vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

277 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3000 στις: Απριλίου 16, 2018, 11:24 »
 Κρατάω στα υπόψιν τον Skyline, με φοβίζει η κατανάλωση?
Βαράτε με, μα αρχίζω να τα βρισκω μαζί του. Αργησε να μου δώσει γεύση, μα τελικά την έδωσε ο κιαρατάς. Για την κατανάλωση είμαι επιφυλακτικός. Δεν έχει λογική η αυξημένη κατανάλωση. Νέα μέτρηση φίλου με σύριγγα ινσουλίνης του έβγαλε χωρητικότητα ελάχιστα πάνω από 2ml (με κλειστά τα υγρά). Νέο επεισόδιο στο γνωστό σήριαλ. :eyesplash: Τείνω να το δεχτώ. Βάζοντας το τανκάκι (3,5ml) του doggy δίπλα, βλέπω παρόμοιες διαστάσεις. O doggy όμως έχει μιά καμπανούλα μιά σταλιά, ενώ κ Sky φοράει την ανοικονόμητη εξωτερική. Φάουλ του κατασκευαστή, νομίζω που δηλώνει 4ml και το πληρώνει το προϊόν καθώς ο άλλος βρίσκει την κατανάλωση αυξημένη.
Hussar by Coppervape μόνο (της SXK έχει άλλο deck)
Για να μην δημιουργηθούν παρανοήσεις (του πρωτάρη), και οι 2 είναι κλώνοι του γνήσιου. Ο γνήσιος κυκλοφόρησε με 2 decks. Ενα μονό (που κλωνάρησε η Coppervape) & ένα 2πλό (που κλωνάρησε η SXK). Εννοείται πως προτιμούμε το μονό. ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 16, 2018, 11:29 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος thanos1071

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3001 στις: Απριλίου 16, 2018, 11:35 »
@treloneritis
Ωραίος για την εξήγηση...

Ρε παιδιά, αν έχετε υπόψιν κάποιον Hussar για πούλημα, στείλτε ένα πμ, γιατί ο ατμιστικός μου κύκλος περιλαμβάνει το πολύ 2 άτομα κ στο facebook είναι κλειστή η ομάδα, μέχρι να με δεχτούν μπορεί κ να έχει κάνει φτερά...

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3002 στις: Απριλίου 16, 2018, 11:50 »
Επειδή έχεις λίγα μηνύματα και δεν μπορείς να δεις το νήμα των πωλήσεων μεταχειρισμένων, στείλε σχετικό μήνυμα στον συνατμιστή [member=15321]Alexis7[/member]:
http://vaping.gr/index.php?action=profile;u=15321
Πούλαγε έναν πριν 15 μέρες. Μπορεί να μην τον έδωσε ακόμα

Αποσυνδεδεμένος christz

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3003 στις: Απριλίου 16, 2018, 12:10 »
ο sky είναι αρκετά παραμετροποιήσημος ατμό και πάνω απόλα απροβλημάτιστος,τώρα για την κατανάλωση,αν δεν ρουφάς δεν τρώει
και ο ταϊφούν είναι ωραίος ατμό αλλα λίγο ιδιότροπος με το βαμβάκι του
ο doggy ωραίος απροβλημάτιστος
και low profile
τον hussar δεν τον έχω,σκόπευα να τον πάρο αλλα για δεύτερο sky με κόβω :respect:

πάντως ότι και να πάρεις θα σου φάνη λίγο η κατανάλωση σε σχέση με αυτόν που έχεις τώρα ;)

Αποσυνδεδεμένος mikevaper

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3004 στις: Απριλίου 16, 2018, 13:19 »
christz 
συμφωνω για τον ταιφουν ειναι λιγο δυσκολος στο βαμβακομα αλλα μολις τον μαθεις ειναι αψογος,ουτε πολυ σφιχτος ουτε και πολυ αερατος και πολυ καλη αποδοση γευσης με 0 διαρροες!

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3005 στις: Απριλίου 16, 2018, 14:42 »
χαιρεται.θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση.αγορασα απο κινα τον hastur rda v2s.οταν ανοιξα το κουτι ειδα οτι μεσα ειχε μονο αυτον και καθολου εχτρα orings,allen για τις βιδες και το πιο βασικο δεν ειχε το bf squonk pin.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν υπαρχουν universal τετοια pins που να ταιριαζουν?ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3006 στις: Απριλίου 16, 2018, 14:47 »
υπαρχουν αλλα δεν ξερω αν και που θα βρεις στην Ελλαδα.
λογικα mod maker απο αγγλια θα εχει

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3007 στις: Απριλίου 16, 2018, 15:39 »
χαιρεται.θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση.αγορασα απο κινα τον hastur rda v2s.οταν ανοιξα το κουτι ειδα οτι μεσα ειχε μονο αυτον και καθολου εχτρα orings,allen για τις βιδες και το πιο βασικο δεν ειχε το bf squonk pin.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν υπαρχουν universal τετοια pins που να ταιριαζουν?ευχαριστω.
Μη ρωτάμε όμως τα ίδια σε διαφορετικά θέματα, ε? (http://vaping.gr/index.php/topic,39858.msg1348739.html#msg1348739)
Δες και εδώ

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3008 στις: Απριλίου 25, 2018, 21:14 »
Εχει βρει κανεις λυση στο σφυριγμα του exo; (χωρις τον μειωτηρα αερα)

Στάλθηκε από το Lenovo TB-X304F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος pfso

  • **
  • 184
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3009 στις: Απριλίου 29, 2018, 23:20 »
Σήμερα μου έτυχε κάτι που δεν μου ξανά έχει τύχη τόσο καιρό που ασχολούμαι με επισκευάσιμους και θέλω να ρωτήσω αν έχει τύχη σε άλλον. Ενώ έβαλα την αντίσταση (μια έτοιμη demon killer)   πυρώνω στα 15w για να βγάλω τα hot spots  και γίνεται ανάφλεξη της αντίστασης (φλόγα σαν κεράκι)  σβήνω τσεκάρω καλά την αντίσταση χτενίζω μήπως έχει κάνα ξένο σώμα πάνω , πατάω ξανά fire και πάλι φλόγα! Τελικά την έβγαλα και την πέταξα έβαλα μια άλλη και ολα οκ. ΄Εχει συμβεί σε κανέναν; 

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3010 στις: Απριλίου 29, 2018, 23:27 »
 Ναι, σε αντισταση που έστειλε σαν δωρο eshop μαζί με την παραγγελία.

Αποσυνδεδεμένος mkdisgreek

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3011 στις: Απριλίου 30, 2018, 19:17 »
Καλησπέρα.Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει.
Περιμένω 2 επισκευάσιμους ατμοποιητές και είναι η πρώτη φορά που θα ασχοληθώ με επισκευάσιμους.
Δεν έχω ιδέα αλλά θέλω να μπω στην διαδιακασία αυτή με τα επισκευάσιμα.
Αυτό που θέλω να ρωτήσω,επειδή δεν είμαι γνώστης,υπάρχει κίνδυνος με τους επισκευάσιμους ατμοποιητές να γίνει κάποια έκρηξη στα μούτρα μου την ώρα που θα ατμίζω;

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3012 στις: Απριλίου 30, 2018, 19:26 »
Οχι αν χρησιμοποιεις ηλεκτρονικο mod

Αποσυνδεδεμένος mkdisgreek

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3013 στις: Απριλίου 30, 2018, 20:30 »
Μόνο ηλεκτρονικά mod χρησιμοποιώ. 2 Aegis 100w έχω και περιμένω τώρα να έρθουν το aegis legend 200w και το ijoy maxo 315w.
Το ijoy θα το πουλήσω,δεν θα το χρησιμοποιήσω γιατί είναι υπερβολή :)
Να μην ανησυχώ λοιπόν με αυτά τα mods?
Αφού υπάρχει κίνδυνος με τα μηχανικά,γιατί τα αγοράζει ο κόσμος;

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 30, 2018, 23:49 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3014 στις: Απριλίου 30, 2018, 20:34 »
Ο κίνδυνος αφορά αυτούς που δεν θα σεβαστούν το μηχανικό ή που θα το λειτουργήσουν χωρίς να ξέρουν. Το ίδιο μπορεί να συμβεί (και με χειρότερες συνέπειες) με ένα αυτοκίνητο ή μία μηχανή.

Τα αγοράζει γιατί έχουν την μαγεία τους. Καταρχάς είναι αθάνατα, αφού με ένα απλό καθάρισμα ζουν για πάντα. Δεν χαλάει η πλακέτα, δεν μπερδεύονται τα μενού, δεν βγάζει χαζαμάρες η οθόνη. Πατάς, ατμίζεις. Κατά δεύτερον έχουν ωραίο άτμισμα τα άτιμα :) 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1688 181290 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:29
από ipomonias
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 114 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 19 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8779 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34337 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537881 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60327 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238543 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16591 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138491 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085881 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63