vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

200 επισκέπτες, 7 χρήστες
danys620, Jorge, thebull, djfloor, ZoeM, Buliwyf, matkarap

Twitter

Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #30 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2011, 12:21 »
5η μέρα χρήσης του Alter eGo-T, και έχω μόνο θετικές ατμιστικές εμπειρίες να καταγράψω.

Παρατήρηση: Έχω την εντύπωση οτι ο Alter eGo-T είναι λίγο πιο σφιχτός στη τζούρα του από ότι οι άλλοι Ego-T που έχουν περάσει στα χέρια μου κατά καιρούς. Μπορεί και να είναι ιδέα μου, γιαυτό θα ήθελα και τη γνώμη των υπολοίπων δοκιμαστών

Συμφωνώ και εγώ! :thumpup:
Στις 5 μέρες χρήσης δεν έχω παρατηρήσει κάτι το επιλήψιμο.Όσο για τη τζούρα πως είναι πιο σφικτή,και σε μένα ήταν στις πρωτες 2μέρες.Τώρα είναι σα να έχει "στρώσει" και δίνει πιο εύκολα στο τράβιγμα με καλή απόδοση ατμού και γεύσης.Και στο χτύπημα έχει μια καλυτέρευση...Το υγρό που χρησιμοποιώ στο Αlter eGo-T είναι Tribeca 18mg/ml.
Αυτά και από μένα...Αν υπάρξει κάτι άλλο το αξιοσημείωτο θα ενημερώσω. :bye: :)

(edit: Eυχαριστώ για τα καλά σας λόγια και να εκφράσω,με τη σειρά μου,τα συνχαρητήρια μου σε όλα τα παιδιά στο forum για τα review τους. :respect: )

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #31 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 00:28 »
Η υπόδειξη αναφέρεται στα σχόλια που θα ακολουθήσουν:

Παρακαλώ, στο εξής, στα θέματα των επίσημων reviews να αποφεύγονται οι αναφορές και τα link σε άλλα sites εκτός της εταιρίας που τα διέθεσε.
Από τη στιγμή που τα πακέτα δόθηκαν στο φόρουμ από μια εταιρία για τη δοκιμή του δικού της προϊόντος δεν είναι σωστό κάτι τέτοιο.
Επειδή η διαδικασία της απόσπασης των μηνυμάτων και της μεταφοράς τους δεν είναι μια εύκολη υπόθεση, τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Μπορείτε να δημοσιεύσετε τέτοια μηνύματα που αναφέρονται σε ίδια προϊόντα κάθε εταιρίας σε άλλα θέματα του φόρουμ που ασχολούνται με αυτά.

Αποσυνδεδεμένος vterm

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #32 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 00:29 »
Συγχωρήστε την άγνοια μου ρε παιδιά....
Αλλά το dual coils τι ακριβώς είναι;;;
Ποιες οι διαφορές με το απλό ego;
Το μυαλό μου πάει σε διπλό φυτίλι ή κάτι διπλό μέσα στον άτμο τέλος πάντων ;D
Αλλά τι αλλάζει όταν αυτό το κάτι είναι διπλό;
Γενικά είναι κάτι που προτείνετε;

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #33 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 00:32 »
Συγχωρήστε την άγνοια μου ρε παιδιά....
Αλλά το dual coils τι ακριβώς είναι;;;
Ποιες οι διαφορές με το απλό ego;
Το μυαλό μου πάει σε διπλό φυτίλι ή κάτι διπλό μέσα στον άτμο τέλος πάντων ;D
Αλλά τι αλλάζει όταν αυτό το κάτι είναι διπλό;
Γενικά είναι κάτι που προτείνετε;

Διάβασε εδώ αν δε σου κάνει κόπο http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2683.0.html καθώς επίσης και στα σχετικά θέματα όπως αυτό του ALTER Dual Coils(EΠΙΣΗΜΟ REVIEW),κ.α.  ;)

Αποσυνδεδεμένος vterm

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #34 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 20:15 »
Ευχαριστώ πολύ Steamboy, ενημερώθηκα!!

Αποσυνδεδεμένος trabakoulas

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #35 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 16:38 »
@update

Εδω και 3-4 μερες ο ατμοποιητης του ego-T απεδιδε μονιμως καμμενο, και δε διορθωθηκε με κανενα τροπο, δηλαδη ουτε με αλλαγη διαφορετικων υγρων, καθαρισματος αλλα ουτε και με αλλαγη φυτιλιου-dry burn.

Οποτε αναγκαστικα βρισκεται πλεον στα σκουπιδια. Ελπιζω απλα να ηταν ενα ελλατωματκο κομματι. Οι υπολοιποι alter ego-T πως πανε?

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #36 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 20:10 »
Μια χαρά. Μου το έχει κατασχέσει η γυναίκα μου και το κάνει αποκλειστική χρήση εδώ και 1 βδομάδα. Καταναλώνει με χαλαρούς ρυθμούς 2ml την ημέρα και δεν έχει διαμαρτυρηθεί ακόμα για κάτι. Το δοκιμάζω κι εγώ που και που για να ελέγξω οτι όντως πάνε όλα καλά (είναι και άπειρη :))) και δε βλέπω να παρουσιάζει μέχρι στιγμής κάτι.

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #37 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 20:29 »
Το δικό μου πακέτο το έδωσα σε μια φίλη που ήθελε να ξεκινήσει το άτμισμα και μου παραπονέθηκε
για πολλές διαρροές από το πιπάκι οπότε της έδωσα ένα echo και είναι ευχαριστημένη.

Τον ατμοποιητή δεν μου τον έχει φέρει ακόμα να τον δοκιμάσω και εγώ ώστε να διαπιστώσω τι συμβαίνει.

Αποσυνδεδεμένος ikolotos

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #38 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2011, 16:22 »
Καλησπέρα σε όλους σας.  Αρχικά θα ήθελα να πω ένα μπράβο σε όλους εσάς που μοιράζεστε τις εμπειρίες σας - προβληματισμούς και απόψεις σας και με αυτό τον τρόπο διευκολύνετε κάποιους άλλους νέους υποψήφιους αγοραστές στο να καταλάβουν κάποια πράγματα. Ως υποψήφιος αγοραστής (;) του η.τ ego-T θα ήθελα να θέσω κάποιες γενικές ερωτήσεις και συγγνώμη εάν δεν είναι για αυτό το θέμα. Αρχικά θα ήθελα να θέσω ότι είμαι καπνιστής κ.τ κοντά στο πακέτο ημερησίως και σκεφτόμουν να το γυρίσω σε η.τ. και δη της εν λόγω εταιρείας και μοντέλου. Θεωρώ επειδή δεν έχω επαφή ακόμα με το η.τ. και σε κάθε τι θα πρέπει να μπεις στη διαδικασία των δοκιμών μέχρι να καταλήξεις κάπου αποδεδειγμένα, για αυτό και σκέφτομαι το συγκεκριμένο η.τ. Ο λόγος είναι αρχικά η αμπούλα που θα μου δώσει εύκολα το δικαίωμα αλλαγής γεύσεων μέχρι να βρω το κατάλληλο για μένα. Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να ρωτήσω γενικά με τα άνωθεν δεδομένα αν το σκέφτομαι σωστά καθώς επίσης ποιος είναι ο τρόπος συντήρησης ή σωστής λειτουργίας και όσον αφορά τα υγρά της HALO τι εννοούμε ότι θα πρέπει να ωριμάνσει? θα πρέπει να το αφήσω ανοικτό το μπουκαλάκι ή κάτι άλλο? Όσον αφορά τις διαρροές υπάρχουν? ποιοι είναι οι συνήθεις λόγοι αυτού του πρλήματος και πως αντιμετωπίζεται? Κάθε διόρθωση άποψη και συμβουλή δεκτή και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας. Γιάννης. :confused1: :confused1:

Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #39 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2011, 19:08 »
εχω παρατηρησει οτι υπαρχει μια σημαντικη παραλειψη σε οτι  αφορα τον ego-t .θα επρεπε να δινετε μαζι με τον καθενα και ενα διπλο  ρολο χαρτι κουζινας γιγας  τοσο περιπου εχω χαλασει για τον καθενα ,οσους εχω δοκιμασει χαρτι και ατμοποιητης πανε πακετο ,

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #40 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2011, 20:51 »
gerogeorge διάβασε το 1ο και το 3ο post αυτού του θέματος, και προσπάθησε να εφαρμόσεις αυτά που ζητάει το eGo-T. Αν δεν μπορείς, άλλαξε ατμοποιητή.



Αν του φερθείς όπως πρέπει, τότε σε βγάζει .. μήνες

Για του λόγου το αληθές
Ο ΠΑΠΠΟΥΣ: eGo-T αγορασμένος από τη πρώτη παρτίδα που ήρθαν στην Ελλάδα από Έλληνα αντιπρόσωπο. Αγορασμένος πριν ... 7 μήνες, και πάει σφέρα (γεύση-ατμό-χτύπημα). Έχει φάει 5-6 αλλαγές φιτιλιού και τελευταία φορά που χρειάστηκε χαρτοπετσέτα ήταν τον Ιούλιο που τον είχα στις διακοπές μου.


Αν δεν ξέρει κάποιος πως να τον χειριστεί, τότε η ευθύνη του "ρολού κουζίνας" είναι αποκλειστικά δική του και όχι των αντιπροσώπων  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #41 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2011, 21:25 »
Συμφωνώ απόλυτα!
Έχω κλείσει 1,5 μήνα με LR και η γεύση με τον ατμό που μου δίνει είναι άπλα υπέροχα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #42 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2011, 21:56 »
Πάντως χωρίς αλλαγές φιτιλιού η μέση διάρκεια ζωής του eGo-T είναι σαφώς μικρότερη. Αυτό δεν σημαίνει ότι ο συγκεκριμένος ατμοποιητής είναι προβληματικός. Ας μην ξεχνάμε ότι δεν ανήκει στην κατηγορία των επισκευάσιμων ατμοποιητών με την έννοια πχ ενός Α2. Είναι ένας αναλώσιμος , εμπορικός , πολύ καλός ατμοποιητής χωρίς προβλήματα διαρροών όταν χρησιμοποιείται σωστά.

Αποσυνδεδεμένος Blitzkri3g

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 21:58 »
Πάντως χωρίς αλλαγές φιτιλιού η μέση διάρκεια ζωής του eGo-T είναι σαφώς μικρότερη. Αυτό δεν σημαίνει ότι ο συγκεκριμένος ατμοποιητής είναι προβληματικός. Ας μην ξεχνάμε ότι δεν ανήκει στην κατηγορία των επισκευάσιμων ατμοποιητών με την έννοια πχ ενός Α2. Είναι ένας αναλώσιμος , εμπορικός , πολύ καλός ατμοποιητής χωρίς προβλήματα διαρροών όταν χρησιμοποιείται σωστά.

Συμφωνω! Δεν ξερω ή μαλλον δεν ηξερα τι φταιει,αλλα ο πρωτος ατμοποιητης ego-T Type A μου χαλασε στις 5 μερες συνεχους χρησης γυρω στα 5-6ml ημερησιως.
Δεν ειναι κατι το υπερβολικα τραγικα,αν και προσεχα να μην μεινει ουτε στιγμη στεγνος,αλλα αυτο που μου κατσε στραβα ηταν οτι με το που δοκιμασα να
χρησιμοποιησω τον δευτερο μου βγαλε μεσα σε μια μερα γευση καμενου
.Τον καθαρισα με ζεστο νερο και περιμενω να στεγνωσει μεχρι αυριο προς το παρον.

Οι Dual Coil Cartomizers απ την αλλη ειναι κτηνη προς το παρον,αν και παρατηρησα οτι ο ενας που χρησιμοποιω κατα κορον αρχισε να χανει σε γευση συντομα
μετα το γεμισμα.Τεσπα,ισως ειναι off-topic αυτα (δεδομενου οτι υπαρχουν θεματα αφιερωμενα στα παραπανω) αλλα απλα καταθετω την εμπειρια μου.

Ο χρονος ζωης της μπαταριας 1100mAh,τελος,ειναι απιστευτος.Πλεον της μιας ημερας για καπνιστη που μεχρι πριν λιγο εκανε 1,5 πακετο/μερα!
Ν.

Απ: Alter eGo-T (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #44 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 21:24 »
Καλησπέρα κι από εμένα,
είμαι ένας νέος κάτοχος του Ego-t και έχω κάποιες απορίες... Διάβασα αυτό :

4.   Τα Ego-T θέλουν τη συντήρησή τους. Χρειάζονται χρόνο ξεκούρασης σε όρθια στάση (τα βράδια) για να ξεφορτωθούν το υγρό της ημέρας και να αεριστούν τα μέρη του. Ένα δυο κοφτά φυσήματα επίσης τον αναζωογονεί σημαντικά

Όταν λέτε όρθιο τα βράδια εννοείτε με την μπαταρία προς τα κάτω ολόκληρο ή μόνο ο ατμοποιητής χωρίς ούτε το πιπάκι? Γιατί αν το σηκώσω έτσι έχω πάντα διαρροή λαδιού, βασικά αν δεν το έχω ξαπλωμένο βγαίνει υγρό.... Επίσης αυτό με τα φυσήματα δεν κατάλαβα. Εννοείτε φυσάμε με το πιπάκι προς τον ατμοποιητή ή μόνο τον ατμοποιητή?
Κατά τα άλλα μια χαρά με τον LR ατμοποιητή απλά με το λάδι το 18άρι το νιώθω αρκετά βαρύ στο λαιμό, με μπουκώνει και μου φέρνει και βήχα. Κάπνιζα καπνό ( τον γνωστό κίτρινο ) και έτσι κατέληξα σε καπνικό 18αρι αλλά με βλέπω για κάτι πιο ελαφρύ. Θα ήθελα την γνώμη κάποιον πιο έμπειρων στο θέμα αν είναι εφικτό.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3784 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1035 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172639 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277997 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9514 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43714 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 476 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem