vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αυτόματη Μπαταρία Για Ego

Αποσυνδεδεμένος xristos99

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτόματη Μπαταρία Για Ego
« Απάντηση #60 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 20:11 »
Χρήστο, τώρα είδα και το πμ. Συγνώμη.
Η μπαταρία σου απλά χάλασε.
Θέλει αντικατάσταση εντός εγγύησης.
το έχουν καμιά φορά αυτό οι αυτόματες.
Θέλει προσοχή, να βγάζεις το κάρτο συχνά και να το καθαρίζεις από κάτω. Δεν είναι αδιαβροχοποιημένος ο πόλος όπως στις μανουαλ και το υγρό τις καταστρέφει.
Το κάρτο, αν δε σου είπαν, το βγάζεις από τη μπαταρία για να το γεμίζεις και μετά ελέγχεις αν υπερχειλίζει από κάτω.
Ασε που και όταν ατμίζεις μπορεί να υγρανθεί στο κάτω μέρος του και να πάνε υγρά στη μπαταρία.
Προληπτικό σκούπισμα θέλει.
Αυτά για την επόμενη μπαταρία. Αυτήν πήγαινέ την στο κατάστημα για αντικατάσταση.






δεν υπαρχει τροπος να την φτιαξω?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αυτόματη Μπαταρία Για Ego
« Απάντηση #61 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 20:43 »
Δεν ξέρω αν φτιάχνεται. Εξαρτάται τη βλάβη και τις γνώσεις σου.


Αφού όμως είναι εντός εγγύησης, βουρ στο κατάστημα

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Αυτόματη Μπαταρία Για Ego
« Απάντηση #62 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 23:11 »
2 αυτόματες eGo πέρασαν απο τα χέρια μου, η δεύτερη φυσικά ήταν η αντικατάσταση της πρώτης αφού τα έπαιξε σε σύντομο χρονικό διάστημα..
αυτό όμως που θα θελα να πώ είναι οτι για όσο διάστημα συνολικά άτμισα με αυτές ήταν
Α Π Ο Λ Α Υ Σ Η.-

Απλά όπως όλα τα ωραία κράτησε λίγο........... :(

Αποσυνδεδεμένος angelin

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτόματη Μπαταρία Για Ego
« Απάντηση #63 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 01:01 »
Πριν λίγες μέρες παρέλαβα αυτην την μπαταρια https://www.fasttech.com/p/1346108. Στην αρχή τη δοκιμασα με το clearo που είχε αλλα ήτανε πολύ ψόφια. Σήμερα της έβαλα αυτο αλλά δε φαίνεται να βελτιώθηκε. Είναι σα να τραβάει πολύ αέρα ενώ έχω την αίσθηση οτι αν καλύπτω τις τρυπούλες του ατμοποιητή τραβάει καλύτερα :hmmm:  Μπορεί να ισχύει αυτο ή είναι ιδέα μου? Καμια ιδέα για καλύτερη απόδοση? :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αυτόματη Μπαταρία Για Ego
« Απάντηση #64 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 10:09 »
ξεκαθαρισε πρωτα αν έχεις θεμα με τον άτμο ή την μπαταρία.
ο ιδιος άτμο πώς παίζει σε αλλη μπαταρία;

Αποσυνδεδεμένος angelin

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτόματη Μπαταρία Για Ego
« Απάντηση #65 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 12:47 »
ο ιδιος ατμο σε αλλη μπαταρια λειτουργει μια χαρα ενω στην αυτοματη αψυχα. :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Αυτόματη Μπαταρία Για Ego
« Απάντηση #66 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 14:26 »
Δοκίμασε να κλείσεις εντελώς τις τρύπες αέρα βάζοντας σελοτέιπ γύρω από το σπείρωμα ego.
Αν με το σελοτειπ μπορείς να τραβάς τζούρα σημαίνει ότι η μπαταρία έχει κι άλλες τρύπες αέρα (πιθανόν στο κάτω μέρος). Αν δεν μπορείς να τραβήξεις τζούρα τότε μάλλον η μπαταρία είναι για τα σκουπίδια.


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αυτόματη Μπαταρία Για Ego
« Απάντηση #67 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 14:37 »
Μάλλον η μπαταρια δεν κανει...για οτι νααι μου φιανεται
τι να πω...μαλλον για πέταμα...

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Αυτόματη Μπαταρία Για Ego
« Απάντηση #68 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 15:57 »
Γνώμη μου, εάν λειτουργεί καλύτερα εάν κλείνεις τρύπες αερισμού του άτμο, σημαίνει πως ο άτμο έχει εισαγωγή αέρα και από αλλού! Γενικά οι αυτόματες μπαταρίες θα δουλέψουν καλά σε άτμο που έχει εισαγωγή μόνο από κάτω για να ενεργοποιεί τον αυτόματο διακόπτη χωρίς να κάνει διακοπές. Άρα πριν την πετάξεις, δοκίμασε ένα carto ή κάτι άλλο που να παίρνει εισαγωγή καθαρά από κάτω. Για να δουλέψει τώρα αυτός καλύτερα, το είπες και μόνος σου, κλείσε μόνιμα τις τρύπες αερισμού (με μια οδοντολγυφίδα; δεν ξέρω και ποιος άτμο είναι..)

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Αυτόματη Μπαταρία Για Ego
« Απάντηση #69 στις: Μαρτίου 22, 2014, 03:53 »
Καλησπέρα και από μένα,

πριν λίγες μέρες παρέλαβα το εξής πακέτο:

http://www.hookah-shisha.com/p-16427-starbuzz-code-vape-e-hookah.html
http://www.shopstarbuzz.com/starbuzz-code-vape/

Το πακέτο περιέχει μια 650mAh ego μπαταρία με μεταβλητή τάση (Variable Voltage Function) που φτανει τα 4.8V (έτσι γράφει τουλάχιστον). Αν και φαίνεται καλής ποιότητας μπαταρία έχω την αίσθηση ότι η χειροκίνητες μπαταρίες έχουν καλύτερη απόδοση. Έχω βάλει τον ίδιο ατμοποιητή στην αυτόματη και σε μη αυτόματη και έχω καλύτερη απόδοση (γεύση και χτύπημα) στη χειροκίνητη.



Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτόματη Μπαταρία Για Ego
« Απάντηση #70 στις: Μαρτίου 22, 2014, 04:29 »
Έτσι είναι. Οι αυτόματες υστερούν σε απόδοση. Το λέω από προσωπική εμπειρία κι εγώ.

Αποσυνδεδεμένος devilmanson

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Awesome!!!
Απ: Αυτόματη Μπαταρία Για Ego
« Απάντηση #71 στις: Απριλίου 11, 2014, 13:45 »
Μπορει να ναι και μενα η ιδεα μου αλλα απο οτι εχω δει εχω βγαλει ενα συμπερασμα οτι οι μπαταριες οι αυτοματες για να λειτουργουν σωστα πρεπει να ναι κ μικροτερες σε mha. Οσο ανεβαινουν τοσα περισσοτερα προβληματα διαβαζω :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Αυτόματη Μπαταρία Για Ego
« Απάντηση #72 στις: Απριλίου 22, 2014, 20:30 »
Για ενημέρωση και μόνο, η αυτόματη μπαταρία που ανέφερα τα 'χει παίξει. Σήκωσα και τον πόλο, δούλευε για λίγο αλλά με περίεργο τρόπο. Μετά την ρουφηξιά συνέχιζε να δουλεύει για 3-4 δευτερόλεπτα ακόμα.

Sent from my HTC One S using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αυτόματη Μπαταρία Για Ego
« Απάντηση #73 στις: Απριλίου 22, 2014, 21:45 »
Δες τις πρώτες σελίδες του νήματος. Λέει πώς δουλεύουν αυτές οι μπαταρίες και γιατί χαλάνε αμέσως, σε αντίθεση με τις αυτοματες με σπειρωμα 808/901 της hangsen, που πουλάει η nobacco ως hybrid.
Οταν είδα ότι αγόρασες πολυβολτικές εγκο είπα μήπως το διόρθωσαν το σχεδιαστικό σφάλμα, αλλά φαίνεται πως επιμένουν.
Για να λειτουργήσει η αυτόματη, έχει έναν πνευματικό διακόπτη που ενεργοποιείται με την εισπνοή (με τη διαφορά πίεσης δηλαδή) Ο πόλος τους λοιπον δεν είναι στεγανός, για να περνάει ο αέρας. Επομένως, τα υγρά από τον ατμοποιητή καταλήγουν στο εσωτερικό της μπαταρίας. Στις 808/901 αυτόματες, ο διακόπτης αυτός είναι χαμηλά και πρέπει να πέσει πολύ υγρό για να τον καταστρέψει. Στις ego είναι ακριβώς κάτω από τον πόλο. Οπότε, καταλαβαίνεις ότι είναι θέμα ημερών ίσως και ωρών να καταστραφεί.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Αυτόματη Μπαταρία Για Ego
« Απάντηση #74 στις: Απριλίου 22, 2014, 23:19 »
Κατατοπιστικότατη! :-)

Sent from my HTC One S using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8422 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180811 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34072 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59940 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237865 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16068 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136219 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085457 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35519 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12