vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1890 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 18:32 »
Έχει αλλάξει κανένας την αντίσταση χωρίς να αδειάσει τα υγρά; Είναι εύκολη διαδικασία ή πρέπει να έχεις κάποια τρύπα κλειστή; Επίσης βλέπω στην περιγραφή του κατασκευαστή ότι ο lite έιναι 4ml και ο zest 3ml. Οφέιλεται κάπου αυτό και ποιες έιναι οι βασικές τους διαφορές. Έχω διαβάσει μέχρι την 36 σελίδα και συμπέρασμα δεν έβγαλα. Συγνώμη αν έχει υποθεί κάπου αλλά είναι πολλές οι σελίδες και κάπου χάνεσαι.

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1891 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 20:34 »
οταν δοκιμασα τον φαινο με την λαιτ βαση στα παιδια στο μαγαζι μου ειχε φανει οπως ακριβως μαρεσει να ειναι ουτε πολυ σφιχτη τζουρα ουτε πολυ αερατη, τωρα που τον στηνω σπιτι μου φαινεται υπερβολικα σφιχτη η τζουρα του για τα γουστα μου.

αν και θα περασω απο τα παιδια να δω τι μπορει να γινει απο περιεργεια απλα ο φαινο με την λαιτ βαση οσοι τον εχουν και με τρεις τρυπες εισαγωγης αερα ειναι πιο αερατος απο kfl+??


Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1892 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 20:44 »
Σήκωσε λίγο την αντίσταση

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1893 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 21:00 »
ειναι πιο πανω απο τις βιδες...

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1894 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 21:18 »
λιγοτερο βαμβακι.
πιο αρεο βαμβακι.οχι πολλυ στριφογυρισμα. ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1895 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 21:27 »
δεν βαζω πολυ βαμβακι φιλε μου κατι αλλο συμβαινει γιατι και την 1η φορα που τον εστησα σπιτι μονο με τις 2 τρυπες αερα ανοιχτες δεν μου ειχε φανει σφιχτη η τζουρα..
μαλλον θα περασω απο gus να δουμε.

απλα το περιεργο ειναι οτι οπως προειπα την 1η φορα ηταν σουπερ τωρα εχω στησει με 0.25 κανθαλ 2.5mm διαμετρο και βαμβαξ σωστο και γευση καλη απλα ειναι σαν να εχει μπουκωσει ενα πραγμα..

Μου φαινεται καπου ειχε πεσει το ματι μεσα στο νημα παλιοτερα ειχε ξανασυμβει σε καποιον...αλλα σε ποιον  :hmmm:
ιδου η απορια

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1896 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 21:48 »
 :hmmm: Με φούλ υπερτροφοδοσία μου κάνει.
ή με βαμβάκι που πιέζεται απο την καμπάνα πάνω στο μικρό ντέκ με τις τρύπες του αέρα
ή με βαμβάκι υπερβεντάλια που καλύπτει από την κορυφή της μιάς βίδας στην άλλη
ή με υπόλειμμα βαμβακιού στις τρύπες του αέρα
ή κάποια υγρά περάσανε και εγκαταστάθηκαν κάτω από το ντέκ
Ποντάρω στην υπερβεντάλια.

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1897 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 22:15 »
υπερβενταλια τι εννοεις απο την κορυφη της μιας βιδας στην αλλη?
ετσι το ανοιγω οπως λες σαν βενταλια τι να κνω λαθος? :hmmm:
για πες σε παρακαλω τι εννοεις γιατι μαλλον καταλαβες το προβλημα

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1898 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 22:45 »
Είναι απλό μην αφήνεις το βαμβάκι να ακουμπάει στις βίδες.
Βγές με πιό στρογγυλό βαμβάκι από την αντίσταση, κατέβα λίγο, και μετά άπλωσε το.
Το φαινόμενο δεν θέλει πολύ βαμβάκι.
Οι βίδες σχεδόν αγγίζουν την αντίσταση στην μέση της άρα  ο πιο πολύς αέρας περνά από τις τέσσερις πλευρές στις άκρες.
Φρόντισε να μην καλύπτεις εκείνα τα σημεία.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1899 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 22:52 »
Έχει αλλάξει κανένας την αντίσταση χωρίς να αδειάσει τα υγρά; Είναι εύκολη διαδικασία ή πρέπει να έχεις κάποια τρύπα κλειστή; Επίσης βλέπω στην περιγραφή του κατασκευαστή ότι ο lite έιναι 4ml και ο zest 3ml. Οφέιλεται κάπου αυτό και ποιες έιναι οι βασικές τους διαφορές. Έχω διαβάσει μέχρι την 36 σελίδα και συμπέρασμα δεν έβγαλα. Συγνώμη αν έχει υποθεί κάπου αλλά είναι πολλές οι σελίδες και κάπου χάνεσαι.
Πανεύκολη είναι η αλλαγή με γεμάτο το τανκ.
Σπρώχνεις προς τα πάνω από το drip tip μεχρι να ανέβει η βάση και να φαίνονται και τα δύο orings και μετά ξεβιδώνεις τη βάση ενώ κρατάς κόντα από το drip tip.
Οταν έρθει η ωρα να ξαναβιδώσεις τη βάση, λιγη προσοχή μη σου στραβοβιδώσει, κάνε της 1-2 στροφές αριστερά και μετά βίδωσε.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1900 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 10:55 »

δεν βλέπω να τα βρίσκουμε με τον phenomenon (δυστυχώς)
με έχει κούραση το γέμισμα παρα πολύ αλλα δεν είναι μονο το γέμισμα σαν γέμισμα αλλα πολλές φορες όταν γεμίζω επειδή χρειάζεται να ξεβιδώσω και την καμπάνα το βαμβάκι φεύγει από την θέση του (πιθανόν επειδή έχει φουσκώσει μετά την χρήση) και αρχίζουν η μπουρμπουλήθρες
καλός χρυσός πολύ καλή γεύση καλο ντουμάνι αλλα μάλλον χρειάζομαι κάτι πιο απροβλημάτιστο για την καθημερινή μου απόλαυση
πάμε για αλλα

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1901 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 11:09 »
Φίλε kotso πάρε το ολόσωμο tank και γέμιζε από κάτω.
Με μύτες στα αυλάκια αλλά και με λίγο βαμβάκι σε βεντάλια δεν κουνιέται τίποτα.


Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1902 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 11:14 »
Αν είναι να εκνευρίζεσαι φίλε μου δεν έχει αξία και έχεις δίκιο... απορώ όμως γιατί χρειάζεται να ξεβιδώσεις την καμπάνα για να γεμίσεις... :dontknow:


Προφανώς έχεις κάποιο ζήτημα με την τοποθέτηση του βαμβακιού...


Είναι πάρα πολύ απλό το γέμισμά του...


[youtube]o4f-_x0XrNA[/youtube]


Φυσικά και δεν θέλω να σε μεταπείσω... Απλά είναι τόσο εύκολο που ακούγοντάς σε άλλοι μπορεί να νομίζουν ότι είναι εξαιρετικά δύσκολο!! :)


Και μάλιστα ο δικός μου που είναι στο βίντεο, είναι καινούριος και τα όρινγκ του σφιχτά... ;)

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1903 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 11:26 »

ίσος εσύ μπορείς να υπολογίσεις καλύτερα την δύναμη που βάζεις και το καταφέρνεις αυτό
ίσος να φταίει και το tank το πλαστικό το straight και να είναι πιο κοντό γιατί εγώ οποτε προσπάθησα να το κάνω αυτό πήρα τα υγρά από κάτω στο χέρι
δοκίμασες να το κανεις αυτό με το straight μήπως είναι διαφορετικό?




υπόψιν το straight δεν είναι γεμάτο στο πάνω μέρος όπως το bell που έχεις και πιθανόν επειδή είναι λεπτό το μέσα πλαστικό που έχει να φεύγει πολύ πιο εύκολα μέσα όταν το πιέζεις και γι αυτό να την πατάω έτσι
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 08, 2015, 11:53 από kotsos75 »

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1904 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 11:53 »
Όπα...


Υπάρχουν δυο τανκ στρέιτ...


Μήπως έχεις αυτό που στο πάνω μέρος το χοντρό του μέρος δεν έχει τόσο μήκος όπως του νέου στρέιτ?

Παλιό στρέιτ...


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279321 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64521 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3994 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1247 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias