vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

528 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, bloodlessz, manoslykos, SEB

Twitter

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 10, 2011, 11:29 »
Ααα..μάλιστα.Δεν το είχα προσέξει. Είναι πολύ ψιλά τα γράμματα για τα μάτια μου πλέον. Ουφ..πρέπει να παω για γυαλιά. :))
Ωστόσο να κάνω την ερώτηση. Αν στον φορτιστή που έχω για τις EGO, κουμπώσω τον Adaptor 901-510 και φορτίσω εκεί??


Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 10, 2011, 12:47 »
Δεν έχω ιδέα! Καλύψου για καλό και για κακό πριν το κάνεις!

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 10, 2011, 12:56 »

(Sorry για τη δημοσίευση σε συνέχειες αλλά το σύστημα αρνιόταν πεισματικά να πάρει ολόκληρο το review σε ένα μηνυμα.
Αν μπορέσουν οι διαχειριστές να το συνενώσουν σε ένα μηνυμα θα ήταν ευχής έργο για να μη χάνεται όποιος το διαβάζει)


Δεν παραθέτω φωτογραφίες, γιατι οι συνατμιστές έχουν αναρτήσει πολύ καλές, θα περάσω αμέσως στο "ψητό".

Ξεκινώντας χθες τη δοκιμή ακολούθησα τις οδηγίες φόρτισης.
Εβαλα την πρωτη μπαταρία να φορτίσει (είναι ηδη μερικώς φορτισμένη) και περίπου σε 1
ώρα άναψε το λαμπάκι στο τμημα του φορτιστή που μπαίνει στην μπρίζα. Το manual αναφέρει ότι πρεπει να
ανάψει το λαμπάκι στο τμημα που έχει την υποδοχή USB οπότε περίμενα λίγο ακόμη και άναψε και αυτό.

Γέμισα τον ατμοποιητή.
Οι οδηγίες αναφέρουν ότι ο ατμ παίνει 3ml υγρό δεν είχα μαζί μου καποιο δοσιμετρητή (βλ. παρατηρήσεις τελους)
οπότε άρχισα να στάζω σταγόνες στον ατμ χωρίς να τον έχω επάνω στην μπαταρία.
Μέτρησα 107 σταγόνες (απο μπουκαλάκι decadent vapours των 10ml, υγρό Φραουλα FA 9mg νικοτινη 80%PG 20%VG) και άρχισε να ξεχειλίζει.
Υπολογίζω ότι με 100 σταγόνες θα ήμουν ασφαλής.
Το υλικό που μαζεύει τις σταγόνες (πολυεστέρας?) έχει άριστη συμπεριφορά. Απορροφά πάρα πολύ καλά τις σταγόνες μεχρι τέλους χωρίς να λιμνάζει.
Φύσηξα τον ατμ σε χαρτοπετσέτα να φυγει το περιττό υγρό και τον σκούπισα καλά.
Τον "ρόλλαρα" λίγο για να πάει το υγρό παντού και τον βίδωσα πάνω στην μπαταρία έβαλα και το
επιστόμιο - πιπάκι το οποίο είναι απο μαλακό πλαστικό με πολύ καλή και άνετη αίσθηση και ξεκίνησα το άτμισμα.

Η Αυτόματη μπαταρία έχει ένα επιπλέον καλό. Μπορεί να κρεμαστεί στο στόμα με λίγη προσοχή βέβαια και για λίγο γιατί είναι βαριά.
Οι εντυπώσεις μου απο τον ατμ είναι
Καλό κτύπημα, άνω του μεσου όρου για ατμ που δεν είναι LR με μαι ελαφριά αισθηση ξηρότητας. Αρκετά καλή απόδοση της γεύσης του υγρού,
φαίνεται να τονίζει κάποιες νοτες και να ατονίζει κάποιες άλλες.

Η αυτόματη μπαταρία έχει πολύ καλή συμπεριφορά.


(Συνεχίζεται...)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 10, 2011, 13:22 από panos »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 10, 2011, 12:59 »

(Συνέχεια)
Στο μικρό και διακριτικό λαμπάκι στο πλάι και μπροστά βρίσκεται και ο αισθητήρας
της αυτόματης ενεργοποίσης (αν καλύψω το λαμπάκι με το δάχτυλο πχ τότε δεν ξεκινά η μπαταρία).
Αν τον φυσήξω δυνατά πάιρνει μπρός. Ομως έχει σταθερή συμπεριφορά, δεν επηρεάζεται απο δονήσεις (άρα λογικά δεν επηρεάζεται και απο δυνατό ήχο)
και  δεν παίρνει μπρος μόνος του σε εξωτερικό χώρο που φυσάει. Δεν τον δοκίμασα βέβαια και σε θύελλα, αλλα μπαίνει άνετα στην τσεπη το εμπιστεύομαι.
Βέβαια στην τσέπη που το έβαλα έφυγε το πιπάκι (είναι πολύ ελαστικό) χωρίς άλλα παρατράγουδα, αλλά θέλει προσοχή μη χαθεί.


Η μπαταρία έχει κόφτη στα 6 περίπου δευτερόλεπτα ο οποίος όμως δεν ενεργοποιείται σε αλεπάλληλες εισπνοές όσο κοντά και αν είναι η μια στην άλλη
Εχει άμεση αντίδραση στην εισπνοή και γενικά ξεφεύγει πολύ απο τις αυτόματες παλιότερης γενιάς.
Εχει πολύ καλή αντοχή σε συχνές και αρκετά μακρόσυρτες τζουρες. Ο ατμ ζεσταίνεται αλλά δεν καίει και ο ατμός ξεκινά απο ψυχρό στην αρχή ως χλιαρό σε φυσιολογική χρήση.

Εδώ να σημειώσω ότι χρειάζεται πιο έντονη τζουρα απο τα συστήματα με χειροκίνητη μπαταρία. Η πολύ αργή και αδύναμη εισπνοή δεν
βγάζει αρκετό ατμό. Θέλει λίγο "απότομες" εισπνοές.


Ξεκίνησα το άτμισμα στις 13:40 χθές με το γνωστό αρειμανιο σχεδόν υπερβολικό τρόπο που ατμίζω..
Στις 17:36 τελείωσε η μπαταρία (είχε μια πτώση απόδοσης η μπαταρία την τελευταία ώρα λόγω εκφόρτισης αλλά όχι σε ανησυχητικό βαθμό)
Μέχρι τότε καμμία διαροή, καθόλου καμμενο, δεν πρόσθεσα καθόλου υγρό και είναι η πρώτη φορά στην ατμιστική μου καριέρα που η (γεμάτη) μπαταρία τελειώνει πριν απο τον (γεμάτο) cartomizer.
Απίστευτο.
Το μόνο παρατράγουδο είναι ότι μου ήρθε 1 φορά ελάχιστο υγρό στο στόμα το οποίο ανοίγοντας το πιπάκι είδα
ότι ήταν υγοποιημένοι ατμοί στα τοιχώματα του.
Αλλαξα μπαταρία και στις 17:51 άρχισε να χαλά η γεύση (χωρίς καμμενο)
Πρόσθεσα 40 σταγόνες και υπερχείλισε πάλι.


(Συνεχίζεται)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 10, 2011, 13:17 από panos »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 10, 2011, 13:00 »
(Συνέχεια)

Stress Test
---------
Μόνο στις τράπεζες θα γίνεται? Γιατί όχι και στους carto.
Σήμερα έκανα ένα stress test στον cartomizer το οποίο ήταν συνεχείς εισπνοές των 2-2.5 δευτερολέπτων
εκπνέοντας αμέσως τον ατμό και προσπαθώντας να πετύχω καμμένο.
Μέχρι τις 50 εισπνοές κανένα πρόβλημα, απλά αρχίζει και ζεσταίνει ο ατμός αρκετά.
Στις 65 εισπνοές η γεύση άρχισε να "πέφτει" αλλά χωρίς καμμένο
στις 90 εισπνοές σταμάτησα γιατί κουράστηκα. Ο ατμός ήταν πολύ ζεστος το ίδιο και ο carto (αλλά δεν ζεμάταγε) και ενώ η γεύση
είχε πέσει ακόμα περισσότερο  καμένο δεν ήρθε.
Μιλω για 90 συνεχόμενες εισπνοές χωρίς καμμία παυση σε χρόνο λιγότερο απο 5 λεπτά!
Απίστευτο....
Μόλις κρύωσε η γεύση επανήλθε.

(συνεχίζεται...)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 10, 2011, 18:59 από panos »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 10, 2011, 13:01 »
(Συνέχεια...)
Παρατηρήσεις
-----------------
Ενας άπειρος χρήστης δεν μπορεί να υπολογίσει τα 3ml εύκολα.  Ενα άδειο μπουκαλάκι των 3μλ μεσα στη συσκευασία θα βοηθούσε.


Θετικά
---------
Απίστευτη απόδοση. Πάνω απο 4 ώρες συνεχους ατμίσματος χωρις καμμενο και χωρις ανάγκη συμπλήρωσης υγρού (μετρημένο στο πρώτο γέμισμα)
Πάρα πολυ καλή ποιότητα cartomizer, Μένει να δουμε την αντοχή του.
Πολύ καλή αυτόματη μπαταρία, δεν έχει τα παρατράγουδα των παλιότερων (οι παλιότερες έπερναν μπρος με δυνατό ήχο ή δονήσεις)
Μαλακο επιστόμιο. Μεγάλο συν, θέλει λιγο προσοχή στην τσέπη γιατί λόγω ελαστικότητας αποσπάται.
Κρεμιέται λοξα στο στόμα για λίγο.
Καθολου υγρά στο στομα (εκτός απο το υγροποιημένο ατμό για 1 φορά)
Καθόλου διαρροή (εκτός απο την υπερχείλιση κατά το γεμισμα που φταίω εγώ)

Αρνητικά
-----------
O Cartomizer είναι ακριβός, και για να δικαιολογήσει στους δύσκολους καιρούς που ζούμε την τιμή του θα πρέπει εκτός απο την αναμφισβήτητη
ποιότητά του να δείξει και αντοχή στο χρόνο.
Αν πχ αντέξει (χωρις να καεί ή να βγάλει κακή γεύση) για 6 ημέρες τότε το κόστος του είναι περίπου 1 ευρώ την ημέρα που είναι σχετικά υψηλό

Αργός φορτιστής 150mah. Για την 650άρα μπαταρία χρειάζεται 4.5 ώρες φόρτιση. Καλό είναι να βγει και ταχυφορτιστής, ειδικά για την 900άρα
γιατί πολύς κόσμος δεν έχει 4 ή 6 συνεχόμενες ώρες αν όπως εγώ θέλει να επιβλέπει τη φόρτιση.


Υ.Γ. Η NOBACCO αιτιολόγησε επαρκώς σε μηνυμά της γιατί προτιμήθηκε απλός φορτιστής


(Συνεχίζεται)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 10, 2011, 13:12 από panos »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 10, 2011, 13:03 »
(Συνέχεια)

Σε ποιούς πιστεύω ότι απευθύνεται.
=================================
Κατ αρχήν σε νέους ατμιστές.
Δεν είναι ο καλύτερος σε γεύση η σε κτύπημα αλλά είναι ο καλύτερος και με μεγάλη διαφορά σε
συμπεριφορά και σε έλλειψη παραστρατημάτων κατά το άτμισμα (οχι διαρροές, οχι καμμένο, σταθερή συμπεριφορά, μεγάλη διάρκεια ατμίσματος χωρίς συμπλήρωση υγρού  κτλ).

Οι παλιότεροι σίγουρα θα εκτιμήσουν την κυριολεκτικά απρόσμενα καλή συμπεριφορά του.

Εγώ θα τον χρησιμοποιήσω σίγουρα εκτός σπιτιου/γραφείου/χώρου που έχω προσβαση σε μπρίζα κτλ δηλαδή
σε χώρο που με ενδιαφέρει περισσότερο η απροβλημάτιστη χρήση παρά να εξειδικεύσω σε κτύπημα ή σε γεύση


Τι μένει ακόμη
==============
Να δουμε την αντοχή carto + μπαταρίας, να τα δούμε σε συγκριση με άλλα cartos καθώς και να δουμε το
εσωτερικό τους όταν χαλάσουν
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 10, 2011, 13:13 από panos »

Αποσυνδεδεμένος makk

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 10, 2011, 13:48 »
Αν θα μπορούσες να συγκρίνεις την ρουφηξιά θα έλεγες ότι είναι πιο κοντά στο 510-Τ ή στο eGo-Τ ? (εύκολη και φτωχή σε ατμό η πρώτη, προσεκτική - λόγω πιθανής εισρόφησης υγρού -  και πλούσια σε ατμό η δεύτερη)

Επίσης, όταν λες ότι ήρθε υγρό στο στόμα μόνο μία φορά, εννοείς ότι το "προσπάθησες" ξανά και επιτυχώς δεν σου ήρθε;

Πολλά μπράβο για την παρουσίαση. Είναι τουλάχιστον εξαιρετική!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #23 στις: Ιουνίου 10, 2011, 13:58 »
Αν θα μπορούσες να συγκρίνεις την ρουφηξιά θα έλεγες ότι είναι πιο κοντά στο 510-Τ ή στο eGo-Τ ? (εύκολη και φτωχή σε ατμό η πρώτη, προσεκτική - λόγω πιθανής εισρόφησης υγρού -  και πλούσια σε ατμό η δεύτερη)
Καλύτερη απο τον 510 Τ λιγότερο καλή απο τον eGo Τ LR με πλέγμα (στανταρ πλέον η αντικατάσταση του φιτιλιού απο εμένα). Οι απανωτές εισπνοές κάνουν καλύτερο τον ατμό.

Παράθεση
Επίσης, όταν λες ότι ήρθε υγρό στο στόμα μόνο μία φορά, εννοείς ότι το "προσπάθησες" ξανά και επιτυχώς δεν σου ήρθε;
Μου ήρθε άλλη μια φορά, μετά το τέλος του stress test όταν κρύωσε ο cartomizer αλλά δεν αναφέρθηκα σε αυτό γιατί δεν ήταν "φυσιολογική χρήση" το stress test

Παράθεση
Πολλά μπράβο για την παρουσίαση. Είναι τουλάχιστον εξαιρετική!  :thumpup:
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #24 στις: Ιουνίου 10, 2011, 14:05 »
Αν θα μπορούσες να συγκρίνεις την ρουφηξιά θα έλεγες ότι είναι πιο κοντά στο 510-Τ ή στο eGo-Τ ? (εύκολη και φτωχή σε ατμό η πρώτη, προσεκτική - λόγω πιθανής εισρόφησης υγρού -  και πλούσια σε ατμό η δεύτερη)

Επίσης, όταν λες ότι ήρθε υγρό στο στόμα μόνο μία φορά, εννοείς ότι το "προσπάθησες" ξανά και επιτυχώς δεν σου ήρθε;

Πολλά μπράβο για την παρουσίαση. Είναι τουλάχιστον εξαιρετική!  :thumpup:

Φίλτατε συμφορουμίστα και συνατμιστή makk,
τον 510-Τ δεν τον έχω δοκιμάσει, αλλά σε σχέση με τον "type B" , μου έδωσε αυτή την αίσθηση:

"Δοκίμασα σε αντιπαράθεση με το Joytech eGo-T "B"type τα ίδια υγρά και το Hybrid είναι πολύ κοντά σε όλα τα χαρακτηριστικά του ατμίσματος.
Ίσως λίγο πιό "καπνιστικού " τύπου αρώματα να του ταιριάζουν ακόμη καλύτερα. Θα δοκιμάσω από αύριο και θα σας πώ."
(από εδώ  :thumpup: )

Δυστυχώς το δικό μου "πακετάκι" θα έρθει στο νησί αύριο Σάββατο, οπότε επίσημο review από 'μένα κατά Κυριακή μεριά :( :'(
 
Στην αρχή πίστευα ότι θα ετοίμαζα ολόκληρο "σεντόνι" σαν θέμα , αλλά σε μιάμιση μέρα από τώρα, θα το έχουν καλύψει πλήρως το ζήτημα οι υπόλοιποι τέσσερις αξιότιμοι Testers!!! :-[ :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #25 στις: Ιουνίου 10, 2011, 14:17 »
Πολύ ενδιαφέρουσες οι παρατηρήσεις μέχρι στιγμής. Καλύπτεται και η παραμικρή λεπτομέρεια!!  :thumpup:

Για το stress test και την απώλεια της γεύσης, από την πείρα μου ως τώρα με οποιοδήποτε η.τ., έχω να πω ότι μπορεί όντως κάποιο ποσοστό της γεύσης να χάνεται από την αλλαγή συμπεριφοράς του ατμοποιητή σε συνεχόμενες τζούρες αλλά είμαι σίγουρος ότι ένα μεγάλο ποσοστό της γεύσης χάνεται και από τους γευστικούς κάλυκες της γλώσσας μας η οποίοι συνηθίζουν την επανειλημμένη "εξέταση" του ίδιου δείγματος.
Αν μείνουν για λίγη ώρα "απενεργοποιημένοι" επανέρχονται (και εν τω μεταξύ κρυώνει και ο ατμοποιητής). Η "σύμπτωση" αυτή μας κάνει να βγάζουμε - εν μέρει - λάθος συμπεράσματα.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #26 στις: Ιουνίου 10, 2011, 14:43 »
... γευστικούς κάλυκες της γλώσσας μας ...

...τί έγραψε ο α(ν)τμινιστράτορας ...ζωγραφίζει το επιστημονικό επίπεδο του φόρουμ :)) :laugh1: :laugh_cool_jump:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #27 στις: Ιουνίου 10, 2011, 14:49 »
Εμ πώς! Νόμιζες θα έχεις το μονοπώλιο;  :laugh1:

[...]Θα έλεγα ότι δίνει πιό καλά τις  εσάνς του καπνού[...]

EDIT: Α! Και όταν με το καλό το επεξεργαστείς, μην ξεχάσεις και το βιντεάκι που υποσχέθηκες.  :)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #28 στις: Ιουνίου 10, 2011, 18:59 »
Πολύ ενδιαφέρουσες οι παρατηρήσεις μέχρι στιγμής. Καλύπτεται και η παραμικρή λεπτομέρεια!!  :thumpup:

Για το stress test και την απώλεια της γεύσης, από την πείρα μου ως τώρα με οποιοδήποτε η.τ., έχω να πω ότι μπορεί όντως κάποιο ποσοστό της γεύσης να χάνεται από την αλλαγή συμπεριφοράς του ατμοποιητή σε συνεχόμενες τζούρες αλλά είμαι σίγουρος ότι ένα μεγάλο ποσοστό της γεύσης χάνεται και από τους γευστικούς κάλυκες της γλώσσας μας η οποίοι συνηθίζουν την επανειλημμένη "εξέταση" του ίδιου δείγματος.
Αν μείνουν για λίγη ώρα "απενεργοποιημένοι" επανέρχονται (και εν τω μεταξύ κρυώνει και ο ατμοποιητής). Η "σύμπτωση" αυτή μας κάνει να βγάζουμε - εν μέρει - λάθος συμπεράσματα.
Λογικό αν συνυπολογίσουμε ότι ο χρόνος του stress test για τις 90 τζουρες ήταν λιγότερο απο 5 λεπτά! (εξ ου και το stess)
Το απιστευτο είναι ότι δεν είχε καθόλου καμμενο.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #29 στις: Ιουνίου 10, 2011, 20:00 »
Αν μου επιτρέπεται, Ο Hybrid θέλει
- λίγο "ζέσταμα", εντελώς κρύος είναι αρκετά υποτονικός, μετά απο 2-3 τζούρες παίρνει τ'απάνω του
- Αργές μακρόσυρτες τζούρες.
- 7-8 ώρες στρώσιμο. Ο 2ος άτμο που άνοιξα σήμερα έχει αισθητά διαφορετική γευση και πιο υποτονική συμπεριφορά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180345 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8273 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33898 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534696 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237235 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 552 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14115 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136092 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085176 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35313 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10112 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12