vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

532 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, kurtz, giorgos1999, manoslykos, georgeboy, gfilip

Twitter

OVALE Elips-C

Αποσυνδεδεμένος sotisl65

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 07, 2012, 18:07 »
Και βέβαια μπορείς

Αποσυνδεδεμένος dimitris71

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 07, 2012, 18:07 »
ευχαριστω  :)

Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 07, 2012, 21:16 »
Ευχαριστώ παιδια για τις απαντήσεις σας. Στον 1 μήνα μου ατμίζω έχω μειώσει το τσιγάρο πάνω απο 70% , αλλά δυστυχώς ακόμα καπνίζω :(

Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 09, 2012, 05:45 »
πολλές διαρροές έχει.Βαρέθηκα να το καθαρίζω...

Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 09, 2012, 17:55 »
νομίζω ότι έχω πρόβλημα με τον ατμοποιητή. Μήπως ξέρει κανείς πως καθαρίζεται στο νεο elips-c ( elips-2)?
 
έχω διπλο-ποστάρει , ζητώ συγνώμη αλλά καιγομαι για απάντηση. Ένα 100άρικο μου'φυγε για το elips-c..

Αποσυνδεδεμένος tasosvaps

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
  • ntoumanii
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 09, 2012, 18:18 »
καλησπερα 1969jreed οταν λες καθαριζεται?ειναι μπουκομενος?σου βγαζει καμενο?τι ακριβως σου κανει?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #21 στις: Δεκεμβρίου 09, 2012, 18:38 »
νομίζω ότι έχω πρόβλημα με τον ατμοποιητή. Μήπως ξέρει κανείς πως καθαρίζεται στο νεο elips-c ( elips-2)?
 
έχω διπλο-ποστάρει , ζητώ συγνώμη αλλά καιγομαι για απάντηση. Ένα 100άρικο μου'φυγε για το elips-c..

Σου απάντησα ήδη στο άλλο θέμα αλλά το γράφω και εδώ :
Το elips-C χρησιμοποιεί τις γνωστές eGo-C κεφαλές. Αν ανατρέξεις στο σχετικό θέμα για το eGo-C θα βρείς αρκετές πληροφορίες για τον τρόπο καθαρισμού του ατμοποιητή.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3551.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5305.0.html
Εναλλακτικά θα σού πρότεινα την απλή αντικατάσταση της κεφαλής σε περίπτωση που διαπιστώσεις ότι αυτή δεν λειτουργεί σωστά. Ο καθαρισμός απλά μπορεί να παρατείνει για κάποιες μέρες τη διάρκεια ζωής του ατμοποιητή.

Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 10, 2012, 00:49 »
μπουκώνει και έχει διαρροή στην ασφάλεια της κεφαλής. Ευχαριστώ για τισ απαντήσεις σας

Αποσυνδεδεμένος tasosvaps

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
  • ntoumanii
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #23 στις: Δεκεμβρίου 10, 2012, 00:56 »
δοκιμασες σιλικονενιο πιπακι?γιατι μαλλον απο  κει πρεπει να γινεται η ιστορια :hmmm:

Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #24 στις: Δεκεμβρίου 10, 2012, 02:21 »
σιλικονενιο πιπακι???

Αποσυνδεδεμένος chriscorfu88

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #25 στις: Δεκεμβρίου 10, 2012, 05:45 »
δοκιμασε οπως σε συμβουλεψαν και παραπανω να αλλαξεις την κεφαλη
αν παλι εχεις τα ιδια αλλαξε και το πλαστικο τανκακι μηπως και εχεις πεσει σε ελλατωματικο

Αποσυνδεδεμένος sylvester79

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • όποιος νύχτα περπατεί..... μη τα λέμε πάλι......
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #26 στις: Δεκεμβρίου 10, 2012, 16:23 »
Λοιπόν, επειδή βιάζομαι λιγάκι τα γράφω συνοπτικά:
To συγκεκριμένο τσιγαράκι είναι ... καλό ας πούμε. Όχι κάτι ιδιαίτερο ώστε να αξίζει τόσο χρήμα. Προσωπικά δεν έχω μετανιώσει που το πήρα αλλά αν ήξερα.... θα έπαιρνα κάτι άλλο.
Παραπέρα,
πήγαινε φίλε μου και αγόρασε ατμοποιητές lr της Joytech (θα τους βρεις πιο εύκολα νομίζω) γιατί αυτοί που σου ήρθαν με το πακετο που αγόρασες , εμένα μου κράτησαν απο δύο μέρες έκαστος.
Εκτός αυτού, δοκίμασε να αλλάξεις τανκάκι γιατί κι εμένα το ένα τανκάκι ήταν προβληματικό και μου έκανε ακριβώς τα ίδια. ΑΛΛΑ! Κάτι κάνεις λάθος αν σου το κάνει γενικά. Προσωπικά έχω διαρροή μιας σταγόνας ανα 3-4 μέρες. Τίποτα δηλαδή. Σχεδόν μηδενικές διαρροές το μηχανηματάκι. Το γεγονός οτι καπνίζεις και ατμίζεις παράλληλα προφανώς σε μπερδεύει και δε σου δίνει την ευκαιρία να συνηθίσεις την ένταση ρουφήγματος που απαιτεί το συγκεκριμένο τσιγάρο, με αποτέλεσμα να ρουφάς προφανώς πιο δυνατά και να ξεκινούν προβλήματα τύπου "μπουρμπουλιθρίζει", "γουργουρίζει", "κάνει εναν περιεργο ήχο σαν σωλήνας" κλπ. Ρύθμισε σωστά την ένταση του ατμίσματός σου. Χαλαρό , μακρόσυρτο, αργό ρούφηγμα.
Τέλος μια φιλική συμβουλή.... ΜΗΝ χρησιμοποιήσεις όλα τα τανκάκια απευθείας. Η συσκευασία έχει μέσα 5 (πέντε, five, 05). Με αυτά τα 5 ίσως χρειαστεί να βγάλεις αρκετό καιρό ΔΙΟΤΙ προσωπικά μέχρι σήμερα ΔΕΝ έχω βρει μέρος στην Ελλάδα που να διαθέτει τα συγκεκριμένα τανκάκια.
Ε, θα μου πεις, παραγγελία απο εξωτερικό. Πριτς!!!!!!!
Τα βρήκα ΜΟΝΟ στην Ιρλανδία και η Ovale Irland, μάντεψε!!!! δεν στέλνει παραγγελίες στην Ελλάδα. ούτυε η Αμερικάνικη. Η δε Ovale Italy, δεν έχει τανκακια σε αποθεμα και σε σχετικό mail που τους έστειλα μάντεψε τι μου απάντησαν................ χμμμμμ......... εμμμμμμμμμ....... ΤΙΠΟΤΑ! Με γράψανε στα ............. τους. Οπότε όπως καταλαβαίνεις το προϊόν που αγοράσαμε σε περίπου ένα μήνα δεν θα μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε. καλό ε?
Πάντως όσον αφορά στο ατμισμα και τις διαρροές δεν έχει θέμα.
Α, ξέχασα να σου πω. Αν δεις στο εξωτερικό ασημένιο δαχτυλίδι του οβάλε (εκεί που κουμπώνει η ασφάλεια του ατμο), υπάρχουν δύο τρυπούλες οι οποίες συχνά βουλώνουν και δεν τραβάει καλά αέρα με αποτέλεσμα να προκαλείται διαρροή υγρού (αυτό που παθαίνεις δλδ). Θα βγάζεις κάθε 4-5 μέρες την ασφάλεια, θα βγάζεις τον ατμό, θα καθαρίζεις το εσωτερικό απο υγρό και θα φυσάς δυνατά την κάθε τρυπούλα ώστε να ανοίξει. θα το βάζεις στο στόμα σου και θα φυσάς. Αν το κοιτάξεις θα καταλάβεις τι εννοώ.
Αυτά!

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #27 στις: Δεκεμβρίου 10, 2012, 19:05 »
 Οι ατμοποιητές Ovale και Joytech είναι ίδιοι. Το να πάρεις LR με τόσο μικρή μπαταρία το θεωρώ τουλάχιστον κουτό. Εκτός αν παίρνεις μόνο μια τζούρα το μισάωρο  ;D
Το ότι σου κράτησε ατμοποιητής C μόνο δύο μέρες μάλλον οφείλεται σε δικό σου λάθος γιατί μέχρι και κάτι μαϊμούδες που είχα πάρει μου βγάλανε τουλάχιστον βδομάδα.


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #28 στις: Δεκεμβρίου 10, 2012, 20:41 »
Να συμπληρώσω επίσης ότι οι LR ατμοποιητές πιθανότατα θα έχουν μικρότερη διάρκεια ζωής σε σχέση με τους NR. Στην πράξη βέβαια δεν αποδεικνύεται πάντα αυτό αφού τόσο  η απόδοση όσο και η διάρκεια δεν παραμένει  πάντα σταθερή.
Ανεξάρτητα από αυτό δεν θεωρώ απαγορευτικό τον συνδυασμό μιας μπαταρίας elips (360mah) και ενός ατμοποιητή LR.

Αποσυνδεδεμένος manner

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #29 στις: Δεκεμβρίου 10, 2012, 21:18 »
Πριν απο δυο μηνες (11 οκτωβριου) ειχα γραψει στην προεπισκοπηση για τα elips (απο natura τα ειχα παρει δεν νομιζω οτι ειχαν σπουδαια διαφορα απο τα ovale)
οτι ηταν η αιτια που εδω και 1 χρονο θα ημουν ατμιστης,αλλα τα πολλα και γνωστα,ειναι αληθεια,προβληματα που αντιμετωπισα, με γυρισαν στο τσιγαρο.
Απο αυτα που διαβασα μεχρι στιγμης στο νημα δεν εχουν αλλαξει και πολλα.
Συν τοις αλλοις και η τιμη συνεχιζει να ειναι απαγορευτικη και κατα την γνωμη μου απαραδεκτη.
Συγγνωμη για τα αρνητικα σχολια μου αλλα επειδη ειμαι πλεον οπαδος του ηλεκτρονικου τσιγαρου,αυτα τα προιοντα τα θεωρω δυσφημιση.
Ειδικα για αυτους που ξεκινανε τωρα το ατμισμα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180476 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535818 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59733 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237288 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 569 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15293 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10187 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12