vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

167 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #60 στις: Μαρτίου 30, 2014, 01:13 »
Οπως πολυ σωστά είπε παραπάνω ο kristoff "όπου ακούς πολλά κεράσια,κρατά μικρό καλάθι"! Πήγα κι εγώ, γεμάτος προσδοκίες για τα συγκεκριμένα υγρά, να τα δοκιμάσω. Όμως πολυ γρήγορα προσγειώθηκα στην πραγματικότητα... Αηδία, απλά!
Όσο για την πολυπλοκοτητα των υγρών... Καλααα!! Ρωτήστε τον Τσακ Νορις! Αυτός ξέρει καλύτερα...!  Α ρε και να ήμουν reviewer  υγρών... Θα σας έλεγα εγώ!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #61 στις: Μαρτίου 30, 2014, 01:33 »
Αν και δεν εχω κανει τον κοπο να τα δοκιμασω ενω το μαγαζι που πηγαινω τα εχει, αν ισχυει οτι εκλαμβανεις 3 διαφορετικες γευσεις σε μια τζουρα σιγουρα δεν ειναι μονο marketing αλλα οντως ενα επιπεδο πιο πανω,τωρα για καλο κακο θα δειξει το μελλον.


Προσωπικα ουτε εμενα με συγκινει η πολυπλοκοτητα αυτη αλλα ισως ανοιγει μια νεα εποχη στα υγρα!

Εγώ κι άλλοι 99 λέμε ότι αυτό δεν ισχύει και αντίστοιχα, άλλοι 100 λένε ότι ισχύει...

Η πολυπλοκότητα, δεν νομίζω ότι έχει ιδιαίτερη σχέση. Αν ατμίζεις καπνικά μάλιστα, μάλλον η πολυπλοκότητα της γεύσης είναι αυτή που σε εξιτάρει, πιο πολύ από μια σκέτη φράουλα ή καρπούζι ή δεν ξερω κι εγώ τί. Στην συγκεκριμένη περίπτωση η περιγραφή (μαρκετινγκ) κάνει την μισή δουλειά και η εμφάνιση (branding) ένα μεγάλο μέρος από αυτό που μένει. Αν δεν υπήρχαν, πιστεύω ότι οι περισσότεροι από εμάς που τα δοκιμάσαμε, ακόμη θα αναρωτιόμασταν τί στο καλό ήταν αυτό που ατμίσαμε...

Αλλά το πως αντιλαμβανόμαστε τις γεύσεις - πολύπλοκες ή μη, διαφέρει στον καθένα μας.
Δοκίμασέ τα αφού υπάρχει αυτή η δυνατότητα και, σχημάτισε την άποψη σου... Αν σου αρέσουν τελικά, κρίμα δεν θα είναι να μην τα ατμίζεις;

Αποσυνδεδεμένος xoxlasae

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #62 στις: Μαρτίου 30, 2014, 06:18 »
Πριν λιγες μερες ειχα γραψει μια πρωτη αποψη για τα υγρα αυτα..εχω ολα εκτος του καπνικου...απορω γενικα με τις αποψεις που διαβαζω...τοςο απογοητευμενοι? απλα δεν ειναι υγρα για καποιον που ψαχνει την τσιγαρίλα ,οπως π.χ κανουν τα μισα υγρα της halo... το venus in vapes ειδικα ειναι μεσα στα καλυτερα υγρα μου μαζι με το voodoo της halo....και το gins addiction ειναι τοσο εντονο και αρωματικο...που αν δεν το αντεχεις σκετο μπορεις να το χρησιμοποεις για να διαλυεις υγρα που δεν τα πολυ γουσταρεις και λυπασαι να πεταξεις.
Για το sweet prodence απο την αλλη αλλαξα γνωμη και θεωρω οτι δεν ειναι τοσο καλο οσο νομιζα.
Ανανεωμενη βαθμολογια λοιπον.
Venus, 10/10 αντικαπνικο αναλαφρο , σαν να τρως τσιχλοφουσκα, το μπουκάλακι μου σχεδον τελειωσε.
Gins addiction, 8/10 αντικαπνικο , πολυ εντονη γευση δροσερη ξινη και πικρη μαζι , δεν ειναι για ολη μερα.
Sweet prodence, 3/10 αντικαπνικο, απογοητευτικα τελικα απο το συγκεκριμενο υγρο, η πολυπλοκωτητα σε αυτη την περιπτωση με κουραζε και με κανει να νιωθω οτι το υγρο ειναι σαν ζαχαρονερο.

Επισης ενα θετικο ειναι στα μπουκαλακια που εχουν μακρια λεπτη μυτη καταλληλη για dripping.

