vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

527 επισκέπτες, 7 χρήστες
white varadero, dkostas, Jorge, camber, giorgos1999, grag, manoslykos

Twitter

Κλώνοι μπαταριών Vision Spinner Variable Voltage

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι μπαταριών Vision Spinner Variable Voltage
« Απάντηση #30 στις: Οκτωβρίου 30, 2014, 19:25 »
λοιπον δεν ξερω αν ειναι συμπτωση που δεν νομιζω αλλα λεμε τωρα .... Ενας φιλος μου δανεισε μια Σπιννερ 2  γιατι τα δικα μου τα συνεργα ηταν εντελως απαρχαιωμενα και αρχιζαν να τα φτηνουν ... ( στην προκειμενη φαση δεν με παιρνει να μην εχω ,
γιατι ειμουν ατμιστης  1 χρονο και 6 μηνες  μετα για καποιον καταραμενο λογο και μεταξυ μας πολυ σοβαρο λογο επανηλθα στο αλλο καταραμενο Κ.Τ για 4 μηνες και κατι , αλλα δεν με κρατησε για πολυ μιας και ειδα να επανερχονται ολα τα κακα και στραβα που ειχα για 33 χρονια μαζι μου εξαιτειας του .. δεν λεω αλλα  :dontknow: μην βγω εχτος οφφ τοπικ)

Λοιπον επανερχομαι .. μου εδωσε μια σπιννερ 2 ( style)  και μου ειπε κανε την δουλεια σου μεχρι να βολευτεις και παρεις δικια σου να δεις οτι σιγουρα θα γουσταρεις ... και συνεχισε κοιτα ομως εχει ενα θεμα με την φορτιση και κανε αυτο και εκεινο οπως διαβασα και εδω στο φορουμ τα ιδια ....  του ειπα ξερω διαβασα  περι της συγκεκριμενης μαμακιας και λεω οκ ...

λοιπον τι εγινε ?  ειχα ενα δικο μου φορτιστη απο ενα πακετο εγκο και αφου .... εδω ειναι το ολο ζουμι ... και αφου το εβαλα στην πριζα παω να την βιδωσω επανω και διαπιστωνω οτι δεν εκανε την μαμουνιες που ειχα διαβασει εδω περα αλλα δουλεψε η φορτιση κανονικα ... ουτε να περιμενω για  5 λεπτα και μετα να την βγαλω και να την βαλω παλι... αλλα απο την αρχη συμπεριφερθηκε κανονικα χωρις κανενα προβλημα ... Λεω μπας ετυχε και δεν εδωσα καμια σημασια ... δουλεψα την μπαταρια και οταν πια ηθελε να την φορτησω παλι  ...Βιδωσα την μπαταρια και ΜΕΤΑ εβαλα τον φορτιστη στην μπριζα .. ειδα οτι δεν αρχισε κανονικα η φορτιση και οτι μου αναψε πρασινο ... λεω οπα ... βγαζω τον φορτιστη και ξεβιδωνω την μπαταρια και μετα βαζω τον φορτιστη παλι στην πριζα και μετα βιδωνω την μπαταρια και αρχισε να φορτιζει κανονικα ... τα ειπα στον φιλο μου οτι διαπιστωσα αυτο και του ειπα να δοκιμασει πρωτα στην μπριζα τον φορτιστη και μετα βιδωμα μπαταριας ... μια απο τα ιδια κανενα προβλημα και αυτος εδω και 2 μερες ... δεν ξερω αλλα τωρα εδω και 4 μερες που την εχω καθε βραδυ (4 φορες  = 4 βραδια ) κανω αυτο και κανενα προβλημα ... φορτιζει κανονικα και μου κρατα 12 ωρες στα 3.8 με πιπιλα σχετικα ... δεν ξερω αν διαπιστωθηκε στο νημα αυτο .. απλα καταθεσα ενα τιπ της συγκεκριμενης μπαταριας ... ηδη μπηκε παραγγελια στην ΦΑΣΤ  :yes: :yes: :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2014, 19:30 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος gazius

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι μπαταριών Vision Spinner Variable Voltage
« Απάντηση #31 στις: Οκτωβρίου 31, 2014, 13:11 »
Πολλες φορες και οι δικες μου φορτιζουν χωρις προβλημα,μπορω να πω τις περισσότερες παρολα αυτα ομως και επειδη εχω φυγει με και καλα πληρες φορτισμενη που με αφησε σε 4 λεπτα συνεχιζω να τις αποσυνδεω και να τις ξανατοποθετω στην φορτιση για ΣΙΓΟΥΡΙΑ.(καταναγκασμός  :laugh1:  τυπου που ειναι τα φιλτρακια μου ρε γ@#*το,τα χαρτακια μου?,ο αναπτηρας μου?, ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΜΟΥ??).
Εχω δοκιμασει και τον τροπο που περιγραφει ο φιλος πιο πανω αλλα  :( σε εμενα δεν ειναι κανονας,εχω καταληξει:η μπαταρια ειναι απροβλεπτη στο θεμα φορτισης και προτεινω σε οποιον δεν θελει να μεινει ξαφνικα πολυυυυ ξαφνικα να κανει το τιπ που ολοι προτεινουν και δουλευει,στα σιγουρα...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι μπαταριών Vision Spinner Variable Voltage
« Απάντηση #32 στις: Οκτωβρίου 31, 2014, 13:56 »
Δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω πως συμπεριφέρονται οι fake SpinnerII στη διαδικασία φόρτισης. Μπορώ όμως να πώ με βεβαιότητα ότι για τις genuine SpinnerII δεν ισχύουν όσα αναφέρονται στην προηγούμενη απάντηση του kostas44. 

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι μπαταριών Vision Spinner Variable Voltage
« Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 04, 2014, 19:41 »
Καλησπερα...Σκεφτομαι να αγοράσω καποιον απο αυτους τους spinner ii ( https://www.fasttech.com/search?vision%20spinner%20ii )μιας και θα αγορασω εναν ναυτιλο μικρο να τα συνδυασω και να κρατησω το υπαρχων ego σταθερης τασης για 2η μπαταρια....Αξιζει καποιος απο αυτους ; τι λετε; Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι μπαταριών Vision Spinner Variable Voltage
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 04, 2014, 19:53 »
Οι συγκεκριμενες δεν ειναι αυθεντικες μπαταριες Vision Spinner II, αλλα κλωνοι τους, γι΄αυτο και η χαμηλη τιμη.
Κανεις δεν μπορει να εγγυηθει για τη σωστη λειτουργια τους.
Διαβαζοντας τις κριτικες που εχουν κανει οι αγοραστες τους, μπορεις να βγαλεις συμπερασματα.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι μπαταριών Vision Spinner Variable Voltage
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 04, 2014, 20:03 »
Το ξερω οτι δεν ειναι αυθεντικές. ..απλα τις ειδα και ειπα να προβω στην αγορα αν λειτουργουν καλα

Απ: Κλώνοι μπαταριών Vision Spinner Variable Voltage
« Απάντηση #36 στις: Νοεμβρίου 04, 2014, 21:01 »
Αν δεν βιαζεσαι, λογικα απο βδομαδα θα εχω μια τετοια στα χερια μου: https://www.fasttech.com/products/0/10007497/1689200-vision-spinner-ii-style-1600mah-variable-voltage

Θα την δωσω σε νεο ατμιστη αλλα θα την δοκιμασω 1-2 μερες να δω αν ολα ειναι οκ..

Sent from my Nexus 5 or iPhone 6


Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι μπαταριών Vision Spinner Variable Voltage
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 04, 2014, 23:38 »
Δεν βιαζομαι αλλωστε η παραγγελια θα γινει μετα το ΣΚ ... :)

Αποσυνδεδεμένος ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι μπαταριών Vision Spinner Variable Voltage
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 17:23 »
Οι συγκεκριμενες δεν ειναι αυθεντικες μπαταριες Vision Spinner II, αλλα κλωνοι τους, γι΄αυτο και η χαμηλη τιμη.
Κανεις δεν μπορει να εγγυηθει για τη σωστη λειτουργια τους.
Διαβαζοντας τις κριτικες που εχουν κανει οι αγοραστες τους, μπορεις να βγαλεις συμπερασματα.


Πηρα σεμρα το naytilus mini φοβερος ατμο αλλα δεν ταιριαζει πανω στην spinner 2

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι μπαταριών Vision Spinner Variable Voltage
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 17:48 »
Τι εννοεις με το δεν ταιριαζει; εμφανισιακα ή λειτουργικα;

Αποσυνδεδεμένος ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι μπαταριών Vision Spinner Variable Voltage
« Απάντηση #40 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 23:47 »
Εμφανισιακα δεν τεριαζει, με την μπαταρια καλα δουλευει αλλα θα στην τελειωνει γρηγοροτερα

Αποσυνδεδεμένος gkasta

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι μπαταριών Vision Spinner Variable Voltage
« Απάντηση #41 στις: Νοεμβρίου 07, 2014, 16:20 »
Γνωρίζει κανείς αυτή τι διαφορές έχει???

https://www.fasttech.com/products/0/10007497/1891800-vision-spinner-iii-styled-1300mah-variable

Προφανώς ρυθμίζει και τα watt. Ξέρουμε κάτι γι αυτή?

Μάλλον την πάτησα. Μετά έμαθα να διαβάζω τα reviews, αφού την είχα παραγγείλει και είχει γίνει shipped. Τους έστειλα ένα μνμ μπας και μπορουν να την αλλάξουν με αυτήν
https://www.fasttech.com/products/0/10007497/1694700-vision-spinner-ii-style-1600mah-variable-voltage 

Στο μόνο που ελπίζω είναι ότι πριν μία ώρα έγινε shipped, άρα δεν έχει φύγει απο Κίνα! Για να δουμε...



Καλησπέρα,

Βιαστικά παρήγγειλα αυτή εδώ την μπαταρία

https://www.fasttech.com/products/0/10007497/1891800-vision-spinner-iii-styled-1300mah-variable

, η οποία πιθανολογώ οτι είναι αυτή

http://bogecig.com/product_detail.aspx?id=161

Έχει μεγάλες διαφορές από την vision spinner ii? Ξέρει κάτι κανεις γι αυτην?(Ζήτησα ακύρωση αλλά έχει ήδη γίνει shipped!).

Ps: Έχω ρωτήσει και στο θέμα με τις μπαταρίες. Αν δεν πρέπει να υπάρχει και στα 2 θέματα η ερώτηση ας διαγραφεί η μία απο κάποιον συντονιστη...


Συγχωνευση δημοσιευσεων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2014, 23:47 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι μπαταριών Vision Spinner Variable Voltage
« Απάντηση #42 στις: Νοεμβρίου 08, 2014, 21:53 »
Πρόκειται προφανώς για κλώνο. Σε σχέση με τη Vision SpinnerII φαίνεται ότι έχει σαν πρόσθετο χαρακτηριστικό τη δυνατότητα ρύθμισης των watt (από 4 μέχρι 15W). H Vision SpinnerII είναι μια πολυβολτική μπαταρία. Για τη συγκεκριμένη μπαταρία (Spinner III) δεν υπάρχει μέχρι σήμερα κάποια αναφορά στο forum.

Αποσυνδεδεμένος TeoTzi

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
  • Vi Veri Vniversum Vivus Vici
Απ: Κλώνοι μπαταριών Vision Spinner Variable Voltage
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 09, 2014, 01:04 »
Έχω κλώνο Vision Spinner II εδώ κι ένα εξάμηνο από Κίνα (γύρω στο 8ευρω).
Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα ουσιαστικό θέμα στη φόρτιση και γενικά στη λειτουργία.
Απλά, επειδή είναι αγνώστου κατασκευής (ούτε καν το link της παραγγελίας δεν οδηγεί κάπου πλέον) δεν την αφήνω με τις ώρες πάνω στο φορτιστή για τον κίνδυνο της υπερφόρτισης. Κι ένα δεύτερο θέμα (που δεν ξέρω αν υπάρχει στις γνήσιες) είναι οτι το πορτοκαλί χρώμα στο κουμπί (που υποτίθεται οτι ειναι >30% υπόλοιπο μπαταρίας) στη δική μου, όταν ανάψει, έχω μετρημένες τζούρες μέχρι να τελειώσει λες και ειναι στο 5% της μπαταρίας. Κατά τα άλλα κομπλέ.


Και ΟΚ παραδέχομαι οτι με τους περισσότερους συμβατικούς, εργοστασιακούς ατμοποιητές δείχνει ατσούμπαλη, με το Nautilus δείχνει απλά άσχημη.  ;D

Απ: Κλώνοι μπαταριών Vision Spinner Variable Voltage
« Απάντηση #44 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 09:38 »
Εγώ πήρα με 12 ευρώ την vision spinner2 από chinabuye και είναι μια χαρά.Δεν φαίνεται πάντως για κλωνος

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180512 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536032 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59753 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237330 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15490 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136102 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10206 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12