vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

193 επισκέπτες, 6 χρήστες
kos784, manoslykos, gfilip, Milarepa, FaniFox, vougiouklakis

Twitter

Kayfun V5 by Svoemesto

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #915 στις: Δεκεμβρίου 14, 2016, 22:44 »
Παροτι και εγω θεμα διαρροων δεν ειχα ποτε, με τις γαργαρες τι κανετε? δοκιμασα με λιγο ανοιχτη την ροη των υγρων τιποτα δοκιμασα ποιο πολυ βαμβακι τιποτα, τι γινετε δεν μπορω να καταλαβω

Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #916 στις: Δεκεμβρίου 14, 2016, 23:24 »
Παντως εγω  παιδια 3 μερες  που τον εχω, εχω διαρροες  ..ακομα δεν εχω καταλαβει τι φταιει
Ειμαι  αρχαριος  στους επισκευασιμους ..ο πρωτος μου ειναι  αλλα δε καταλαβαινω  τι φταιει  ..κανω ολα οσα λετε εδω ..σημερα καθαρισα τον πολο  3 φορες απ τα υγρα
Μαλλον θα τον  παω αυριο στο μαγαζι  που τον πηρα να τον τσεκαρουν

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #917 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 09:01 »
Απαντάς στον εαυτό σου στην δεύτερή παράγραφο.

Μπορείς εναλλακτικά να τον αφήκεις για λίγο στην άκρια και να διαβάσεις το νήμα πριν βγεις στο κρύο αύριο.

Αυθεντικός να υποθέσω?


εστάλη


Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #918 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 11:24 »
Εννοειται  το εχω διαβασει  το νημα  ..αλλα  ισως  θελει  ακομη  περισσοτερη μελετη  για να μπω στο νοημα ..οκ ..θα κανω λιγη υπομονη
Ο αυθεντικος ειναι  ναι 
Να σαι καλα  φιλε σε ευχαριστω κ παλι

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #919 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 11:27 »
To βρίσκω πολύ λογικό να ανυσηχεις το ίδιο είχα πάθει κ εγω. Ειδικοτερα όταν έχεις δώσει και ένα σκασμό λεφτά. Ηρέμησα, τον γνώρισα καλύτερα και μετά από 2 μήνες άρχισα να το δουλεύω.Δώσε αυτή την ευκαιρία και στον ατμό αλλά κ σε σένα.Εδώ είμαστε ότι χρειαστείς. :thumpup:

Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #920 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 11:37 »
Ετσι  θα κανω  και  πιστευω να τη βρω την ακρη  😊

Αποσυνδεδεμένος giorgosss

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #921 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 16:24 »
έγραψα σε άλλο νήμα:

Μπορεί να είναι βλακεία αυτό που θα πω αλλά το καταθέτω:

Αγόρασα τον Kayfun V5 από τους πρώτους. κάπου το Μάιο. Δε μου άρεσε καθόλου η αεράτη τζούρα του, είχα  πολλές διαρροές, και μετά από 3-4 στησίματα τον πάρκαρα στο ράφι. Διάβαζα και για ελαττωματικά πρώτα κομμάτια και τέτοια, τον παράτησα λοιπόν και επέστρεψα στον αγαπημένο μου KL+.
Τις τελευταίες μέρες με την ευκαιρία που αγόρασα τις βάσεις μου για το 2018 (του 17 τις είχα αγοράσει από το καλοκαίρι ) λέω ας πάρω και το MTL kit να κάνω μια απόπειρα ακόμα..
έβαλα λοιπόν το πιο μεγάλο pin (1,6 mm) και τον αέρα στη θέση 1. Στήσιμο με Kanthal Ribbon 0,3X01 mm, 4-5 σπείρες,  2,5 mm διάμετρο, βγήκε η αντίσταση στα 2,0 Ohm, και πλούσιο Cotton bacon που από την αντίσταση δεν πάει ευθεία κάτω στο ντέκ αλλά κάνει ένα γάμα ψηλά . Τώρα 2 μέρες παίζει τέλεια στα 9-10 watts, καμιά απολύτως διαρροή, ούτε καν υποψία υδρατμού.
Έτυχε ?? Πέτυχε ?

θα δείξει !!

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #922 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 16:29 »
Η τύχη μας έχει αφήσει καιρό. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος christ210

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #923 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 19:07 »
καλησπερα στην παρεα και απο εμενα. λοιπον προερχομενος απο τον kayfun v4  για μεγαλο διαστημα (εχω δοκιμασει αρκετους ατμο και εχουν καταληξει συρταρι). πηρα ενα κλωνο για δοκιμη της τομπεκο τον κοντο,  αρχικα για τα δικακα μου γουστα μου φανηκε περισσοτερο αερατος απο αυτο που ειχα συνηθισει οπως και αλλοι νομιζω. παιρνω λοιπον το σετακι μλτ να σφιξω λιγο την τζουρα και επισης το κιτ απο stream tuners. αρχικα βαζω το κιτ πρωτα να δω πως καθεται και τι να δω?  εσφιξε η τζουρα !!!!  ανοιγω να δω διαφορες στο ντεκ και βλεπω οτι εχει διαφορα μεγεθους εκει που παταει η καμπανα στο ντεκ (κατεβαινε λιγο πιο χαμηλα) .  βαζω και  απο το μτλ την μεγαλη τρυπα στηνω και τι να πω!  αστερι πραγματικα !!!   οσο για τις διαρροες που διαβασα απο καποιους οτι εχουν ας το ψαξουν λιγο καλυτερα σιγουρα κατι δεν κανουν καλα,  εχω στησει 5-6 φορες εδω και κανα μηνα και εχω κανει τουλαχιστον 60 μλ και οχι διαρροη δεν ειχα αλλα ουτε υδρατμους που τουλαχιστον αυτο προσωπικα δεν το εχω συναντησει σε κανενα αλλο ατμο. τελειως στεγνος απο την πρωτη μερα που τον πηρα. ντεκ για σεμιναρια εχει ο 5αρης, απο ποιοτητα δεν θα ελεγα οτι ειναι και ο καλυτερος αλλα του τα συγχωρω.  θα παρω και τον οριτζιναλ μαλλον.

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #924 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 21:38 »
Διαρροες στον γνησιο εχεις μονο σε 2 περιπτώσεις. Αν εχεις κανει λάθος με το βαμβακι ή αλλιως να εχει προβλημα καποιο λαστιχακι. Αλλιως δεν εχεις διαρροές σε οποιες μοίρες κι αν τον ατμιζεις. Εννοω οριζόντια κάθετα χιαστί κ.τ.λ

Στάλθηκε από το SM-J500F μου

Σχετικά με τις διαρροές του kayfun 5, έχω να πω ότι οφείλεται σε ελαττωματικά κομμάτια. Εγώ είχα έντονο πρόβλημα.διαρροων με ότι στήσιμο και.να έκανα. Τελικά πήγα στο κατάστημα που το προμηθεύτηκα, μου τον αντικατέστησαν και πλέον δεν έχω κανένα πρόβλημα με ότι στήσιμο και να του κάνω. Ο.ατμοποιητής μου αρέσει πολύ και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος τώρα.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Και πως κατάλαβαν οτι ειναι ελλατωματικος? Τον τσεκαραν ή ητα σε παρτίδα που ειχε θεμα ;

Στάλθηκε από το SM-J500F μου

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2016, 20:29 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #925 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 22:48 »
Διαρροες στον γνησιο εχεις μονο σε 2 περιπτώσεις. Αν εχεις κανει λάθος με το βαμβακι ή αλλιως να εχει προβλημα καποιο λαστιχακι. Αλλιως δεν εχεις διαρροές σε οποιες μοίρες κι αν τον ατμιζεις. Εννοω οριζόντια κάθετα χιαστί κ.τ.λ

Στάλθηκε από το SM-J500F μου
Είσαι από τους τυχερούς που πήρες σωστό κομμάτι, με τη μία. Να φανταστώ πως μιλάς για γνήσιο?

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #926 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 22:56 »
Ναι γνήσιο.  Απορω ομως πως σας τους αλλάζουν. Εννοω τους δοκιμάζουν αυτοί και αναλογως κρινουν ή υπάρχει καποια οδηγια με παρτιδες που εχουν θεμα οποτε και τους αλλαζουν κατευθείαν

Στάλθηκε από το SM-J500F μου


Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #927 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 23:28 »
Και εγω σκεπτομενος και ψαχνωντας στο διαδικτυο να δω τι πεζει ειδα για διαρροες ....καπιοι ειπαν απεξω οτι ειναι λαθος στησιμο αλλοι ελλατωματικες παρτιδες; η πλακα ειναι οτι εγω ουτε διαρροες εχω πυτε τιποτα απλα μετα το δευτερο γεμισμα κανει γαργαρες και δακρυζει αρκετα, σιγουρα η παραπανω που υποστιριζουν οτι πεζει καλα για να το λενε θα εχουν δικαιο,  προς το παρον καθεται και σκονιζεται μεχρι να φυγει.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #928 στις: Δεκεμβρίου 17, 2016, 00:39 »
Ναι γνήσιο.  Απορω ομως πως σας τους αλλάζουν. Εννοω τους δοκιμάζουν αυτοί και αναλογως κρινουν ή υπάρχει καποια οδηγια με παρτιδες που εχουν θεμα οποτε και τους αλλαζουν κατευθείαν

Στάλθηκε από το SM-J500F μου
Τους τον πας, τους αφήνεις να τον στήσουν, να τον γεμίσουν, και να μαζέψουν τα ζουμιά από τον πάγκο.

( δεν έχω αντίστοιχη εμπειρία, αλλά νομίζω πως κάπως έτσι συμβαίνουν τα πράγματα )

Προσωπικά, αγόρασα δύο άριστους μεταχειρισμένους. Κόντεψα να ξεχάσω ό,τι ξέρω. Τους έδωσα. Είπα that's life. Αλλά πείσμωσα και αγόρασα τρίτο. Όλα ρολόι. Τόσο απλά. Μετά ήρθαν οι τύψεις.

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #929 στις: Δεκεμβρίου 17, 2016, 11:00 »
Επειδη εγω την εχω κανει την διαδικασια,τον
πας, αλλαζουν ολα τα orings να δουν οτι δεν ειναι απο εκει
τον στηνουν,καθεσαι κανα δυωρο ατμιζοντας τον και οταν
το υγρο παρει την κατηφορα αν ειναι σωστοι επεγγεμματιες
που στην περιπτωση μου ηταν στον αντικαθιστουν.
ο δικος πρωτος εκανε αδικαιολογητη υπερτροφοδοσια με αποτελεσμα
να διαφευγει υγρο απο το airflow.
o δευτερος απο αντικατασταση επαιζε σωστα.τον αποχωριστηκα
οπως και αλλα ατμιστικα για να τα χωσω στον gus και τα προιοντα του
του οποιου και ειμαι πλεον fan.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207673 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64805 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173708 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312020 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13452 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14521 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias