vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

524 επισκέπτες, 9 χρήστες
manoslykos, funes, dkostas, giorgos1999, giorgoscr, camber, Jorge, DarkSky, lagoudakis

Twitter

The eCab™

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The eCab™
« Απάντηση #120 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 20:03 »
To ότι ανεβάζει θερμοκρασία σε πολλές συνεχόμενες τζούρες είναι γεγονός. Αλλά βέβαια κρυώνει και γρήγορα.

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: The eCab™
« Απάντηση #121 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 16:53 »
Οκ...ξαφνικά έχω τρελή διαρροή προς τον πόλο της μπαταρίας και εξωτερικά φυσικά, απο το σημείο που βιδώνει ο κώνος με τη μπαταρία..άλλαξα ατμοποιητή, καθάρισμα, άλλαξα και τανκ και μετά από λίγο πάλι τα ίδια!
Γιατιιιιιιιιιι?????? :'( :wall: :wall: >:(

Φυσικά δεν έχω αλλάξει ποτέ τάπα για να βάλω τη σιλικονένια πχ

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The eCab™
« Απάντηση #122 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 17:40 »
Θα πρότεινα να ελέγξεις το εσωτερικό του καλύμματος του ατμοποιητή (τον κώνο όπως τον ανέφερες). Δες μήπως έχει φύγει ο εσωτερικός δακτύλιος σιλικόνης. Δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2012, 17:50 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: The eCab™
« Απάντηση #123 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 18:21 »
Εκεί είναι ο δακτύλιος. Μήπως γίνεται από διαστολή λόγω υπερθερμανσης μερικές φορές?
Μπορεί να φταίει  ατμοποιητής για αυτό?

Απ: The eCab™
« Απάντηση #124 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 21:16 »
Να μην έχει κάτσει καλά η κεφαλή ( περίπτωση Β ) ή η τρύπα του tank ( περίπτωση Α )
να είναι μεγαλύτερη σε σχέση με τη κεφαλή και να περνάει υγρό είναι πιθανόν.
Σε τέτοια περίπτωση άλλαξε πρώτα tank και έλεγξε και αν έχεις τοποθετήσει καλά τη κεφαλή.

Δεν υπάρχει άλλη περίπτωση για διαρροή μόνο στο Α & Β

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2012, 22:31 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: The eCab™
« Απάντηση #125 στις: Νοεμβρίου 25, 2012, 00:50 »
Πρώτον, να σου πω ότι εκτιμώ πάρα πολύ το ότι μπήκες στον κόπο να γίνεις ακόμα πιο επεξηγηματικός και με φωτό :yes:

Δεύτερο, να ρωτήσω το εξής: υπάρχει περίπτωση να "μεγαλώσει" η τρύπα του τανκ από την χρήση...???  Γιατί έχω τα αρχικά αξεσουάρ ακόμα μιας και ατμίζω κυρίως με άλλα τσουμπλέκια, βλέπε: Ce Crystal Thor πάνω σε Ego. Το ecab το χρησιμοποιώ αραιά, όταν θέλω να έχω πιο διακριτικό χαρακτήρα στη γεύση ας πούμε. Η αλήθεια είναι ότι έχω αγριέψει στις τζούρες μου γιατί έχω πορωθεί με το άτμισμα :laugh1: :laugh1: ενώ στις αρχές ήμουν πολύ πιο ευγενική μαζί του :tongue_smilie: Εξού κ το ότι αναφέρω την υπερθέρμανση...δεν είναι τυχαία αναφορά ::)
Παρόλα αυτά, δε θεωρώ ότι το έχω ταλαιπωρήσει ακόμα ιδιαίτερα. Ισως να έκανα και τις δύο φορές κάποια λάθος κίνηση σε σχέση με αυτά που αναφέρεις, δλδ κακή τοποθέτηση κεφαλής ή του τανκ. Να είναι κάτι σαν κακή σύμπτωση ας πούμε...

Οπως και ναχει, ευχαριστώ πολύ! Θα πρέπει να προμηθευτώ κάποια ανταλλακτικά στο άμεσο μέλλον και ίσως να του φέρομαι και πιο..."τρυφερά"

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The eCab™
« Απάντηση #126 στις: Νοεμβρίου 25, 2012, 04:29 »
Η τρύπα του tank σαφώς και μεγαλώνει με την χρήση. Αλλά και πάλι δεν δικαιολογείται η διαρροή που αναφέρεις.

Απ: The eCab™
« Απάντηση #127 στις: Νοεμβρίου 25, 2012, 11:09 »
Παρόλα αυτά, δε θεωρώ ότι το έχω ταλαιπωρήσει ακόμα ιδιαίτερα. Ισως να έκανα και τις δύο φορές κάποια λάθος κίνηση σε σχέση με αυτά που αναφέρεις, δλδ κακή τοποθέτηση κεφαλής ή του τανκ. Να είναι κάτι σαν κακή σύμπτωση ας πούμε...

Υπάρχει η περίπτωση αν η τρύπα του tank έχει χαλαρώσει -ειδικά με απανωτές τζούρες που υπερθερμαίνεται είναι πιθανόν-
και εφόσον περνάει περισσότερο υγρό από ότι πρέπει προς το εσωτερικό της αντίστασης  και αφού μετά από χρήση το αφήνεις είναι φαντάζομαι λογικό να συμβεί κάτι τέτοιο να έχεις διαρροή  :yes: :yes:
Αυτό όμως είναι εύκολο να το καταλάβεις αν αντικαταστήσεις την αμπούλα-tank- με νέα, θα το δεις σε λίγο  :)

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: The eCab™
« Απάντηση #128 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 16:56 »
[youtube]DtzgYht27rw[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: The eCab™
« Απάντηση #129 στις: Μαρτίου 08, 2013, 16:56 »
Να θέσω λοιπόν και γω κάποιες απόψεις βασισμένη στην παρουσίασή σου gewre :)
Πρώτον, να ξανατονίσουμε ότι υπάρχει δαχτυλιδι-αντάπτορας που μπορεί κανείς να τοποθετήσει ώστε να μπορεί να χρησιμοποιεί και clearo με 510 σπείρωμα ;)
Το έκανα και δοκίμασα με nano vision αλλά δεν ενθουσιάστηκα με την απόδοση η οποία μου φάνηκε μειωμένη (κυρίως από πλευρά χτυπήματος) ακόμα και με πλήρως φορτισμένη μπαταρία.
Πιστεύω ότι λειτουργεί καλύτερα με τους δικούς του ατμοποιητές και αποδίδει μια χαρά ως την τελευταία στιγμή (πριν πεθάνει η μπαταρία). Η γεύση του είναι διακριτική, ούτε υπερτονίζει ούτε υποτιμάει τα αρώματα. Για μένα είναι από τις πιο καλές. Παρόλα αυτά, εξακολουθεί να με ενοχλεί η υγροποίηση ατμού που γίνεται στο πάνω μέρος του επιστομίου, ακόμα κι όταν έχουν προηγηθεί γνωστές πατέντες, προκειμένου να αποφύγει κανείς κάτι τέτοιο...
Κοινώς, μου έχει έρθει παρα πολλές φορές υγρό στα χείλη :( και αυτό είναι που μου τη σπάει με αυτό το ητ κι όχι η σχετικά περιορισμένη αυτονομία του, που και αυτή παλεύεται αν κουβαλάς μπόλικες μπαταριούλες μαζί σου

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180429 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535501 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59729 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237273 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 562 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14950 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085231 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35342 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10167 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12