vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #285 στις: Απριλίου 03, 2015, 17:14 »
Έπαθα ζημιά και εγώ.Μόλις έβαλα παραγγελία τον lite.Mου είπε το παλικάρι στο κατάστημα πως μπορώ να διαλέξω οποια καμπάνα θέλω.η διπλή μου τόνισε πως είναι κατάλληλη για πιο χοντρά σύρματα 0,30 και πάνω..Είχα πει τέρμα πια οι αγορές αλλά δε γίνεται,τον βλέπω συνέχεια στον ύπνο μου.Την καλύτερη κουβέντα την έχει πει ο white varadero..κοίτα να κατασταλάξεις κάπου για καιρό γιατί το άτμισμα είναι ένα πηγάδι χωρίς πάτο ενώ οι τσέπες μας έχουν πάτο.Έκανα οικονομίες για το sx mini,αλλά επειδη το έχω μειώσει πολύ το άτμισμα την βγάζω πότε με 2 18350 πότε με 1 18500 όλη μέρα..ε το ακύρωσα.θα πήγαιναν τα λεφτά σε ένα gg4s και εναν τηλέμαχο αλλα δεν ήταν το τυχερο τους.Με καψουρέψατε και έβαλα τον lite και ένα warrior of light με ένα kiss v2 ντριπ τιπακι.θα παίξει λιγο ζόρι τώρα το πάσχα οικονομικά αλλά θέλω να τονίσω πως όσες φορες έχω χαλάσει χρήματα στην ταβέρνα και έξω και δεν πήρα κάτι ατμιστικού περιεχομένου,το'χω σκυλομετανοιώσει γιατι αυτα μένουν για πάντα!θα έρθω από βδομάδα με φωτό και εντυπώσεις.Να 'στε καλα!

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #286 στις: Απριλίου 03, 2015, 19:18 »
Έχω Φαινόμενο έχω ραντεβού
στήνω στα όρθια γρήγορα και τσαπατσούλικα , τρώω καμένο !
τι κάνω ;

video


Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #287 στις: Απριλίου 03, 2015, 19:23 »
ποιο εργο ειδατε  :laugh1: ?


ελα ρε πλακα κανω,να τον ακουτε τον lux ,εχει διδακτορικο στον φαινομενο  :thumpup: .

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #288 στις: Απριλίου 03, 2015, 20:22 »
Με κάθε ειλικρίνεια, ακόμη καψούλι απο Phenomenon δεν έχω αρπάξει...

Το "κακό" όμως είναι οτι λογω της γεύσης που δίνει, καταλαβαίνεις πιο εύκολα κακή γεύση από το λερωμένο φυτίλι. Οπότε αναγκαστηκά νέο απορροφητικό υλικό πιο σύντομα.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #289 στις: Απριλίου 03, 2015, 20:23 »
Παρομοιως
Δεν ξερω τι γινεται με παυχρευστα υγρα και 100% VG αλλα στα 50/50 που κανω κανενα καψουλι μεχρι τωρα

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #290 στις: Απριλίου 03, 2015, 20:24 »
To βίντεο τα σπάει :-)

Αποσυνδεδεμένος Tedys

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #291 στις: Απριλίου 03, 2015, 20:26 »
χαχαχαχαχα η γκριματσα με το που τρως καμμενο priceless :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος powerwolf

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #292 στις: Απριλίου 03, 2015, 20:50 »
Μολις πριν λιγο και γω κατοχος του phenomenon lite.Βρε αλανια τον τελευταιο προλαβα .Την τριτη που χα περασει για να τον δω απ κοντα ειχε 4-5 κομματια..λοιπον εχω να πω οτι η ποιοτητα κατασκευης ηταν η αναμενομενη.αξιζει τα λεφτα του ,  Τωρα οσο αφορα την ατμιστικη του συμπεριφορα θα σας πω στο προσεχες μελλον...Ααα!! Μην ξεχασω απο δευτερα παλι θα χει τον lite παλι για καθε ενδιαφερομενο

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Λοιπον εχω να πω οτι ειναι φοβερος,καθαρη γευση, απλος στο σεταρισμα,γενκα ενας καλος Ατμοποιητης, Δεν λεω τιποτα αλλο γιατι συγκρατω τον ενθουσιαμο μου λογο οτι σημερα γνωριστηκαμε 8) .Παντως αξιζει  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 04, 2015, 01:38 από powerwolf »

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #293 στις: Απριλίου 04, 2015, 14:25 »
Σήμερα παρέλαβα το στικάκι το 30 W :yahoo: ...

Οπότε έκανα το σετάπ που σκεφτόμουν μιας και φοβόμουν ότι θα είναι κάτω από 1 Ω και οτι δεν θα "έπαιζε" στο Provari.

Τελικά η αντίσταση βγήκε στα 1 Ω ακριβώς...

Διπλό MC λοιπόν (αν και τα μικροκόλια δεν τα συμπαθώ, αλλά ο χώρος με περιόριζε). Ένα πάνω σε κάθε τρυπούλα αέρα του Zest. Σύρμα 0,25 kanthal, 10 σπείρες σε τρυπανάκι 1,5 mm.



Δοκιμή χωρίς βαμβάκι...





Χρησιμοποίησα κοτομπέικο ως απορροφητικό υλικό... Αν και το μετάνιωσα τώρα που γράφω... έπρεπε να βάλω FF2 για να κάνω δοκιμή... Στην επόμενη αλλαγή θα βάλω FF2.



Έκοψα τα βαμβάκια ως εξής...



Μιας και είχα σκοπό να τα τοποθετήσω έτσι...





Και μια φωτό από πάνω...



Το σετάπ δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο, και τώρα που το έκανα μια φορά και είδα κάποια θέματα με τα σύρματα τα οποία από λάθος υπολογισμό έκοψα πολύ κοντά από την αρχή ??? , αν το ξανάκανα θα γινόταν πολύ πιο εύκολα...

Αφού έκανα τις τελικές διορθώσεις και συμμάζεψα κάποια συρματάκια που έφευγαν γέμισα με Κλωνοκάστρο και έκανα δοκιμή. Έβαλα αρχικά 8 W για πολύ λίγο, και σταδιακά (για να μην κάψω τα βαμβάκια) ανέβηκα στα 15 W.

Δεν έχω λέξεις για να περιγράψω αυτό που ατμίζω!!!!!! :o 

Τζούρα σχετικά σφιχτή αν και έχω ΚΑΙ τις τρύπες ανοιχτές του αέρα... Γεύση 2-3 σκάλες πάνω από αυτή που έπαιρνα ως τώρα!!!!! :o  Πολύ ατμό και πυκνό!! :o
Ενώ κατεβάζοντας σε δύο τρύπες την εισαγωγή του αέρα, ακόμη καλύτερη γεύση!!!
Σε μια τρύπα ανοιχτή, γεύση απερίγραπτη!!! Αλλά πιο ζεστό ατμό και σφιχτή τζούρα!
Το κακό είναι ότι με 5-6 τζούρες νοιώθω την 4-5 mg νικοτίνη του υγρού διπλάσια, ενώ νοιώθω σχεδόν ζαλάδα από αυτήν...

"Δεν είμαι για τέτοια" λέω, και επέστρεψα τελικά στα 10,5 watt, με τις 3 τρύπες ανοιχτές...

Edit:
Κατεληξα όμως στα 12 W... Το χρυσό σημείο γεύσης για αυτό το σετάπ. Όσο περνάει η ώρα και στρώνει το σετάπ, γίνεται ακόμη καλύτερη η γεύση!!!! ΠΟΥ έχει "ταβάνι" γεύσης επιτέλους ο Pheonomenon? :o

Είπε κανείς ότι δεν γίνεται σετάπ ο Phenomenon με δύο αντιστάσεις? 8) 

Δοκιμάστε το :thumpup:


Edit:
Βλέπω στο αριστερό κόιλ την ακριανή σπείρα που πετάει, και με πιάνουν τα νεύρα μου :angry_orange: ... Δεν το χαλάω όμως.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 04, 2015, 14:40 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος Philip

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
    • RentalDeals.gr
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #294 στις: Απριλίου 04, 2015, 15:26 »
Εγώ το είπα για setup δύο παραλλήλων coils στις τρυπούλες παροχής αέρα, ουσιαστικά κάθετα στο deck και όχι παράλληλα. Θα το δοκιμάσω όπως προτείνεις και θα επανέλθω!!!!

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #295 στις: Απριλίου 04, 2015, 21:03 »
 :hmmm: βρε τι ανησυχιες που εχουν μερικοί.. και καλα αυτοί ..!!! τι σας φταιμε οι υπόλοιποι να αρχίσουμε παλι πειραματισμους???  :laugh1: ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΗΣΥΧΑΖΕΙ ΚΑΝΕΙς ΜΑς ΒΛΕΠΩ !!!! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #296 στις: Απριλίου 04, 2015, 21:23 »
 :laugh1:


Θα χαρώ αυτό το σετάπ, και μετά αν μου κάνει όρεξη θα δοκιμάσω και διπλό MC κάθετο στις τρυπούλες!!  :idiot1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος powerwolf

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #297 στις: Απριλίου 04, 2015, 22:43 »
Καποια στιγμη θα το δοκιμαω και γω με διπλη αντισταση...Προς το παρων τον εχω λιωσει λεμε...τι χτυπημα, τι ντουμανι, τι γευση,Μ αρεσει που ηθελα να συγκρατησω τον ενθουσιασμο μου :)) Αλλα ρε παιδι μου δεν το μετανιωσα καθολου, το voodoo της hallo μου εδωσε νοτες γευσης παραπανω σε σημειο να λεω οτι τρωω σταφιδοψωμο με  κανελλα και δαμασκυνα.Τι αλλο να πω πραγματικα phenomeno  :respect: (Υποψην εχω στην κατοχη μου 8 επισκευσιμους) Ο μονος που τον κοιταει καταματα ειναι ο ΚLP Aν και ειναι μια νοτα πιο κατω λογο της δυσκολιας στο να φτασεις την αντισταση..και  στο θεμα γεμισματος (αυτο ενταξει παραβλεπετε). Ισως και στην γευση που ενω ειναι φοβερη χανει κατα ελαχιστα απο τον fhenomenon :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 04, 2015, 22:58 από powerwolf »

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #298 στις: Απριλίου 04, 2015, 23:15 »
The Phenomenon!




Ουπς, λάθος φωτό!
δώστε μου μισό..

The Phenomenon !!

Σε ψιλά...



Φοριέται και στο δεξί! Σαν κόσμημα!





Ζήτω!



2mm



Ακολουθεί μουσικό διάλειμμα, σόλο ψαλίδι, στον  Kουρέα της Σεβίλης



La Cremoso , fabuloso!



και  :baby: :baby: :baby:

Καλά ατμίσματα σε όλους!
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 05, 2015, 03:02 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #299 στις: Απριλίου 05, 2015, 01:49 »


 " Ο Καιάδας "        ::)      video κόμινγκ soon

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279291 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64494 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173521 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias