vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

508 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, camber, Jorge, JohnDag, white varadero, azografos, giorgos1999

Twitter

EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #30 στις: Νοεμβρίου 01, 2012, 19:42 »
η μπαταρία είναι πολύ δυνατό εργαλείο. την έχω κάνει δώρο σε φίλη μου (αγορά από fab vape) και είναι παραπάνω από ευχαριστημένη.
θέλει μόνο προσοχή να κλειδώνει ο χρήστης τα μπουτόν αλλαγής βολτ καθώς πατιούνται σχετικά εύκολα κι εκεί που δεν το περιμένεις ενδέχεται να σου έρθει η καμμένη.  :))
την έχουν κι εδώ.(τουλάχιστον μέχρι πριν 1 μήνα την είχαν)    με ένα τηλεφωνάκι λύνεται η απορία.   :D
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14022.msg522797.html#msg522797

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #31 στις: Νοεμβρίου 01, 2012, 19:44 »
sao, περισσότερο είναι θέμα ποιότητας μπαταρίας η διάρκεια ζωής με ή χωρίς διαλλειπόμενες φορτίσεις. Για το συγκεκριμένο προιόν είναι ακόμη νωρίς.
Πάντως, αν και λένε ότι οι πολυκαιρισμένες μπαταρίες διαφέρουν μόνο ως προς τη διάρκεια της εκφόρτισής τους, εμπειρικά έχω παρατηρήσει ότι 2 παλιές μπαταρίες μου έχουν χάσει και από την ισχύ τους, ακόμη και φρεσκοφορτισμένες. Βέβαια σε μια μπαταριοθήκη που υπάρχει κύκλωμα που ανεβάζει ως τα 6 βολτ, πιθανόν να μπορεί να κρατήσει τα 4 ακόμη και με πολυκαιρισμένη μπαταρία.


Από την άλλη, μπορεί να υπάρχει λύση να αλλαχτεί μόνο η εσωτερική μπαταρία από κάποια τζιμάνια του φόρουμ.


Αλλιώς... πέταμα κι αντικατάσταση με άλλη.
Τα γούστα πληρώνονται.
Αν θέλεις το κατιτίς παραπάνω, πρέπει δυστυχώς να αντικαθιστάς μπαταρίες (και άτμο) πριν φτάσουν σε κατάσταση ανίατου γήρατος.

Αποσυνδεδεμένος sao

  • **
  • 143
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #32 στις: Νοεμβρίου 01, 2012, 20:28 »
Petra,
Συμφωνώ ότι το κυρίαρχο ζήτημα είναι η ποιότητα της μπαταρίας. Ωστόσο,  σίγουρα ένας παράγοντας γήρανσης είναι και ο αριθμός των φορτίσεων. Το συγκεκριμένο προιόν είναι ουσιαστικά charge and vape και όχι πραγματικό passthrough. Αν το χαρακτηριστικό αυτό επιβαρύνει την μπαταρία του και επιταχύνει την απόσυρση (δεν ξέρω καν αν συμβαίνει κάτι τέτοιο, οι ειδικοί ίσως μπορούν να μας διαφωτίσουν), μήπως για κάποιον που ατμίζει κυρίως σε εσωτερικούς χώρους και αυτοκίνητο, θα ήταν καλύτερη λύση ένα πραγματικό passthrough; Όπως π.χ. αυτό : http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,12265.0.html
Σε αντίθεση με ότι είπα στο προηγούμενο μήνυμά μου και όπως το σκέφτομαι τώρα, όταν τα τινάξει η μπαταρία του, μάλλον δεν θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί ούτε ως passthrough(δεν θα μπορεί να φορτίσει έστω και στο ελάχιστό που  χρειάζεται για να ατμίσεις όσο φορτίζει).
Για εξωτερικούς χώρους έχει έτσι κι αλλιώς ένα σωρό επιλογές.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 01, 2012, 20:37 από sao »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 01, 2012, 21:36 »
Είναι θέμα επιλογών του καθενός.
Το γνήσιο passthrough θέλει απαραίτητα υπολογιστή και μάλιστα δικό του τροφοδοτικό 2 Α για να δώσει τα πολλά βολτ.
Αν σε βολεύει να σηκώνεσαι από τον υπολογιστή και να αφήνεις το η.τ. στο γραφείο σου, οκ.
Πάντως, θα σου ξαναπώ ότι είναι θέμα ποιότητας της μπαταρίας.
Η εγκο που μου κράτησε με διαφορά περισσότερο από όλες είναι η passthrough μου. Αυτή που είχα συνέχεια στο usb με διαλείμματα κανονικής χρήσης.
Τώρα, κάπου είχα διαβάσει εδώ ότι ο κύκλος ζωής μιας μπαταρίας μετράται από πλήρεις φορτίσεις, τουτέστιν οι 300 φορτίσεις με πλήρη εκφόρτιση είναι 600 μισές φορτίσεις.
Δεν ξέρω τι τελικά ισχύει.
Ξέρω όμως ότι όλες οι μπαταρίες είναι ημιαναλώσιμες. Και λιγότερο να κρατήσει κάτι που σε ευχαριστεί, αξίζει τον κόπο.
Μπορούμε να συζητάμε με τις ώρες κάνοντας συγκρίσεις ανάμεσα σε προιόντα όπως αυτη η μπαταρία, η απλή 900ρα pass που φτάνει ως τα 4.2, η twist, η ego upgrade pass με 3.3 ή 4.15 μειούμενο, ένα vv σκέτο pass, αλλά τελικά δεν υπάρχει καλύτερο ή χειρότερο. Μόνο οι ανάγκες κάθε χρήστη κάθε στιγμή.
Ούτε το ένα αποκλείει το άλλο.
Μπορείς να έχεις έναν συνδυασμό 2 προιόντων.


Αυτή η μπαταρία είναι η χρυσή τομή μεταξύ ενός pass που φτάνει πάνω από τα 4.2 βολτ, μιας twist που όμως δεν έχει pass και μιας απλής vv ή απλής pass που όμως δεν φτάνει πάνω από τα 4.2 βολτ.  Ως χρυσή τομή, κάνει πολλά πράγματα, κανένα όμως τέλεια. Δηλαδή δεν έχει τη διάρκεια ζωής ενός σκέτου pass, την αυτονομία μιας 900ρας vv pass και το μικρότερο μέγεθος της twist όταν θέλεις τα 4.8 βολτ.


Ως νέο προιόν επίσης, δεν είναι δοκιμασμένο για να ξέρεις στάνταρ τη διάρκεια ζωής του.


Οπότε, δες τα δεδομένα, κρίνε και επέλεξε.


Αποσυνδεδεμένος sao

  • **
  • 143
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 01, 2012, 22:16 »
Πολύ σωστή η προσέγγιση του προιόντος ως "χρυσής τομής". Κάπως έτσι το βλέπω κι εγώ. Αυτές οι "μικροφορτίσεις" είναι που με ανησυχούν. Ακριβώς επειδή είναι τόσο ελκυστικό πακέτο χαρακτηριστικών, δεν θα ήθελα να ξενερώσω αν με άφηνε στα κρύα του λουτρού μετά από 1-2 μήνες χρήσης.
Από την άλλη, δεν πρόκειται και για καμιά σοβαρή επένδυση χρημάτων. Έχουμε και το δεδομένο της μακροημέρευσης της δικής σου passthrough (άλλη μπαταρία - ίδια λογική)...
Όπως και να'χει είναι ενδιαφέρουσα επιλογή.

Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 01, 2012, 22:49 »
Από το κατάστημα vapeland μου απάντησαν, με προσωπικό μήνυμα, πως παρέχουν 3 μήνες εγγύηση σε όλες τις μπαταρίες τους.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 01, 2012, 23:01 από sarchos59 »

Αποσυνδεδεμένος IAPETTOS

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #36 στις: Νοεμβρίου 19, 2012, 22:20 »
εμενα κανει κατι κολπα..κλεινει μονο του σε επαναλαμβανομενες τζουρες??..και θελει παλι 5 πατηματα να παρει??.. γιατι? (το κανει σε μεγαλες 2,8Ω αντιστασεις) χμ..χμ..

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 19, 2012, 23:19 »
Έπεσε και στα δικά μου χέρια, εντελώς από τύχη.


Αν και του έκανα πολύ συγκεκριμένη χρήση, μετά από μια βδομάδα μπορώ να μεταφέρω με σιγουριά τις εξής εντυπώσεις:


α) Με crystal thor CE4+ 1.8ohm : Με ego VV4 passthrough τον είχα στα 4.2 βολτ, με την μπαταρία συνδεμένη στον υπολογιστή. Το αντίστοιχο αποτέλεσμα έφερνε με την ego-v επίσης συνδεμένη στον υπολογιστή στα 3.9-4 βολτ


β) Κλιαρομάιζερ CE2 microcig και kanger 808d με αντάπτορα, αμφότερα στα 2.6ohm τα δούλεψα στα 4.5 βολτ και απέδωσαν αυτό που δεν απέδιδαν στην απλή έγκο.


Δεν επιχείρησα προς το παρόν να το δουλέψω με άλλους άτμο, ούτε να ανεβάσω πάνω από 4.7 βολτ στους άτμο β) (έφερνε καμμένο μετά από λίγες τζούρες)


Κάτω από αυτές τις συνθήκες, αναλυτικό ριβιού δεν μπορώ να κάνω, μόνο να μεταφέρω κάποιες εντυπώσεις χρήσης με νορμάλ ατμοποιητές του εμπορίου.


Πάντα υπό το πρίσμα ενός χρήστη απλών ego μπαταριών, μια και σ΄αυτούς απευθύνεται.

Γενικές εντυπώσεις:


Μέγεθος: ΔΕΝ είναι τόσο μεγάλο όσο είδα να αναφέρεται σε προηγούμενες σελίδες, ούτε αυτό που έβλεπα σε κάποιες φωτό υπό λάθος γωνία. Είναι 11 εκατοστά. Ακριβώς ένα εκατοστό μακρύτερο από την ego VV 3.3-4.2 passthrough. Είναι όσο μια twist. ΟΧΙ μεγαλύτερο.


Εμφάνιση: Είναι ελαφρύ πραγματικά και πολύ κομψό για "μοντ" Λεπτό όσο μια εγκο. Ισως το μοναδικό 3-6v με πάχος όσο μια εγκο


Το κουμπί του που είναι πολύ φλατ, ΔΕ με ενόχλησε. Αντίθετα, είναι κομψότερο από μιας απλής εγκο και δεν αφήνει σημάδι στα δάχτυλα με επανειλημμένη χρήση. Δίνει επίσης την αίσθηση ότι είναι πιο γερό. Με λίγη συνήθεια το βρίσκεις.


Απόδοση: Εχει πραγματικά ισχύ στα βολτ που το δοκίμασα και θα ικανοποιήσει κάθε χρήστη εγκο. Το συνέκρινα με την καλύτερη εγκο της αγοράς, ή έστω μια από τις καλύτερες και πιο δυνατές και την άφησε πίσω ακόμη και στα βολτ που πιάνει αυτή, δηλαδή 4.2 και κάτω.


Δεν καταλαβαίνεις (πάντα σ΄αυτά τα βολτ) ότι τελειώνει η μπαταρία, παρά όταν δεις το λαμπάκι να αναβοσβήνει.


Ποιότητα: Από τη συσκευασία, μέχρι τα κουμπιά και την οθόνη δίνει την αίσθηση ποιοτικής κατασκευής


Η οθόνη του ουδεμία σχέση με τις οθόνες των ego want κλπ δεν έχει. Είναι απείρως καλύτερη σε ευκρίνεια και θέαση υπό γωνία. Ευτυχώς επίσης, δεν αναβοσβήνει με κάθε τζούρα, αλλά μόνο όταν φορτίζει ή όταν την ανάβετε για να κάνετε κάποια ρύθμιση ή να δείτε το υπόλοιπο φόρτισης της μπαταρίας. Ανάβει πατώντας ταυτόχρονα τα + και -.


Μου έπεσε 3 φορές από την καρέκλα, χωρίς συνέπειες.


Πλεονεκτήματα: Εχει τον ασύγκριτο συνδυασμό πλεονεκτημάτων: χαμηλή τιμή, ισχύ, διακριτική για vv6 volt εμφάνιση, PASSTHROUGH

PASSTHROUGH: το επαναλαμβάνω. To μεγαλύτερο πλεονέκτημά του. Η κανονική διάρκεια της μικρής 650ρας μπαταρίας του είναι σαν της twist. 2 ώρες συνεχόμενου ατμίσματος. Με το passthrough η μπαταρία κρατάει ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!! Διότι, ακόμη και εκτός passthrough μπορεί να μην πέφτει η τάση της κάτω από ένα όριο (που δεν θα το καταλάβετε αν ατμίζετε με άτμο μέχρι 3ομ) αλλά σε σχέση με οποιοδήποτε άλλο πολυβολτικό που δε διαθέτει αυτή την ευκολία, γλυτώνετε πολλές φορτίσεις και ταλαιπωρία με το passthrough.


Ο μοναδικός λόγος που δεν επέλεξα twist ήταν αυτός. Το passthrough.


Μειονεκτήματα: Φορτίζει μόνο από το δικό του καλώδιο. Αν το χάσετε, δεν ξέρω πού μπορεί να βρεθεί παρόμοιο. Ως καινούριο, μη δοκιμασμένο προιόν έχω μια επιφύλαξη που έχει να κάνει με την πραγματική αντοχή σε βάθος χρόνου και ... πτώσεων.
Αυτή δεν την γνωρίζω, ούτε πρόκειται για προιόν από γνωστό και εγγυημένο εργοστάσιο. Το μέλλον θα δείξει. Αλλά με κάτι πάνω από 20 ευρώ, έρχεται λίγο πιο οικονομικό από μια απλή vv pass ή μια twist. Οπότε, το ρίσκο είναι μικρό.


Αν ατμίζετε με ego και κάποιοι ατμοποιητές νιώθετε ότι ήθελαν ένα κλικ παραπάνω ισχύ για να αποδώσουν, η μπαταρία αυτή θα σας το δώσει (όπως και η twist) Αλλά είναι μια twist με passthrough, οπότε δεν θα θυσιάσετε αυτονομία (αν κάθεστε σε υπολογιστή) Eπιπλέον, θα έχετε πιο εύκολο έλεγχο της τάσης και της εκφόρτισης της μπαταρίας με μια ματιά στην οθόνη.


Αποσυνδεδεμένος sao

  • **
  • 143
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 20, 2012, 01:07 »
Φορτίζει κι από μπροστά με τον κλασικό φορτιστή ego. Απλά έτσι δεν έχει τη χρήση passthrough(plug 'n' vape στην ουσία). Η τύπου micro usb θύρα της βάσης δεν είναι από τις πιο διαδεδομένες, αλλά υπάρχει (κατά σύμπτωση την ίδια είχε και μια ψηφιακή φωτογραφική μηχανή που έχω στο σπίτι). Θα χρειαστεί πάντως λίγο ψάξιμο αν χαθεί.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 20, 2012, 01:17 »
Δοκίμασα με 3 διαφορετικούς φορτιστές και δε φόρτιζε.
Το ίδιο και φιλικό πρόσωπο που έχει μια δίδυμη.

Αποσυνδεδεμένος Giorgakis

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #40 στις: Νοεμβρίου 20, 2012, 01:33 »
Καλησπέρα σας κι από εμένα.


Πριν από 15 μέρες αγόρασα και εγώ την ego-v και όπως μου επισήμανε ο πωλητής δεν φορτίζει από μπροστά μόνο από πίσω.

Αποσυνδεδεμένος sao

  • **
  • 143
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #41 στις: Νοεμβρίου 20, 2012, 01:52 »
Έχετε δίκιο, παιδιά. Αναπαρήγαγα την πληροφορία από αυτό το review

(6:40 περίπου το αναφέρει), χωρίς να το δοκιμάσω και παραβλέποντας ότι ο άνθρωπος εκεί παρουσιάζει μια άλλη εκδοχή της μπαταρίας. :idiot1:
Το άλλο που σας είπα για τη θύρα ισχύει. Αυτό το δοκίμασα πριν το γράψω.

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #42 στις: Νοεμβρίου 20, 2012, 01:52 »
Αν δεν βρίσκεστε κοντά σε υπολογιστή απλά βάζετε το usb του στην μπρίζα τοίχου. Την θεωρω πρακτική απο κάθε άποψη..κάτι σαν η ego του μέλλοντος..
Επίσης μέχρι την αποφόρτιση δεν θα καταλαβετε πτώση της τάσης.Power λεμε!
Προσωπικα η μπαταρία μου κράτησε γύρω στο 7ωρο αλλά με ελαφρύ ατμισμα, γύρω στα 1-2 ml.

Η συγκεκριμένη μπαταρία με έκανε να αρχίσω να ρίχνω τα mg νικοτίνης (χωρίς να αυξήσω τα ml που κάνω) :thumpup:

Η τύπου micro usb θύρα της βάσης δεν είναι από τις πιο διαδεδομένες, αλλά υπάρχει (κατά σύμπτωση την ίδια είχε και μια ψηφιακή φωτογραφική μηχανή που έχω στο σπίτι). Θα χρειαστεί πάντως λίγο ψάξιμο αν χαθεί.
φίλος που το είδε μου είπε οτι εύκολα μπορούμε να βρούμε τέτοιο καλώδιο σε μαγαζιά οπως το πλαίσιο.
εγω το ίδιο τύπου micro usb το είχα σε εναν mini εξωτερικό σκληρό.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 20, 2012, 01:57 »
Στο πλαίσιο έκανα αναζήτηση στο site.
Δεν υπάρχει.
Μόνο usb mini και micro.
Το μίνι είναι αυτό που φορτίζουν οι απλές ego passthrough και συνδέονται οι περισσοτεροι φορητοί δίσκοι 2,5 ιντσών
το micro είναι αυτό που φορτίζουν τα νέας γενιάς κινητά.


Σαν της μπαταρίας δε βρήκα.

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #44 στις: Νοεμβρίου 20, 2012, 02:02 »
Petra στο site μπορεί να μη το έχει αλλα απο κοντά αν το δούνε ισως μας κατατοπίσουν περισσότερο στο που μπορούμε να βρούμε αν χρειαστεί.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180528 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33940 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536076 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59759 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237353 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 576 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15506 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136106 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35377 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10211 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12