vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

527 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, manoslykos, camber

Twitter

Nobacco Prestige

Αποσυνδεδεμένος htg

Nobacco Prestige
« στις: Ιουνίου 24, 2009, 10:48 »
Καλημέρα σε όλη την παρέα και συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλειά.
Μόλις αγόρασα κι εγώ ένα ΗΤ κι έχω κάποιες απορίες...
1. Μετά από κάθε εισπνοή, ο ατμοποιητής ζεσταίνεται πάρα πολύ, ειδικά αν είναι η μία μετά την άλλη. Είναι φυσιολογικό αυτό; Αισθάνεσαι ότι θα καείς! :confused1:
2. Επίσης, στο πακέτο που αγόρασα, είχε 1+1 δώρο. Το ένα δουλεύει κανονικά. Το άλλο, ενώ φόρτισα την μπαταρία του ολόκληρο το βράδυ, έβαλα καινούργιο φίλτρο, εξακολουθεί να μην λειτουργεί. Υπάρχει κάτι που μου ξεφεύγει; Διάβασα στο forum για ένα κόλπο με οινόπνευμα, μόνο που σε εκείνη την περίπτωση έβγαζε λίγο καπνό. Σε μένα δεν βγάζει καθόλου! Ούτε καν ζεσταίνεται! >:(
3. Υπάρχει διάρκεια ζωής για τον ατμοποιητή; π.χ. σε ένα χρόνο θέλει αλλαγή;

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας και τυχόν συμβουλές "σωστού" καπνίσματος! Όλες οι παρατηρήσεις καλοδεχούμενες...

ΥΓ. Θεώρησα σωστό να μην αναφέρω την μάρκα, μιας και τηλεφώνησα ήδη στην εταιρία για το 2ο θέμα και περιμένω να με καλέσουν...

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Prestige
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 24, 2009, 10:57 »
Καλωσόρισες φιλε
1.Φυσιολογικο ειναι να ζεσταινεται ο ατμοποιητης ειναι συνεπεια της ατμοποιησης  :)
2.Αντικατασταση του ατμ. αμεσως!  :D
3.Δεν υπαρχει προκαθορισμενη διαρκεια ζωης αλλα οι περισσοτεροι διαρκουν το πολυ 6 μήνες,ενω συνηθως στους 2 μηνες πεφτει η αποδοση όλων.Φυσικα εξαρταται και απο το ποσο χρησιμοποιουνται

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Prestige
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 24, 2009, 11:10 »
Σωστά  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος htg

Απ: Nobacco Prestige
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 24, 2009, 11:15 »
Μάλιστα...άρα περιμένω τηλέφωνο από την εταιρία και ζητάω αντικατάσταση...πέρασαν ήδη δύο ώρες... :(...
Τώρα που κοιτάω το site τους, λέει ότι στο δώρο δεν υπάρχει εγγύηση!  :tongue_smilie:...για να δούμε...

Ευχαριστώ και πάλι...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Prestige
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 24, 2009, 15:12 »
Γεια σου, htg και καλώς ήρθες στο φόρουμ μας.

Εγώ θα έλεγα να αναφέρεις τη μάρκα. Μπορεί να την έχει και κάποιος άλλος εδώ μέσα (ή να την είχε) και να σε βοηθήσει.

Εκτός αυτού, δεν παίζει ρόλο μόνο το προϊόν στην επιλογή αγοράς. Μεγάλο ρόλο παίζει και η υποστήριξη, οπότε καλό θα ήταν να ήξεραν και άλλοι χρήστες τι παίζει στο συγκεκριμένο μοντέλο - όποια κι αν είναι η έκβαση της υπόθεσής σου.

Αποσυνδεδεμένος htg

Απ: Nobacco Prestige
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 24, 2009, 16:17 »
Γεια σου, htg και καλώς ήρθες στο φόρουμ μας.

Εγώ θα έλεγα να αναφέρεις τη μάρκα. Μπορεί να την έχει και κάποιος άλλος εδώ μέσα (ή να την είχε) και να σε βοηθήσει.

Εκτός αυτού, δεν παίζει ρόλο μόνο το προϊόν στην επιλογή αγοράς. Μεγάλο ρόλο παίζει και η υποστήριξη, οπότε καλό θα ήταν να ήξεραν και άλλοι χρήστες τι παίζει στο συγκεκριμένο μοντέλο - όποια κι αν είναι η έκβαση της υπόθεσής σου.

Καλώς σας βρήκα...Αγόρασα το Nobacco Prestige. Mε πήραν τηλέφωνο μετά από λίγες ώρες, μου έδωσαν κάποιες οδηγίες τις οποίες εφάρμοσα, και δυστυχώς δεν δούλεψε. Αύριο θα μου στείλουν νέο ατμοποιητή εντελώς δωρεάν. Αξίζει να αναφέρω ότι ήταν άριστη η εξυπηρέτηση τους.  :thumpup: Ολα καλά μέχρι στιγμής...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Prestige
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 24, 2009, 16:38 »
Ωραία. Θα μας αναφέρεις και περισσότερες εντυπώσεις κατά τη χρήση (αν θέλεις).

Δεν είχαμε θέμα για το Prestige μέχρι τώρα και πάντα ήθελα να διαβάσω εντυπώσεις γι' αυτό το τσιγάρο. Μιας και το 'χουν κι άλλοι, είμαι σίγουρος ότι κάτι θα γράψουν κι αυτοί.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Nobacco Prestige
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 24, 2009, 17:00 »
Αξιοπρεπέστατο τσιγάρο από άποψη οπτική, πολύ γεμάτη γευση/ατμος, με 2 ελλατώματα:
Α) η μπαταρία χάνει πολύ σε απόδοση (στον ενα μήνα εμένα μου έπεσε από τις 2,5 ώρες στην 1)
Β) ΠΟΛΥ μικρά φιλτράκια.

Ο ατμοποιητής είναι όμως σκυλί, ράτσας ντόπερμαν! Δουλευει ακόμα μετα από 2 μήνες σχεδόν όπως την πρώτη μέρα!
Και αμα τον βάζω πάνω στην manual μπαταρία του Black Line ή το passthrough... ε, ρε γλέντια!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Prestige
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 24, 2009, 18:13 »
Αξιοπρεπέστατο τσιγάρο από άποψη οπτική, πολύ γεμάτη γευση/ατμος, με 2 ελλατώματα:
Α) η μπαταρία χάνει πολύ σε απόδοση (στον ενα μήνα εμένα μου έπεσε από τις 2,5 ώρες στην 1)
Β) ΠΟΛΥ μικρά φιλτράκια.

Ο ατμοποιητής είναι όμως σκυλί, ράτσας ντόπερμαν! Δουλευει ακόμα μετα από 2 μήνες σχεδόν όπως την πρώτη μέρα!
Και αμα τον βάζω πάνω στην manual μπαταρία του Black Line ή το passthrough... ε, ρε γλέντια!  :laugh1:
Συμφωνω απολυτα.Μπαταριες χαλια,ατμοποιητης απιστευτα καλός.Τα ντουμανια με το Passthrough ειναι τρομερα  8)

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Nobacco Prestige
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 24, 2009, 18:16 »
Συμφωνω απολυτα.Μπαταριες χαλια,ατμοποιητης απιστευτα καλός.Τα ντουμανια με το Passthrough ειναι τρομερα  8)

φαντάσου σενάριο τωρα, το ατομάιζερ του Prestige πάνω στα φιλτράκια και την μπαταρία του Black Line...

Τα πάντα όλα λέμε!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Prestige
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 24, 2009, 18:22 »
Φαντασου ακομα πιο τιτανομεγιστο σεναριο:το atomiser του Prestige πανω σε ανταπτορα και στο GG!!!
Ελα σε παρακαλω πολυ!
Μαθε ατμισμα αγορι μου  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Prestige
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 24, 2009, 20:24 »
αυτος ο ελεφαντος παει παντου με ολα    :laugh1: :))

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Prestige
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 24, 2009, 20:30 »
Για αλλού προοριζόταν αυτό μάλλον.
Να το σβήσω;

EDIT: Πώς φαίνεται ότι είμαι άμπαλος! Τώρα θυμήθηκα το "Μάθε μπάλα αγόρι μου"!! Υποθέτω ότι το "ρητό" ανήκει στον Αλέφαντο, σωστά;

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Prestige
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 24, 2009, 20:54 »
 :yes:

Αποσυνδεδεμένος htg

Απ: Nobacco Prestige
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 25, 2009, 10:14 »
Σήμερα το περιμένω...άντε να έρθει να αρχίσω τις ρουφηξιές! Λίγο που δοκίμασα του father (δύο πήραμε) είναι ακριβώς έτσι όπως το περιγράφετε...Ωραία γεύση, φαίνεται να λειτουργεί καλά, απλά η μπαταρία του στο 2ωρο θέλει φόρτιση...Πήρα usb φορτιστή και αντάπτορες από αλλού, για αυτοκίνητο και σπίτι...Τα πάντα όλα και πάλι! Δουλειά, σπίτι, αυτοκίνητο και το τσιγάρο στη πρίζα! Φυσικά και θα μοιραστώ τις εντυπώσεις μου...I'll be back!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 142 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281062 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174064 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13913 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124718 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix