vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

535 επισκέπτες, 8 χρήστες
giorgos1999, dkostas, Christos Z, Jorge, Sergios, vag21, bloodlessz, manoslykos

Twitter

OVALE elips

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 24, 2011, 04:48 »


Εγώ είπα απλά μια γνώμη , το τι ακουγεται στα forum και γενικα ... Bασικα σε ολα αφτα τα video ειναι η ΒΕΤΑ εκδοση ! η μπαταρια ειναι 350ma Passthrough και λενε οτι βασταει αρκετα . ισως να ειναι αλλου τυπου !!! οσο για το Κουβουκλιο ( lipstick ) οπως λες πιστευω ειναι πιο ομορφο και κομψο απο ενα φιλτρακι τype-b ...
( Ο καιρος θα δειξει , περι ορεξεως κολοκυθοπιτα ) σε αυτα ναι θα συμφωνήσω :)

Κ γω τη δικη μου,φιλε συνατμιστη!Ελπιζω να μη παρεξηγηθηκες?!  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 24, 2011, 08:46 »
εμένα πάντως δεν μου φαίνεται   άσχημο !!!! :nope: :nope:

Απ: OVALE elips
« Απάντηση #17 στις: Ιουλίου 24, 2011, 10:47 »
Κ γω τη δικη μου,φιλε συνατμιστη!Ελπιζω να μη παρεξηγηθηκες?!  :dontknow:



οχι βρε αν ειναι δυνατον ... αν δεν υπαρχει αντιλογος δεν υπαρχει και νοημα :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 24, 2011, 10:56 »
Ομορφο ειναι και πιο διακριτικο.Εχει και ενα στυλ!!!χαχααχαχαχα
Αν θα ειναι καλο ή οχι ο καιρος θα το δειξει...Παντως αν το παρω δεν θα ειμαι απο τους πρωτους.Να το τεσταρουν αλλοι πρωτα γιατι δεν ειναι και φτηνο.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 24, 2011, 11:31 »
...
Οπως,ειπε ο συνονοματος μου...περι ορεξεως κολοκυθοπιτα...!
...
( Ο καιρος θα δειξει , περι ορεξεως κολοκυθοπιτα ) σε αυτα ναι θα συμφωνήσω :)
...γλυκερίνη ατμίζουμε,  άρα γλυκερινόπιτα για την όρεξη :lotpot:

Απ: OVALE elips
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 24, 2011, 15:07 »
...γλυκερίνη ατμίζουμε,  άρα γλυκερινόπιτα για την όρεξη :lotpot:


ετσι ετσι !!!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 25, 2011, 16:06 »
αυτό που μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση είναι ότι ουσιαστικά δεν υπάρχουν πουθενά spare atomizers για το elips  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 25, 2011, 16:23 »
Γι αυτο εκανα αναφορα κ γω,tem,πως εκτος του οτι δεν εχει spare atomizers,δε μπορεις να χρησιμοποιησεις την μπαταρια με κανενος τυπου atomizer ολα ειναι πατενταρισμενα σε ενα.Επισης,στο πρωτο review video που εκανα post ο ανθρωπος λεει ξεκαθαρα πως ακομη κ να μπορουσες να αλλαξεις ατμο(spare,klp) ειναι πολυ δυσκολο με την εννοια πως πλημιριζεις στα υγρα που εχει μεσα οποτε χωρις να χεις πετσετες κ γαντια δε γινεται...
Τελος,αυτο που με προβληματησε περισσοτερο ειναι πως με βαση την πολιτικη των Ελληνικων αντιπροσωπων της Ovale ετσι κ σου παθει κατι χωρις να φταις τα κλες τα 100ευρω γιατι ολα τις τα προϊοντα ειναι DOA(dead on arrival) εκτος αν κανει εξερεση οταν βγαλει το elips....γιατι ειναι που ειναι πατενταρισμενα ολα σε ενα σκεψου να χαλασει κατι κ να μην σε καλυπτει εγγυηση....

Απ: OVALE elips
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 25, 2011, 17:55 »
υπομονή λίγες μέρες και θα μας λυθούν όλες οι απορίες ...

Αποσυνδεδεμένος onpc

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
  • Κέντρο Επισκευής Υπολογιστών & Ανάκτησης Δεδομένων
    • Onpc
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 29, 2011, 20:02 »
Παιδιά που το βρήκατε το elips εμένα μου είπανε οτι θα έρθει τον Σεπτέμβριο ...?
για δώστε στοιχεία link ή τηλ.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 29, 2011, 20:21 »
Για δες pcedit το πήρε ο tsouts ρωτα τον μαλλον απευθείας απο την ovale για δες εδω http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.msg72117/topicseen.html#new

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 29, 2011, 21:22 »
Το διαφημιζει στη σελιδα hlektronkotsigaro.gr,αγαπητε pcedit!Αν διαβασεις κ λιγο πιο πανω θα δεις κ τα αναλογα link.

Αποσυνδεδεμένος tsouts

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #27 στις: Αυγούστου 01, 2011, 14:43 »
καλησπέρα παιδιά, είναι η πρώτη φορά που ατμίζω και πήρα το Elips. Εκ πρώτης όψεως είναι πολύ μικρό, κομψό και με 2 διαφορετικά στόμια για να επιλέξεις (το 1 λεπτότερο). Υπάρχουν 2 προβλήματα. Πρώτον είναι δύσκολο να βγάλεις την μπαταρία για να την αλλάξεις με την 2η. Πρέπει να βάλεις νυχάκι κάτι που με θέλει αρκετή πίεση. Δεύτερον όταν ανοίγεις το καπάκι για να γεμίσεις, μέσα έχει αρκετό υγρό και στην συσκευή γύρω από το στόμιο αλλά και εξωτερικά της φιάλης, το οποίο πρέπει να καθαρίσεις (γι αυτό και σου δίνουν και μια πετσέτα Ovale χαχαχα). Προφανώς γεμίζουν και τα χέρια σου τα οποία με την σειρά τους αν δεν είσαι λίγο προσεχτηκός λερώνουν και την μπαταρία και το στόμιο και γενικά ότι πιάσεις :-p

Δεν ξέρω τι άλλο να σας πω. Ρωτήστε με ότι άλλο θέλετε

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #28 στις: Αυγούστου 01, 2011, 14:47 »
καλησπέρα παιδιά, είναι η πρώτη φορά που ατμίζω και πήρα το Elips. Εκ πρώτης όψεως είναι πολύ μικρό, κομψό και με 2 διαφορετικά στόμια για να επιλέξεις (το 1 λεπτότερο). Υπάρχουν 2 προβλήματα. Πρώτον είναι δύσκολο να βγάλεις την μπαταρία για να την αλλάξεις με την 2η. Πρέπει να βάλεις νυχάκι κάτι που με θέλει αρκετή πίεση. Δεύτερον όταν ανοίγεις το καπάκι για να γεμίσεις, μέσα έχει αρκετό υγρό και στην συσκευή γύρω από το στόμιο αλλά και εξωτερικά της φιάλης, το οποίο πρέπει να καθαρίσεις (γι αυτό και σου δίνουν και μια πετσέτα Ovale χαχαχα). Προφανώς γεμίζουν και τα χέρια σου τα οποία με την σειρά τους αν δεν είσαι λίγο προσεχτηκός λερώνουν και την μπαταρία και το στόμιο και γενικά ότι πιάσεις :-p

Δεν ξέρω τι άλλο να σας πω. Ρωτήστε με ότι άλλο θέλετε

Μάλλον σε λίγο καιρό εσύ θα μας ρωτάς όταν το βαρεθείς και θες να πάρεις κάτι άλλο ;D ;D ;D ;D :))

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #29 στις: Αυγούστου 01, 2011, 15:15 »
καλησπέρα παιδιά, είναι η πρώτη φορά που ατμίζω και πήρα το Elips. Εκ πρώτης όψεως είναι πολύ μικρό, κομψό και με 2 διαφορετικά στόμια για να επιλέξεις (το 1 λεπτότερο). Υπάρχουν 2 προβλήματα. Πρώτον είναι δύσκολο να βγάλεις την μπαταρία για να την αλλάξεις με την 2η. Πρέπει να βάλεις νυχάκι κάτι που με θέλει αρκετή πίεση. Δεύτερον όταν ανοίγεις το καπάκι για να γεμίσεις, μέσα έχει αρκετό υγρό και στην συσκευή γύρω από το στόμιο αλλά και εξωτερικά της φιάλης, το οποίο πρέπει να καθαρίσεις (γι αυτό και σου δίνουν και μια πετσέτα Ovale χαχαχα). Προφανώς γεμίζουν και τα χέρια σου τα οποία με την σειρά τους αν δεν είσαι λίγο προσεχτηκός λερώνουν και την μπαταρία και το στόμιο και γενικά ότι πιάσεις :-p

Δεν ξέρω τι άλλο να σας πω. Ρωτήστε με ότι άλλο θέλετε

Οταν,τα ελεγα κ γελουσαμε ακουγοντας πως θα ναι καλυτερο απο ego-T κ χωρις διαρροες...δεν ακουγατε  8) 8) Aλλα εχω μια απορια απο που το προμηθευτηκες φιλε,tsouts,εξωτερικο?
Κ επισης,συμφωνω με τον M.A.X.  :thumpup:
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180383 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33906 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534976 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14396 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085190 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35321 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10134 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12