Κατεμε μακαρι να συνεχισει εδω στα μερη μας αυτη η σειρα μονο και μονο λογο του venus in vapes.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #63 στις: Μαρτίου 30, 2014, 09:06 »
Τελικα αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι σε οποιον αρεσει το Sweet Prudence δεν του αρεσουν τα αλλα της σειρας, και σε οποιον αρεσουν τα αλλα δεν του αρεσει το Sweet prudence  :laugh1:


Εγω ανοικω σε αυτους που τους αρεσει πολυ το Sweet prudence αλλα δεν μου αρεσουν καθολου τα αλλα (ισως ελαχιστα καλο το Earth prother) :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #64 στις: Μαρτίου 30, 2014, 11:02 »
Για άλλη μια φορά δεν έδωσα βάση στη λαϊκή θυμοσοφία "όπου ακούς πολλά κεράσια, κράτα και μικρό καλάθι" ...
Έτσι βρέθηκα κι εγώ στο γνωστό κι εξυπηρετικότατο αθηναϊκό κατάστημα για να δοκιμάσω τουλάχιστον το earth, (αφού ατμίζω καπνικά υυγρά)...

Λυπάμαι, αλλά ενθυμούμενος τις περιγραφές που έχω διαβάσει, μόνο που δεν έβαλα τα γέλια δοκιμάζοντάς το.
Προσωπική εκτίμηση με βάση τις δικές μου γευστικές προτιμήσεις, είναι πως το συγκεκριμένο (earth brother) είναι ένα αδιάφορο υγρό μια εταιρείας με πολύ καλές γνώσεις branding και marketing.
Σε καμιά περίπτωση ανάξιο λόγου, αλλά αδιάφορο. Θα συμφωνήσω με τον προηγούμενο συνατμιστή "πολύ κακό για το τίποτα"


Θα συμφωνησω 100% φιλε μου. Απο τη μια λενε οτι τα υγρα ειναι 100% υποκειμενικα αλλα απο την αλλη τρελαινεσαι να ακους αυτο το "ειναι κατι διαφορετικο, ειναι 2-3 βηματα παραπανω απο τα αλλα υγρα". Πας και εσυ, σιγουρος οτι θα ατμισεις νεκταρ και προσγειωνεσαι αποτομα στην πραγματικοτητα του marketing.
Προς θεου, δε λεω οτι ειναι για πεταμα, υπαρχουν αρκετοι φαν της σειρας. Αλλα η υπερβολικη "διαφημιση" σε κανει να πιστευεις οτι οντως ειναι κατι παραπανω.
Και σιγουρα με τετοια τιμη μπορεις να βρεις κατι πολυ καλυτερο. Και οσοι λενε για τη συσκευασια: Καταπληκτικη αλλα δεν ατμιζεται...

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #65 στις: Μαρτίου 30, 2014, 13:29 »
... απλα δεν ειναι υγρα για καποιον που ψαχνει την τσιγαρίλα ,...

Δεν νομίζω πως όσοι ατμίζουν καπνικά, ψάχνουν για τσιγαρίλα. Ειδικά οι κάπως πιο παλιοί στο σπορ που έχουν πάρει χαμπάρι ότι όπου ακούς "τσιγαρίσιο" πρέπει να περιμένεις μια γευση σαν να γλύφεις το μουλιασμένο κατακάθι της στάχτης σε κακοπλυμένο τασάκι...  :))
Έχει καμιά σχέση αυτή η αίσθηση έστω και με το κτ ; Δεν νομίζω, κι όμως τα πιο πολλά υγρά που χαρακτηρίζονται "τσιγαρίσια" κάτι τέτοιο αναδίνουν δυστυχώς και, τα "καπνικά" σπάνια έχουν σχέση με καπνό... Την αίσθηση ενός καλού καπνού πίπας, ή ενός καλού πούρου, ελάχιστα υγρά (από αυτά που ξέρω τουλάχιστον) την δίνουν και, το earth brother, σίγουρα δεν είναι ένα από αυτά...
Ευτυχώς, σίγουρα δεν ανήκει και στην εμετική συνομοταξία των "τσιγαρίσιων"  :) αλλά και καπνικό... μάλλον κι αυτό με την σειρά του πέρασε και δεν ακούμπησε.

Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #66 στις: Μαρτίου 30, 2014, 21:32 »
Σε λίγο θα λέμε για τα καρτέλ. Ελπίζω να μην πάμε στην Χαγη  ;D

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #67 στις: Μαρτίου 30, 2014, 23:58 »
Το εχω ξαναγραψει.
Τα υγρα τα πληρωνουμε περιπου 550 ευρω το λιτρο!!(και που να μπη και φορος)
Υπαρχει κατι σε υγρο στον πλανητη με αυτη την τιμη?? :dontknow: :dontknow:
Τα Hslcyon haze ΑΚΡΙΒΑ αλλα με .....μεγαλο περιθωριο κερδους στη λιανικη!(λογω μαρκε τιμης). :angry_orange:
Βρες ακρη.
Ατμιζω το ΕΑΡΤΗ kαι ειναι απο τα βασικα μου
Το καρτελ που γραφεις δεν ειναι και απιθανο.....

Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #68 στις: Μαρτίου 31, 2014, 18:28 »
Το sweet prudence δοκίμασα και δεν τρελάθηκα.Πολύ γλυκερο όπως λέει και ο τίτλος φυσικά, μου άφησε μια αίσθηση μπουκωματος.

Αποσυνδεδεμένος PerChi

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #69 στις: Μαρτίου 31, 2014, 20:42 »
Εγώ πάντως έχω εδώ και 2 εβδομάδες πάντα έναν δεύτερο ατμοποιητή με Gin's Addiction μαζί μου.
Μου αρέσει αυτή η φρεσκάδα της μέντας που αφήνει στο στόμα.
Δεν είναι όμως για όλη την ώρα.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #70 στις: Απριλίου 06, 2014, 21:16 »
Το earth brother είναι αρκετά καλό, μοιάζει με το papillon tobacco.
Μέχρι και στα κατάλοιπα μοιάζουν. Μετά από 2ml το υγρό γίνεται κατάμαυρο.
Το βαμβάκι και η αντίσταση πίσσα.

Αποσυνδεδεμένος gstriftos

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλιά έστριβά τσιγάρα,τώρα αντιστάσεις..
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #71 στις: Μαΐου 06, 2014, 22:30 »
Τα δοκίμασα όλα αγόρασα Earth Brother και Gin's Addiction.
Όπως προειπώθηκε το Earth απλά μου ξετίναξε την αντίσταση στο Ναυτίλο αν και μου αρέσει πολύ το ''καπνικό'' που βγάζει.Δεν το θεωρώ όμως ολοήμερο υγρό καθότι από ένα σημείο και μετά που αφήνει μια επίγευση μενθόλης :hmmm: .
Κατ' αντιστοιχία ούτε το Gin μου κάνει για ολοήμερο.Μ' αρέσει όμως πάρα πολύ με καμιά μπυρίτσα ale ή pils.


Oκ,ακριβά υγρά αλλά διαφορετικά.Αυτό πληρώνεται όχι μόνο σε αυτή την εταιρία αλλά και τις αντίστοιχες premium..

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #72 στις: Μαΐου 11, 2014, 12:33 »
earth brother 18mg = μαπα το καρπούζι  ;D


halo captain jack - torque - midnight apple Και ξερό ψωμί! 8)

Αποσυνδεδεμένος Vasilis R.

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
  • Joyetech evic vtc/phenomenon lite by gus/iatty
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #73 στις: Μαΐου 11, 2014, 14:37 »
Τα εχω δοκιμάσει και τα τέσσερα και αγόρασα το venus σαν γέυση απίθανη πολύ μεστό υγρό αλλά ρε παιδιά πολυ έντονο το αραίωσα με 20 μλ σκέτη βάση και πάλι εντονο εντάξη τι να πω απο την μία καλο αυτο γιατί γλιτώνεις απο λευτα απο την άλλη όμως κουραστικό δεν ειναι για όλη μερα!! Αυτα.. :)

Αποσυνδεδεμένος Angel81

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #74 στις: Μαΐου 31, 2014, 15:12 »
Τα είχα δοκιμάσει και εγώ με το που είχαν πρωτοεμφανιστεί στην Ελλάδα και δεν μπορω να πω ότι μου είχαν κάνει και μεγάλη εντύπωση. Χτες αγόρασα το Sweet Prudence και το Venus In Vapes (μου άρεσε και το Gins Addiction που θα το αγοράσω την επόμενη φορά) να δω αν μου έχει αλλάξει κάτι στην γευσή και όντως είναι αυτό που λένε όλοι για αυτά τα υγρά, ή θα ξετρελλαθείς ή θα σε αφήσουν αδιάφορο λόγω της πολυπλοκότητας τους!
Εμένα προσωπικά (μιλάω πάντα γι'αυτά τα δυο) μου άφησαν τις καλύτερες εντυπώσεις και θα τα έβαζα στην κατηγορία με πιο "ιδιαίτερα" υγρά της αγοράς όπως πχ τα five pawns! Όντως είναι αρκετά σκαλιά παραπάνω από τα υπόλοιπα υγρά, αν ψάχνεις για κάτι το διαφορετικο, κάτι το ξεχωριστό πάντα!
Το άλλο μεγάλο θετικό είναι ότι από χτες που έστησα τον καιφούν με mc-βαμβάκι και μετά από 10ml περίπου, σήμερα που τον άνοιξα να δω για κατάλοιπα ήταν πεντακάθαρη και η αντίσταση και το βάμβακι!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499122 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 119 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194483 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1580 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4726 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1978 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy