vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, ThioVag, manoslykos, Amcm, infernity

Twitter

T3 Kanger mini 1.7ml

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: T3 Kanger mini 1.7ml
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 27, 2013, 15:17 »
 Ψάχνωντας λύση πήγα και στο νήμα του μεγάλου αδερφού Τ3, όπου διάβασα κι έμαθα διάφορα χρήσιμα για τους bottom coil. Δοκίμασα ένα από αυτά -την αλλαγή των φυτιλιών που βρίσκονται πάνω απ' την αντίσταση- και φαίνεται να δουλεύει.

Είχα φυτίλι 1,5mm που ξεπλεγμένο αποτελείται από 6 κλώνους (το αναφέρω γιατί δεν σκαμπάζω από φυτίλια και δεν ξέρω αν είναι όλα έτσι). Το έκαψα, το ξέπλεξα και αντικατέστησα τα φυτίλια που είχε η μαμίσια κεφαλή πάνω από την αντίσταση, με 4 κλώνους την μια φορά και, με 3 τρείς κλώνους σε μια δεύτερη δοκιμή. Δεν πείραξα τίποτα άλλο.

Με τους 4 κλώνους είχα: πιο σφιχτή τζούρα, αισθητά μειωμένο ατμό, λιγότερη γεύση, κάπως πιο μαλακό χτύπημα, πάλι έντονες μπουρμπουλήθρες και υγρό στο στόμα από το γνωστό σημείο και μετά. Αυτά τα δυο τελευταία δεν διορθώθηκαν ούτε με τινάγματα, ούτε με τις κοφτές τζούρες οπότε τον άδειασα. Δεν είχε πλημμυρίσει, αλλά είχε πολύ μικρή, ελάχιστη διαρροή στον πόλο της μπαταρίας. (υγρό ATMOS LAB, Havana, balanced, 18mg)

Σήμερα τον δοκίμασα με τρεις κλώνους. Αεράτη τζούρα που με το κλείσιμο της μια τρυπούλας αερισμού ήρθε εκεί που μου αρέσει. Ατμός, χτύπημα και γεύση ικανοποιητικά, διαρροή μηδαμινή στον πόλο της μπαταρίας και, ΚΑΜΙΑ μπουρμπουλήθρα από την αρχή ως το τέλος. Με φρέσκια μπαταρία, με μισή και με ψιλοψόφια, τίποτα. ;D
Κι όταν λέω ως το τέλος, εννοώ το στράγγιξα το τανκ. (υγρό ATMOS LAB, Bebeca, mist, 18mg)

Κρατάω μια επιφύλαξη όσον αφορά την παραγωγή ατμού, την ποιότητα γεύσης και το χτύπημα. Μου φάνηκαν ελαφρώς πιο υποτονικά απ' ότι με το μαμίσιο στήσιμο που είχε η κεφαλή και είχα δοκιμάσει με Nobacco Golden Margy (80PG/20VG0), 18mg. Γεύση και χτύπημα λογικά είναι πιο έντονα με περισσότερη PG αλλά ο ατμός δεν θα έπρεπε να είναι περισσότερος με την σκέτη VG της συγκεκριμένης bebecaς;
Η αντίσταση δεν γράφει πάνω τί είναι αλλά στο κατάστημα μου είπαν πως είναι 2,5 Ω.
Ίσως κάτι να μην κάνω ακόμη σωστά, αλλά η απουσία μπουρμπουλήθρας σε ολόκληρο το τάνκ είναι το λιγότερο ευχάριστη και νομίζω είμαι σε καλό δρόμο. Θα κάνω μια δοκιμή και με δύο κλώνους και θα επανέρθω.







Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: T3 Kanger mini 1.7ml
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 27, 2013, 15:39 »
Περιεργο, γιατι θεωρητικα 4 κλωνοι φραζουν πιο πολυ την ροη υγρου απο τους 3 κλωνους.
Αλλά η θεωρια και η πραξη στο η.τ. μας εχουν ζαλισει πολλες φορες.


Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: T3 Kanger mini 1.7ml
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 27, 2013, 16:38 »
Σύμφωνα με αυτά που διάβασα στα άλλα νήματα, και μένα μου φάνηκε περίεργο το αποτέλεσμα  :idiot1:
Γι αυτό και αναφέρω τα υγρά με τα οποία έγιναν οι δοκιμές. Παίζει το Havana balanced και το Golden Margy να είναι πιο "νερουλά" από το Bebeca mist; Με το μάτι, όπως τα κοιτάω στα μπουκαλάκια τους, ίδια μου φαίνονται...

Το ακόμη πιο περίεργο όμως είναι ότι τα δυο φυτιλάκια που είχε εξαρχής η κεφαλή, φαίνονταν ακόμη πιο χοντρά-μπουγιόζικα από το 1,5mm φυτίλι που είχα και από τους 4 κλώνους που τελικά δοκίμασα. Παρόλα αυτά, με εκείνα έδινε μπουρμπουλήθρες σχεδόν απ' την αρχή στο δεύτερο γέμισμα. Αφού διαβάζοντας το νήμα του Τ3 σκέφτηκα να τα αντικαταστήσω αρχικά με ένα κομμάτι φυτίλι 3mm (που ανέφερες κι εσύ για τις αντιστάσεις σου), αλλά εχτές δεν είχα και σήμερα δεν βρήκα κάπου κοντά μου (το ότι δεν μου 'κοψε να βάλω δυο κομματάκια από το 1,5mm που ήδη είχα ας το αφήσουμε ασχολίαστο :fight_hammered2: ).

Τέσπα... Θα του κάνω κι άλλα 8) κι ό,τι βγεί καλύτερο (κατά τα γούστα μου πάντα) θα το ποστάρω.

Αποσυνδεδεμένος Tasos1983

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • Νεος Ατμιστης
Απ: T3 Kanger mini 1.7ml
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 28, 2013, 00:22 »
για καποιον που δεν ατμιζει πολυ ενδιαφερον φαινεται :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος osnik

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Live and let live...
Απ: T3 Kanger mini 1.7ml
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 28, 2013, 08:19 »
Πάντως εγώ 3η μέρα σήμερα που το δοκιμάζω δεν έχω συναντήσει το παραμικρό..(με τα εργοστασιακά φιτίλια..)Αεράτη τζούρα, καλό χτύπημα και καλή γεύση..Κάνω μέχρι και τη τελευταία σταγόνα του τανκ χωρίς το παραμικρό πρόβλημα..
Το μόνο που κάνω σε κάθε γέμισμα είναι να φυσάω καλά τον κεντρικό σωλήνα ώστε να απομακρυνθούν όλα τα υπολείμματα υγρασίας που υπάρχουν και δεν έχουν τρόπο διαφυγής..Και είναι αρκετά.. ;)


ΥΓ) Πολύ όμορφο πάντως το μινάκι πάνω στη Βικούλα... 8)
ΥΓ2) Χωράει ακριβώς όσο λέει (1.7 μλ).Μετρημένο...

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: T3 Kanger mini 1.7ml
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουαρίου 28, 2013, 14:39 »
Δοκιμή σήμερα και με δυο κλώνους από το ίδιο φυτίλι. Ίδια με ελάχιστα καλύτερη απόδοση σε όλα απ' ότι με τους τρεις κλώνους και, πάλι καμιά μπουρμπουλήθρα μέχρι το τέλος  :thumpup: (υγρό ATMOS LAB, maxxx, balanced 18mg).
Δεν έχω την μεγάλη εμπειρία αλλά, μετά το σημερινό μου δίνει την εντύπωση πως δεν μπορεί να πάει παραπάνω. Μήπως τελικά ήθελε το χρόνο του να "στρώσει" και τσάμπα παιδευόμουν;

Πάντως σε γενικές γραμμές το συμπέρασμα μου είναι το εξής: μου αρέσει σαν αίσθηση στο στόμα ο χλιαρός ατμός που βγάζει, θα προτιμούσα να είχα ξεκινήσει με έναν τέτοιο αντί για τους ego, αλλά δεν μου έχει δώσει (ακόμη) την γεύση που μου έχουν δώσει οι top coil που έχω δοκιμάσει.  Θα συνεχίσω να τον ατμίζω βέβαια και θα δοκιμάσω κι άλλους bottom coil για συγκρίσεις.

ΥΓ. Δεν κατάλαβα ποιά είναι η Βικούλα  ??? , αλλά πάνω σε ego 650mah είναι ό,τι πιο μαζεμένο και όμορφο έχω δει μέχρι στιγμής  ;D

Αποσυνδεδεμένος BlackSwan

  • *
  • 43
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Eξ...ατμιζομαι!
Απ: T3 Kanger mini 1.7ml
« Απάντηση #21 στις: Μαρτίου 08, 2013, 14:18 »
ΩΩπππ και εψαχνα εναν κοντουλι εργοστασιακο για να "καθεται" καλα πανω στο μοντακι μου (vmax).Aριστος!Μπραβο! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: T3 Kanger mini 1.7ml
« Απάντηση #22 στις: Μαρτίου 08, 2013, 14:26 »
Εγώ πάλι θα ήθελα την επέκτασή του σε 7 ml! Αλλά σε μήκος, όχι σε πλάτος εκτός αν βρουν ένα τρόπο να συγκεντρώνεται το υγό στο κέντρο στα τελευταία του!

Αποσυνδεδεμένος koslap62

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T3 Kanger mini 1.7ml
« Απάντηση #23 στις: Μαρτίου 16, 2013, 11:56 »
Τον εχει φερει καποιο καταστημα ειναι πολυ μικρος ατμοποιητης και θα θελα να το δοκιμασω

Απ: T3 Kanger mini 1.7ml
« Απάντηση #24 στις: Απριλίου 13, 2013, 22:38 »
cleverstore


τ3-τ3 μινι τ2 επισης διαθεσιμοι στα 5 ευρω.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174626 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix