεμα και κάποιες συμβουλές της γιαγιά μου όπως : μαγειρική σόδα για λευκά δόντια και αλατόνερο για γερά ούλα... Σε εμένα έπιασε τώρα :dontknow: :dontknow: :dontknow: στο προτείνω με κάθε επιφύλαξη....Επίσης αυτά τα βρήκα στο  internet :

http://www.lifezone.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=267:2012-05-02-23-55-57&catid=98:scrolling-news&Itemid=260

http://www.rotise.gr/arthra/emfanisi/pio-leyka-dontia-choris-leykansi.html
 :bye: :bye: :bye: :bye:

κανει εξισου κακο στο σμαλτο των δοντιων οσο και η λευκανση του οδοντιατρου.  ;)

Αποσυνδεδεμένος bill888

  • **
  • 336
  • Φύλο: Άντρας
  • μωλον λαβε
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #80 στις: Μαΐου 08, 2012, 21:18 »
εγω δεν βλεπω καμια αλλαγη :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Karolina

  • **
  • 100
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "If music be the food of love; play on"
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #81 στις: Μαΐου 09, 2012, 08:35 »
Καλημερα...Σαν οδοντοτεχνιτης που ειμαι,σου προτεινω το εξης...Προς θεου,μακρια απο τις οδοντοβουρτσες με σκληρη η μετρια τριχα...Θα προτιμας οδοντοβουρτσα με μαλακη τριχα και οδοντοκρεμα την Sensodyne που ειναι για ευαισθητα ουλα...Επισης μπορεις να χρησιμοποιεις και το Gengigel που επιδιορθωνει και δυναμωνει τα ουλα...Τα δικα μου δοντια πριν 6 μηνες που εκανα Κ.Τ,ηταν μονιμως κιτρινα με εντονα καταλοιπα στ τελειωμα κοντα στα ουλα..Αποντην πρωτη κιολας εβδαδα ατμισματος,μετα απο καθε πλυση που τους κανω,φενεται η διαφορα..Καθαροτερα και λευκοτερα απο ποτε....

Να ρωτήσω επίσης την γνώμη σου για την οδοντόβουρτσα... μαλακό βουρτσάκι.. οκ. Μεταξύ ηλεκτρικής και απλής, τί προτείνεις;

Αποσυνδεδεμένος arnokouros

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
  • **ΑΤΜΟΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ**
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #82 στις: Μαΐου 09, 2012, 09:08 »
τα δοντια μου ειναι χαλια,δεν νομιζω να φταιει ομως ουτε το κ.τ ουτε το η.τ!
μαλλον φταιει οτι δεν τα περιποιούμαι καθόλου! :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #83 στις: Αυγούστου 26, 2012, 22:55 »
λοιπον...μετα απο 7.5 μηνες ακομα ρε παιδια βγαζω αιμα καθε φορα που βουρτσιζω τα δοντια μου...περιμενα οπως πολλοι γραψανε εδω οτι μετα τους 2-3 μηνες θα σταματουσε...τωρα θα μου πειτε γιατι μετα απο τοσο καιρο δεν πηγα σε οδοντιατρο και ρωταω εδω...ρωταω γιατι πριν ξεκινησω το ατμισμα ειχα παει για καθαρισμο και οτι αλλο εβρισκε να το εφτιαχνα.δεν μπορω να καταλαβω τι μπορει να ειναι.δεν με 'ενοχλει' και ουτε βγαζω εξτρα αιμα απο το ενα βουρτσισμα στο αλλο απλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι συνεχιζει ακομα... :hmmm: υπαρχει κανεις αλλος με παρομοιο θεμα η τελικα να παω σε οδοντιατρο...?λογικα ειναι προφανες η απαντηση απλα αμα το ειχε κανεις και βρηκε λυση χωρις οδοντιατρο ας το πει γιατι δεν εχουμε και την καλυτερη σχεση με τους οδοντιατρους... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος albertneofitos

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #84 στις: Αυγούστου 26, 2012, 23:00 »
Εμένα είναι σε άριστη κατάσταση

Αποσυνδεδεμένος optostyle

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #85 στις: Αυγούστου 26, 2012, 23:12 »
Ρε Μηνα..ετσι οπως το ακουω εχεις πολυ πετρα...αυτη προκαλει την αιμοραγια...

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #86 στις: Αυγούστου 26, 2012, 23:16 »
Βάζουμε και φωτογραφίες σ' αυτό το νήμα? ;D

Αποσυνδεδεμένος optostyle

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #87 στις: Αυγούστου 26, 2012, 23:17 »
Βάζουμε και φωτογραφίες σ' αυτό το νήμα? ;D
Γιατι οχι  :D

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #88 στις: Αυγούστου 26, 2012, 23:25 »
Ή η πέτρα ή κάποια πληγή που υπάρχει και ματώνει. Κι εγώ το παθαίνω αλλά φταίει μια γέφυρα (της Αρτας μάλλον) που έχω όπως μου έχει πει ο γιατρός και είναι άσχετη με το κ.τ. η το η.τ.

Πάντως σε γενικές γραμμές είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση τα δόντια μου από τότε που ξεκίνησα το η.τ. (σχεδόν χρόνος) όπως λέει ο γιατρός.

Αποσυνδεδεμένος Tanker

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Cisco HH357/306
RE: Τα δόντια σας σε τι κατάσταση είναι??
« Απάντηση #89 στις: Αυγούστου 26, 2012, 23:36 »
Μια επίσκεψη στον οδοντίατρο δεν θα έβλαπτε.
Πολλές φορές υπάρχουν προβλήματα στα δόντια που δεν είναι ορατά!

Sent from Athens/Greece using wp7

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 190423 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1104925 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177501 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 742 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 286342 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69307 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag