vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

528 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, camber, giorgos1999, manoslykos, DonnaWhidA, kurtz

Twitter

EHPRO Cold Steel 100 120W

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
EHPRO Cold Steel 100 120W
« στις: Ιανουαρίου 17, 2020, 17:22 »
   :alert: προειδοποίηση :alert:


εξολοκλήρου το κείμενο βασίστηκε σε ορθολογραφικο έλεγχο . αν λοιπών αισθανθείτε τσούξιμο στα μάτια μην κράξετε εμένα ,  αλλά το ορθολογραφικο έλεγχο που δεν έκανε σωστά την δουλειά του .

EHPRO Cold Steel 100 120W  :respect:



Το Cold Steel 100 είναι ένα ρυθμιζόμενο μονής μπαταρίας mod που παίρνει 21700, 20700 και 18650.
βαρύ και μικρό μονής μπαταρίας mod ικανό να δώσει 120Watt ? (με τη σωστή μπαταρία).

χρωματα



Χαρακτηριστικά:



Διαστάσεις: 39mm x 27.5mm x 91.5mm
Βάρος:178g (Χωρίς την μπαταρία)
Υλικό κατασκευής: Ατσάλι και αλουμίνιο
Τροφοδοτείται από μπαταρίες τύπου 21700, 20700, 18650 (δεν περιλαμβάνονται)
Γρήγορη απόκριση στο κλίκ στα 0.0018s
Εύρος αντιστάσεων: 0,05Ω εώς 3Ω
Μέγιστη Ισχύ εξόδου: 120W
Λειτουργίες:  PWR/ TEMP / CURVE / VOLT / BYPASS
Προστασία υπερφόρτισης, υπέρ-αποφόρτισης
Προστασία από βραχυκύκλωμα

Περιεχόμενα Συσκευασίας:



1 x Ehpro Cold Steel 100Mod
1 x Θήκη ζώνης για το mod
1 x Αντάπτορα 18650
1 x Κάρτα εγγύησης
1 x Κάρτα γνησιότητας
1 x USB καλώδιο
1 x Ενχειρίδιο οδηγιών




μολις ποιασετε το Cold Steel 100 στο χέρι θα  παρατηρήσετε αμέσως το βάρος του.
Το μοντακι είναι κατασκευασμένο από μέταλλο (ορείχαλκο, κράμα ψευδαργύρου και ανοξείδωτο χάλυβα).
Ζυγίζει 178γραμ χωρίς  μπαταρία, αλλά το βάρος πραγματικά δεν  ενοχλεί,
αντίθετα σου δίνει την αίσθηση του  στέρεου και στιβαρού.



Η πλάκα 510 θα χωρέσει μέχρι και 25mm ατμοποιητες χωρίς να προεξέχουν



το μέγεθος της οθόνης  είναι μικρό , Είναι μια απλή ασπρόμαυρη οθόνη  αλλά επειδή είναι OLED είναι πολλή φωτεινή και καθαρή .
Έχει βασικές πληροφορίες όπως τη λειτουργία σας, τη θερμοκρασία / ισχύς, τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας, την αντίσταση και την τάση.



Το σπείρωμα για το καπάκι της μπαταρίας είναι  ομαλό και γυρίζει εύκολα. η συνολική εικόνα  κατασκευής είναι εξαιρετική και σου δίνει την αίσθηση ότι κρατάς  ακριβότερη συσκευή.



στο χέρι κάθετε άψογα ο σωλήνας στενεύει στο κέντρο και δημιουργείτε ένα φώλιασμα μέσα στην παλάμη , τα κουμπιά έρχονται απευθείας στα δάκτυλα και το πιάσιμο είναι άριστο .

τα κουμπιά του mod  ακολουθούν την άρτια συνολικά κατασκευή το fire button είναι τύπου σκανδάλης με το + και - ενωμένα σε ένα κουμπί .  
όλα έρχονται απευθείας στα δάκτυλα μόλις  πιάσεις το μοντακι . βοηθάνε και αυτά στο πανεύκολο χειρισμό της συσκευής αλλά και στην πλοήγηση μέσα στο μενού   που είναι απλό και εύκολο να το μάθεις .

 τα κουμπιά είναι κάπως μαλακά η να το πω αλλιώς θα τα ήθελα ποιο σκληρά .
δεν έχουνε καμιά δυσλειτουργία απλά όταν πιάνεις το μοντακι λίγο άτσαλα δεν είναι τίποτα να πατηθεί το  fire button , το + και το - μπορείς να τα κλειδώσεις .
ποτέ  δεν βάζω στην τσέπη μου το cold steel χωρίς να το απενεργοποιήσω πρώτα , μου έχει τύχη να μπω στο αμάξι και αυτό στην τσέπη του μπουφάν να δίνη τα υπέροχα ρεύματα του .



τα ρεύματα του cold steel είναι  σφαίρα  .
H ταχύτητα απόκρισης του fire button  είναι στα 0.0018 δευτερόλεπτα   θα πατήσει ακόμα και δυμπαταρα μοντακια .  
Η πλακέτα του είναι νέας γενιάς και μας επιτρέπει να λειτουργήσουμε το mod μας σε μια πληθώρα λειτουργιών όπως PWR (λειτουργία σε watt), TEMP control (έλεγχο θερμοκρασίας) , Curve, Volt και Bypass.


τα ρεύματα του Cold Steel φαίνονται σωστά χωρίς να έχω τον ειδικό εξοπλισμό να το τσεκάρω .
η διαχείριση πάρα πολλή καλή και η αυτονομία με 21700 σουπερ .
στα 35watt δίνει σταθερά ακόμα και στα τελευταία της μπαταρίας άσχετα αν έχουμε μέσα 21700 η 18650 (υψηλής αποφόρτισης vtc5a εχω)




(προσωπική άποψη)

το cold steel  με 18650   ξεδιπλώνει της αρετές του με καλή αυτονομία .
με 21700  T 40    είναι πυροβόλο  .
είναι μικρό και πολλή ποιοτικό - στιβαρό το σώμα του , το πιάσιμο - χούφτωμα είναι πολλή καλό .

αν είχε και λίγο ποιο σκληρά κουμπιά τύπου aegis solo (λέω τώρα) θα ήταν το τέλειο mod.
από αξιοπιστία έχω 3 κομμάτια 3μηνες τώρα όλα δουλεύουν ρολόι .

το μικρό μέγεθος επιτρέπει να κουμπώσουμε έναν   mtl ατμοποιητη , ενώ τα ρεύματα του θα υποστηρίξουν άριστα και πνευμονικούς .

το εύρος λειτουργιάς καλύπτει τον περισσότερο κόσμο .    
αν και το σώμα του είναι σωλήνας στέκετε στης επιφάνειες σταθερά χωρίς να φοβάσαι μην μπατάρει .
η τιμή του είναι καλη εγώ τα αγόρασα 45 ευρώ το κομμάτι από ελληνικό κατάστημα .

το έχω τιμήσει 3 φορές σε 3 διαφορετικά χρώματα (μαύρο , σαμπανί ασημένιο , χαλκός ) άρα καταλαβαίνετε την άποψη μου για αυτό το μοντακι

μέσα στην συσκευασία υπάρχει  μια θήκη ζώνης , είναι όμορφη αλλά δεν μπορείτε να βάλετε το mod στη θήκη με έναν ατμοποιητη κουμπωμένο πάνω  , Δεν θα κλείσει.

βεβαίως το ελληνικό δαιμόνιο διόρθωσε το λάθος του κατασκευαστή και φυσικά τα 3 μου cold steel μεταφέρονται στης θήκες τους κανονικά με τους ατμοποιητες κουμπωμένους .

 η σταυροβελονιά κάνει θαύματα δείτε φωτ. παρακάτω .
 
 θετικά - δεν θα γράψω θα ήταν λίγο παράλογο με 3 κομμάτια στην κατοχή μου

αρνητικό έχει
όταν το απενεργοποιηθεί  γράφει η οθόνη BYE-BYE
όταν κουμπωνης νέο ατμοποιητη πάνω του ανεβάζει η κατεβάζει τα watt εκεί που νομίζει  μόνο του .

Αποσυνδεδεμένος mnrtzs

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EHPRO Cold Steel 100 120W
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 19, 2020, 13:50 »
Σε σχέση με το aegis solo πως θα χαρακτήριζες τα ρεύματα του;

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EHPRO Cold Steel 100 120W
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 19, 2020, 17:00 »
τα ρεύματα του solo σε χαμηλά watt με mtl ατμοποιητη είναι πολλή δυνατά και με απόκριση του fire button 0.9ms καλύπτει την δεδομένη ανωτερότητα του cold steel .

 εδώ να θυμίσω ότι το aegis solo δεν έχει στο μενού του επιλογή για soft, normal , fast , σου δίνη πάντα τα μέγιστα .
 το cold steel με τα ρεύματα στο νορμάλ και ίδια ακριβός watt σπιρτονι ποιο γρήγορα την αντίσταση αλλά όχι με  τρελή διαφορά από το solo . αν όμως του βάλω τα ρεύματα στο fast τότε η διαφορά είναι ξεκάθαρη .

πολλη διαφορά έχουνε στα ψηλά watt , kαι εδώ θα σου αναφέρω ένα τεστ που έκανα ανάμεσα στο aegis solo , asmodus colossar , και στο cold steel .

παίρνω μια vtc5a στο 50% φορτισμένη την βάζω στο solo  ανεβάζω στα 40 watt  .
 τραβάω 10 απανωτές μακρόσυρτες τζούρες 3δευτερολεπτων , στης πρώτες 5 τα πήγε καλά  , μετά άρχισε να μου της βγάζει υποτονικές σε κάθε τράβηγμα ήταν όλο και ποιο υποτονικό . επίσης λίγο ζεστάθηκε το μοντακι προφανώς λόγο της  αεροστεγούς κατασκευής .

την ίδια μπαταρία την βάζω στο asmodus colossar βάζω 40 watt και τραβάω 10 απανωτές , και της 10 μου της έβγαλε άψογες .

τέλος την ίδια μπαταρία την έβαλα στο cold steel . 40 watt 10 απανωτές τζούρες βγήκαν άψογες χωρίς νιώθω ότι κρεμάει το μοντακι .

το solo είναι πολλή αγαπητό αλλά στα ψιλά σε σύγκριση  με colossar , cold steel , σε ακραία χρήση και με μισή μπαταρία έχασε από 2 ποιο ακριβά μοντακια 

ελπίζω να σε κάλυψα  


Αποσυνδεδεμένος Ulaire

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EHPRO Cold Steel 100 120W
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 19, 2020, 17:17 »
Είναι πολύ καλό για τα λεφτά του αλλά το μαύρο χρώμα ξεβαφει από την πρώτη κιόλας βδομάδα

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EHPRO Cold Steel 100 120W
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 19, 2020, 18:16 »
3 μήνες το έχω σε μαύρο και ακόμα δεν ξέβαψε τίποτα ακόμα και απο κάτω ,
πάντως όποιος το παρει να δει το old copper ειναι μαγεια :tongue_smilie: και δεν εχει χρώμα να ξεβάψει 

Αποσυνδεδεμένος mnrtzs

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EHPRO Cold Steel 100 120W
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 19, 2020, 20:16 »
Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...Θα μπούμε σε έξοδα πάλι

Αποσυνδεδεμένος Ulaire

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EHPRO Cold Steel 100 120W
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 19, 2020, 23:19 »
Μπορεί να πετυχα και στην παρτίδα ποιος ξέρει!!!

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EHPRO Cold Steel 100 120W
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 20, 2020, 02:17 »
μια φώτο όλη  παρέα .  η κάμερα είναι για κλάματα .




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180506 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536017 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59740 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237320 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15475 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136096 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085269 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35369 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10200 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12