vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

471 επισκέπτες, 7 χρήστες
Thaboresso, Giannis.B, SEB, Ducati.Jimakos, shadockan, ThioVag, manoslykos

Twitter

Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;

Αποσυνδεδεμένος kenpachirukia

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #675 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2018, 22:33 »
χωρις να θελω να δωσω απαραιτητα πολιτικο χρωμα στη συζητηση, (θα μπορουσε να γινει οποτεδηποτε στο θαυμασιο συστημα της τοπικης μας αγορας) 
 δε παυω να σκεφτομαι πως απο'βδομαδα καπου σε μυστικο οροφο επι της Καραγιωργη σερβιας,
θα καθονται με απολυτα σοβαρο υφος, φραπεδακι, μολυβι χαρτι αντε κιενα κομπιουτερακι χειρος, και θα σκεφτονται:
    "Ρε συναδελφε μας λειπουν Χ στα εσοδα, αν τους βαλω Ψ ανα μλ στη γλυκερινη θα τα βγαλουμε περα?"
επειτα καποιο αλλο μυαλουδακι να λεει:
    "Αν βαλω ειδικο φορο καταναλωσης πολυτελειας ΧιΨι στον αερα μεταξυ υγρου και πλαστικου πωματος? Πλαστικου?! οπ κατσε να βαλουμε κιενα φορο περιβαλλοντος στις           πλαστικες συσκευασιες φυαλιδιων diy." 
κ.ο.κ.
Μεθοδος Χιαστι μαθηματικων γυμνασιου, μεχρι να τους βγει η μυστικη συνταγη! Αυτο κιαν ειναι DIY!


ελπιζω να μη βγαινω off topic αλλα αυτο με το βεγγο "απλα μαθηματικα" με το αφεντικο που βγαινει στο τελος να εχει δωσει 1 χιλιαρικο και να χρωσταει κι'αλλο ενα?
ε εκει παει η περιπτωση μας. 
Παω να διαβασω το topic με τα "χειροτερα υγρα που εχετε δοκιμασει" για τις περιγραφες και μονο, καθοτι χρειαζομαστε λιγο γελιο. 
Περαστικα μας     :o

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #676 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2018, 22:36 »
Αν έχετε και τίποτα σωληνοmod-γκλόμπ σε κανένα συρτάρι φέρτε το μαζί! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #677 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2018, 22:38 »
....ατμοΡουβίκωνας....:)


ps το νήμα αυτό βγαίνει δηλαδή στην παρανομία ? ;D

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #678 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2018, 22:41 »
Σι-μπι-ντι-μπι-ντι-μπι-ντάι σιμπιντάι σιμπιντάι σι-μπι-ντι-μπι-ντι-μπι-ντάι σιμπιντάι σιμπιντάι, βρε μελαχρινάαααακιιιι με πότισες φαρμάαααακι.

https://cannabisnews.gr/apagorevontai-stin-ellada-ta-ilektronika-tsigara-me-kannavidioli-cbd/


ΥΓ. Για να δούμε, θα σβηστει κι αυτο...;
Ναι, CBD τέλος  ;D
https://salonicacannabisexpo.com/

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #679 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2018, 22:47 »
Μα σε μορφή ατμιστικού υγρού εννοω. Δεν πειράζει... Δοκίμασα κάτι ζελεδάκια στην έκθεση άλλο πράμα. Θα πάρω και στον υιό μου να κεράσει την τάξη του στη γιορτή του... :P

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama

Αποσυνδεδεμένος kogos

  • **
  • 173
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #681 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2018, 09:23 »
Εχθές σε επίσκεψή μου σε κατάστημα πώλησης υγρών, για να αγοράσω ένα SnV για δοκιμή, κάνω την ερώτηση: Αυτό υπάρχει σε SnV? 

... και πέρνω την απάντηση: Τώρα ναι, αύριο δεν ξέρω... 

Δεν είχα ενημερωθεί σχετικά, αλλά έκατσα και το συζήτησα με τον υπάλληλο, ο οποίος είχε δει την εγκύκλιο και είχε ψάξει σε forum και sites για να δει. Η γνώμη του είναι πως τελικά τίποτα δεν θα γίνει, αλλά είναι τόσο απογοητευτικό να ξέρεις ότι ζεις σε μια τέτοια χώρα που οι αποφάσεις πέρνονται έτσι. 

Για να δούμε... μήπως πρέπει να πάμε να αδειάσουμε τα ράφια για να έχουμε stock? Λες και γίνεται πόλεμος και θα τελειώσει το γάλα ένα πράγμα

Αποσυνδεδεμένος nikosxatz

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #682 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2018, 09:37 »
Το έχουμε ξαναζήσει το σκηνικό. Να δούμε τελικά που θα κάτσει η μπίλια. 

Τώρα όποιος μπορεί να στοκάρει δε χάνει τίποτα. Όμως δεν αποτελεί λύση το στοκάρισμα αλλά προσωρινό ημίμετρο για την ατμιστική κοινότητα.

Αποσυνδεδεμένος kogos

  • **
  • 173
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #683 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2018, 09:51 »
Καλημερα. Φιλος μου κανει εισαγωγη υγρων, μεταξυ και αυτων shake and vape, μου ειπε....
Για να γελάσουμε και λίγο... Θέλω να γνωρίσω τον φίλο σου να τον κάνω κολλητό μου  :) Πάντα ήθελα να έχω κολλητούς έναν γιατρό, έναν δικηγόρο και έναν εισαγωγέα υγρών... δεν θα ξεμείνουμε ποτέ κουφάλα Παπαστράτο

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #684 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2018, 09:56 »
[member=22310]kogos[/member]

...Η γνώμη του είναι πως τελικά τίποτα δεν θα γίνει, αλλά είναι τόσο απογοητευτικό να ξέρεις ότι ζεις σε μια τέτοια χώρα που οι αποφάσεις πέρνονται έτσι...

Όπως δεν έγινε με τον φόρο στη νικοτίνη και τις εισαγωγές από Κίνα! Μακάρι όμως να έχει δίκιο.


« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 27, 2018, 23:47 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #685 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2018, 10:43 »
Εγώ λέω να στοκαρεται μην την πατήσετε όπως με την νικοτίνη.Ψυγειο τα αρώματα και τέλος.Δεν πάνε χαμένα όπως δεν πήγε και κανένας εξοπλισμός όταν έκλεισαν τα σύνορα.Εγω φοβάμαι ότι θέλουν να αφανίσουν το diy και δεν θα μου κάνει καμία εντύπωση εάν βγάλουν κάποια στιγμή νόμο που θα απαγορεύει την ιδιοκατασκευη υγρών.Θελουν το 10μελο  να ανταγωνίζεται τα στικς του Παπαστράτου.

@ Τι να πρωτοθυμηθω από αυτήν την αδίστακτη συμμορία του 15....τα capitals controls? Ευτυχώς επιβιώσαμε με τα κολπακια του paypall και ψωνίσαμε.Τον νόμο του 16?Πάλι επιβιώσαμε έστω παρανομωντας.Και τώρα το τελειωτικό χτύπημα αφανίζοντας τόσο κόσμο που ζει από το ήτ.
Εμείς και πάλι θα επιβιώσουμε είναι δεδομένο απλά σαν ατμιστες να μην ξεχάσουμε ποτέ με ποιους είχαμε να κάνουμε όλα αυτά τα χρόνια!!!!!!


Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #686 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2018, 11:03 »
Μέτρο χωρίς λογική...….
Θα το αφαιρέσει ο επόμενος?   :)

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #687 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2018, 11:15 »
Έχουμε και φίλους που δουλεύουν στα μαγαζιά και έχουν φοβηθεί.Δεν ξέρουν τι τους ξημερώνει.Ποσο να αντέξουν με τα 10μελα?Από τα αρώματα και το diy εγώ οικογενειακός άφηνα ένα 80αρι μέσο όρο το μήνα στα μαγαζιά.Δεν μπορώ να φανταστώ την πτώση του τζίρου συνολικά διότι μεγάλος όγκος ατμιστων τον τελευταίο χρόνο ψωνίζει αποκλειστικά από Ελλάδα.Καταστροφη!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #688 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2018, 11:26 »
Τα φτηνότερα υποφερτά 10μελα θα έχουν 5-6 ευρ έκαστο....Πόλυ ακριβο το ατμισμα ...

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #689 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2018, 11:56 »
Πολύ ανοχη σε συνεχή πολιτικα/ κοματικα σχόλια κ. Αντμιν...θα πέσει καμία απάντηση και θα χαλάσει κι η ατμόσφαιρα...

Tapatalk user

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1099820 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176175 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 281 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95027 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem