vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Evolv DNA 40 Πλακέτα 40watt με ρύθμιση θερμοκρασίας.

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
δεν μπορουσε αντι για Nickel να εβαζε ss διοτι συμφωνα με λινκ πιο κατω

http://en.wikipedia.org/wiki/Nickel(II)_oxide

αναφέρεται οτι το οξειδιο του χρωμιου(NiO) δεν ειναι και τα πιο αθώα.....

Long-term inhalation of NiO is damaging to the lungs, causing lesions and in some cases cancer.

συμφωνα με
Toxicology and Carcinogenesis Studies of Nickel Oxide", U.S. Dept. of Health and Human Services, No. 451, 07/1996


θα μου πειτε το ss δεν εχει nickel ? εχει αλλα σε μικρο ποσοστο....
επισης επειδη εχει πολυ χαμηλη αντισταση για να εχει π.χ. 15 watt απαιτει πιο μεγαλα ρευματα οποτε χανει στην πληρη εκμεταλλευση της ισχυς απο την μπαταρια.....
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2014, 23:39 από BABIS1098 »

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Σε λίγες ημέρες αναμένεται να παραλάβω το DNA40 για μετρήσεις. Βρίσκεται ήδη στο τελωνείο.


Όσο για το οξείδιο του νικελίου, μην μπερδεύετε το νικέλιο σε σκόνη με το μασίφ μέταλλο. Υπάρχουν δεσμοί που συγκρατούν το νικέλιο στο μέταλλο. Βέβαια, πιθανώς κάποια ίχνη του μετάλλου να βγαίνουν στον ατμό και να εισπνέονται...

Συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 16, 2014, 23:01 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
αυτο γιατρε μονο εσυ μπορεις  να μας το πεις..... :yes:
περιμενουμε τα αποτελεσματα των δοκιμων.....

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Όσο για το οξείδιο του νικελίου, μην μπερδεύετε το νικέλιο σε σκόνη με το μασίφ μέταλλο. Υπάρχουν δεσμοί που συγκρατούν το νικέλιο στο μέταλλο. Βέβαια, πιθανώς κάποια ίχνη του μετάλλου να βγαίνουν στον ατμό και να εισπνέονται...

Η ποσοτητα αυτη ειναι μετρησιμη?
Τοσα τα ιχνη του νικελιου για το DNA, οσο και του τιτανιου (αν υπαρχουν) για το VIR.

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Μετρήσιμη θα είναι όταν θα βρούμε λεφτά να την μετρήσουμε...

Πλακέτα EVOLV DNA 40D με 59,5 €

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 25, 2014, 21:55 από mariocuzco »

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
βασικά καλημέρα σας!  ;)
εχουν πει αν στα ευρωπαϊκά e-shops εχει φτάσει με celsius ένδειξη ή ειναι στάνταρντ φαρενάιτ όπως στη περιγραφή ; (που ειναι πιθανό να ειναι και copy-paste έχω την εντύπωση/ελπίδα  :-\ )

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
αυτο το μοντάκι το κυρτουλι που ζαχαρωσαμε στο βιντεο του cηristos ξερουμε ποιο ειναι;


Αλλαγή γραμματοσειράς


παρε και τη πλακετα και φτιαχτο με 60 ευρω οχι με 200 + που εχει το φλασκι

http://www.fasttech.com/product/1785400

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
και dremel πήρα! αφου ο παλιός μου κλώνος  :tongue_smilie: του dremel και μετά απο 15 χρόνια ζωής ρετάρει πλέον αισθητά


Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
παρε και τη πλακετα και φτιαχτο με 60 ευρω οχι με 200 + που εχει το φλασκι

http://www.fasttech.com/product/1785400
:eyesplash:τι σχεση εχει αυτος ο τσιγγος :confused1: με το φλασκι πλακα κανεις ........ :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
ενω το υλικο που ειναι φτιαγμενο το συγκεκριμενο φλασκι δικαιολογειται να ειναι στα 200 ευρω +++ . εγω δε θα ειχα προβλημα να εχω το dna μου μεσα σε αυτο το κουτακι και να γλιτωσω 130 τουλαχιστον ευροπουλα...  50 ευρω εχει η πλακετα , τα υπολοιπα αξιζουν τοσο 150 ευρω +++ ? να ειχε δικη του  πλακετα μεσα να συμφωνησω , αλλα η πλακετα πωλειται στα 50 ευρω σολο


αγοραζουν τα φυλλα αλουμινιου σε ντανες και κοβουν ενα κοματακι και το πουλανε 150 ευρω ... το ιδιο ισχθει και για τις σωληνες  6αμετρες ντανιασμενες σε κουλουρες και 10 ποντους σου λεειι 200 ευρω .... υπαρχουν και φθηνοτερες λυσεις παιδια ,η κοροιδια φτανει πια


θα μου πειτε ειναι ακριβη η κατασκευη ?? ακριβη ειναι οταν φτιαχνεις ενα, οταν φτιαχνεις ποσοτητα το κοστος κατασκευης ειναι αστειο
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2014, 14:38 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απόστολε, εξωφρενικές είναι οι κρυφές επιβαρύνσεις που πληρώνουμε στη ΔΕΗ και δεν μπορούμε να τις αποφύγουμε λόγω μονοπωλίου.
Οταν στην αγορά υπάρχουν 200 παραλλαγές μοντ με πλακέτα dna, κάποιες από τις οποίες είναι πολύ οικονομικές, δεν υπάρχει θέμα να πουλάει κάποιος την δικιά του έμπνευση ακόμη και με 1000 ευρώ. Οποιος θέλει παίρνει, οποιος δε θέλει προσπερνάει.
Κι αν αυτός που παίρνει χαίρεται το γεγονός οτι έχει κάτι που μόνο αυτός και άλλοι 100 στον κόσμο εχουν, με γεια του και χαρά του. Αστον να χαρεί με την ησυχία του και μη σκας!  :))
Είπαμε, αν θέλεις φτηνό dna mod, ακόμη και σε κουτάκι μπαταριών το βάζεις! Θέμα επιλογής είναι.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
εγω θα το πω αλλιως γιατι για εμενα ετσι ειναι , οσο υπαρχουν θυματα που δινουν 200 και 250 ευρω για μια ηλεκτρονικη συσκευη που η πλακετα τις κοστιζει 50 ( 50 στη λιανικη ετσι ? οχι χονδρικη , ο κατασκευαστης δεν θα παρει μια φυσικα , και η τιμη θα ειναι πολυ κατω απο 50 ) και τα υπολοιπα υλικα το μεγιστο 15 με 20 ευρω ,τοσο θα κανουν παρτυ και ταξιδακια πολυτελειας οιι κατασκευαστες τους  και φυσικα οσος ανταγωνισμος και να υπαρχει οι τιμες θα παραμενουν ιδιες και τα θυματα απλα θα αυξανονται ...

αποψη μου παντα ....


εγω οταν εμφανισθει προς πωληση στο σιτε τις evolv θα κανω παραγγελια και θα τη ριξω μεσα σε ενα κουτακι ...τοσο απλα ,ομορφα και το κυριοτερο με μικρο κοστος ...


νατο και το κουτακι που θα τη βαλω μεσα ....   http://www.fasttech.com/products/1785703
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2014, 15:23 από APOSTOLOS KAL »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 1 21 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:38
από chkontog
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 86 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173858 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix